Audia Strumento

Diskuze o výkonových zesilovačích.
Odpovědět
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Audia Strumento

Příspěvek od Peer »

Libor má krásně fotky zesilovače Strumento a
bylo by mě líto, kdyby tady u nás nebyly... :smile:
Snad se brzo objeví i v Tykonu?
Obrázek
Obrázek
čistá hmotnost:90kg
2x toroid 300W pro budící stupně
1xUI jádro 3kW pro koncové stupně
380000mikroF filtrační kapacita,skládaná z malých hodnot pro co nejmenší impedanci
48 tranzistorů v koncovém stupni na kanál
šířka pásma 1,4MHz
v celé audio části zesilovače jen jedna pojistka na primární straně
výkon 200W/8
400W/4
800W/2 (bezproblémová trvalá reprodukce do 2 Ohmů,i méně)
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

V pondělí dorazí Strumento do Tykonu.
Už se nemůžeme dočkat. :thumbup:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Strumento

Příspěvek od martinowsky »

Tak to se samozřejmě nahlásím na návštěvu. Už jsme se zas delší dobu neviděli tak se těším. Vemu samozřejmě i tatu. Pokecáme.

zatím ahoj Martin :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Strumento

Příspěvek od martinowsky »

Včera jsem narychlo skočil do Tykonu neohlášen, když jsem projížděl Ostravou a pokochal se aspoň pohledem na tento zesák. Fakt musím říct, že velice elgantní až decentní. Těším se na poslech. Jinač se mi velmi líbila pračka sítě od Fejze. To jsem viděl poprvé na živo a krasavec jak má být. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Audia Strumento

Příspěvek od lubin »

No , musím uznat, že papírově to zní velmi zajímavě...slyšel ho už někdo??
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Tak už se nám tady sešlo kompletní kombo i s předzesilovačem Strumento No.1
Jednoznačně nová reference! :thumbup:
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Peer »

Prosím o foto až to bude nafocené...
Ať se můžeme na tu parádu zatím aspoň podívat. :smile:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Strumento

Příspěvek od martinowsky »

Tak jsem se po cestě do Ostravy stavil na krátkou návštěvu Tykonu. Přišel jsem akorát, protože Strumento bylo zahřáté po předchozí návštěvě (přiznejte se chlapci kdo to byl?) a tak jsem si vychutnal The Wall tak jako nikdy. No co říct. Zvuk je neskutečně perfektí, obrovský, dynamický a přitom jakoby normální. Prostor perfektní. A já seděl s otevřenou hubou. Člověk s mým příjmem by neměl chodit poslouchat takovéhle stroje.

Díky Libore :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Tony »

Už sa opakujem, ale je to dizajnový skvost :thumbup:
Predpokokladám, že to zase bude ďalej od AF 100.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Maretti »

martinowsky píše:Tak jsem se po cestě do Ostravy stavil na krátkou návštěvu Tykonu. Přišel jsem akorát, protože Strumento bylo zahřáté po předchozí návštěvě (přiznejte se chlapci kdo to byl?) a tak jsem si vychutnal The Wall tak jako nikdy. No co říct. Zvuk je neskutečně perfektí, obrovský, dynamický a přitom jakoby normální. Prostor perfektní. A já seděl s otevřenou hubou. Člověk s mým příjmem by neměl chodit poslouchat takovéhle stroje.

Díky Libore :thumbup:
Já se přiznávám bez mučení ..... užil jsem si tam dopoledne 2 hodiny poslechu a odcházel jsme trochu posmutnělý a zadumaný :shh:

Poslouchal jsem tam své 2 oblíbená CD Stinga (If on a winters... a Symphony) + Dead Can Dance (Into the labyrinth) ......

První na velice působivé sestavě EC 4.8 + Nemo 600W + Audia Flight CD One, vše napojené metráží Acrolink S1400 na repro Wilson Benesch Act. Jako signálová symetrika použit Furutech, vše napojené do sítě bez filtrace nebo pračky "Fejz". Pokud jsem na něco zapomněl, pan Šulc mě jistě opraví.

Celé jsem si to užil, s tím co mám doma nesrovnatelné. Jak akustické a symphonické sklatby, tak naechované sklatby DeatCanDance - nahrané na efekt s úžasným hlasem Lisy G. Neměl jsem k tomu co vytknout ... naví vzhled EC mě opravdu sedí.

Pak jen aby řeč nestála, protože nebyla k mání Audia FL100, kterou jsem chtěl slyšet, pustili jsme Srumento s CD Audia, se stejnou kabeláží a repro. Po další hodině s Audí jsem odcházel zadumán .... nevím pánové, když se kouknu na cenu Strumenta tak mě ta cena rozhodne nepřipadá adekvátní :???:

Ano je to tak .... nezlobte se na mě .... dát za takovýto preamp a koncák 700t ..... podle mě by ta cena měla být tak ..... 1mega +++ :D

Takovéto emoce, prostor, detail a hlavně muzikálnost doprovázenou husinou jsem zažil zatím jednou, že Tony ? ;)

Takže jsem odcházel zadumán s vráskou na čele .... ve stínu myšlenek hypotéka na nedokončený dům a prázdný prostor v obýváku pro pořadné hifi :geek:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Strumento

Příspěvek od martinowsky »

Je to tak Mareti, taky jsem odcházek kiselý - prozradím že vybaven několika zesilovači - a s pocitem že to doma stejně takhle nezahraje. No a i když ted mám doma pár na mě už dost drahých zesáků a hrajou opravdu výborně tak ten zvuk strumenta s WB mám pořád v hlavě. Bylo to totiž až neuvěřitelné.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Tony »

Maretti,
raz darmo, hifi je - hlavne - o peniazoch :sad:
Na druhú stranu je úžasné, keď konečne nájdeš ten svoj grál ;)
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Maretti »

Přesně tak Tony, sestavu Strumento a Tvoji/Petrovu jsem pár hodin slyšel .... a oboje je balzám pro uši. Bylo by zajímavé srovnání, oboje na WB Act/60. Myslím, že by se posluchači rozdělili do dvou táborů a handrkovali se ;)
Asi by nedokázali řict, co je jednoznačně lepší, bylo by to pouze o osobních preferencích zvuku. A tak by to mělo být u takto drahých sestav .... špatně hrát by neměly,pouze každá trochu jinak.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Kokin »

Maretti

Mohl bys být konkrétnější, v čem byly ty rozdílné nuance u obou sestav? Svou roli jistě sehrály i jiné poslechové prostory, a taky jsi obě sestavy nemohl porovnat napřímo vedle sebe v době kratší než 30 sekund, jak se trefně píše v jiném vlákně že je to doba, kdy si člověk nemůže pamatovat předchozí zvuk. :smile:

Ale přesto se pokus.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Maretti »

Kokin píše:Maretti

Mohl bys být konkrétnější, v čem byly ty rozdílné nuance u obou sestav? Svou roli jistě sehrály i jiné poslechové prostory, a taky jsi obě sestavy nemohl porovnat napřímo vedle sebe v době kratší než 30 sekund, jak se trefně píše v jiném vlákně že je to doba, kdy si člověk nemůže pamatovat předchozí zvuk. :smile:

Ale přesto se pokus.
Přesně jak píšeš KOKINE, sestavy jako takové nedokáži srovnat z několika důvodů:
** jedna sestava hrála v akusticky zatlumené místnosti / s repro ACT60, pračka FEJZ a na jiném železe a kabelech
** druhá hrála v normální "zastavěné místonosti / s repro ACT na Audii Strumento na jiných kabelech
** doba mezi poslechem byla v případě STINGA cca 2-3 týdny, v případě DeadCanDance více jak měsíc ...

Jak to popsat ... zkusím to takto, berte to jako subjektivní hodnocení, jak to sedlo mě !! :
A) jsou sestavy, které se mě zvukově nelíbí, nezaujmou, vadí mě na nich něco ...... prostě mě hudba nechytne, když si večer po tmě sednu, zavřu oči a relaxuji.
B) pak jsou sestavy, které bych si u sebe doma dokázal představit a zvukově se mě líbí a jsou zaplatitelné středně movitému hifistovi (např.Luxman L-550AX s repro Usher 8571; Electrocompaniet EC4.8 + Nemo 600W s WB A.C.T.) .... tyto zní super, dokud vedle nich ve stejnou hodinu nepustíte něco s kategorie C.
C) tady jsou pro mě zatím dvě sestavy, které mě prostě nadchly a řekl jsem si, tak to je mazec ... šlo prostě o radost z poslechu hudby a emocích (nepopíšu vám to jako takový předozadní, makový neutrální, tvarohový lokalizace nástrojů ...)

Jednoduše to berte jako doporučení zvednout naše Hi-Fi zadky a stavit se do ostravského TYKONU na vlastní posouzení STRUMENTA nebo k Petrovi do Kopřivnice - dá se to zvládnout v jeden den. Zorganizovat vlastní porovnání "Petrovy" sestavy s "Strumento" vedle sebe - to je asi nereální počin, ale rozhodně by to byl hudební svátek :thumbup:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Kokin »

Chápu, ty nuance již nehrají roli při výběru a koupi.

P.S. Nemyslím si, že druhá sestava ze skupiny B, je dostupná středně movitému majiteli. :D Záleží, co si představuješ pod hentým "středně movitým"
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Strumento

Příspěvek od martinowsky »

Kokin píše:Chápu, ty nuance již nehrají roli při výběru a koupi.

P.S. Nemyslím si, že druhá sestava ze skupiny B, je dostupná středně movitému majiteli. :D Záleží, co si představuješ pod hentým "středně movitým"
Ano ano jestli je sestava B pro středně movitého hifistu tak já jsem teda pořádný sociál ~x(

to ste mi teda přivodili pořádnou depresi. Co se dá dělat : otevřit lahváče a brát život s humorem =))
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Sanycz
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2013 20:49

Re: Audia Strumento

Příspěvek od Sanycz »

No když jsem slyšel tenhle zesilovač ve spojení s WB Chimera a EMM Labs tak mě hlavou běželo jediné, to je ono to je konečně to co nemá chybu ta síla, rychlost, detail, čistota a přesnost byly prostě neuvěřitelné vše znělo tak živě jako bych seděl někde ve zkušebně a poslouchal naživo!!!Chimery mohly naplno ukázat co umí a bylo to opravdu ohromující. Tohle bylo určitě to nejlepší co jsem kdy slyšel, zřejmě to šlo na mě i vidět soudě podle úsměvu pana Šulce který mě pozoroval tímto mu samozřejmě děkuji za ochotu a nevšední zážitek. :clap:
Electrocompaniet AW250R+EMM Labs CDSA SE+WB Discovery
Odpovědět