Leben CS-660p

Diskuze o výkonových zesilovačích.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

Je zde někdo majitelem tohoto konce a případně i předzesilovače RS-100 nebo RS-28CX? Rád bych probral zkušenosti s konkrétníma lampama, kabeláží a repro :smile:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Vlado222 »

S Lebenom skúsenosti nemám, ale keď som mal v minulosti lamp. zos. PrimaLuna tak si veľmi dobre rozumela s Cvystal cable. Tie idú výborne k lampám. :thumbup:
Naposledy upravil(a) Vlado222 dne 06 úno 2014 09:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od fox »

Gratuluji novému majiteli. Jak jsi spokojený ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

fox píše:Gratuluji novému majiteli. Jak jsi spokojený ?
Velmi ... poslech zase baví ... nemá takové rozlišení jako áčkové Luxmany (M-600A), ale na druhou stranu je zvuk takový celistvější přirozenější s rytmičností, která tranzistorům chybí. Shrnul bych to asi tak, že v žádné disciplíně neporazí ty nejlepší ve svém oboru, ale celkově je to zvuk kompletní, velmi homogenní, s velmi dobrým prostorem a hudba plyne (bez zbytečného profesorství). Pan Hyodo asi dobře ví, co dělá :mrgreen:. Hodně jsem přemýšlel nad dělencem od Luxmanu 600 nebo integráčem 590AX a stále si dokážu představit mít doma obé, ale bohužel jsem nevyhrál ve sportce:). Leben umí krásně vyjádřit témbr nástrojů a ukáže za tóny i tělo nástroje (housle jsou nyní lahůdka - z SACD obzvlášť). Není to ovšem nic pro příznivce profesorské analytiky typu "Slyšíš ty detaily jo? Slyšíš jo? .... Nemáš ibalgin? Bolí mě hlava." :mrgreen:
monte

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od monte »

Další lampáč :thumbup: ano poslech baví. Ostravaci, nejste z chudého kraje a sportku nepotřebujete :smile:, je možné nasadit KT88 ?

Obrázek
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

Vlado222 píše:S Lebenom skúsenosti nemám, ale keď som mal v minulosti lamp. zos. PrimaLuna tak si veľmi dobre rozumela s Cvystal cable. Tie idú výborne k lampám. :thumbup:
Crystal Cable bych rád vyzkoušel ... Standard nebo Reference jsou v rozumných délkách ještě průchozí. Chtěl jsem vyzkoušet i můj oblíbený Neyton, ale distributor mě docela odbyl tím, že je to jedině na objednávku a nazdar. Takhle se značka podle mě nebuduje. Kdo koupí takto drahý kabel na slepo? Přitom jsem si už jeden docela drahý kabel koupil (Neyton Frankfurt XLR) a moc se mi zamlouval u Luxmanů :thumbup: Kdo chce kam, pomozme mu tam. :mrgreen:

Zatím teda jsou kandidáti ... Crystal Cable, Acoustic Revive, Homegrown Audio HGA DNA a Furutech LineFlux RCA.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

monte píše:Další lampáč :thumbup: ano poslech baví. Ostravaci, nejste z chudého kraje a sportku nepotřebujete :smile:, je možné nasadit KT88 ?
Je možné. Ale originál staré Tesly KT88 jsem nikde nenašel ...to jsou prý jedny z nejlepších KT88 vůbec. Rád bych zkusil 350B lampy časem, ale cena čtveřice je šílená.
monte

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od monte »

Tesla KT 88 se prý nikdy nevyráběla, někdo z oboru psal u sousedů.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Mark Levinson »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

monte píše:Tesla KT 88 se prý nikdy nevyráběla, někdo z oboru psal u sousedů.
Jsou to už JJ v obalech staré Tesly anebo se jednoduše pletu.
monte

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od monte »

Jestli jsi něco zahlédl na netu, jsou to údajně falzifikáty, ala china ...... S JJ KT88, jsem velmi spokojený :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

Nicméně, já teď pálím staré ruské 6p3s-e ... nejsou vůbec pěkné, ale hrají podstatně lépe než čínské KT66 Electron:)
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Patmann »

Nadherný kousek, gratuluji. Moc rád bych ho chtěl slyšet...
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od lubos »

Yngwie píše:
Vlado222 píše:S Lebenom skúsenosti nemám, ale keď som mal v minulosti lamp. zos. PrimaLuna tak si veľmi dobre rozumela s Cvystal cable. Tie idú výborne k lampám. :thumbup:
Crystal Cable bych rád vyzkoušel ... Standard nebo Reference jsou v rozumných délkách ještě průchozí. Chtěl jsem vyzkoušet i můj oblíbený Neyton, ale distributor mě docela odbyl tím, že je to jedině na objednávku a nazdar. Takhle se značka podle mě nebuduje. Kdo koupí takto drahý kabel na slepo? Přitom jsem si už jeden docela drahý kabel koupil (Neyton Frankfurt XLR) a moc se mi zamlouval u Luxmanů :thumbup: Kdo chce kam, pomozme mu tam. :mrgreen:

Zatím teda jsou kandidáti ... Crystal Cable, Acoustic Revive, Homegrown Audio HGA DNA a Furutech LineFlux RCA.
Yngwie co sa tyka kablov k Lebenu, tak ja urcite by som ti doporucil zamerat sa na Sablon Audio, podla mna lepsia volba ako tvoji kandidati. Jediny problem je s kupou, lebo nekupis ich nikde inde ako u vyrobcu, ale ma to i vyhody, ziadny predajca uz dalej neurcuje cenu. Co sa tyka komunikacie s Mark Colesom je super a poslanie tovaru rychle. :thumbup:

http://sablonaudio.com/index.php/panatela
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

lubos píše:
Yngwie píše:
Vlado222 píše:S Lebenom skúsenosti nemám, ale keď som mal v minulosti lamp. zos. PrimaLuna tak si veľmi dobre rozumela s Cvystal cable. Tie idú výborne k lampám. :thumbup:
Crystal Cable bych rád vyzkoušel ... Standard nebo Reference jsou v rozumných délkách ještě průchozí. Chtěl jsem vyzkoušet i můj oblíbený Neyton, ale distributor mě docela odbyl tím, že je to jedině na objednávku a nazdar. Takhle se značka podle mě nebuduje. Kdo koupí takto drahý kabel na slepo? Přitom jsem si už jeden docela drahý kabel koupil (Neyton Frankfurt XLR) a moc se mi zamlouval u Luxmanů :thumbup: Kdo chce kam, pomozme mu tam. :mrgreen:

Zatím teda jsou kandidáti ... Crystal Cable, Acoustic Revive, Homegrown Audio HGA DNA a Furutech LineFlux RCA.
Yngwie co sa tyka kablov k Lebenu, tak ja urcite by som ti doporucil zamerat sa na Sablon Audio, podla mna lepsia volba ako tvoji kandidati. Jediny problem je s kupou, lebo nekupis ich nikde inde ako u vyrobcu, ale ma to i vyhody, ziadny predajca uz dalej neurcuje cenu. Co sa tyka komunikacie s Mark Colesom je super a poslanie tovaru rychle. :thumbup:

http://sablonaudio.com/index.php/panatela
Skvělé by bylo je vyzkoušet:) Vím, že je doporučoval Jeff Day, co vlastní snad všechno od Lebenu. Kdyby za ty peníze přehrál i LineFlux, tak by to byl malý zázrak :thumbup: A ty se obecně moc nedějí.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od lubos »

Yngwie ja som bral len sietovku, ale Mark mi pisal, ze niekto do BA bral kable Panatela a prave k Lebenu a, ze je velmi spokojny, inak mas moznost tovar do 30 dni vratit a stoji ta to len postovne. ;)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:A ty se obecně moc nedějí...Crystal Cable bych rád vyzkoušel ...
Jaktoze ne? Sam doma prece jeden mas v podobe Contrast Audio :thumbup: Treba se zadari znovu a bude z tebe sberatel hifi zazraku. Jinak co se Crystal Standard tyce, tak tahle rada byla udajne vyrobce zrusena (byt na jejich webu stale figuruje). Takze jedine sehnat z doprodeje poslednich kusu nebo druha ruka ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:
Yngwie píše:A ty se obecně moc nedějí...Crystal Cable bych rád vyzkoušel ...
Jaktoze ne? Sam doma prece jeden mas v podobe Contrast Audio :thumbup: Treba se zadari znovu a bude z tebe sberatel hifi zazraku. Jinak co se Crystal Standard tyce, tak tahle rada byla udajne vyrobce zrusena (byt na jejich webu stale figuruje). Takze jedine sehnat z doprodeje poslednich kusu nebo druha ruka ;)
Accordo je Accordo ... bude třeba vzít Leben vypravit se do Havířova .... třeba spolu bude hrát.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Dieter Burmester »

No tak sup, jsem zvedavy :-ss
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:No tak sup, jsem zvedavy :-ss
Kdyz jsi zvedavy, tak doraz taky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdybych mel cas dorazit, tak dorazim. A ty bys nemusel papinkovi stelovat B&W DB1. Jenze cas nemam, takze nedorazim a jeste budes muset stelovat subik :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:Kdybych mel cas dorazit, tak dorazim. A ty bys nemusel papinkovi stelovat B&W DB1. Jenze cas nemam, takze nedorazim a jeste budes muset stelovat subik :lol:
No, jestli pohostí dobrým jídlem a pitím, tak proč ne :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Dieter Burmester »

To ale budes potrebovat s sebou ridice :smile: Pak tu nezapomen napsat, jak ti Leben s Accordama hral. NE JAKO JINI :cool:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

Lampičky na cestě ... bude si s čím hrát.

4x Matshushita 6CS7 NOS (matched quad)
4x Valve Art 350B (2x matched pair)
4x 6p3s-E (matched quad)

Rád bych ještě zkusil opěvované EAT KT88, ale na slepo je to docela darda.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Yngwie »

Pro případné majitele 660p

Matshushita 6CS7 NOS (matched quad) jsou lepší než Sylvania 6CS7 ... pro případné majitele ... koupeny pod značkou Haltron (vyrobeny v Japonsku)

Nejlepší výkonové lampy pro Leben CS-660p podle dosavadních zkušeností jsou GEC KT66 NOS (bohužel cena 4 okolo 12-20 tis.) ... měl jsem možnost slyšet jen zapůjčené přes víkend a nerad jsem je vracel. Jsou detailnější a vzdušnější než 6p3s-e a co je překvapením, jsou pevnější a rozlišenější na spodku.

TOP 3 Lampy pro CS-660p

1. G.E.C. KT66 Original (NOS) ... s přehledem válcují i 6p3s-e ... 700 USD (Matched Quad)
2. 6p3s-e (NOS) ... 60 USD (Matched Quad)
3. Valve Art 350B ... 150 USD (Matched Quad)
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od adrian »

Yngwie píše:Nicméně, já teď pálím staré ruské 6p3s-e ... nejsou vůbec pěkné, ale hrají podstatně lépe než čínské KT66 Electron:)
mozem len potvrdit,hraju vzusnejsie,detailnejsie,basy su presnejsie :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od adrian »

oproti beznym 6p3s sa jedna o armadne pouzitie a rozdiely su vedene tu : http://www.hifitubes.nl/weblog/wp-conte ... 6p3s-e.pdf vraj dnesny ekvivalent je 6L6 Mesa http://store.mesahollywood.com/750618.html no niektori predajcovia uvadazaju,ze je to prave Sovtek 6L6WXT+
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od kazzatel »

To musí bejt děsná sračka, když tam lze takhle lze rvát různý flašky...ale to pakům vůbec nevadí, ba naopak.... :mrgreen:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od jimmi »

kazzatel píše:To musí bejt děsná sračka, když tam lze takhle lze rvát různý flašky...ale to pakům vůbec nevadí, ba naopak.... :mrgreen:

Si najdi tiež niaku "svoju" a upíjaj až do dna a elektronky ked Ti vadia a sa im nerozumieš nerieš.
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Patmann »

Pane Dudku, pokud vam vadi toto vlakno, nepiste do nej, urazet si muzete u primeho poslechu a s oci do oci, jinak mi pripadate jako internetovy spamer.
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od kazzatel »

Osazovat přístroj celou rodinou flašek, který jsou si jen vzdáleně podobný aniž by to mělo vliv na stabilitu není přednost, nýbrž známka, že je přístroj vysoce překompenzovaný a tudíž nepracuje optimálně. Jestliže vám to nevadí, tak se holt nedá nic dělat....
Roman2

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Roman2 »

S hifi aparátem je to jako s jídlem, každému chutná něco jiného. Leben jsem nikdy neslyšel, ale mě osobně chutnají víc lampy a je mi úplně jedno jestli to není z konstruktérského hlediska košer a jak je to zapojené, či jaké to vykazuje hodnoty při měření.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od adrian »

Chcel by som poprosit byvalych ci terajsich majitelov elektronkovych zosilnovacov hrajucich s GEC KT66 ci uz s cirym sklom ci tmavym o ich skusenosti s danou elektronkou a jej prinos . 'D.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od kazzatel »

Roman 2 : kultivovanej poslech poslech není žádná žranice a takovejhle zaslepenej a nekritickej už vůbec ne...s takovýmhle " muslimským názorem " se můžeš leda tak dát vyfotit....
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Vlado222 »

No Ty si s DPA tiež do sveta veľkú dieru nespravil.
Bohužiaľ už ani nespravíš, lebo vlak Ti utiekol.
Vyzerá to že tu budeš stále vešať len tie svoje zatrpklé príspevky. :sad:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od adrian »

Vlado222 píše:No Ty si s DPA tiež do sveta veľkú dieru nespravil.
Bohužiaľ už ani nespravíš, lebo vlak Ti utiekol.
Vyzerá to že tu budeš stále vešať len tie svoje zatrpklé príspevky. :sad:
:clap: :clap: :clap:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Basstl

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Basstl »

Na tom je něco k tleskání?
Jsem toho názoru, že to je spíš na přezdržku.
Vlado222:
Až navrhneš a postavíš něco lepšího, než DPA222 a budeš mít několik set spokojenejch zákazníků, tak můžeš něco pindat.
Do tý doby seď tiše v koutě a koukej, jak to dělají mistři...
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Tinariwen »

Basstl píše:Na tom je něco k tleskání?
Jsem toho názoru, že to je spíš na přezdržku.
Vlado222:
Až navrhneš a postavíš něco lepšího, než DPA222 a budeš mít několik set spokojenejch zákazníků, tak můžeš něco pindat.
Do tý doby seď tiše v koutě a koukej, jak to dělají mistři...
To ale neospravedlňuje " majstrove" chovanie nielen na tomto fóre .Zaluba v zlomyselnosti a nenávisti zväčšuje nešťastie človeka samotného ...
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Basstl

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Basstl »

To máš bohužel pravdu.
Ta zatrpklost a nasranost na celej svět, je z jeho příspěvků cítit.
To ovšem ještě neopravňuje Vlada222 a jemu podobné, aby ho uráželi...
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Vlado222 »

Bastl internet je virtuálny priestor v ktorom nie vždy vieš s kým si píšeš.
Ja som sa vo svete narozdiel od Dudka presadil. Ale v inej oblasti.

..."To ovšem ještě neopravňuje Vlada222 a jemu podobné, aby ho uráželi"...
A čo oprávňuje Dudka aby urážal iných?
Odpovědět