Qobuz

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Qobuz

Příspěvek od fox »

Poslouchá někdo? U nás asi nejde přihlásit. Zná někdo fígl k instalaci?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Qobuz

Příspěvek od dr.fish »

Pokud bys nainstaloval VPN, můžeš se vydávat třeba za Američana a pak tě to tam pustí. Zkoušel jsem to na VUDU, tam to šlo. Víc ale nevím.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Qobuz

Příspěvek od tesarpa »

Zkoušel jsem registraci přes VPN, ale myslím, že nakonec mně stejně vyhodili kvůli českému vydavateli karty. Teď ale existuje např. Revolut, takže i to by asi šlo obejít.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Jj, já jedu Qobuz už asi dva měsíce :thumbup:. Přihlášení je u nás problém.....

(Edit by ML)
Na žádost Terahery byla část příspěvku smazána.
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Qobuz

Příspěvek od fox »

A co kdyby se zaregistroval kamarád v Anglii ? Mohl by potom rozšířit členství na někoho například v Česku ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Qobuz

Příspěvek od zappa »

Na Ebay se dá koupit roční subscribce, každý měsíc pak posílá nové heslo. Funguje to, mám to.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Qobuz

Příspěvek od fox »

Zappo, kolik jsi za to platil ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Qobuz

Příspěvek od zappa »

asi 25 euro :shh:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PavelDosko »

https://sellix.io/Qobuz

funguje to a neni to proti pravidlum
neni placka, neni highend
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od vintage »

Taky bych se rad pridal a vymenil Tidal za Qobuz.
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od Yiakubou »

PavelDosko píše: 06 led 2022 21:21 https://sellix.io/Qobuz

funguje to a neni to proti pravidlum
Take muzu potvrdit
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od pepO77 »

PavelDosko píše: 06 led 2022 21:21 https://sellix.io/Qobuz

funguje to a neni to proti pravidlum
dakujeme za typ. Funguje :) a ucet bol este pred zaplatenim. Teraz porovnavam, a rozdiely su - no u mna to nie je az tak jednoznacne. Vo vacsine vsak Qobuz vitazi (oproti Tidalu).
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko píše: 06 led 2022 21:21 https://sellix.io/Qobuz

funguje to a neni to proti pravidlum
Cena je mimořádně výhodná. Nicméně, dá se nějak zjistit, kdo vlastně provozuje ten e-shop na platformě sellix.io?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Qobuz

Příspěvek od dkc69 »

Musím potvrdit,odkaz funguje v pohodě.Mám to zatím na rok.Prosím nemáte někdo zkušenost jak seřadit v Qobuzu interprety dle abecedy?V Tidalu s tím není problém,ale právě v Qobuzu se to nějak nedaří,řadí mi to dle pořadí v jakém byli interpreti uložení do oblíbených.
mám to co mám...a jsem za to rád
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

Chlapi, nechci sýčkovat, přeji Vám všem, aby to opravdu fungovalo tak, jak je to prezentováno, a sám bych se možná i připojil.
Jenže to má pro mne dva zádrhely:
1. prodejce je nedohledatelný - to je ostatně vidět i přímo zde
2. prošel jsem si (přiznávám, že s ohledem na první bod jen narychlo) obchodní podmínky QOBUZu a možnost zakoupení prostřednictvím třetích stran jsem tam nenašel

Docela by mne zajímalo, jestli ve správě svého účtu v QOBUZ vidíte, na jak dlouho dopředu je zaplaceno?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Qobuz

Příspěvek od dkc69 »

Boha jeho ... nestraš :-)
Máš pravdu,v účtu nevidím dopředu na jak dlouho je zaplaceno :-(
mám to co mám...a jsem za to rád
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

Hele, stačilo se zeptat na QOBUZu. Legální to rozhodně NENÍ.
To ovšem neznamená, že to nebude nějakou dobu fungovat :)
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Qobuz

Příspěvek od Yiakubou »

Ahoj,

ja jsem to od toho sellix.io typka taky poridil na rok. Nejdriv mi ten ucet vyprsel cca po mesici az dvou, uz nevim presne. Tak jsem mu napsal, ze to mam zaplaceny na rok a on to prodlouzil do ledna, kdy mi to zase vyprselo. Nicmene - ucet tam zalozeny mam, tak jsem zkousel co to da a normalne se mi povedlo aktivovat 30 denni trial tak, ze jsem zvolil platbu paypalem, menu jsem zvolil EUR a ve svym paypal uctu mam klasicky nalinkovanou svoji ceskou kreditku. Ted mi nedavno vyprsel i ten trial a v pohode slo takto zaplatit standardni mesicni poplatek za 15 EUR.

Mam normalni ceskou debetni kartu VISA Platinum od CSOB, cesky Paypal ucet. Asi bych nezkousel nejake jine nastaveni (jako treba platit primo kreditkou a ne paypalem, nebo pres paypal platit v CZK), aby pak nahodou Qobuz nepoznal, ze to jde z ciziny. Takze ja na sellix.io typka uz prdim a tech 40 eur nebo kolik jsem mu poslal beru jako poplatek za zalozeni uctu a par mesicu fungovani. Ted uz si to ale budu ridit sam (aspon teda do ty doby dokud to takhle pujde). V paypalu mam nastaveno pravidelne splaceni v ramci subsctiption, takze uz se snad nemusim o nic starat a funguju.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Qobuz

Příspěvek od Halys »

Mě by teda dost zajímalo proč soudruzi z Qobuzu řekli že Rakousko jako jo ale všichni dál na východ , jako už ne . U takového kšeftu ti je přece jedno jestli ti platí John z USA , nebo Momo z Afghánistánu .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Qobuz

Příspěvek od Yiakubou »

Ja bych rekl, ze pro kazdou zemi musi mit licencni prava od vydavatelu, aby tam mohli streamovat. Kdyby to mohl delat kdokoliv odkukoliv, tak tohle nikdy nemuzou mit pod kontrolou. Proto jde ucty zakladat a platit jen v tech zemich, kde to je dostupne. Kdyz uz to mas, muzes pak streamovat odkudkoliv.
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Qobuz

Příspěvek od tomiik »

Poradí někdo jak stáhnout Qobuz aplikaci do IPhonu? Pro naši oblast stáhnout nejde. Změnil jsem oblast na USA, VPN též, vypnul sdílení polohy, ale je to málo..
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

Musíš si vytvořit nové AppleID s bydlištěm v té zemi, kde máš licenci Qobuzu a bez platební metody.
Pak se se musíš do AppStore přihlásit pod tímto AppleID.
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Qobuz

Příspěvek od tomiik »

dvader píše: 28 led 2022 11:25 Musíš si vytvořit nové AppleID s bydlištěm v té zemi, kde máš licenci Qobuzu a bez platební metody.
Pak se se musíš do AppStore přihlásit pod tímto AppleID.
Díky...
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Qobuz

Příspěvek od vitek »

Dotaz na ty co poslouchají: lze nastavit výstupní rozlišení natvrdo, třeba 96/24 i přesto, že se zobrazuje rozlišení vyšší? Dík
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Qobuz

Příspěvek od tomiik »

Jde to faxovat v nastavení. Zvlášť na Wi-Fi a zvlášť na data.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Qobuz

Příspěvek od vitek »

Někde je chybka... Qobuz už hraje, ale jen z Air. Kde to nabízí app podle OS... V Mac mini mi to vůbec nenabídlo to stáhnutí App, ale pouze web player a když se přihlásím, tak se to otevře ale nehraje… píše že verze prohlížeče není kompatibilní.
V Air to nabízí:
Snímek obrazovky 2022-01-28 v 19.29.18.png


Mac mini mám pouze na hudbu a je tam poslední stažená verze OS X 10.10 a když jdu na stránky Qobuz tak mi to nabídne pouze toto:
Snímek obrazovky 2022-01-29 v 16.05.10.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quentin

Re: Qobuz

Příspěvek od Quentin »

A zkoušel si tu app stáhnout tam kde to jde a nakopírovat to tam, kde Ti to nejde stáhnout? (jenom si vyber ze dvou tu správnou verzi)
Má to jenom nějakých 115MB.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Qobuz

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak zkus jiny prohlizec 🤷🏼‍♂️
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Qobuz

Příspěvek od vitek »

Quentin píše: 30 led 2022 09:58 A zkoušel si tu app stáhnout tam kde to jde a nakopírovat to tam, kde Ti to nejde stáhnout? (jenom si vyber ze dvou tu správnou verzi)
Má to jenom nějakých 115MB.
To mne nenapadlo. Zkusím dík. Akorát Air už nemá klasické USB, ale redukci asi někde najdu...
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Qobuz

Příspěvek od vitek »

Dieter Burmester píše: 30 led 2022 10:21 Tak zkus jiny prohlizec 🤷🏼‍♂️
Něco jsem zkusil a nic.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Qobuz

Příspěvek od Fidas »

Využil jsem odkazu a mám roční předplatné Qobuz … doufám, že to vydrží.
Qobuz se mi zamlouvá, alespoň na mé aparatuře je slyšitelně lepší, než Tidal, v podání středů a výšek. Není tak agresivní. A to i při 44,1/16 je znatelně lepší. Hraji přes Qobuz teprve dva dny, prozatím Tidal ještě mám, ale zřejmě neprodloužím. A navíc se vyhnu potřebě přemýšlet o DAC s MQA :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

Přesně!
Problém MQA jsem také takto vyřešil…
Cowi70
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2022 12:22

Re: Qobuz

Příspěvek od Cowi70 »

Ahoj, stáhnul jsem si Qobuz aplikaci do iPadu, účet mám na PC(Windows) funkční, ale když jsem si nainstaloval pod iOS, tak netuším, kde se přihlásit již fungujícím účtem. Nenašel jsem v aplikaci žádnou možnost přihlásit se. Jinak mám teď na 30 dní zkušební verzi a pokud by bylo ještě 5 lidí tak bych to roční předplatné zaplatil. Tak pokud má někdo zájem, můžete se přidat a nebo jestli někomu chybí poslední člen do rodiny, jsem k dispozici :)
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

Mělo by to být v části My Qobuz a v ní je ikona Settings (ozubené kolečko). Alespoň na iPhone to tak je.
Cowi70
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2022 12:22

Re: Qobuz

Příspěvek od Cowi70 »

Díky moc, je to tam.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

No nemají to moc logicky…
Cowi70
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2022 12:22

Re: Qobuz

Příspěvek od Cowi70 »

dvader píše: 07 bře 2022 06:39 No nemají to moc logicky…
To teda nemaj :)
trinit
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2022 10:01

QOBUZ

Příspěvek od trinit »

Zdravím. Mam prosbu. Umel by mi tady někdo pomoct s QOBUZ familly?
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Qobuz

Příspěvek od Janik »

O co ide napíš mi sz keď tak...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Cowi70
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2022 12:22

Re: Qobuz

Příspěvek od Cowi70 »

Tak mám posledních pár dní bezplatné verze Qobuz Family. Pokud se najde dalších 5 zájemců - můžeme založit rodinu.
Účet je založen, stačí jen zaplatit - můžeme v rámci vlákna postupně poskládat zájemce a až nás bude 6 tak to zaplatíme na rok. Na osobu by to myslím bylo 90 Kč/měsíc.
Odpovědět