Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od motýl »

Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ? Doplněno: Se středobasem 13 cm, bytové podmínky,ne za milion Kč vč. zesilovače. Zn: Hledám řešení do neřešitelného prostoru za dělnický plat. Dík.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od marks »

Sice nevím jaký máš cenový strop , ale z toho co jsem slyšel jsou výborné regálovky Kef R3 a Sonus Faber Sonetto 2 .
Obě mají výborné basy a na výběr mají i pěkné povrchovky .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Wharfedale EVO 4.1
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od zatty »

AURUM CANTUS LEISURE 2SEMKII - taktéž více laků na výběr
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od Halíř »

Tech slusne hrajicich bedynek je preci spousta, jen nechapu proc se stredobasem zrovna 130 mm.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od marks »

Já jsem to pochopil tak , že 130 mm je minimum 😀
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od pajuna »

Neni nad jasnou specifikaci :roll:

Takze tomu mame rozumet:
- 130cm stredobas, 2 pasmo
- cca 25,000Kc ?
- pohodove znamena co? Sonus Faber zvuk ci?

Lepsi by bylo:
- cena do...
- velikost a rozmer mistnosti
- charakter zvuku...
- moznost umisteni a na co, BR zadni, predni, zadny...

nebo si tu delas srandu?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od aretax »

http://www.troelsgravesen.dk/Illuminator-Monitor.htm
Dizajn si môžeš navrhnúť sám. Zvuk je naozaj vynikajúci.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od Zdeny »

tato otázka nemá řešení. Jediným arbitrem je tvoje ucho. tady můžeš dostat kupu tipů, ale finalná výběr bude zase a jen pouze na tobě. Já mám vynikající zkušenost s produkty Dynaudio Contour 1,3mkII, 1,3SE, Special 25. Sto lidí, sto chutí.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od motýl »

Dík, super. Zatím jste mne nikdo neposlal do pr..... Já to špatně snáším. Proč 13 cm ? Někde jinde, už nevím, jsem napsal, že regálovky s 13 cm středobasem nemužou SKVĚLE hrát. Už z principu velikosti. Že bych za minimum považoval 16 cm. /pardon, že to nepíšu v palcích/
No a v diskuzi vystoupilo pár hovad a znechutili mi to. Proto chodím sem na háj end. Kouknu na vaše tipy.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od PavelDosko »

s jakym zelezem a kde maji pohodove hrat ?
neni placka, neni highend
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od motýl »

Asi bude nejduležitější, že se jedná o poslech stanic na DAB. To znamená, že ne všechny hrají skvěle, ale tedy dejme tomu JAZZ, D DUR, REGION. Místo poslechu ložnice, když mne baby vyženou z obýváku. Místo k řešení 0,0 metru, proto bassreflex vpředu. Repra 3 m od místa poslechu. Spíše tichý a neunavující poslech. Domnívám se, že prostorový zvuk tam nedostanu, není místo. No a zesilovač. Měl bych z dřívějška CA Azur 540 i 640 A, ty poslouchám na chalupě, s reprosoustavami DYI a odloženým low endem. Skoro bych koupil Onkyo A 9030, pánové snad prominou toto zařízení pro chudé.
http://www.audiodrom.net/cs/integrovane ... kyo-a-9030
Pozn: Domnívám se, že drahý zesilovač dokáže pozvednout levnější bedny k lepšímu zvuku. Ovšem, berme to omezení, že se jedná o poslech rozhlasu a v ložnici. I když, dobře spárované komponenty podobné ceny se mohou trefit do vkusu. Tak už stačí.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od RedBaron »

Malý regál, malý objem, mrňavý středobas, většinou to bývá natažené do zvuku nasladko s citelným zdvihem na středobasu aby to působilo že to hraje bas. Skutečného basu však takové regálky zahrají velmi, velmi málo, fyziku nikdo neočůrá. A čím hlasitější reprodukce se od nich chce, tím více to pak jde do kopru celé a repro začnou být doslova uječené. Takže regálovky ano, ale spíše z těch objemnějších, jednak bývají citlivější, takže k nim nepotřebuješ žádný mega zesilovač a za druhé právě při nočních šepotech zachovají okraje pásma a nestanou se z nich tlampače, ze kterých lezou jen středy. Já mám o účelu ložnice jiné představy, ale známý má v ložnici k TV a na takový poslech staré monitory JBL 4312B se samostatným 30cm basákem, hrají i potichu velmi dobře.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Lze to řešit regálovkama, které jsou třípásmové a mají dedikovaný basák. Tím pádem nemusíš trpět problémy skrze středobas, které popisuje RedBaron :thumbup:
Dieter Burmester
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od PítrsPraha »

No, jestli motýla správně chápu, budou bedýnky nejspíš na nějaké skříňce a úplně u zdi. Tak bych tedy moc basující bedýnky nevolil, protože takové umístění je nejlepší recept na dunivé hučící basy, i když by bedny samy o sobě hrály basy rovně (chápu, že v ložnici nelze umístit moc jinak).

A vzhledem k tomu, že mnohem míň vadí, když ve zvuku něco chybí než když něco přebývá, má ten požadavek na malý středobas svůj racionální základ. Navíc nepředpokládám, že by ložnice byla místem pro hlasitý poslech... Soustředil bych se proto na co nejlepší podání středů a výšek.

Výborně by pro tenhle účel mohly posloužit Bon Bonusy od Xavianu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od Dieter Burmester »

No... měl jsem třípásmové regálovky (vlastně ještě mám - schované v krabici) s reflexem nahoru a možností upravit jejich projev na výškách a spodcích přímo na výhybce. A měl jsem je tenkrát v totálně nemožném prostoru (ale pravda, že na totálně overkill a kontrolujícím železe) a tebou predikované problémy nebyly. Akorát ani dneska by ty kisně asi nebyly za dělnický plat :-?
Dieter Burmester
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od motýl »

Mám dojem, že to začíná do sebe zapadat. Donutil jsem se roztáhnout současné bedýnky na 3 metry a natočit je do místa hlavy. Pak poněkud odsunout od zdi. Začalo to hrát, na rozdíl od předtím. Lehce to jakobasuje, středy dobré. Jak bylo zmíněno, chce to lehce doplnit na basech dole. Takový malý nenápadný sub. :-@ Nebo lepší repra, lepší zes, lepší všechno. Dám si pauzu a vám zatím dík za názory. Pozn: Bon Bonusy bych bral, ale nepotřebuji u beden perfektní truhlářskou práci, tudíž drahou.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od motýl »

Tak už to mohu uzavřít. Docela shoda názorů, pro mne velké poučení. V malém bytě, ale i do malého baráku určitě bassreflex dopředu,když se nebavíme o poslechové místnosti. Tím se prodejní nabídka hodně zuží a kromě zvuku bude rozhodovat cena. No a v té ložnici opravdu neřešit prostorový zvuk, je to jenom trápení před poslechem i potom. Dopadlo to na výbornou umístěním jednoho většího odloženého vintage třípásma do středu poslechu. L plus R kanál sloučeny. Bez korekcí. Když dovolíte, budu se zde trochu dotazovat, má to smysl.
IMG_0031.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ?

Příspěvek od adrian »

motýl píše: 21 led 2020 08:45 Už jste slyšleli pohodově hrající regálovky ? Doplněno: Se středobasem 13 cm, bytové podmínky,ne za milion Kč vč. zesilovače. Zn: Hledám řešení do neřešitelného prostoru za dělnický plat. Dík.
Suhlasim so Zattym v znacke a to Aurum Cantus,doporucujem,ale model sice so 16,5 cm stredobasom, Leisure 3 mkII. Vlastnil som ich a toho casu boli dostupne v Nisel /tie moje/. Do bytovych podmienok idealne.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Odpovědět