Poistenie našich "mazlov"

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od YamahaMan »

Dovolím si Vám položiť otázku.
Dajú sa vôbec poistiť /pripoistiť/ naše hifi komponenty v plnej nákupnej sume aj keď sa celkové sumy niekedy ťahajú do takých výšok,
že poisťovák to urćite neuverí? Je na to vôbec nejaká tabuľka?
Pýtam sa z dvoch dôvodov.
Po prvé, keď som prečítal vlákno o Kychtaxovej lište a po druhé, práve dnes mi prišiel šek z poisťovne.
Myslím oheň, voda, krádež, prípadne vandalizmus.
Veľká vďaka za rady.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od jirie »

Omlouvám se za OT, ale podobně by mě zajímalo jak se vyrovnat třebas s úderem blesku.
Jeden náš spoluobčan na nově zrekonstruovaném domě loni v září utrpěl i přes trojstupňovou přepěťovou ochranu totální vyhoření. Venkovní rozvodná skříň doslova vyletěla ze zdi.
Všechny spotřebiče tou dobou zapojené do sítě kaput ~x(
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od YamahaMan »

jirie píše: 07 led 2020 19:58 Omlouvám se za OT, ale podobně by mě zajímalo jak se vyrovnat třebas s úderem blesku.
Jeden náš spoluobčan na nově zrekonstruovaném domě loni v září utrpěl i přes trojstupňovou přepěťovou ochranu totální vyhoření. Venkovní rozvodná skříň doslova vyletěla ze zdi.
Všechny spotřebiče tou dobou zapojené do sítě kaput ~x(
To vôbec nie je OT.
Aj táto živelná pohroma /mimochodom, dosť častá/ ohrozuje spotrebiče a poisťovne to ak riešia, tak veľmi šalamúnsky....
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od blesk666 »

primarne je pri zivly poistena len samotna nehnutelnost a s nou pevne spojene zariadenie (napr podlahy pri vytopeni). Zariadenie si treba obvykle pripoistit. Drahy aparat v cene desiatok az stoviek tisic Eur bude mat aj tomu umernu poistku. Nemozne to ale neni.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od zatty »

já mám pojistku na 700tis. když bude průser jako blesk atd ale to je nejvýšší co společnosti nabízejí
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od YamahaMan »

blesk666 píše: 07 led 2020 20:59 primarne je pri zivly poistena len samotna nehnutelnost a s nou pevne spojene zariadenie (napr podlahy pri vytopeni). Zariadenie si treba obvykle pripoistit. Drahy aparat v cene desiatok az stoviek tisic Eur bude mat aj tomu umernu poistku. Nemozne to ale neni.
Otázku na blesk odpovedal bleskovo Blesk666 :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od YamahaMan »

zatty píše: 07 led 2020 21:13 já mám pojistku na 700tis. když bude průser jako blesk atd ale to je nejvýšší co společnosti nabízejí
Ja sa do toho v poho zmestím ak je to strop len na hudbu...
Ktorá je to poisťovňa, prosím?
Vďaka.
Ps.. prípadne do SS aby sme tu nerobili akože reklamu
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od HonzaE »

Já mám pojištěn dům a k tomu domácnost v jedné pojistce, konkrétně u Kooperativy. V pojistce domácnosti je i elektronika v částce pro běžnou domácnost. Ale tento limit se dá samozřejmě sjednat i vyšší, což mám.

Před cca 3 lety po návratu z dovolené byla odpálená přepěťová ochrana a odnesl to "jen" přehrávač. Paní v pojišťovně jsem to sděloval opatrně, ale přesto ji cena cca 50.000 za nový DVD přehrávač zaskočila :eek: , takže si to ověřovala na internetu. Vzhledem ke stáří cca 9 let byla vyplacena stejně jen část cca 7.000,-
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od aretax »

Milan P:
Dajú sa poistiť napr. ako poistenie v domácnosti na Tebou stanovenú sumu a to v rámci celej domácnosti. To tejto ceny je potrebné zahrnúť aj prístroje. Samozrejme, ak chceš čo najvyššiu sumu, je potrebné mať doklad a kúpe, ak nie je, tak cenu stanoví súdny znalec na základe bežnej ceny v maloobchodnej sieti. Ak by si chcel poistiť špeciálne prístroje, je to na osobnom jednaní s poisťovňou. Každá má mierne odlišné podmienky.
Jirie:
Proti prepätiu a následnému zničeniu spotrebičov existuje poistenie u niektorých dodávateľov energie (u nás je to ZES). Ja ho má a platím 1,50 € mesačne spolu s úhradou elektriny. Je to proti prepätiu, spáleniu motory v práčke, chladničke a sú tam aj ďalšie veci, ako napr. upchatie kanalizácie a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od YamahaMan »

Vďaka všetkým za postrehy

Dal som si to nacenit v 3 poisťovniach, uvidím aké budú mať ceny a podmienky.
To Aretax: vďaka za tip, skočím do SSE a opýtam sa na to.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od PítrsPraha »

Pojištění audio, TV a dalších věcí s "netabulkovými" cenovkami mám v rámci pojištění domu resp. domácnosti s patřičně navýšenými limity u jednotlivých kategorií. Ale pozor na podmínky pojištění, doporučuji pečlivě pročíst nebo se poradit s dobrým (!!!) nezávislým poradcem. Pojišťovna nemá problém pojistit v podstatě jakoukoliv hodnotu (za patřičnou cenu pojištění), ale při případném plnění může být problém pokud např. zabezpečení nemovitosti neodpovídá hodnotě pojištěných věcí (je podle požadavků pojišťovny nedostatečné).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od PGH »

V roce 2009 jsem pořídil nové bedny a staré putovali zabalené do sklepa než je prodám a co čert nechtěl asi za 2 měsíce mě sklep vykradli, vzali vše co mělo je trochu cenu i 15 let staré bedny Mission v puvodí ceně 20 tisíc. Zavolal jsem policii a až mě poslali jejich vyrozumění jsem to řešil přes pojištovnu. Policista mě tenkrát poradil at nahlásím cenu kterou jsem měl na kupním dokladu se všema dokladama které si vždy od všeho schovávám, tak jsem to do protokolu udělal a nasledně taky dostal od pojištovny Kooperativa do koruny zaplaceno.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od Halíř »

Tady je jasne videt, jaky jsou dneska ty zlodeji pitomci. 15 let stary bedny Mission seberou a výbornýho hruškovýho kompotu si ani nevsimnou. Co na to říct...amatéři.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od daliborr »

Tak já, jsem si připojistil PC i aparát a po několika letech blesk prošel ,jako vždy všude. Tak jsem volal pojišťovnu. Bylo mi řečeno,že mám starou pojistku a i ten příplatek na hifi a pc neplatí. Tak jsem je poslal neslušně do "autocenzura" a zrušil jsem pojistku. Raději si pohlídám sám své věci ,vypnutím napájením. A už jsem ušetřil hromadu peněz. :thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od PítrsPraha »

Nejspíš tam byla nějaká událost nebo textace, která vyvrací, co teď napíšu, ale pokud jsi měl platnou smlouvu, kterou pojišťovna korektně nevypověděla nebo nezměnila dodatkem (o čemž bys věděl), pak je to prostě platná smlouva bez ohledu na to, že dnes už má pojišťovna jiné smlouvy.

Řešil jsem to samé s bankou. Měl jsem platební kartu, ke které jsem před cca 10 lety dostal jako benefit navíc celkem slušné cestovní pojištění na Evropu za 500 Kč ročně. Předloni jsem měl banální úraz v Alpách, který si vyžádal ošetření na ambulanci. Banka se kroutila přesně tímhle, že už je to stará pojistka, kterou už dnes nedávají a proto je neplatná. No dopadlo to tak, že ošetření proplatili, protože já měl platnou smlouvu a oni nenašli žádný dokument, kterým by ji zneplatnili / vypověděli.

Nicméně když je bouřka nebo odjíždím na více než den z domu, taky vytahuju hlavní přívod k aparatuře ze zdi... :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Poistenie našich "mazlov"

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: 08 led 2020 06:10
Proti prepätiu a následnému zničeniu spotrebičov existuje poistenie u niektorých dodávateľov energie (u nás je to ZES). Ja ho má a platím 1,50 € mesačne spolu s úhradou elektriny. Je to proti prepätiu, spáleniu motory v práčke, chladničke a sú tam aj ďalšie veci, ako napr. upchatie kanalizácie a pod.
Ahoj, ešte raz vďaka za tip.
Bohužiaľ SSE takéto pripoistenie neponúka. Je ni to divné ale je to tak.
Čiže riešim to v poistke ale istota je naozaj vyťahovať kábel zo steny /tu majú výhodu jedného kábla tí, čo majú lištu alebo filter.../ :smile:
Odpovědět