Zvuk na koncertu

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Zvuk na koncertu

Příspěvek od PGH »

Včera jsem byl u nás v Olomouci na koncertu M. Prokopa a Framus Five, tak otřesně nazvučený a přeřvaný zvuk jsem snad neslyšel. Už jsem se rozhodl ignorovat všechny rockové koncerty. Třeba loňský koncert Rudyho Linky taky v Olomouci mě říká že to jde nazvučit ale čim to je? Asi lidský faktor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zvuk na koncertu

Příspěvek od PavelDosko »

Kde to bylo? Ne že bych tam z Madeiry běžel, ale vloni v Bounty rock Cafe byl Prokop nazvuceny slusne
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Zvuk na koncertu

Příspěvek od kychtax »

kdo za to může, zvukař? Ja jsem zažil něco podobného na Incognito v Lucerna MB. Šéf kapely během koncertu několikrát gestikuloval směrem k zvukaři, který se sluchátky koukal do země/panelu. Neúspěšně. Týden jsem pak měl tinnitus. A už jsem si myslel, že to neskončí.. Nepříjemný zážitek.. :eek:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Zvuk na koncertu

Příspěvek od PGH »

PavelDosko píše: 17 říj 2019 13:28 Kde to bylo? Ne že bych tam z Madeiry běžel, ale vloni v Bounty rock Cafe byl Prokop nazvuceny slusne
Pavle, bylo to v S klubu. Nadávalo tam spousta lidí a taky to příšerný dusno.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Zvuk na koncertu

Příspěvek od dr.fish »

Od té doby, co udělali ve Fórum Karlín přepážku mezi sálem a barama, šel zvuk do háje...zvukař někdy není všemocný. Jindy je pro změnu neschopný...
Skunk Anansie bez přepážky ještě docela v pohodě, New Order a Pixies velmi špatné.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk na koncertu

Příspěvek od gabik »

Bohuzel to je sazka do loterie. Ja byl na Phillu Collinsovi, kdyz mel prvni turne na rozloucenou a tam vse OK. Letos pry naprosta tragedie. U neho to prekvapilo. Stouni vzdycky uplne v pohode, byl jsem na nich 4x. Naposled v Praze uplne od prvniho tonu zvuk naprosto famozni celej koncert. Takhle se to malokdy povede. Joe Cocker vzdy v Praze nazvuceno OK, byl jsem 3x. Iron Maiden jednou naprosta tragedie, pak i jejich CD bylo priserne nahrany, takze jsem jejich koncerty zacal ignorovat. Bohuzel at chceme nebo ne, i kdyz oblibena kapela hraje peknou muziku, tak zvuk muze totalne zruinovat zazitek z koncertu.

Sting pred lety v open-air v Grazu s orchestrem po upozroneni divakama, kdy napsali na nejakej velkej karton "louder" - hlastiteji - OK. Do ty doby to bylo hodne potichu, divaci museli byt hodne zticha, aby vybec neco slyseli, coz prekvapilo.

Jo, obcas si rikam, ze lepsi zvukar bych byl ja co to nikdy nedelal, nez ten hluchon co sedi za pultikem.

Uplne nejhrosi zazitek ze zvuku (a koncertu) byly Wanastovky nekdy v '91, to bylo opravdu priserny.

Jedna vec je zajimava - kazdej si dobryho / spatnyho zvuku vsimne. I nehifisti / nehifistky, co nemaj zadny pristroje naposlouchany a tak nevedej co je dobrej zvuk a i kdyz mi tvrdej, ze by stejne prd poznali, kdyby si sli nejaky masinky poslechnout. Na spatnej zvuk nadava kazdej, stejne tak jako dobrej zvuk kazdej chvali.

Co jsem si kdysi precet radu a tak to praktikuju - u zvukare je zvuk teoretiky nejlepsi. Chodim vetsinou na stojaka na koncerty, dopredu se nehrnu, takze si tak nejak stoupnu pred zvukaruv stanek, uprostred hezky pekne a je fajn. Samozrejme to musi jit. Na poslednim koncerte Stounu si moc vybirat kam stoupnout neslo, byli jsme radi, ze jsme radi v tom davu :)
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zvuk na koncertu

Příspěvek od Zdeny »

Pro měl referenční zvuk, když na nádvoří zámku ve Velkých Losinách asi 5 roků zpět hrála skupina Čechomor. Nechápal jsem, dodnes nepochopil a nikdy nepochopím, jak to zvukař dokázal. Od tohoto Pana Zvukaře by se měli učit všichni, jejichž koncert (s výjimkou M.Oldifleda) jsem kdy viděl a slyšel. Takový rozlišení, kdy byl slyšet i ten nejupozaděnější tón v ff, to jsem ještě nikdy neslyšel a neuslyším, to bylo něco famozního. A ještě nejnelogičtější věc byla, že hráli přes Line Array soustavy (banány), což jsem nepochopil zcela už vůbec. Absolutní detail, čistota, rozlišení, srozumitlnost, prostě 12*/10. Dokonce i bas byl bas a ne jen bučení a hučení. bicí separované od kopáku do poslední metličky, ale také pravda, že jsem u bicích - pokud se dobře pamatuji- napočítal 11 mikorfonů :-) Jinak nehorší tragedie byl koncert Rush v O2, což bylo přímo strašidelný. Jinak k etalonu výborného zvuku patřily vždy koncerty Vládi Mišíka, ať hrál u nás v (proslulým blbě znějícím) Prametu, nebo venku pod širákem. Dobrý byl zvuk Deep Purple v původní sestavě v Praze na fučíkárně, ty další už byly strašné.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Odpovědět