Pra(s)vopYs

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

Abych neplevelil jiná vlákna. I když vím, že se toto vlákno stane terčem nevybíravé kritiky ...
Jiri píše: 06 srp 2019 10:57 Tak to žasnu, ty AQ Passion jsou 4x dražší než byli Xavian Virtuosa :crazy:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od sekal »

Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od Jiri »

Lidumile, konečně sis založil vlákno, kde můžeš smysluplně přispívat svými znalostmi a zkušenostmi. :thumbup:
Neboj, nikdo ti tu plevelit nebude....
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

Člověk, který dělá chyby v pravopisu, založí vlákno, aby kritizoval druhého za chybu v pravopisu :crazy: ? Co tím sleduješ?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

Čekal jsem která potrefená husa ... nezklamali jste.
PS: Neupozorňuji na vynechaná písmenka, čárky ve větách, velká písmena ale na I/Y a MĚ/MNĚ. To, co tu mnozí předvádějí, je neúcta k češtině a ignorantství. Svědčí to taky o alespoň elementární inteligenci. Nejen obsah ale i forma ....

sekal: ??? ale že sis dal práci i na jiném foru =))

Jiri: proč ho teda plevelíš???

PítrsPraha: Od Vás, pane, jsem nic jiného nečekal, reakce v intencích Vašich ostatních.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak tohle vlakno by bylo podivny, i kdybys ty sam psal bezchybne. Ale pokud ty sam sekas chyb hojne (i v tom i/y) tak se nemuzes divit, ze to ostatnim prijde uplne postaveny na hlavu. Pokud to ma byt trefena sebekritika, pak okej. Ale to si nemyslim. Podle me sis chtel jen tak kopnout a nedoslo ti, ze tim diky hromadam svych chyb (tvou reci ignorantstvim a neucte k cestine, ktere svedci o tve inteligenci) zjevne kopes predevsemi sam do sebe.

Tak neblbni, omluv se a bez na vzduch ;-).

Za me howgh
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

Dejte, vážený pane, odkaz na chyby ... Bohužel v dnešní době je obsah preferován nad formou. Vaši učitelé češtiny jistě obrací oči v sloup.
A co se týče sebekritiky, nemám s ní problém a k chybě se přiznám. Bohužel je řada členů, kteří češtinu zcela ignorují. Jen tak na okraj, jak tedy chtějí vychovávat svoje děti???

PS: Nevím, proč se omlouvat .... a již na Vás nebudu reagovat.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

PS: I to, že píšete bez diakritiky, svědčí o mnohém.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od Frogyman »

:-? Tak nevím, jestli při tom sebevědomí je tvůj poslední příspěvek na téma "Dnes právě přišlo" jen provokací a záměrem, nebo jen kouzlo nechtěného...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

:thumbup: všímavý :thumbup: jen zkouška pozornosti. A klidně sem dám odkaz ...
lidumil píše: 06 srp 2019 16:47 Na vynilu paráda
PS: A nikde jsem nepsal, že jsem bezchybný, klidně sem dávej odkazy na moje chyby, nemám v tom problém.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
terahera

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od terahera »

Za mě jsi ocas a velký,nic víc,nic míň :roll:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od sekal »

lidumil:
Měl bys být kritický primárně sám k sobě, když už tady chceš někoho peskovat za pravopis. Sám se dopouštíš elementárních chyb, jak jsem ti doložil, přesto máš tu drzost sekýrovat ostatní. Zkus se nad sebou zamyslet.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

lidumil:
Nemas problem s tim, ze sam sekas hromady chyb, za ktery bys dostal za usi i na prvnim stupni zakladky, ale u druhych mas potrebu to same kritizovat, zalozit o tom vlakno, psat o jejich inteligenci? To neni zrovna lidumilne natoz inteligentni jednani :).

Bud si jist, ze i tvuj ucitel cestiny obraci oci v sloup. A zeptal ses sam sebe, jak se svou urovni znalosti materstiny chces ty vychovavat sve deti?

Souhlasim s tim, ze uroven znalosti jazyka upada, nicmene staci si precist par tvych libovolnych prispevku a je hned patrne, ze jsi na tom velmi podobne jako ti, ktere tak vehementne kritizujes. Takze proti tvymu spilani nad obecnou urovni cestiny nemam namitek (byt na hififoru bych to neresil), jen sebe zahrn do okruhu kritizovanych. Pak to bude mit hlavu a patu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od svartenatt »

Vždy jsem tvrdil, že obsah sdělení je tak důležitý, jako forma jeho podání.
Pokud se někdo dopustí hrubek, neberu jej tolik vážně.
Pokud se pustíte do debat ohledně změny zvuku vlivem nějakých voodoo věcí, tak to mívá dvě chyby.
Popírání fyzikálních jevů a špatná gramatika.
Oboje je pro smích většině rozumných členů.
Omlouvám se všem dotčeným a administrátorovi.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

Rozumny clovek se druhym nevysmiva ani nesmeje za (jakekoliv) jeho nedostatky. Vysmech lidem nema s rozumem ci rozumnosti nic spolecneho. Pokud to dela, jen podlehl falesnemu pocitu domneleho elitarstvi.
Kdyz uz tedy moralizujeme ;).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

terahera píše: 06 srp 2019 17:32 Za mě jsi ocas a velký,nic víc,nic míň :roll:
Pobavils .... k věci bys nic neměl?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

PítrsPraha píše: 06 srp 2019 17:36 lidumil:
Nemas problem s tim, ze sam sekas hromady chyb, za ktery bys dostal za usi i na prvnim stupni zakladky, ale u druhych mas potrebu to same kritizovat, zalozit o tom vlakno, psat o jejich inteligenci? To neni zrovna lidumilne natoz inteligentni jednani :).

Bud si jist, ze i tvuj ucitel cestiny obraci oci v sloup. A zeptal ses sam sebe, jak se svou urovni znalosti materstiny chces ty vychovavat sve deti?

Souhlasim s tim, ze uroven znalosti jazyka upada, nicmene staci si precist par tvych libovolnych prispevku a je hned patrne, ze jsi na tom velmi podobne jako ti, ktere tak vehementne kritizujes. Takze proti tvymu spilani nad obecnou urovni cestiny nemam namitek (byt na hififoru bych to neresil), jen sebe zahrn do okruhu kritizovanych. Pak to bude mit hlavu a patu.
Tak mi ty hromady chyb ukažte pane. O mého učitele nemějte péči, maturoval jsem za 2 a nikdy neměl horší známku na vysvědčení. Moje dcera je v pohodě a syna za češtinu kritizuju pořád. A pokud umíte dobře číst, tak o sebekritice jsem psal. Budu se opakovat, ale psaní bez diakritiky ....
PítrsPraha píše: 06 srp 2019 17:47 Rozumny clovek se druhym nevysmiva ani nesmeje za (jakekoliv) jeho nedostatky. Vysmech lidem nema s rozumem ci rozumnosti nic spolecneho. Pokud to dela, jen podlehl falesnemu pocitu domneleho elitarstvi.
Kdyz uz tedy moralizujeme ;).
Kde se komu vysmívám? Znovu Vás žádám, čtěte řádně ...

Tím končím s Vámi debatu. O všem.
Naposledy upravil(a) lidumil dne 06 srp 2019 18:01, celkem upraveno 1 x.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od sekal »

svartenatt:
Jistě, ale souhlasíš s tím, že ten, kdo má neodbytnou potřebu (vytrvale) kárat ostatní za pravopis, by se měl sám chyb vystříhat. V opačném případě se kritika poněkud míjí účinkem a její autor se spíše zesměšní. Mimochodem, mezi gramatikou a pravopisem je jistý sémantický rozdíl. Pozor na to. :smile:
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od svartenatt »

PítrsPraha, ale to se tady děje. Už jen tím prvním postem ve vlákně.
To bylo mířeno na ty neomylné s řadou omylů, které neuznají.
Jinak souhlasím.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

Tak jednak nemám neodbytnou potřebu, jen upozorňuji co mě (nebo mne) praští do očí. Mezi gramatikou a pravopisem je poněkud zásadní rozdíl a já tady komentuji pravopis ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od sekal »

To byla reakce na svartenatta. Ale edituješ bleskurychle, to se musí uznat.:lol:
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od svartenatt »

Je rozdíl mezi pravopisem a gramatikou. O pravopis tady jde, ale i mnou nevhodně použité slovo gramatika se zde negativně vyskytuje.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

@sekal: Jestli to nebude tím, že si každý příspěvek po sobě ještě nejméně 2x přečtu a to i po odeslání. A ano, dělám dvě věci naráz, což moc neumím, takže chybka se vloudí. Ale přiznám se k ní bez problémů - zaměnil jsem gramatiku a pravopis.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

svartenatt píše: 06 srp 2019 18:16 Je rozdíl mezi pravopisem a gramatikou. O pravopis tady jde, ale i mnou nevhodně použité slovo gramatika se zde negativně vyskytuje.
Jistě i ta zde kulže :lol: , nicméně ta zde vůbec nevadí, neboť ne každý je spisovatel.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

Lidumile, nekolik odkazu na sve hrubky mas tady ve vlakne. Je to namatkou nespravne psani i/y, chybejici interpunkce, nespravne psani malych a velkych pismen na zacatku vety atd. Proste tvuj psany projev je na mile daleko od toho, abys mohl kohokoliv kritizovat za nespravne psani. To se ti tu vsichni snazi sdelit. Beres to zbytecne osobne namisto aby ses chytl za nos a stahl se s tim, zes nehezky minul. Ale to je tva vizitka.
lidumil píše:17:00: ...a již na Vás nebudu reagovat.
lidumil píše:17:59: Tím končím s Vámi debatu.
:thumbup:
A to teatralni vykani, kdyz jsi mi doted tykal.... :smile: .

Jinak synovi ukaz sve prispevky na tomhle foru, at vidi, jaka znalostni autorita jej kritizuje. Kritizovanim jej toho moc nenaucis, zvlast kdyz spravne psani sam vubec nezvladas.

A muj prispevek o vysmechu druhym.... Me zadas, abych cetl pozorneji, ale i tentokrat jsi to ty, kdo necte pozorne a je v omylu. Reaguju v nem na tesne predchazejici prispevek svartenatta, jak je patrne jak z bezprostredni navaznosti, tak predevsim z jeho faktickeho obsahu, jak je vice nez evidentni. Pises o inteligenci druhych, zatimco....
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 06 srp 2019 18:25, celkem upraveno 1 x.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od svartenatt »

Hlavně má toto téma větší smysl než debaty o kabelech a pojistkách.
Většině stačí si projít rody a pády. A hlavně i/y.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

svartenatt píše: 06 srp 2019 18:05 PítrsPraha, ale to se tady děje. Už jen tím prvním postem ve vlákně.
To bylo mířeno na ty neomylné s řadou omylů, které neuznají.
Jinak souhlasím.
Ok :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od Halíř »

lidumil píše: 06 srp 2019 17:00 Dejte, vážený pane, odkaz na chyby ... Bohužel v dnešní době je obsah preferován nad formou. Vaši učitelé češtiny jistě obrací oči v sloup.
A co se týče sebekritiky, nemám s ní problém a k chybě se přiznám. Bohužel je řada členů, kteří češtinu zcela ignorují. Jen tak na okraj, jak tedy chtějí vychovávat svoje děti???

PS: Nevím, proč se omlouvat .... a již na Vás nebudu reagovat.
Drž se tý poslední věty. Z toho,ze je ti ted ze zalozeni vlakna doooost trapne,se uz stejne nevykroutis....ty vynile.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

PítrsPraha píše: 06 srp 2019 18:23 Lidumile, nekolik odkazu na sve hrubky mas tady ve vlakne. Je to namatkou nespravne psani i/y, chybejici interpunkce, nespravne psani malych a velkych pismen na zacatku vety atd. Proste tvuj psany projev je na mile daleko od toho, abys mohl kohokoliv kritizovat za nespravne psani. To se ti tu vsichni snazi sdelit. Beres to zbytecne osobne namisto aby ses chytl za nos a stahl se s tim, zes nehezky minul. Ale to je tva vizitka.
lidumil píše:17:00: ...a již na Vás nebudu reagovat.
lidumil píše:17:59: Tím končím s Vámi debatu.
:thumbup:
A to teatralni vykani, kdyz jsi mi doted tykal.... :smile: .

Jinak synovi ukaz sve prispevky na tomhle foru, at vidi, jaka znalostni autorita jej kritizuje. Kritizovanim jej toho moc nenaucis, zvlast kdyz spravne psani sam vubec nezvladas.

A muj prispevek o vysmechu druhym.... Me zadas, abych cetl pozorneji, ale i tentokrat jsi to ty, kdo necte pozorne a je v omylu. Reaguju v nem na tesne predchazejici prispevek svartenatta, jak je patrne jak z bezprostredni navaznosti, tak predevsim z jeho faktickeho obsahu, jak je vice nez evidentni. Pises o inteligenci druhych, zatimco....
Tak ještě naposledy: hrubky jako vynechaná písmena? Najděte mi, pane, chyby I/Y ... chybějící interpunkce je ve Vašich příspěvcích. Neberu nic osobně, to je jen Váš dojem a ne zcela správný. Vykat Vám budu, protože tykat Vám je mi proti mysli. Není v tom nic teatrálního, pouze opět Váš dojem. Myslím, že ten příspěvek o výsměchu byl mířen i na mě. Ostatní osobní invektivy nebudu komentovat.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

Halíř píše: 06 srp 2019 18:26 Drž se tý poslední věty. Z toho,ze je ti ted ze zalozeni vlakna doooost trapne,se uz stejne nevykroutis....ty vynile.
Mně trapně není, nevím proč, jsou tu na to jiní. Koukám, že je to vlákno pro léčení si vlastních frustrací, no tak si pánové poslužte.
PS: psaní bez diakritiky???? Hm
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

lidumil píše:Tak ještě naposledy: hrubky jako vynechaná písmena?
O vynechanych pismenech jsem nenapsal ani carku.
lidumil píše:Najděte mi, pane, chyby I/Y
Vynil.
lidumil píše:chybějící interpunkce je ve Vašich příspěvcích
Jo, je to mozny. Nikde netvrdim, ze ne. Ani nikoho nekritizuju za nespravny psani, delal bych tim ze sebe uplnyho pitomce. Zvlast pokud by v hromade mych prispevku byly chyby.

A prosim, vysvetli, jaky fakticky obsah maji ve tvem chapani vety "již na Vás nebudu reagovat" a "Tím končím s Vámi debatu.". Vnimam vyrazny rozdil mezi tim, co deklarujes a tim, co ve skutecnosti delas. Stejne jako s tim spravnym psanim...

P.S.
Jestli z nekterych prispevku v tomhle vlakne cisi frustrace, tak uvodni prispevek tohoto vlakna je s velkym odstupem na prvnim miste. Kritizujes to, co sam hojne delas. Je to stejne, jako bys na ceske dalnici jel 160 km/h a kritizoval za porusovani narizeni o maximalni dovolene rychlosti jineho ridice, ktery jede 155 km/h.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od Zdeny »

Teda pánové, vy se umíte rozohnit :-) Vlákno mě pobavilo a docela donutilo k tomu, abych se zamyslel sám nad sebou. Jsem už starej dědek,a le jak se řáká, ze starý školy. To znamená ještě z dob, kdy lidem nebylo jedno, zdali nemají správně napsáno y/i díky nepochopení SPSP (shoda podmětu s přísudkem), mně/me díky ignoranci pádů, nebo by jste/byste a další. Sám mám velký problém napsat pár slov bez přeházených písmenek, což přičítám jednak tomu, že už nejsem nejmladší a jednak tomu, že jsem se nikdy neučil psát na stroji/PC, alébrž perem na papír. Jsem tedy samouk v psaní na klávesnici a dle toho to někdy vypadá. Opravit po sobě samém zkomolená slova mi trvá déle, než napsat kus textu. Ale NIKDY se nemohu vyrovnat s tím, když někdo napíše ve dvou větách 5 hrubek a ještě se pak odvolává na to, že píše ve spěchu, na mobilu a podobné nesmysly. Spěch nemá s gramatikou (nevím, jaký je rozdíl mezi gramatikou a pravopisem- dle mě žádný, protože když jsem měli ve škole ČJ, tak byl rozdělen na literaturu a gramatiku. A o hodinách gramatiky po nás šla úča nemilosrdně v ohledech na y/i, čárky, mně/mě další) nic poslečného. Jednoduše - buď vím a znám pravidla českého pravopisu/gramatiky, nebo neznám. Když znám, tak nemohu prostě sekat hrubky jak dělník na páse aušusové výrobky. To prostě nejde. Ale v čem jsem si zcela jistý - současná počítačová generace je přímo ubohá v tom, aby dokázala napsat jednoduchou větu rozvitou a nenasekala v pěti slovech deset hrubek. Tak to prostě je a nikdo to nezmění, snad jedině až zmizí PC a sociální stě z povrchu zemského. A slovní zásoba - toť nebetyčný problém. Dnešní generace nečte, má pramizernou slovní zásobu a její vyjadřovací schopnosti jsou na úrovní repetenta pomocné školy z totality. Každý nechť si sáhne na čumáček, pánové. Když čtu "výlevy" některých jedinců na různých diskuzních forech (na jejichž četní mám jako dobrovolně nezaměstnaný jedinec času nadbytek), tak u toho úpím i směji se dohromady. Dalším problémem je, že pokud - jako například nyní já - někdo napíše delší příspěvek dejme tomu o více než 2 větách, tak 90% návštěvníků fóra jej prostě nepřečte s komentářem - "je to moc dlouhý". No a co? Písmena jsou zatím zdarma a vyjadřovací možnosti jazyka českého natolik široké, že by bylo škoda je nevyužít. Nelze mluvit jak hotentot v heslech, posuňcích a zvucích připomínající slova a bez vyjádření základní myšlenky, což jest dáno použitím podmětu, přísudku, předmětu a dalších větných členů. Úroveň vyjadřování českého národa je již léta v řiti, jak by řekl klasik a například na řadě TV programů je o tom kupa důkazů. Někdy se stydím za ty, kteří do světa troubí své literární výlevy bez hlavy a paty. Naopak, koho respektuji, je například pan Moravec, paní Lucie Výborná či pan Marek Eben. Tito by měli jít příkladem ostatním. Ale to bychom chtěli moc a oni na to beztak nemají čas ani sil. Takže zastávám se člena Lidumila - má pravdu. Hrubka a přehozená písmena ve slově jsou dvě zcela odlišné věci, pánové. Ten, kdo seká hrubky , by se měl nad sebou zamyslet. On by se mlě zamyslet i ten, co komolí písmenka, ale to se kupodivu dá snést. Ale hrubky mě prostě tahají za oči. A není na to žádná výmluva - jen pouhé konstatování, že dotyčný prostě NEUMÍ gramatiku/pravovip JČ.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

Zdeny:
Velmi hezky napsane. Se smyslem tveho prespevku nelze nez souhlasit. Za hloupe ale povazuji (a zretelne nejsem jediny), kdyz ten, kdo sam spravne psani nezvlada, kritizuje druhe za to same, navic za pouziti narazek na inteligenci, vychovu deti, obraceni oci ucitelu v sloup atd. Zvlast kdyz jemu samotnemu se ty same vyrazy nelibi a vuci sobe je povazuje za osobni invektivy. Vuci ostatnim jsou ale v poradku. Lidumiluv ton a charakter prispevku v tomhle vlakne je silne pokrytectvi. Byly by pres caru, i kdyby sam psal ukazkove. A jsou dvojnasob, protoze do dokonaleho psaneho projevu ma lidumil dost daleko.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
terahera

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od terahera »

Zdeny
V podstatě s tebou souhlasím,ale jde o to,že zakladatel a věčný kárce pravopisu Lidumil,dělá to,za co ostatní kárá a zesměšňuje jejich inteligenci.Vadí mu pravopis ostatních a sám s ním má také problémy,v jiném vlákně žádá členy,aby mu nepsali SZ s tím,že on jim je také psát nebude a přesto jim je píše.Zde již několikrát napsal,že se nebude dál vyjadřovat a píše dál,takže pro mě je to velký ocas a tečka
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od svartenatt »

Díky Zdeny. S tímto lze souhlasit.
Jen jedna poznámka k mladším ročníkům. Ne všichni mají pravopisnou újmu a dokáží napsat smysluplně a bez chyb.
Pokud je většina omladiny v pravopisu pozadu, tak lze vinit i školství, ale to je jiné téma.

Mně jde hlavně o psaný projev zde na fóru, kde se příliš nevyskytují mladé ročníky a přesto se najdou velké pravopisné chyby i v jednoduché větě.
Učit se lze v každém věku.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

terahera píše: 06 srp 2019 19:46 Zdeny
V podstatě s tebou souhlasím,ale jde o to,že zakladatel a věčný kárce pravopisu Lidumil,dělá to,za co ostatní kárá a zesměšňuje jejich inteligenci.Vadí mu pravopis ostatních a sám s ním má také problémy,v jiném vlákně žádá členy,aby mu nepsali SZ s tím,že on jim je také psát nebude a přesto jim je píše.Zde již několikrát napsal,že se nebude dál vyjadřovat a píše dál,takže pro mě je to velký ocas a tečka
Nikoho nezesměšňuju a nenapadám inteligenci, to jen potrefená husa zakejhala. Jen jsem si dovolil upozornit na hrubky a ejhle, někomu jsem šlápl na kuří oko? Dej odkaz na mé hrubky I/Y - MĚ/MNĚ nemám s tím problém, klidně se k nim přiznám. (Vynil tu již byl - viz výše). A laskavě vynech ty osobní invektivy. I když velký ocas není k zahození, že? Ostatní komentovat nebudu.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
terahera

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od terahera »

Hele hejkale,přečti si své příspěvky a pak mluv,dál tě nebudu komentovat,nebudu si kazit poslech ať už s měkkým nebo tvrdým
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

terahera píše: 06 srp 2019 20:12 Hele hejkale,přečti si své příspěvky a pak mluv,dál tě nebudu komentovat,nebudu si kazit poslech ať už s měkkým nebo tvrdým
Husa nehejká .... a nenech si kazit poslech s čím chceš.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

lidumil píše:nenapadám inteligenci
lidumil píše:To, co tu mnozí předvádějí, je neúcta k češtině a ignorantství. Svědčí to taky o alespoň elementární inteligenci.
Lhanim si moc nepomuzes. Nech na sebe chvili pusobit ten do oci bijici rozpor, kdy tva slova ostatnim povazujes za "spravna", zatimco ta sama slova vuci sobe povazujes za nevhodna. Cisty priklad pokrytectvi.

S tim tluchubstvim, kdy opakovane pises neco, ale delas pravy opak, to ztracis uz uplne.

Predvadis tenhle trojboj lhani, pokrytectvi a tluchubstvi i svym detem, kdyz jsi je zminil?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od Jirka33 »

Eunuch nemá děti.
Odpovědět