Pra(s)vopYs

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od Dasta »

swartenatt,
Nech kabely spát,téma o kabelech dokáže rozhádat polovinu republiky, buď rád, že to neslyšíš, máš to alespoň vyřešené.
Mimo jiné, jsme v tématu o pravopisu, tak proč to sem tahat, že.
Naposledy upravil(a) Dasta dne 08 srp 2019 18:35, celkem upraveno 1 x.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od matori »

Mám návrh- co kdyby to tu lidumil opravoval jako diktáty a vedl přehlednou tabulku známkování pravopisu. (Někdo jiný zase gramatiku.) No a HIFI na vedlejší kolej. :smile: Hlavně i a y.
Já s chybami, které se netýkají "žánru" ( a tím je zde vše kolem poslechu hudby a technice potřebné k jejímu vnímání), nemám problém. Možná se někdy pousměju, ale sám za sebe neberu kámen do ruky, neboť nejsem bez pisatelské chyby. Chyby vznikají z blbosti, a ve spěchu. Sám jsem asi blbý na tu češtinu. Přiznám to. Od základky, učení, průmky a VŠ jsem z rodným jazykem prohrával. Literatura ale byla koníček.Četl jsem a čtu pořád. Celosvětovou klasiku jsem přelouskal a nějak mi to k tomu mě, mně nepomohlo. Ale zase na druhou stranu kouknu do výkresu a vidím to v prostoru úplně přesně. Dodnes umím z logaritmickým pravítkem, trojčlenku a procenta z hlavy. A integrály a derivace by snad ještě také dokončeny býti boli. Ptáky poznám dva- žabu a myš.
Tak by jsi snad drahý lidumile mohl zařadit nějakého brouka bez chyby jako Matulka ( učitel z filmu Do hlubin ....).
Jinak dělám gramatické chyby i v jiných než mateřských jazycích.

Pánové analog2001, zabiny007, Mark Levinson, Valderon prezentovali jste to velmi výstižně.

Jinak mi toto vlákno připomína ten vtip o blondýně v letadle a její replice o kvantové fyzice a o hovně =))
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od matori »

Jo a elementární inteligence se lidumile pozná jinak než podle i a y, nebo mě a mně. Hádej jak?
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od sekal »

matori:
Tak to trochu nechápu. Když hodně čteš a literatura je tvůj koníček, máš problémy s češtinou. Nemělo by se to vylučovat? Mám stejné hobby a s rodným jazykem (vcelku) problém nemám. Tím čtením se v dětství jazyk přirozeně vstřebává (vč. správného pravopisu a gramatiky). Následně se vše už jen udržuje a rozšiřuješ si evtl. jen slovní zásobu.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

matori píše: 08 srp 2019 18:42 Jo a elementární inteligence se lidumile pozná jinak než podle i a y, nebo mě a mně. Hádej jak?
Jak? Že umíš 1+1? Že si po toaletě umyješ ruce a nechodíš kajdit a čůrat na dvorek? Nejíš rukama? Je mnoho pohledů. Ale první stupeň základní školy máme snad všichni, ne?

Velké mínus mladé generace je právě ta nechuť ke čtení. Nejen, že jim chybí slovní zásoba ale mají problém i s tou pořád napadanou shodou P+P ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od matori »

sekal-nevím jestli umíš vůbec číst. Jasně jsem napsal, že jsem na češtinu blbec. A není podmínka že kdo rád čte tak to tak umí napsat. Já hltám text a vědomosti které mi zůstávají v paměti a dovedu je aplikovat i v životě ať už teoreticky a prakticky, ale podružnosti (pro mne) jako je kde jaké písmenko jsou mi (asi dáno od boha) šuma fuk. Né že bych nechtěl, ALE. Napiš co dělá problém tobě.

lidumile-tvé přirovnání prvního stupně je možná dobré, ale znám odborníky s VŠ, ale co si z té školy odnesli jen pouze diplom a třeba i červený.
Naposledy upravil(a) matori dne 08 srp 2019 19:37, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

A už i jen to, že někteří začali psát s diakritikou, mě celkem uspokojuje.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

matori píše: 08 srp 2019 19:33 sekal-nevím jestli umíš vůbec číst. Jasně jsem napsal, že jsem na češtinu blbec. A není podmínka že kdo rád čte tak to tak umí napsat. Já hltám text a vědomosti které mi zůstávají v paměti a dovedu je aplikovat i v životě ať už teoreticky a prakticky, ale podružnosti (pro mne) jako je kde jaké písmenko jsou mi (asi dáno od boha) šuma fuk. Né že bych nechtěl, ALE. Napiš co dělá problém tobě.

lidumile-tvé přirovnání prvního stupně je možná dobré, ale znám odborníky s VŠ, ale co si z té školy odnesli jen pouze diplom a třeba i červený.
Vidíš, dneska bys byl nějaký dys... a ve škole měl úlevy.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od matori »

A víš, že mne to také napadlo :razz:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

A nebo byl ve speciální škole :crazy: :smile:

Já mám kamarády, co VŠ nemají a jejich rozhled a znalosti by jim leckterý absolvent VŠ mohl jen závidět. A v pravopisu chyby nedělají.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od matori »

Třeba v Pilsner? =)) _
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

Ti všichni. :lol: :razz:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od sekal »

matori:
Reaguješ zbytečně popudlivě. Napsal jsem jen svoji zkušenost podloženou i znalostí rel. dostatečného počtu podobných knihomolů. Prostě kdo hodně (a od mládí) čte, zpravidla také správně píše. Důvody už jsem uvedl. Vše se přirozeně, samovolně vstřebává, aniž se je nutné nějak zvlášť biflovat pravidla mluvnice a pravopisu. Čtení knih je asi nejlepší formou studia jazyka.
Naposledy upravil(a) sekal dne 08 srp 2019 20:30, celkem upraveno 1 x.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

lidumil píše: 08 srp 2019 19:35 A už i jen to, že někteří začali psát s diakritikou, mě celkem uspokojuje.
Díky za kompliment a pozornost, kterou i mně věnuješ, ale jsi vedle i tentokrát, promiň. S diakritikou píšu, když jsem u PC, bez ní píšu z mobilu. Je to mnoha mnohaletý zvyk z pracovní komunikace v angličtině, kdy mám prostě zažitý psaní písmeny bez diakritiky. Je to pro mě jednodušší, rychlejší. A upřímně jsi první, komu to vadí a kdo navíc na mě a mou inteligenci kvůli tomu takhle primitivně útočí. Což je vizitka, že lidí, kteří mají všech 5 pohromadě, je ještě drtivá převaha (tedy alespoň v mém soukromém a českém pracovním okolí, za což upřímně děkuji).

Nevím, jaký puzení tě vede dělat tu o sobě tenhle, velmi mírně řečeno, nelichotivý obrázek. Pokud můžeš, všimni si neobvyklé názorové jednoty všech přispěvatelů do tohodle vlákna. Náhoda? Ne. A pokud je to pro tebe málo, dej vlákno přečíst své ženě, dětem (pokud jsou věkově adekvátní), rodičům.... Myslíš, že tě pochválí a budou hrdí, že jejich manžel / táta / syn uráží inteligenci jiných lidí jen proto, že nenapsali správně I/Y tak, jak jsi je správně nenapsal ty?

Zloděj křičí, "chyťte zloděje". Jedeš 160 km/h a pohoršuješ se nad druhým, který jede 155 km/h, že porušuje český zákon. Chvástáš se, co vše neznáš, ale v praxi píšeš s hromadou chyb?

Nedělej ostudu nám bikerům, sedni na svýho Kleina (kámoš z naší pořád existující bike bandičky měl červenou Mantru, to bylo hej :smile: !!!) a vyjezdi si to pruzení z hlavy. Byl bys s tím trapnej i kdybys sám psal bez jediné chyby, natož takhle....
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od matori »

sekal- vidíš kdyby jsme se bavil verbálně, tak by jsi zjistil, že se "nepopudluji", ale křením se u toho jak se tady bojuje za čistotu jazyka a přitom jádro pudla je úplně jinde. No, ale psaním se emoce vyjádřit nedají. A taky nepíšu, že dělám hrubky v každém slově.
A terazky si jdu nalít ryzlink, aby se mi "to" přirozeně, samovolně "vytřebávalo". :lol:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od sekal »

Vlašský nebo rýnský?
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

To podle poslouchané hudby. K Supertramp vlašák, k Led Zeppelin rýňák. Aspoň tak bych to měl já, kdybych ještě pil alkohol :cool:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od matori »

Ty pohane víno není alkohol. [-x Víno to je boží dar, radost, slunce a píseň. No a hrůza potu. Aspoň tady u nás. Jo a bude to z rýny.
Naposledy upravil(a) matori dne 08 srp 2019 21:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

Ale je v něm alkohol, nebo snad ne? :?: Já dobrou vodu s kapičkou domácí bezinkové šťávy. Tak Led Zeppelin?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od martinowsky »

No dlouho jsem forum dukladne neprocital. Dnes jsem si chtel krasne poledne zprijemnit proctenim fora a obohatit se novymi informacemi a prozitky zdejsich clenu. Musim konstatovat, ze nekterym clenum opravdu JE BE! Nejspise z premiry teplot a slunce. Nebo jim MRDLO v palici z nedostatku DUPACKY!! Jeste bych pochopil tema s nazvem "pozor chlapi na hrubky v textu , at se nam to lepe cte" Ale kopirovat neci chybu v textu a upozornovat na "sve" kvality to je vrchol dukazu NASRANEHO V HLAVE! Na zaver bych vzkazal, at jdete s touhle debatou do PI CE !!! 3 x KUR..VA ,

Viktore prosim zabanuj me. At se ve slabe chvilce netrapim uvahami nad timto forem. Jdu se vyzvracet.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od sekal »

Možná by ses měl malinko zklidnit. Nic až tak hrozného se tady neděje a nikdo tě nenutí to vlákno číst.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

martinowsky píše: 09 srp 2019 13:33 Na zaver bych vzkazal, at jdete s touhle debatou do PI CE !!! 3 x KUR..VA ,
A já myslel, že to je tady debatní-diskuzní forum.
martinowsky píše: 09 srp 2019 13:33 Musim konstatovat, ze nekterym clenum opravdu JE BE! Nejspise z premiry teplot a slunce.
Kup si klimu, budeš jí potřebovat, má být až 31 stupňů ....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od winelover »

Asi bych to z titulu svý funkce :lol: neměl psát, ale náhodou je tohle vlákno docela pr.el.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od svartenatt »

Smutné zábavné toto vlákno určitě je.
Když já mám varování, tak logicky terahera má BAN. Děkuji.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od sekal »

Ty jsi zřejmě zapomněl, kde jsi. Tady nejsou oponentní názory příliš v oblibě, jemně vyjádřeno. Navíc toto téma má a priori konfliktní ráz, takže zásahy vedení bylo možné očekávat. Pochopitelně většinou jen pro jednu stranu, jak už je to tady zvykem.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od valderon »

Terahera a ban? Jako za co? A podle logiky? To jako té tvé? Aha teda.... :roll:
JAPEX

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od JAPEX »

winelover píše: 09 srp 2019 15:33 Asi bych to z titulu svý funkce :lol: neměl psát, ale náhodou je tohle vlákno docela pr.el.
jojo =))
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od matori »

No jak pro koho je to pr..l. Někomu to asi ani nedocvakne."
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

Obsah je důležitý, na formě nezáleží? :crazy: Pak proč se tedy honit za lepšími přístroji a dokonalejším zdrojem zvuku? Stačí krystalka a MP3 z Nokie s obyčejnými špunty. :clap:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

Já tedy rozhodně neobědvám syrovou krkovici posypanou moukou a strouhankou a zalitoou vajíčkem a nepřikusuji neuvařené brambory s trochou oleje, vejce, cibule, mrkve a okurky. Taky si nedám v restauraci rozmixovanou hovězí svíčkovou na smetaně a knedlíkem zalitou zeleninovou plévkou. :sick:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od PítrsPraha »

Lidumile, nikdo zde nenapsal, ze na forme psaneho textu nezalezi. Projdi si diskusi znovu a pozorneji, protoze jsi doted nepochopil jeji vyznam. To, co zucastnenym vadi, je tva nevybirava kritika a utoky na inteligenci lidi za stejne chyby, ktere delas i ty, viz odkazy na zacatku diskuse.

Zjednodusene pro tebe:
- apel na spravne psani = v poradku
- urazeni a poznamky v osobni rovine za chyby, ktere delas sam = zcela mimo meze slusnosti
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od efičák »

Co nepíšu denní reporty pro centrálu, upadá můj psaný projev tak, že nebýt pomocníka v Chrome s červeným podtržítkem, četli byste hodně ošklivé písmenka.
Podnět s přísudkem jsem nerozlišoval nikdy. Příliš omezující a logické. Je otázka, zda není čas češtinu zreformovat na současnou textovkovou formu bez diakritiky a osekat všechna ta pravidla, plnící knihy a ústavy.

Líbí se mi Lidumilův podnět a úplně se vnucuje nápad na jazykového korektora a editora fóra. I ti nejlepší spisovatelé dávají rukopis zkontrolovat před vydáním.
Co poslat Lidumilovi každý příspěvek k odsouhlasení ??

Jak by mohl dál pracovat s textem nechám na uvážení adminům. Co dát Lidumilovi přístup ke správě jazykové úrovně fóra ? Jako moderátor by nepotřeboval další pomoc a těch 10 -30 příspěvků denně by opravil.

https://www.marigold.cz/item/editor-v-r ... cenena-vec
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pra(s)vopYs

Příspěvek od lidumil »

:eek: :shock: :lol: :razz: :angel:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět