Cenové rekordy komponentů

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Bond 007 alias Monte

Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

QUADRASPIRE Q4 BRONZE UPGRADE HROTY , 4 hroty za 246,80 Liber
quadbronzeupgrade.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

To je asi pomedená platina...Však aj platinové a zlaté šperky sú drahé. Prečo by ich mali nosiť iba ženy. Tak isto môžu ozdobiť aj hifi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od whisp »

A je to komponent?
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Halíř »

Běžná prodejni cena v uk 199liber,to mi neprijde rekordne drahe.
http://www.audioaffair.co.uk/quadraspir ... ade-4-pack
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

DEXON :arrow: https://www.dexon.cz/katalog/konstrukcn ... ial/nozky/ , tyhle bych i koupil :arrow: https://www.dexon.cz/katalog/konstrukcn ... nizka.html

Nechci výrobky probírat, jen když narazíte na něco IN, tak to sem šoupněte

Nedávno jsem někde zahlédnul bedny za osmnáct melounů, ale už jich nemohu najít.
Bond 007 alias Monte

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

whisp píše:A je to komponent?
troll-ny-form-192-1751-600x840.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od PavelDosko »

tak popojedeme, i repro kabel je komponent ... https://www.l-e.cz/audioquest-wel-signature-4-0m
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

A toto: https://www.l-e.cz/thorens-antirezonanc ... orek-d7399
Je to presne to isté, ako si kúpiť za 1€ /1ks korkového obkladu, alebo podlahy a vystrihnúť si kruh.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od whisp »

Z tychto komponentov si mozem dopriat akurat toho skreta aj ked sa bojim spytat na listovu cenu. :-w
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

Nevidím dôvod, prečo by som si niečo z toho mal dopriať. Aj keď mám rád kvalitné veci a cena je až na druhom mieste (ak si to môžem dovoliť), nie je to pre mňa dogma. Čiastočne sa prikláňam k názoru meračov, že za cenou je ukrytý "veľký kus" biznisu. Väčšinou cena kopíruje kvalitu výrobku, ale iba po určitú hranicu. Dať za kábel 1,5 mil. Kč je naozaj hovadina. To by museli byť vodiče z čistého zlata, tienenie z platiny a na konektoroch brúsené diamanty (potom by som tento kábel zavesil žene na krk a poslal ju do high society). Dobrý zvuk, dokonca výborný, sa dá docieliť mnohonásobne lacnejšími komponentami. Častokrát lepší, ako ten, ktorý sa zostaví z "rozprávkových" komponentov. A o to nám asi ide, alebo nie?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od whisp »

Dobre hovori ten Aretax :thumbup:
V cene toho kabla sa skryva n ovela lepsich moznosti.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od F2014 »

whisp píše:Dobre hovori ten Aretax :thumbup:
V cene toho kabla sa skryva n ovela lepsich moznosti.
Takový kabel si nekoupí ten, kdo zvažuje: "nový zesilovač" nebo "nový kabel", ale ten kdo uvažuje takto: Potenciál nového zesilovače nemohu brzdit nevhodným kabelem, to bych za nový zesilovač ani nemusel utrácet.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

F2014 píše:
whisp píše:Dobre hovori ten Aretax :thumbup:
V cene toho kabla sa skryva n ovela lepsich moznosti.
Takový kabel si nekoupí ten, kdo zvažuje: "nový zesilovač" nebo "nový kabel", ale ten kdo uvažuje takto: Potenciál nového zesilovače nemohu brzdit nevhodným kabelem, to bych za nový zesilovač ani nemusel utrácet.
Alebo: Potenciál nového kábla nemôžem brzdiť nevhodným zosilňovačom =)) Kde je napásané, že práve ten najdrahší kábel bude najlepší k tomu zosilňovaču? Ja som sa už viac ráz stretol s tým, že práve lacný kábel mi "hral" najlepšie. Konkrétne keď som používal Krautwire XLR, najlepšie hral základný GURU, bez S, ktorý ešte nebol postriebrený. Podobne LessLoss som mal všetky, ale najlepšie mi pasoval najlacnejší DFPC original. Mám ho v CD doteraz. Phono kábel Nordost Tyr bol pre mňa lepší, ako Valhalla a pod. Žiaľ, alebo našťastie, cenovku si do prístroja dať nemôžem a môj zosilňovač nechcel pochopiť, keď som mu vysvetľoval, že ten kábel je najdrahší a musí hrať najlepšie. Stále si tvrdil svoje a ignoroval cenovku a moje "logické" zdôvodnenie. A nie je to iba pri kábloch, je to proste všade, pri všetkých komponentoch a aj pri príslušenstve. Skúšal som rôzne drahé poistky, ostal som nakoniec pri AHP za 15€. Kúpte si drahý rack, bude krásny, ale účelom sa môže minúť. Môj čínsky CD prehrávač Cayin už "prehral" hodne - násobne drahších prístrojov atď. Osobne chápem, že počúvame nielen ušami, ale čiastočne aj očami, ale cenovkou....? Tá platí iba pre určitý druh ľudí, pre ktorých platí iba cenovka.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od F2014 »

aretax píše:
F2014 píše:
whisp píše:Dobre hovori ten Aretax :thumbup:
V cene toho kabla sa skryva n ovela lepsich moznosti.
Takový kabel si nekoupí ten, kdo zvažuje: "nový zesilovač" nebo "nový kabel", ale ten kdo uvažuje takto: Potenciál nového zesilovače nemohu brzdit nevhodným kabelem, to bych za nový zesilovač ani nemusel utrácet.
Alebo: Potenciál nového kábla nemôžem brzdiť nevhodným zosilňovačom =)) Kde je napásané, že práve ten najdrahší kábel bude najlepší k tomu zosilňovaču? Ja som sa už viac ráz stretol s tým, že práve lacný kábel mi "hral" najlepšie. Konkrétne keď som používal Krautwire XLR, najlepšie hral základný GURU, bez S, ktorý ešte nebol postriebrený. Podobne LessLoss som mal všetky, ale najlepšie mi pasoval najlacnejší DFPC original. Mám ho v CD doteraz. Phono kábel Nordost Tyr bol pre mňa lepší, ako Valhalla a pod. Žiaľ, alebo našťastie, cenovku si do prístroja dať nemôžem a môj zosilňovač nechcel pochopiť, keď som mu vysvetľoval, že ten kábel je najdrahší a musí hrať najlepšie. Stále si tvrdil svoje a ignoroval cenovku a moje "logické" zdôvodnenie. A nie je to iba pri kábloch, je to proste všade, pri všetkých komponentoch a aj pri príslušenstve. Skúšal som rôzne drahé poistky, ostal som nakoniec pri AHP za 15€. Kúpte si drahý rack, bude krásny, ale účelom sa môže minúť. Môj čínsky CD prehrávač Cayin už "prehral" hodne násobne drahších prístrojov atď. Osobne chápem, že počúvame nielen ušami, ale čiastočne aj očami, ale cenovkou....? Tá platí iba pre určitý druh ľudí, pre ktorých platí iba cenovka.
Však já netvrdím, že nejdražší "cokoli" musí být nutně nejlepší. Takové tvrzení je nedokazatelné a s nejvyšší pravděpodobností nesprávné.
Rád bych si vyzkoušel všechny ty levné kabely a našel mezi nima lepší a levnější než ty, co používám. A zrovna teď bych jeden napájecí potřeboval k audio PC a nechce se mi platit prémiovou cenu za u mne osvědčenou značku. Až na takové kabely narazím, budu první, který je zde bude oslavovat.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Frogyman »

Když jsme u těch cen, tak mne před časem, při hledání vhodného clampu na gramo, překvapila cenovka 4.240 EURO u clampu Shun Mook Record Clamp.
Obrázek

Vedle toho je Harmonix s cenovkou 2tis liber skoro lidovka...
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od JAPEX »

...ale kouká se na to hezky :silent:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od lidumil »

PavelDosko píše:tak popojedeme, i repro kabel je komponent ... https://www.l-e.cz/audioquest-wel-signature-4-0m
To bych rád viděl tu sestavu s tímhle kabelem.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

Zabyni: Ak hľadáš prítlak na gramo, odporúčam tento: https://www.bfly-audio.de/en/products/c ... ichte.html
vo verzii so sorbotanovým tlmením. Mám ho, stojí cca 80 - 100 € a naozaj je počuť rozdiel v porovnaní s clampom EAT - zvuk je čistejší, detailnejší.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od matori »

aretax- vypadá ro jak moje zarážka na dveře. To co jsem postnul zabiny007 je nádhera, ovšem ta cena je drzost. Pořád je to jenom závaží ač řemeslně a "dizajnovo" ( každý má jiný vkus) je to nádhera.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Frogyman »

Aretax
Na Oracle jej neřeším, tam je origoš šroubovací s doplňkovým mezikroužkem a jsem spokojen. Ale někdy v lednu/únoru bude hotov Garrard a tam budu hledat. Takže díky za tip.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

matori píše:aretax- vypadá ro jak moje zarážka na dveře. To co jsem postnul zabiny007 je nádhera, ovšem ta cena je drzost. Pořád je to jenom závaží ač řemeslně a "dizajnovo" ( každý má jiný vkus) je to nádhera.
Ak chceš dizajn, navštív predajňu s luxusným sklom a môžeš mat ťažítko s brúseného skla z Nového Boru, prípadne v klenotníctve môžeš kúpiť zlaté. Ja som však nepísal o dizajne, ale o zvuku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od matori »

aretax-já to nemyslel zle, fakt to tak vypadá jak to hraje nevím já hraju vinyl
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od matori »

Obrázek
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Tinariwen »

PavelDosko píše:tak popojedeme, i repro kabel je komponent ... https://www.l-e.cz/audioquest-wel-signature-4-0m


Mne sa najviac páči po rozkliknuti na odkaz poznámka “ doprava dnes ZDARMA”

Aké milé :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

High End kreslo:
https://www.higherfi.com/accessories/fo ... -jr2-model
ale hrá výborne, mäkký bas, pôsobiaci na zadnú časť tela, kovové výšky od pása nahor...
A toto sa neoplatí?
https://www.higherfi.com/phono/av-desig ... eville-vpm
dokonca to má aj pásové vozidlo na dopravu prenosky..
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od lubos »

High Fidelity Cables - model Professional Elite RCA Interconnects, cena za 1m - $70,000.

http://www.highfidelitycables.com/products/rca/elite/
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od valderon »

A jak je to prosím pěkně s váhou clampu? Některé mají 120,350,800 gr. Platí, že čím těžší, tím lepší? A konkrétní váha 800 gr je vhodná pro Pro-Ject X-tension 9? Mám Project clamp It - 120 gr a Michel R - 60 gr. A rad bych zkusil ještě těžší, Scheu analog 800 gr. Neublížím tím mému gramofonu? A má s tím Scheu analog někdo zkušenosti?
Děkuji
JAPEX

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od JAPEX »

valderon píše:A jak je to prosím pěkně s váhou clampu? Některé mají 120,350,800 gr. Platí, že čím těžší, tím lepší? A konkrétní váha 800 gr je vhodná pro Pro-Ject X-tension 9? Mám Project clamp It - 120 gr a Michel R - 60 gr. A rad bych zkusil ještě těžší, Scheu analog 800 gr. Neublížím tím mému gramofonu? A má s tím Scheu analog někdo zkušenosti?
Děkuji
S váhou to je tak, že každé ložisko gramofonu má jinou nosnost. Je to u gramofonů, u kterých se předpokládá použití clampu, napsáno v manuálu.
Ale pozor, někdy jde o celkovou nosnost (talíř + deska + vinyl + clamp) a někdy je uvedena pouze maximální hmotnost clampu.

A např, clamp Michell je lehký, protože funguje jako svorka (zespodu musí mít deska ještě filc, aby se přes něj vyšponovala) a ne jako závaží.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

valderon píše:A jak je to prosím pěkně s váhou clampu? Některé mají 120,350,800 gr. Platí, že čím těžší, tím lepší? A konkrétní váha 800 gr je vhodná pro Pro-Ject X-tension 9? Mám Project clamp It - 120 gr a Michel R - 60 gr. A rad bych zkusil ještě těžší, Scheu analog 800 gr. Neublížím tím mému gramofonu? A má s tím Scheu analog někdo zkušenosti?
Děkuji
Hlavnou funkciou clampu je pohlcovať vibrácie. Nie je dôležitá jeho hmotnosť, ale práve to, ako pohlcuje vibrácie, aby sa ivh čo najmenej prenieslo na prenosku. Či váži 200g, alebo 500g, na tom v konečnom dôsledku nezáleží. Záleží na tom, čo je zo spodu v súvislosti s hmotnosťou. Napríklad clamp Fly ma zo spodu sorbotan, EAT filc a pod. Rozdiely vo zvuku sú počuť. Ak je dobrý clamp, aj zvuk je presnejší. Na celo odpružených gramofónoch je zas kvôli hmotnosti ľahký clamp, ktorý sa doťahuje skrutkou. Tu je hmotnosť dôležitá, ale nie kvôli ložiskám, ale práve kvôli pruženiu, ktoré je veľmi jemne nastavené.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

lubos píše:High Fidelity Cables - model Professional Elite RCA Interconnects, cena za 1m - $70,000.

http://www.highfidelitycables.com/products/rca/elite/
Hmotnosť 110 lbs., škoda ho schovať niekde vzadu. To chce samostatnú poličku. Cenová politika je tiež zaujímavá. Za 1 m 70 tisíc a za každý pridaný pol meter len šesťstopäťdesiat??? To pridávajú len tie tenké chvostíky čo trčia z toho náboja?
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od valderon »

Omlouvám se za otázky ve špatném vlakne, ale ještě jednu. A nevíte někdo, jestli ten Xtension 9 takový 800 gr těžký clamp snese? Myslím motorek a ložisko. Jinak gramofon je na magnetických podlozkách, tam asi problém nebude..? :-?
P. S. Nejsem fyzik, ale měl jsem za to, že ta váha s tou schopností pohlcovat vibrace taky souvisí....
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

valderon píše:Omlouvám se za otázky ve špatném vlakne, ale ještě jednu. A nevíte někdo, jestli ten Xtension 9 takový 800 gr těžký clamp snese? Myslím motorek a ložisko. Jinak gramofon je na magnetických podlozkách, tam asi problém nebude..? :-?
P. S. Nejsem fyzik, ale měl jsem za to, že ta váha s tou schopností pohlcovat vibrace taky souvisí....
Určite. Ložiská znesú podstatne viac a na motor tá hmotnosť nemá vplyv. Pretože hmotnosť clampu je sústredená v strede kružnice, nebude to mať ani významný vplyv pri rozbehu - odstredivá sila sa zvýši minimálne. Krútiaci moment je závislý od hmotnosti a dĺžky ramena, resp. polomeru kružnice, na ktorej táto hmotnosť pôsobí (r x F). Problém by mohol nastať, keby hmotnosť bola na obvode taniera. Pokojne tam môžeš dať clamp, ktorý váži aj kilo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od PGH »

aretax píše:
valderon píše:A jak je to prosím pěkně s váhou clampu? Některé mají 120,350,800 gr. Platí, že čím těžší, tím lepší? A konkrétní váha 800 gr je vhodná pro Pro-Ject X-tension 9? Mám Project clamp It - 120 gr a Michel R - 60 gr. A rad bych zkusil ještě těžší, Scheu analog 800 gr. Neublížím tím mému gramofonu? A má s tím Scheu analog někdo zkušenosti?
Děkuji
Hlavnou funkciou clampu je pohlcovať vibrácie. Nie je dôležitá jeho hmotnosť, ale práve to, ako pohlcuje vibrácie, aby sa ivh čo najmenej prenieslo na prenosku. Či váži 200g, alebo 500g, na tom v konečnom dôsledku nezáleží. Záleží na tom, čo je zo spodu v súvislosti s hmotnosťou. Napríklad clamp Fly ma zo spodu sorbotan, EAT filc a pod. Rozdiely vo zvuku sú počuť. Ak je dobrý clamp, aj zvuk je presnejší. Na celo odpružených gramofónoch je zas kvôli hmotnosti ľahký clamp, ktorý sa doťahuje skrutkou. Tu je hmotnosť dôležitá, ale nie kvôli ložiskám, ale práve kvôli pruženiu, ktoré je veľmi jemne nastavené.
Hlavni funkci Clampu je vyrovnat křivou desku.
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Senior »

:thumbup:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Halíř »

Kilogramovej clamp na desku radsi nedavej,pokud nechces tocit kličkou pro vyrovnani otacek :lol:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od aretax »

PGH: Tak s tým som sa ešte nestretol. Ak vyrovnávaš clampom dosku, napíš, prosím, ako to robíš.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od lubos »

Bubuxin-KILBRU power píše:
lubos píše:High Fidelity Cables - model Professional Elite RCA Interconnects, cena za 1m - $70,000.

http://www.highfidelitycables.com/products/rca/elite/
Hmotnosť 110 lbs., škoda ho schovať niekde vzadu. To chce samostatnú poličku. Cenová politika je tiež zaujímavá. Za 1 m 70 tisíc a za každý pridaný pol meter len šesťstopäťdesiat??? To pridávajú len tie tenké chvostíky čo trčia z toho náboja?
Ľubo áno, to pridávajú len tie tenké kábliky.

https://www.youtube.com/watch?v=d8WZz1RnLR8
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od PGH »

aretax píše:PGH: Tak s tým som sa ešte nestretol. Ak vyrovnávaš clampom dosku, napíš, prosím, ako to robíš.
Mam kleštovy clamp a jeho utaženim se deska vyrovná pokud je křivá a jde to docela dobře. Toto je ale leta znamá věc.
Bond 007 alias Monte

Re: Cenové rekordy komponentů

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

někde desku mám, koupil jsem ji za 44,- :arrow: https://www.bontonland.cz/katapult-1978 ... jni-edice/
Odpovědět