HIFI a počasie

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

HIFI a počasie

Příspěvek od aretax »

Je večer, vonku je 32°C, v izbe mám príjemných cca 25 - 27°C a napriek tomu sa mi nežiada nič počúvať. Aparatúra mi veľmi nehreje, ale stále tá správna "atmosféra" na počúvanie neprichádza. Chcel som si pustiť nejaké nové LP, ktoré som si kúpil a tešil sa na ne, ale stále nič. Chcem sa opýtať aj ostatných - aj vy máte podobné pocity? Koľko stupňov musí byť vonku, aby ste mali "tú správnu" náladu na počúvanie? Asi pôjdem radšej na pivo. Ešte niečo - chcel som vymeniť predzosilňovač, ani do toho sa mi nechce. Prišla mi nová prenoska Transfiguration Axia S a nechce sa mi ju namontovať. Asi to počká do jesene.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: HIFI a počasie

Příspěvek od PítrsPraha »

:mrgreen:

Je to hlavne o bednach. Kazde repro je ladene pri nejake (stale) kombinaci teploty a vlkosti. Pri te hraji nejlip. Jina kombinace znamena jinou hustotu vzduchu, jinou paddajnost membran, jinou hmotnost membran (pokud jsou schopny akumulovat vlhkost). A i drevo ozvucnic se za jinych podminek chova jinak.

Myslim, ze odpovedi na tvou otazku je rizena atmosfera v poslechovce. Bezne se to dela treba v laboratorich. Podle me lepsi byznyz nez s kabeli.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: HIFI a počasie

Příspěvek od valderon »

Kdyby jen počasí :lol:
Je fakt, že teplota neovlivňuje jen nás a naši chuť dělat cokoliv, ale ovlivňuje to i ty naše mašinky, nejen to repro. Takový gramofon je potřeba přeměnit ve všech nastavenich. Cca před týdnem jsem kompletně nastavil gramofon, protože byl trochu "rozhozeny". Konzultoval jsem to i se zabiny007 a potvrdil mi, že při změně teplot se gramofon vlivem roztaznosti materiálu (dřevo, kov atd) pochopitelně mění. Když ty horka začaly, myslel jsem si, že jen nemám náladu. Po perfektním nastavení gramofonu se vše vrátilo a zvuk je opět perfektní. Má s tím někdo taky tuto zkušenost?
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: HIFI a počasie

Příspěvek od blesk666 »

ja uz sa tym netrapim, mne uz je zrejme ze akonahle sa vonku otepli, tak ide hifi na druhu az tretiu kolaj. Dokonca niekedy na to pozeram v tomto case a uvazujem ze ci by som aj neurobil manzelke radost a nedal tu kopu “zeleza” za nie uplne malo penazi prec a nedal tam len nieco pidi male (realne sa mi vcelku pozdavaju all in one KEF LS50 aktiv ktore by som len zavesil na stenu a k nim nic ine (maju v sebe prevodnik, airplay, streamer, regulaciu hlasitosti, Tidal...)
Ale viem ze akonahle sa ochladi budem zas nadsene pred tym nalepeny a “prikladat k tomu ucho”.
Takze chod na pivo a pust to z hlavy. Ono to zas pride na teba samo
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: HIFI a počasie

Příspěvek od aretax »

PítrsPraha píše::mrgreen:

Je to hlavne o bednach. Kazde repro je ladene pri nejake (stale) kombinaci teploty a vlkosti. Pri te hraji nejlip. Jina kombinace znamena jinou hustotu vzduchu, jinou paddajnost membran, jinou hmotnost membran (pokud jsou schopny akumulovat vlhkost). A i drevo ozvucnic se za jinych podminek chova jinak.

Myslim, ze odpovedi na tvou otazku je rizena atmosfera v poslechovce. Bezne se to dela treba v laboratorich. Podle me lepsi byznyz nez s kabeli.
To si zle pochopil. Nejedná sa o kvalitu zvuku. S tou som spokojný a rozdiel v tom, ako to všetko hrá som nespozoroval. Ani pri gramofóne, ani v bedniach. Ja mám v izbe po celý rok skoro konštantnú teplotu a vlhkosť. Dokonca ani gramofón mi nevykazuje zmeny v nastavení. Písal som skôr o duševnom rozpoložení, resp. o tom, že keď sa takto oteplí akoby mi na počúvanie hudby prešla chuť. Včera som išiel na to pivo a hrala tam dychovka, ktorú obyčajne nemusím. V tejto horúčave a s pivom na stole sa celkom dobre počúvala.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: HIFI a počasie

Příspěvek od jimmi »

Je mooc teplo tak to človeka tak nebaví , ked vonku su možné iné aktivity a potom z nich zážitky.
Ani zmrzlina cez zimu tak nechutí ako v lete. Z hifi je to opačne.Ale zase ako píšeš zase na živo je jej viacej priležtostí na posluch.
Celkovo slnko a aj to teplo a človek vie že je "leto" tak ho to tahá na niečo iné ako sedieť doma. :cool: Ale to sa opakujem. :roll:
terahera

Re: HIFI a počasie

Příspěvek od terahera »

Mně se hlavně v tomto počasí nic nedaří,na co šáhnu to zku...m :sad: .Takže ideální je to pivo někde v zahrádce a poslech hifi až jak bude škaredě
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: HIFI a počasie

Příspěvek od fox »

valderon píše:Kdyby jen počasí :lol:
Je fakt, že teplota neovlivňuje jen nás a naši chuť dělat cokoliv, ale ovlivňuje to i ty naše mašinky, nejen to repro. Takový gramofon je potřeba přeměnit ve všech nastavenich. Cca před týdnem jsem kompletně nastavil gramofon, protože byl trochu "rozhozeny". Konzultoval jsem to i se zabiny007 a potvrdil mi, že při změně teplot se gramofon vlivem roztaznosti materiálu (dřevo, kov atd) pochopitelně mění. Když ty horka začaly, myslel jsem si, že jen nemám náladu. Po perfektním nastavení gramofonu se vše vrátilo a zvuk je opět perfektní. Má s tím někdo taky tuto zkušenost?
Asi máš pravdu. Kdysi jsem četl v manuálu přenosky, že Denon měří charakteristiku při 21 stupňů Celsia.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: HIFI a počasie

Příspěvek od pajuna »

U me to plati podobne v techto týdnech, vedro, lampac topi jako das a zhorsuje situaci... :mad: . Nicmene snizenou kvantitu poslechu umocnuje pracovni pretizeni, nedostatek casu a zvysena unava v navaznosti na oboji. O vikendu radeji lezim venku, nejake to grilco s dobrym vinem nebo spoustu casu na pracovnich cestách.
S timto vsim nalada a chut na soustredenejsi poslech vyrazne klesa kdyz uz k tomu dojde, rychle usinam. Po pracovni i "povetrnostni" stabilizaci urcite zase prijde cas na poslech se vsim vsudy :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: HIFI a počasie

Příspěvek od aretax »

Ako čítam, je to asi všeobecný jav.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: HIFI a počasie

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax:
To se bednama jsem samozřejmě myslel v nadsázce...

Jinak taky vnímám hudbu a zvuk své sestavy jinak v čase. Jednou mám pocit, že to hraje nadpozemsky, jindy normálně dobřem jindy mě poslech prostě nebaví. Ale nepozoruju u sebe závislost na počasí. V létě je samozřejmě na poslech míň času, protože jsem pořád někde venku. A možná díky tomu, že poslech je vzácnější, si ho užívám plnými doušky i když je venku vedro. Když si po parném dni stráveném na kole, ledové sprše a nějakém osvěžujícím jídle příjemně znavenej, ale psychicky nabitej, sednu a pustím nějakou super hudbu, wow :-).

Co mi v parném létě jde hůř, je práce. Očekává se dodržování dress code - dlouhé kalhoty, uzavřené boty a košile (byť s krátkým rukávem) a dost cestuju autem, tak to není úplně příjemný. Proto přes léto pracuju míň, vetšinou se to dá, stejně jsou všichni po dovolených :-).

O to víc času je na venkovní aktivity :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Odpovědět