Bazos, Aukro a podobné

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Bond 007 alias Monte

Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Lidi nevím jak vy, ale něco se změnilo. Dnes nabídnete věc na prodej a dojde padesát mailu s diktátem, jsem ochoten koupit za tolik a tolik. Ti lidé neumí číst ? Já když něco kupuji, tak nesmlouvám a neotravuji hloupými nabídkami, nanejvýš se zeptám na technické věci. Když se jim cena nelíbí, ať si koupí nový, jiný a neotravují. Jsem asi stará škola a vekslování mne nebaví ^:)^ .

https://youtu.be/tW0nU-GG0gc
terahera

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od terahera »

Mám stejné zkušenosti,vždy!!!,když něco nabídnu,tak přijde většina odpovědí stylem,jaký uvádíš a nejvíc mě mrzí,že i od členů tohoto a sousedního fóra
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od pajuna »

Vidim to jako trend doby Monte. Podivejte se na nabídky kolem sebe, třeba v obchodech. Tam kde nesviti slevy, uz lidi skoro nejsou. Za chvili budeme jako barnabasi, kteří uz bez smlovani ani neprodají /ale to je jiny svet se zvyklostmi).
Zarazi me to o to vice, ze dnes se mame vlastne nejlepe, ekonomika roste, prumysl "jede" a lidi se chovaji tak jak jim je asi vlastní :shock: . Mozna dam sve téměř nehrajici sloupky na prodej a uvidíme, reakce :smile: , nebo mozna nabídky?...to by samozrejme byl jiny proces-
Jsou opravdu ruzni lide, spousta chce slevu za kazdou cenu a jsou taci troubove, které zacnou kupovat lampy az je zdrazi :crazy:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od valderon »

V podstatě souhlasím se vším. Ale potom je tu ještě 1 věc.Je dnes spousta možností a velmi dynamická doba,trh,ekonomika...vše se rychle mění.Sháněl jsem nový pracovní telefon,předchozí jsem v práci opět zničil :angel: .No,telefon za 5 nový se zárukou,kdy puvodní startovací cena kolem 9. Vidím inzerát za 4.500 rok starý,zachovalý.Tak mu píšu,jestli by šlo udělat něco s cenou,když za o 500 Kč víc mám funglovku i se zárukou.Jako kupující taky přemýšlím....Vím,že konkrétní příklad nelze aplikovat jako všeobecnou moudrost na vše,ale snad pochopíte tu hlavní myšlenku.Bohužel,vše se mění,doba ,lidé,prostředí,zvyky...prostě vše.Podobný příklad jsem zažil i s kabely Cardas,kdy v hifi studiu po slevě byly jen o fous dražší,než pánem inzerované.V takovém případě i já jako kupující srovnávám a přemýšlím.A potom mi není ani protivné požádat prodávajícího,zda by nešlo něco s cenou udělat.Ale vždy řeknu proč. A když prodávám,tak si nepamatuji,že bych někdy prodal bez smlouvání :smile: .A je to zase mé rozhodnutí,jestli slevím,nebo ne.Nemusím slevit,nikdo mě netlačí. Je to vždy naše rozhodnutí. A taky věc nabídky a poptávky,a to pro obě strany!Taky mě spousta věcí vadí,ale holt je snažší se přizpůsobit.Nechci tady obhajovat spekulanty,to opravdu ne. Ale .....
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od aretax »

Tak, ako kupujúci nemusí kúpiť za ponúkanú cenu, tak predávajúce nemusí za ponúkanú cenu predať. Je to 1=1. Aj mne sa stalo, že som niečo predával za mnou stanovenú cenu. Kupujúci sa ma opýtal, či som to ochotný predať za ním ponúknutú cenu. Bolo iba na mne, či budem súhlasiť. Nikto ma nenútil. Nakoniec som mu to rád predal za cenu, ktorú ponúkal. Viac kupcov totiž nebolo. Všetci chcú kupovať čo najlacnejšie a predávať čo najdrahšie. Niekde sa to musí vyrovnať. Každá vec ma len tú hodnotu, ktorú je za ňu kupujúci ochotný zaplatiť a nie za hodnotu, ktorú stanoví predajca (ak ju chce naozaj predať).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od blesk666 »

kazdy tovar definuje:
1. produkt samotny: ak ponukas nieco "za zenitom" teda co nie je aktualne vo zvysenom zaujme alebo jednoduchsie starsieho data o com sa dlho nikde nepisalo a nie je o dany produkt obecne aktualne zvyseny zaujem-treba sa o to viac sustredit na body 2-4
2. stanovena cena: to vyzaduje znalost daneho segmentu a urcity cit
3. kde ho ponukas mozes ho ponukat na bazosi, ebay, na fore...
4. ako ho ponukas (prezentujes/propagujes): ako napises inzerat-taky ludia sa ti ozvu a adekvatne tomu reaguju

5. casove hladisko/sezonnost - hifi sa obecne lepsie predava v zime...

Veci ktore povazujem za hobby - u nich mam zasadu ze sa na nich nepokusam zarobit ani ich "vyhodne" predat. Zaroven tym ze je to hobby sa nemam s castou "predaj" chut zdrziavat a oberat o svoj cas. Preto volim vsetky parametre hlavne s ohladom na rychly predaj. Mozem povedat ze vsetky veci od aut po hifi predam od minut max do 2 tyzdnov. Obvykle vsak do 48hodin.
Zjednavac ktory mi napise len z principu ma obvykle natolko uletenu predstavu o cene, ze ho spokojne kratkym, jasnym a strucnym mailom odmietnem. Malokedy svoju ponuku zrealnia takze ma ich maily netrapia. Pokial som predaval z mojho pohladu "bezcenny srot" zvolil som tzv zbavovaciu cenu. (priklad mal som NC500 a NC450 - vyzadovali by privela usilia aby splnali moje naroky-ponukol som oba spolu za 90,- Eur - nikto nezjednaval nikto neriesil skrabance na kryte ale skor sa o ne ludia "pobili")
Monte:
O co islo a za aku cenu ze mas taketo maily?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Bond 007 alias Monte

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Kabaret pokračuje, dnes mi došlo tohle :lol:


Jen pro informaci prodaval se tady 989 taky se vsim a to je jiny kalibr za 6 tisic tady tento je vice nez prestreleny jen at neztracite cas a penize neni zac
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od Fox_25 »

Monte
To nemá ani moc cenu komentovat, prostě to zkouší a podle mě to takto zkouší i na x dalších inzerátů, nejen ten tvůj. Navíc, dle toho jak to napsal, to ukazuje na blba.

Mě taky někteří prodávající štvou, když ne cenou, tak přístupem. Onehdy jsem si chtěl koupit dva zachovalé kousky nokia 9210i, tak jsem odpověděl že bych měl zájem, jestli ještě jsou v jakém stavu a za kolik. Došla mi odpověď že za 4000, že to má nachystaný a že se sejdem, no, už ani nevím kde. Říkám si trochu divné, nechám to den, dva uležet a na druhý den mi přišel naštvaný mail že bych alespoň mohl odpovědět. Tak jsem to raději ignoroval abych neposlal kamarádku která žije v Praze za bůh ví kým.
Pokud se někomu doma válí komunikátor od nokie, sem s ním, moje 9500 už pomalu umírá a normální telefon nechci ani zadarmo.

A nebo jsem kupoval disk hitachi 2TB, serverová edice pro chod 24/7 za libových 1100 korun. Komunikace s pánem relativně bídná, na otázku kolik jich má bylo ještě dost, a já jich chtěl postupně koupit cca 10 kusů, jeden, dva kusy měsíčně a tak jsme se i domluvili. Nakonec jsem mu včera volal, má poslední tři kusy a já jeden slíbil kamarádovy, prý se už rozprodaly. Kdyby mi dal vědět že je o ně zájem, klidně bych mu dal zálohu, případně bych si vzal půjčku, takhle budu mít tři kusy a kamarád jeden, ale můžu být rád i za to.

Blesk
Ohledně bodu 4, můžeš mít inzerát napsaný jak chceš, stejně je vysoká pravděpodobnost že se ti ozve nějaký vůl. Stejně tak může být inzerát napsaný dobře, a prodávající je debil. Stejně tak může být napsaný jak od pětiletého dítěte, a nakonec zjistíš že to prodává velmi inteligentní člověk a ještě ti u něj doma nalije sklenku XO koňaku která má větší hodnotu než věc kterou kupuješ.
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od mac »

Narazil jsem na fenomén poslední doby, který moc nechápu. Uvidím inzerát na produkt, který bych chtěl koupit, podmínky jsou přijatelné, cena taky, kontakt s prodávajícím jen prostřednictvím formuláře. Odepisuji, že mám zájem o koupi, uvedu telefonní číslo, e-mail. Formulář hlásí "Vaše zpráva byla úspěšně odeslána" a pak žádná odpověď, žádná reakce. Říkám si OK, asi se to rychle prodalo. Za pár dní se inzerát objeví znovu, tak znovu odepisuji..... a tak se to opakuje 3x a více. Po čtvrtém pokusu o kontakt to vzdávám. Inzerát se objevuje znovu a znovu. Letos se mi to stalo již třikrát. To mi rozum nebere.
Stává se vám to taky nebo jen mě?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od PavelDosko »

stava ... nekdy to korunuje neexistujici telefonni cislo uvedene prodejcem... takze nevim co si o tom myslet, ale ruce pryc
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od Jiri »

mac
Napadá mě jedině, že si někdo testuje, jaký je zájem o nabízený produkt aby věděl jakou má nastavit co nejvyšší prodejní cenu. Pokud ale je cena opakovaně vystavených inzerátů stejná, tak potom fakt netuším.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
comboy
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2018 07:25

Re: Bazos, Aukro a podobné

Příspěvek od comboy »

Také jsem měl inzeráty na Hifibazaru a odpovědi přes formulář mi padaly do spamu... Trvalo chvíli, než jsem si toho všimnul... I to by mohl být důvod
AudioPC (Daphile player) -> Denafrips -> Musical Fidelity -> Harbeth
Noble Audio, QED, Elecaudio
Odpovědět