Nase "HighEnd" sny

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od pajuna »

Tak me jen tak napadlo, podivat se do budoucna a zamyslet se nad tim po cem kdo touzi v nasem konicku, kam az se chce dostat ci zda uz je plne spokojeny.

Jsme schopni hodit na papir o cem kdo snime ci mame predstavy o nasich sestavach ve vztahu k designu, zvuku, prostoru, financim, clenum domacnosti, sousedum, moznostem? Co popsat konkretne sestavu svych snu od zasuvky po koncove bedny ci sluchatka? Nebo alespon hlavni komponenty... :idea: . Nekdo ji muze mit za par tisic, jiny za miliony, nestydel bych se ani za jedno.

Ja treba chci vytvorit poslechovku v male mistnosti s aparaturou c.1 a pote sladit c.2 v obyvaku pro "bezny denni poslech" (konkretneji nekdy pozdeji)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od Pavel M. »

Velmi zajímavá a podnětná otázka, na kterou se rád chytím.

Mým snem je postavit si reprosoustavy dle mých představ (viz vlákno Toels G.). Respektive je to tedy přání, aby se splnila má očekávání od tohoto projektu.
Zbytek sestavy co mám považuji pro mě za konečnou (Srollofon a hotová poslechovka).

Ale pravdou je, pokud popustím uzdu své nehlídané fantazii, tak bych si postavil poslechovku někde na samotě u lesa s ideálními rozměry.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od samcus »

Splněno ! :thumbup:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od martinowsky »

:thumbup: U mě je to jasné. Mam k baráku prilepenou bývalou hospodářskou budovu. Momentálně předělané na garaz a dřevárka. Nad tím je luxusní puda přístupná jen po žebříku. Tu bych chtěl propojiv vstupem s barákem. Tam od zakladu udělat poslechovku. Je to dosti velké tak by zbylo i na nějaké zázemí. To je Jardo můj velký sen . A snem zůstane pač sportku nehraju. A tam bych dal plátno a projektor a pořádné bedny. A dva subbace. A nějaký fajn gramec a tlacily by to lampove monobloky od MCintosh nebo Audio Research. Zdroj CD Maitner. No skromné sny.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
sadamek
Příspěvky: 12
Registrován: 12 črc 2013 08:59

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od sadamek »

Jardo, snadná odpověď: Nějaká vnadná blondýna, nebo vlastně i bruneta, s nějakou zajímavou úchylkou, lahev dobrého, ale opravdu dobrého červeného a pochopitelně něco dobrého zvuku. Třeba PC repro Genius, nebo tak něco.... Zdroj? MP3.... Však to znáš.... =))
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od aretax »

K dobrému a kvalitnému počúvaniu naozaj nie je potrebná zostava za milióny. Bol som často svedkom toho, ako miliónová aparatúra hrala výrazne horšie, ako podstatne lacnejšia. To isté platí aj o kábloch, či drahej, "ideálne" zatlmenej posluchovke. Samozrejme, najdôležitejšia je akustika miestnosti, podľa mojich skúseností tvorí cca 70%. Potom zladenie aparátov a samozrejme, aj s káblami. Ak sa s tým všetkým človek "pohrá", môže mať naozaj za relatívne málo peňazí hodne muziky. Bol som svedkom aj toho, že si niekto za naozaj horibilné peniaze "upravil" akustiku tak, že sa tam hudba nedala počúvať. Všetky reprosústavy sú navrhované do obytných priestorov a niekedy naozaj iba stačí pohnúť rozumom, vhodne popresúvať nábytok, sem - tam niečo vložiť na "rozbitie" zvuku a hlavne - nájsť vhodné miesto na bedne. Viem, o čom píšem, lebo niečo podobné sa mi podarilo prakticky bez investícií do akustických panelov a podobných záležitostí a som vyslovene spokojný. Rozhodne je lepšie miestnosť zatlmiť menej, ako ju pretlmiť. Ako príklad uvediem, že som si do posluchovky kúpil kožené kreslo. Z ničoho - nič mi začali hučať basy a aj stredy. Niekoľko dní som nad tým rozmýšľal, prestavoval, skúšal rôzne difúzne panely. Nakoniec som zistil, že to bolo práve to kreslo. Dal som ho preč a naraz bol krásny zvuk naspäť. Môžem povedať, že som so zvukom veľmi spokojný a nemenil by som ani za niekoľko násobne drahšiu aparatúru. Teraz sa venujem iba hudbe (kým mi zas "nepreskočí" a nenavštívi ma nám všetkým známy červík...)
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od blesk666 »

sny povazujem za nieco nerealisticke a tym demotivujuce. Preto ja o veciach nezvyknem snivat ale hovorim skor oblizssich ci vzdialenejsich planoch.
Sen alebo plan-dom s velkym miestom pre auta (nie daily ale zaujimave kusky) priamo prepojenou so samostatnou posluchovkou. No a potom neprestat objavovat novu ci znovu a znovu staru hudbu. Ked niekoho prestane bavit hudba cele hifi je nanic.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od PítrsPraha »

Za mne:

1. Kvalitně nasnímaná hudba s minimem "nepřirozených" úprav, neomezovanou dynamikou
2. Perfektně akusticky vyřešená poslechovka (poměry stran místnosti, řízený dozvuk do 0,2 s v audiopásmu, frekvenční odezva do +/-2 dB v audiopásmu)
...
dlooouho nic
...
3. (nereálný sen) Soulution + Gyia G1
4. (reálný sen) Sroll Epos + Sroll Rhythm + Revel Proforma F208 (Sroll) + 2xVelodyne DD15
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od Fox_25 »

blesk666
Já si myslím že záleží spíš na tom jak si ty "sny" nastavíme, já bych třeba chtěl třípatrový dům v rustikálním stylu s interiérem bohatým na barokní motivy. Ovšem asi i kdybych na to měl peníze, vč. peněz na údržbu, tak bych si něco takového postavit nenechal protože je to v podstatě zbytečnost.

Já bych zase chtěl reprobedny Living Voice- Vox Olympian. Jejich design je pro mě prostě překrásný a připomínají mi nábytek který navrhoval pan Jindřich Halabala.

EDIT
Zapomněl bych, plus bod č. 1 který uvedl PítrPraha výše.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od PGH »

Já už si svůj sen splnil, aparatura mě hraje skvěle a za ty penize co stála přímo úžasně a sbírku hudby mám obrovskou, možná to ani nestihnu všechno do konce života proposlouchat.
Bond 007 alias Monte

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

osobně mi stačí hifi http://www.ebay.com/itm/ReVox-A740-powe ... 1350751239 , kdybych nemusel kupovat nový kotel, tak by byl doma

Obrázek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od PavelDosko »

PGH píše:Já už si svůj sen splnil, aparatura mě hraje skvěle a za ty penize co stála přímo úžasně a sbírku hudby mám obrovskou, možná to ani nestihnu všechno do konce života proposlouchat.

presne tak to citim i ted ja ... ale jak to bude pozitri to nevim :-)
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od aretax »

Presne to isté. Teraz maximálna spokojnosť, zajtra príde červík a všetko bude ináč... (ale už by nemusel prísť).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Nase "HighEnd" sny

Příspěvek od timcs »

Červík tu je odjakživa, len väčšinou odpočíva, ale raz za čas sa zobudí a potom začne vŕtať.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Odpovědět