Dotaz ke koupi vinylových desek - kde sehnat?

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Polda18
Příspěvky: 1
Registrován: 12 zář 2016 13:38
Kontaktovat uživatele:

Dotaz ke koupi vinylových desek - kde sehnat?

Příspěvek od Polda18 »

Zdravím, jelikož nevím, kam dotaz přiřadit, protože většina sekcí je zaměřená na hi-fi (tedy aparatury a technika), než konkrétně na hudbu (sekce inzerce "koupím/prodám" rovněž obsahuje hlavně hi-fi věcičky, ani jeden dotaz na hudební nosiče) a v sekci pro hudbu mi potřebná (vhodná) sekce chybí, tak píšu sem.

Jde mi o tohle: sháním vinylovou desku (singl) skupiny Kabát, desku vydalo nakladatelství Rockmapa v roce 1990, jedná se o singl s písničkami Koleda, koleda a Spadla klec, které byly nahrány v roce 1989. Mám staženou digitální kopii tohoto singlu, nicméně bych chtěl tátovi (a tak trochu sobě) udělat radost a koupit mu originál desku do sbírky. Gramofon doma máme (starou Teslu NZC 030), čas od času si nějakou tu desku pustit můžeme. Nějaké desky doma mám taky, jedná se o desky z konce 80. let. Mám třeba i desku kapely Turbo. Táta měl kdysi elpíčko Kabátů (co to bylo za desku, nevím, znám jen z vyprávění), ale tu dal známému a od té doby už jsme ji nikdy neviděli. Tím singlem bych mu rád vynahradil tuto ztrátu, i když asi ne plnohodnotně :D Zato se však jedná o dnes již raritní kousek, tyto písničky byly nahrány neoficiálně, jedná se o neoficiální vydání, jedny z mála kvalitních nahrávek trash-metalových písní skupiny Kabát, které se objevily na demu Orgasmus a patřící mezi písně, které již posléze nikdy dále vydány nebyly. Záhadou je, že i oficiální promo singl k MS v hokeji Brousíme nože v diskografii na oficiálních stránkách chybí a tyto stránky se tak nějak zasekly v roce 2011, dost informací z poslední doby tam chybí (kontrola před rokem či dvěma, dnes už to může být jinak). Co se týče těch písní před rokem 1991 (první oficiální album Má ji motorovou), tak mnoho informací z této doby chybí, celkově vzato minulost kapely (kdy vlastně vznikla, jak začala, co předtím hrála) je dost neznámá, nikdo vlastně nic neví, kromě toho, že hráli trash-metal po hospodách a malých akcích. Existují i různé video nahrávky z doby před rokem 1990, ale většina v žalostné kvalitě a jen černobílé.

Můj dotaz však směřuje k tomu singlu, protože aspoň dvě písničky od starých dobrých Kabátů, kdy ještě hráli dle svého, bych rád přidal do naší sbírky desek.

Kromě toho ještě sháním originál kazetu dema Orgasmus, protože narozdíl od většiny písniček dochovaných na internetu (i když v dost žalostné kvalitě, ale stále poslouchatelné) minimálně jedna není k dispozici je stažení, a já bych si rád poslechnul originál. Navíc chci nahrávku vyčistit od šumu, zrestaurovat, remasterovat na CD a do MP3 formátu pro přehrávání na počítači.
Kvalitu či kvantitu? :-?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dotaz ke koupi vinylových desek - kde sehnat?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Rec je zrejme o tomhle: https://www.discogs.com/Kabát-Koleda-Ko ... se/1845076

No pokud tu desku chces koupit, tak bych si podal inzerat do patricnych rubrik na patricne stranky - treba budes mit stesti. Nebo projit bazary :-?
Dieter Burmester
Dmitry
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2016 10:23

Re: Dotaz ke koupi vinylových desek - kde sehnat?

Příspěvek od Dmitry »

Radim prolézt různé zapadlé antiky, bazary nebo kouknout na specializované net stránky.
Odpovědět