Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj Jardo a Pepo.
Chci podotknout, že jsem to s tím vínem nemyslel vůbec zle. Jestli to tak znělo tak se omlouvám. Chtěl jsem jen tím říct, že mi bylo řečeno, že chuťová paměť je krátká (stejně jako sluchová) a pokud si to někdo pamatuje tak jsou to lidé co se tomu věnují opravdu hodně. A proto věřím tomu, že když se tomu někdo věnuje opravdu hodně, tak si asi lze bezpečně uchovat pamět chuti tak pamět jak hrál jaký kabel. Pokud to vyznělo tak, že si nelze pamatovat chuť vína a tím pádem zvuk kabelu (komponentu) tak jsem to opravdu špatně napsal a můj sloh je mizerný.
Každopádně děkuji Pepo za popis Tvého systému jak se ke koníčku s vínem stavíš a vše si i zaznamenáváš. To mě fakt překvapilo. U mě taková preciznost nehrozí. Já jsem opravdu obyčejný konzument. Proto nikdy neporovnám chuť té jisté produkce (šarže?) s odstupem třeba dvou tří let. Páč jsem na to pohodlný a zbrklý. A tím pádem snad ani není postatné od koho co kupuju.
Ale jak jsem psal opravdu velmi mi chutnají bílá vína (i mým známým kteří se vínu věnují) od : http://jmikulcik.blog.cz/1501/s-nasim-v ... novem-roce

mějte se pěkně Martin
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od martinowsky »

Viktore výletu se nebráním. Aspoň jim přivezeme pár kartónů Ostravaru. :lol:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Paráda, a já budu degustovat každej rok jednu láhev :sick: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od martinowsky »

Tam to je jinac Pepo. Tam se to degustuje prave po kartonech a ne po lahvich. Nekdy obvzlast kdyz je v lete hyc, tak po sudech. :razz:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Ujišťuju tě, že jsem veelmi přizpůsobivý =)).
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od winelover »

Byl jsem někdy v roce 82 nebo 83 v Opavě kamarádovi na přísaze a popili jsme tam nějaké tamější (nebo z okolí) pivo. Nevím už jestli se to jmenovalo Ostravar nebo Zlatovar, ale vím, že jsem z toho měl pěknou sr..ku. Pro jistotu Pepiku doporučuju opatrnost a všeho s mírou! :smile:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Fakt by to mohlo bejt ještě horší než Starobrno ??? (pouze z doslechu :sick:).
A Dolino, nemysli si, že bys tomu unik [-x .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Martinowsky: Ale jak jsem psal opravdu velmi mi chutnají bílá vína
Nějak mi utek tento tvů příspěvek.
Moravská bílá (ta dobrá) patří do světové špičky a řady vinařů, kteří umí udělat dobré víno se rozšiřují. I díky nastupující mladé krvi :thumbup: .
Jenom škoda, když vinaři podléhají módě a nechávají ve výborných vínech zbytkový cukr (zčásti proto, že si s ním nevědí rady a zčásti prý, protože to Pražáci mají rádi :thumbdown: ).
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od martinowsky »

Musime o tom opravdu nekdy pokecat osobne. Fakt se rad vzdelam, vim o tom spis kulove. Je mi jasne ze ti moji vinari budou asi obyc prekupnici. Nechci je urazit. Proti bezne tocenym srackam jsou jinde o mili, to poznam. Az to snad nekdy naplanujeme, jiste dovezu vzorky.
Jardo byl to zcelajiste v te dobe Zlatovar. Opavsky pivovar x let zruseny. Dnes v male komercni obnove.ve sve dobe byl vyhlasen svou mega krivkou ve vykive kvality. Tesne pred starobahnem.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od lidumil »

martinowsky píše:Jardo byl to zcelajiste v te dobe Zlatovar. Opavsky pivovar x let zruseny. Dnes v male komercni obnove.ve sve dobe byl vyhlasen svou mega krivkou ve vykive kvality. Tesne pred starobahnem.
Ale kam se hrabal na Šariš a Topvar :mrgreen:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od winelover »

lidumil píše:Ale kam se hrabal na Šariš a Topvar :mrgreen:
jj, obě jsem pil, ne ochutnal, pil. Bylo to někdy z kraje osmdesátek, když jsme v rámci cvičení vandrovali po Slovensku. Je pravda, že se o termínu pivo skoro nedalo mluvit, ale pořád to bylo lepší, než várnicovej čaj. A je fakt, že jsem ani z jednoho z těchto dvou neměl výše zmíněný problém. Možná to ale bylo tím, že jsme to notně prokládali všelijakýma pálenkama, který jsme, v rámci družby s civilama, směňovali za PHM. Jo a abychom nekritizovali jen slovenský a moravský moky, tak podobně jako Zlatovar se na mně ve stejné době podepisovaly i Vratislavice. A už dost, tohle je téma o lahůdkách!!! win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tohle mi smakuje. Aj malinovica je od nich dobra :thumbup:

Obrázek
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od -NIN- »

Tenhle Tramínek 2012 pozdní sběr jsem objevil minulý rok u Znovínu. Jelikož je polosladký slouží i jako návnada pro ženskou část publika při poslechu oblíbeného fláku. Kupoval jsem na netu posledních 9 lahví po 160,- Kč. Jeho nástupce je ročník 2013 za cca 170,-Kč. Poznávacím znamením na dálku je ještěrka na lahvi. :thumbup:
Obrázek
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Vyuzil jsem prestavku hokeje k par skladbam Brubecka a otevreni lahve z Madeiry. Takovy uvolneny nedelni podvecer :smile:
Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bond 007 alias Monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

rok uběhl jako voda a Martin už kluše
23467164_1589252124467080_8149590502014336654_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od terahera »

Já si dnes nezpříjemním poslech svatomartinským vínem,dnes u mě vyhrála
Obrázek
Už jdu na ni :angel:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Mark Levinson »

Tullamore je klasika :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Ja jsem si vecer dal vzpominku na nedavny tyden v Toskansku - Chianti Classico 2012 docg
15104829371391976529446.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Urbino »

pajuna píše:Ja jsem si vecer dal vzpominku na nedavny tyden v Toskansku - Chianti Classico 2012 docg
15104829371391976529446.jpg

Pajuno :thumbup: :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Bond 007 alias Monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tři decinky šťávy od kyselého zelí. Pánové a dámy, tak to je lomcovák jako svi_ňa :lol: , ale cítím se velmi OK .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od terahera »

Tak to si dávám pravidelně ráno po poslechu na popravky =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od komak »

Morka -ako jej dôverne hovorím -Tullamore- je moja kamarátka už celé desatročia.Občas si k nej dám čokoládu :razz:
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od komak »

Včera som mal pekný večer,najprv večera ,potom cigárko,už sice nepamatám čo som počúval ale bolo to fajn :ymdevil:
20201031_223053.jpg
20201013_115848.jpg
20201016_194030.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od terahera »

Správný přístup,tak se mi to líbí :thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Bond 007 alias Monte

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:lol: :lol: :lol: :lol: :clap: odvážné :cool:
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od dvader »

komak píše: 01 lis 2020 18:13 už sice nepamatám čo som počúval
Manželku... :lol:
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od komak »

Nebola doma ináč by sa to nedalo realizovať :-@
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od phenom »

Včera som si spríjemnil posluch po dlhej dobe niečím kvalitnejším.
Len.., čím viac vychutnávaš, tým menej je počuť 😁😁. Ale pitivo výborné ✌️
IMG_20230403_233821_edit_1065846503433306.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Odpovědět