Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od boxer »

jinak muzika je v pohodě

Nooooo.
Abych toto mohl (o své = v začátcích svého posluchačského života =jedné z nejoblíbnějších kapel) říci ,to bych tedy nemohl. :???:

Pro mě bez nějaké invence a takový plochý. Překvapuje mě, že je toto CD na rockových webech dost vysoko hodnoceno, tak tomu ještě dám šanci. Ale na první nástřel, tak max 2*.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od zappa »

Jak si může někdo chtít jěště zpříjemnovat poslech ,když už je přeci v sedmém nebi z poslechu krásné hudby na své krásné vypiplané sestavě ve svém krásném útulném kamrdlíku? :lol: No dobrá dobrá,tak já skleničku scotské,možná dvě. ;) A nejradši s krásnou ženou na klíně.........
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od boxer »

A nejradši s krásnou ženou na klíně.........

No tak to pak vysvětluje leccos. :silent: :D
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od zappa »

No ale to je v mém případě utopická představa. :silent: Ne,žeby moje manželka nebyla krásná,ale bohužel moje představy nesdílí. :sad:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Vlado222 »

Mne stačí pri posluchu dobré espreso, ktoré si spravím sám. Ale kedže som sa pred týždňom vrátil zo sústredenia z Mallorcy tak si hudbu uživam s ich nápojom Tunel ktorý som si odtiaľ doniesol.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od drvoštěp »

V poslanecké kantýně ho fasují :lol: :lol: :lol:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Vlado222 »

Ja nie som poslanec. Musel som si ho kúpiť. :angel:
Tak to ho budú určite čapovaťť aj v našom parlamente, keď tak úspešne tunelujú. :lol:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Odpoledne jsem si koupil flak rostene a bastim steak "jak vino" - no a zapijim cervenym MEDOCem 2009, Cabernet s Merlotem - jak jinak :smile: .
Lahoda, bude doplnena za chvili zapasem Barca - Bayern. Myslim, ze u toho nebudu z pritomnych sam ;) . Fajn vecer.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Pajuno - jsi pokušitel !!! =p~
Škoda, že nebydlíš blíž - asi bychom často hřešili spolu =)) .
Já jsem teda na 1. máje také neabstinoval :arrow: .
Máme cca 10 let zavedený rituál, že holky (manželky) vytáhnou z mrazáku BURČÁK - zamrazený v předchozí sklizni a na jarním prvomájovém sluníčku :roll: ho vypijí.
My s kamarádem jim to přenecháme a zatím jsme v poklidu "předegustovali" 1x jižní Itálii, 1x Španělsko - Penedes, 1x Argentina - Malbec a 1x Austrálie CS (PLW).
Před chvílí jsem dorazil domů s konstatováním, že na světě je krásně :D - je to jen otázka promile :D .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od paul »

big joe-Pepo,já dopadl včera podobně,akorát po několika Bernardech a "degustaci" nově objevené kapely IZZ u kámoše
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Pepo,

Nejlepsi burcak je ten, co se vytahne z mrazaku a ji se lzickou, kdyz je jeste rosolovy :lol:

Meli jste to teda trochu rozcestovale behem vecera. Zminil si Penedes - tam jsem byl v mistech kde se dela nejlepsi sekt Cava (Freixenet). Oblibena Katalanska mista.

Klidne bych s tebou lehce zahresil (s vinkem v ruce :smile: ), u techto moku ano. A ta posledni veta je opravdu krasna.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Kluci pohoda, když máme takto ušlechtilé koníčky (HiFi, muzika, víno) \:D/ a dokážeme přes ně filtrovat to naše tunelářské a zkorumpované prostředí, tak se tu dá vydržet a chvílema i s úsměvem na rtech =)) :D .
Někdy mám po takovém večeru vidění jak Líba (rozuměj kněžna Libuše - abyste nemysleli nějakou kantýnskou od vás z dědiny) a naší budoucnost vidím pozitivně. Bolševikovi dávám nejvíc - 1 ROK !!!
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od jimmi »

Idem dnes počuvať a pozerať hokej do toho http://www.pivnybar.com/o-nas/pivo-kaltenecker/ Pivného baru v Trenčíne , na tu perfektnu čiernu 13 ku . Mnam.
Može prísť tam niaky hifista kludne pokecať. Podebatujeme aj o hifi. Jimmi.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Tak se divam, ze nam tohle vlakno nejak zapadlo :mad:
Pridam soucasny stav, prisel jsem na chut vinu Vranec, piju po treti za sebou a jsem opravdu velmi mile prekvapen :thumbup: .
Doufam ze se nekdo ke me prida? Co...Monte, winelover, bigjoe?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj Pajuno.
Koukám že Vranec ? To je nejspíš Makedonie, nebo Černá Hora ?
Já ho znám jako Vranac, ale pil jsem ho snad jednou (myslím, že bylo z Chorvatska). U nás je takřka neznámé.
Tohle jsem o něm našel:

Vranec
Vranac je autochtonní černohorská moštová odrůda a značka vína. Je chráněn jako duševní vlastnictví a Černé Hory zeměpisné označení původu od roku 1977. Je rovněž přijala v sousedních zemích, jako je republikou Makedonie a Srbska, ale pod jiným názvem.
Vranac je považován za nejdůležitější odrůdu hroznů v Černé Hoře a jednu z nejdůležitějších v republice Makedonie. Protože se jedná o místní speciality a díky lokalizované geografii, vytváří suché červené víno ​​z jedinečné chuti a znak, který je synonymem pro Balkán . Vranac bobule jsou velké a hluboké barvy, s jeho tmavými bobulemi rostoucími na středně intenzivních a velmi produktivních vinicích. Ovoce se sklízí ručně. V závislosti na oblasti, může sklizeň začít od poloviny září a pokračovat až do října.
Slovo Vranac znamená silný černý a silný kůň (černý hřebec ), a víno ​​z této odrůdy hroznů je spojena se silou, silou a úspěchem. Vran také znamená havran barevné nebo černé, červené víno ​​je také známý jako černý vína v mnoha jižních slovanských jazyků . Nicméně v roce, Makedonie je označen jako Vran e c, což znamená havran .
Mladá vína Vranec mají světle fialový odstín a tóny plné červených bobulí a džemů. Jeho množství taninu zajišťuje ostrost a bohatství, se střední až vysokou úrovní kyselosti. Po roce či dvou stárnutí se fialová vyvíjí do intenzivní tmavě rubínové barvy a vůně se vyvíjí ve více komplexní aroma, které může obsahovat náznaky skořice , čokolády , lékořice , květy, černé plody, byliny a dokonce i stromy, jako je dub . Chuť je jemná, kulatá a plná, ztrácí ostrost a rozvíjí delší a hladší povrch.

Tak si nech chutnat. Já ladím formu na zítra a vybírám co si přechutnám \:D/ :thumbup: .
ahoj
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

P.s. líbí se mi, že ho dekantuješ :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Bond 007 alias Monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Já jednou za rok, jako každý rok na Silvestra ....


Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

To jsem rad, ze ses Pepo ozval, diky.
Ano, je to Makedonie. Mel jsem jedno pred tydnem u kamaradky, ale to bylo mladsi. Uz to me chutnalo. Ale tenhle starsi kousek ulezely ve starem dubu...mnam :clap:
Jsem uz obcas zmlsany, takze me vino z techto kraju opravdu prekvapuje. A musim potvrdit, ze je tmave rubinove, fialovou zrovna nemiluju, ani jako barvu vina.

Jo, a taky jsem si koupil jeden kousek Chilskeho Cabernet Sauvignon dle Tve rady tusim, Marques de Casa Concha 2011. Jo a taky ho vypil :smile:
http://www.luxusni-vina.eu/marques-de-c ... 1-075l-p56

Mohl bys zase lehce naznacit nejake "koupitelne" dobre kousky :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Monte, ty predbihas cas :lol: ! Nemas tam neco lehciho na ted?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bond 007 alias Monte

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Musím se šetřit, abych ten nápor zítra zvládl :lol: , život je humorný .

Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Asi se mi zamlzily uz oci :crazy: ... ale hlavne ze to dela dobre blondyne!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Jardo, to víno jsi koupil tam odkud je odkaz ?
Mimochodem toto víno r. 2011 dostalo od Wine Spectatoru 93 bodů (03.2014).
http://marquesdecasaconcha.com/site/?p=2602&lang=en
Ale myslím, že na pití je ještě mladé.
Mám také 2011, ale na to jsem ještě nesáhl. Koupil jsem cca 20ks r. 2010 (asi před dvěma roky) a z "vědeckých" důvodů :angel: jsem ho ochutnal. Tříslo jak hrom a síla, že by probudila mrtvého. Prostě nepít, nechat ležet a starat se o zdraví, abych si to víno ještě vypil sám a ne nějaká náplava :ymdevil: .
Teď před vánoci přišel Jirka za účelem "výměny dárků" a tak jsem jedno na zkoušku otevřel a udělalo nám velkou radost. Tříslo krásně měkké a víno fantasticky ovocité. Přesto si myslím, že za 2 roky bude tříslo naprosto sametové a víno v absolutní kondici. A tak to mám rád.
Tak si nech chutnat.
S pozdravem "Víno je bůh" JR
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Koupil jsem ho myslim v Nemecku, nepamatuju kolik presne stalo, ale nebyla to zadna darda. Musim rict, ze bylo vazne skvele. Jeste mam prazdnou lahev ve spajzu :smile: . Budu muset zajet do Zittau podivat :smile: zda ho tam jeste maji a pripadne koupit vice lahvinek.

Jo, az uvidis zase Jirku, tak ho pozdrav, at taky neco napise, on je ted nejaky nemluvny :silent:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od winelover »

Ale kdeže Jardo, nejsem nemluvnej. Akorát nerad mlátím prázdnou slámu. :smile:
Můj aparát už poměrně dlouho nedoznává žádných změn (nemám potřebu), tak není tolik o čem psát. Věnuju se teď už toliko obstarávání hudby.
Ale zpět k tématu.
Včera jsem si otevřel červené z Apulie s velmi dobrým poměrem ceny a kvality. Není to sice Barolo nebo Brunello, ale za cenu ve výprodeji pod 100,- je to super.
Ještě přikládám připravenou sestavu na dnešek. Uvidím, kdy to načnu. Možná budu muset ještě před ty bublinky na půlnoc jednu předřadit. :crazy:
Jo a jen tak na okraj - právě poslouchám po delší době BBM - Around the Next Dream a musím říct, že je to moc pěkná bluesrocková deska. Pak si dám U.K. Mám je moc rád a teď jsem je sehnal komplet v hires, tak jsem zvědav. :smile:
P1010519.jpg
P1010520.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

No vidis, konecne plny prispevek :smile:. Musim ty tve kousky trochu prozkoumat, moc je neznam. Preju dobrou chut dnes vecer, vyber dle chuti.
Ja to vidim na souboj techto dvou ktere se chladi, zalezi asi na spolecnosti ve ktere se budu pohybovat.
Obrázek Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od -NIN- »

Co poslouchám to se snažím i pít :smile:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

a tohle až druhej den, abych se vzpamatoval

Obrázek
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Hmm, Dolina jen na bílejch ??? Jarda jen bubliny a NIN přitvrzuje :thumbup: .
Já se rozhoduju, buď tento regál
Obrázek,

nebo tento regál :thumbup:
Obrázek

bane, kecám...bude toto :thumbup:
Obrázek

Tak s chutí do toho...hezkýho Silvestra :clap:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od winelover »

Jak jsem psal. Možná to rozjedu už v podvečer a před bubliny šoupnu ještě jedno červený!!! Kdo ví?! :thumbup:
Taky přeju pěknýho silvestra!!!!!!!!!!!!!!
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od jimmi »

:thumbup: Zdar.

Pred vyše 0,5 rokom som objavil v TN nový pivovar http://lanius.sk/foto/

http://lanius.sk/sortiment/

Najviac mi chutí Anglické ľudové 14°
Porter

Zopár 1L flašiek toho Portera 14ky super zlepší náladu pri posluchu.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Vlado222 »

Jimmi, ja som tie tekuté vylepšovadlá otestogal.Môžem potvrdiť. a doporučiť. Funguje to. Nie je to žiadne voodoo. Moje audio poskočilo o dve triedy. :smile: Bol som po nich svieži.
Ale len po určitú hranicu. Nemôže ich byť moc lebo potom degradujú zvuk. Ten sa po všetkých tých testoch nakoniec zlial do jednej guče.
No nič. Nič nie je dokonalé a všetko s mierou. :razz:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

Posledni vikend pred zahajenim prace v novem roce byl ve znameni dobreho jidla i piti. Je treba si delat radost hned jak to jde.
Davam par fotek posledniho kousku pro naladeni chutovych bunek, "modri" urcite vedi :smile:
Ja vim, ja vim,...chtelo by to jeste nechat par let ulezet! Ale, nedalo mi to, chut prekonala rozumne mysleni.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Pajuno, nesyp si popel na hlavu, myslím, že jsi neprovedl žádný "hřích", protože kategorie "Cru Burgeois" jsou vína (mnohdy opravdu skvělá), která jsou dnes už dělána pro dřívější pití a ne jako klasické "Cru" Bordeaux, kde se opravdu vyplatí si počkat, ale i tam se už objevují vína dříve pitelná.
Trochu jsem se na toto víno a tento ročník podíval:
Někde uvádějí nejlepší pitelnost 5 - 15 let
Jinde 2014 - 2019 :?:
U "Top víno" - ročník 2005 (vynikající): 2010 - 2017
ročník 2007 (problémový): 2010 - 2018 :?: je divné, že horší ročník by měl být pitelnější dřív než špičkový ročník :!:
ročník 2007 (magnum): 2013 - 2019 :?: láhev 1,5 l, proto v ní víno zraje lépe a rychleji než v 0,75 l, ale podle uváděných hodnot to neplatí :!:
Proto je nejlepší se vykašlat na všechny příručky a řídit se svojí "hubou". Abys poznal "pravdu", tak musíš toho vína koupit víc lahví a koštovat s nějakým odstupem.
Jedna vinařská rada říká, že když narazíš na dobré víno, tak máš koupit aspoň dva kartony a každý rok ho přechutnat, abys poznal jak dozrává a když piješ poslední láhev, tak máš být naštvanej, že jsi ho vypil tak mladé :lol: .
Vše je subjektivní, takže to zkoumání a pátrání a koštování je to nejhezčí.
Hlavně, že ti chutnalo :thumbup: . Ahoj.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Vlado222 »

jimmi píše::thumbup: Zdar.

Pred vyše 0,5 rokom som objavil v TN nový pivovar http://lanius.sk/foto/

http://lanius.sk/sortiment/

Najviac mi chutí Anglické ľudové 14°
Porter
Môžem potvrdiť. V tom pivovare som bol s Jimmim aj ja.
Jimmi dík za pozvanie. Pivko bolo super. :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od martinowsky »

Hele Bigjoe. Ahoj. Ja tedy nejsem zadny znalec vina. Ne ze bych ho dosti nepil, ale nedelam si poznamky co kdy a jak. Tim nechci rict ze je to spatne takto studovat. Akorat me to asi nebavi. Kazdopadne ja kupuji vino u jednoho vinare tady u nas co ho vozi z jihu kde se narodil a vyrostl. Jeho syn snad primo studuje vinarstvi a tak. Prodavaji vina nezasirena co ti nacepuji primo do lahve. Pro me, ac jsem pil i draha vina, jsou ta jejich vina skvela.
Ted k tomu co chcu rict. Oba mi tvrdi za chutova pamet je velmi kratka. Tak ze kdo nepije opravdu pravidelne nepozna nic. Tim chci rict ze pokud si clovek je schopen vzpomenout jak chutnalo vino to jiste pred rokem . Jak pises. Tak to znamena ze i my. Co slysime kabely mame pravdu. :thumbup: :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj.
Tak za prvé tě uklidním. To si piš, že my co slyšíme rozdíl v kabelech, máme pravdu :thumbup: .
Teď k vínu.
Ony to zase nejsou žádné velké čáry.
Prvním předpokladem je, že víno je tvůj koníček, dost se mu věnuješ a piješ ho pravidelně - vlastně ne piješ, ale degustuješ a přitom o tom víně přemýšlíš a boduješ ho.
Druhý předpoklad je, že tě musí zaujmout a ty víš, že se k němu budeš vracet - potom "data" o takovém víně ukládáš do "přihrádky" odkud si je můžeš vyzvednout.
V praxi to vypadá asi takto.
Budu psát o červených, protože u bílých je to jednodušší - někdo má rád mladá svěží a někdo zase odrůdy, které se nechávají zrát (Ryzlink Rýnský apod.) - a potom je to podobné červeným = sledovat vývoj (zrání) a když si myslím, že je víno na vrcholu, tak si ho vychutnám.
Červená: třeba já mám rád Cabernet Sauvignon (ale vyzrálý a ne aby ho vinař prodával po půl roce od sklizně, jak se to na Moravě běžně děje).
Takže, narazím na slibné, dobré víno, které má potenciál zrání. Je dobré, slibně ovocité, ale se silnými, nevyzrálými tříslovinami (které ležením (zráním) měknou, zakulacují se, až jsou naprosto sametové - u vynikajících vín).
Jestli je to takovéto víno, tak koupím několik kartonů, uložím a do počítače, kde mám tabulky s daty o uložených vínech si poznamenám "parametry" tohoto vína, jeho bodové hodnocení a poznámky. Ale hlavně, jestli mne to víno zaujme, tak ho mám v hlavě (asi jako když někoho zaujme nějaký obraz) a pozdější rozdíly v jeho vývoji prostě poznám - jak s porovnáním s původními údaji, tak s těmi uloženými v paměti.
První kamarády na Moravě jsem si udělal na kámošovo svatbě (kde byli 3 vinaři z Moravy), když jsme tam pili Frankovku ze tří vinařství (ale ta vína jsem běžně pil, takže jsem je znal) a když jsem jim řek, že ta vína poznám, tak mi udělali "anonymní" zkoušku a v pohodě jsem ta vína určil - a byl jsem jejich :lol: .
Dneska když jedu na Moravu do sklepa (především pro bílé - červené veelmi vyjímečně - i když se dá najít i dobré červené), tak ve sklepě vytáhnu tabulku A4 a všechna vína si zapisuju, boduju a píšu poznámky. Jinak bych po ochutnání 30ti vzorků a pak pro jistotu ještě jednou a pak ještě znova ty nejlepší - věděl velký kule :lol: .
Jestli tobě ty sudovky co kupuješ chutnají, tak jsi šťastný člověk a ušetřil jsi spoustu peněz. To že víno nesířej znamená, že ho musíš rychle vypít, protože síra je konzervant a zabraňuje oxidaci. Pokud máš zasířené víno a otevřeš ho chvíli před pitím, tak síra vyprchá.
Tak zatím asi takto. Měj se fajn.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od Mark Levinson »

Martine,
budeme tam muset zajet na ten sever Čech a to nejen přiučit se něco o vínu, ale i pokecat a něco pěkného poslechnout.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od bigjoe »

Rád vás uvidím :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od pajuna »

martinowsky píše:Hele Bigjoe. Ahoj. Ja tedy nejsem zadny znalec vina. Ne ze bych ho dosti nepil, ale nedelam si poznamky co kdy a jak. Tim nechci rict ze je to spatne takto studovat. Akorat me to asi nebavi. Kazdopadne ja kupuji vino u jednoho vinare tady u nas co ho vozi z jihu kde se narodil a vyrostl. Jeho syn snad primo studuje vinarstvi a tak. Prodavaji vina nezasirena co ti nacepuji primo do lahve. Pro me, ac jsem pil i draha vina, jsou ta jejich vina skvela.
Ted k tomu co chcu rict. Oba mi tvrdi za chutova pamet je velmi kratka. Tak ze kdo nepije opravdu pravidelne nepozna nic. Tim chci rict ze pokud si clovek je schopen vzpomenout jak chutnalo vino to jiste pred rokem . Jak pises. Tak to znamena ze i my. Co slysime kabely mame pravdu. :thumbup: :thumbup:
A ktere ze to vino z jihu kupujes a pijes Martine?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
andrej71
Příspěvky: 32
Registrován: 17 pro 2014 14:22

Re: Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech

Příspěvek od andrej71 »

Tak ja si k muzike doprajem poharik gruzinskeho konaku Sarajishvili VSOP
Odpovědět