Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od Vlado222 »

Presne tak.
Až s dobrým predzosíkom to dobre hrá.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od adrian »

Hexxyl píše:Pokud je považováno hraní nízkých tónů, dle "vánků z basáku", tak nechme Adriana při tom.

Přímý regulační výstup z přehrávače do koncáku bývá v drtivé většině "nic moc". Bohužel.
A to i u Esotericů, Krellů, ML, Accu a pod.

Dej k tomu dobrej předzesík a porovnej. Na kvalitní nahrávce bys měl slyšet rozdílu i na malých budkách.
Ano,verim...do roka bude aj ten ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od jimmi »

Do roka a do dna ,a potom zatrasie sa zem,

ak Adrian kupi predzosik a veliký , veliký basSSS vyplazí sa z jeho malích budiek ven...
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od samcus »

Po přečtení vašich úvah, názorů i hádek pánů konstruktérů jsem se rozhodl reagovat a vrátit se k prvotní myšlence Pajuna. A podělit se o své hledání svého ideálu.

Hobby jménem hi-fi mě postihlo cca před 30 lety. Kdysi, asi už tomu může být dvacet let, jsem to “ dotáhl” na Accuphase e-210a + pioneer pd 95 + MB Quart 2200S. Dnes už ani nedovedu říci jak dobře to hrálo. No pak přišel malej byt, dvě děti, dovolené atd. asi to znáte. A bylo po Hifi. Ale o to vlastně nejde, to byla minulost.

A teď,vlastně “vo co de” - před dvěma roky jsem začal znovu – pořídil cca 20 let staré věci ( espritové komponenty Sony + Tannoy D300 + HTPC + po čase gramo PJ 5.0 s 2M black. Výběr byl poměrně jednoduchý – za relativně málo peněz hodně muziky. Ale rád bych letěl dál a výše s oblačnými rozhledy High-End .... a ono ouhej. Za ty hromady peněz - nic moc – žádné okouzlení nebeskou zvonkohrou.

Vybral jsem si cestu toho vyzkoušeného, valnou většinou vychváleného a doporučovaného. Pro příklad toho hledání dám reprosoustavy, tedy ten rozhodující člen konečného zvuku a tudíž zásadní problém neudělat chybu. Vysnil jsem si B&W 800D / 801 D – vhodné dle velikosti mého pokoje, rozměry skříní, design a hlavně jejich pověst v odborných kruzích – vše jak má být, by se zdálo ! Ale jen drobnůstka se vloudila: - za dva roky hledání, jsem je neslyšel zahrát tak aby dostáli své pověsti.
Pak další hledání v dalších značkách po renomovaných českých studiích, výstavách i členech komunity. Bohužel jsem nenarazil na nic co by mě nějak oslovilo. Snad jen Watt pupy 5.1 hráli velmi pěkně. Ale jsou již 20let staré a já to chci na dalších 20 let. To by asi byly už moc staré. Dobře - jsou nové Wilsony – WP Sacha - co jsem mohl kde zaslechnout, to by bylo asi ono. Ale cca 500t Kč ( velmi dobrá nabídka) to je nad mé možnosti ( vše – akustika, zesík, bedny, kabeláž - max půl mega - víc není a i to je na mě dost) A WP 6-7 – nejsou moc k mání a 8 se prodávají za moc. Atd – mohl bych se vylévat dál, ale... Snad jsem dostatečně nastínil problematiku.

A teď BABO raď. Jak na to správně ?

Studia ? – hlavně prodávaj – chápu ( sám se celý život živím obchodem ) – bohužel tristní presentace takto drahých komponentů – nezažil jsem dobrou. A mnohá studia snad nejsou ani hifi studia natož High end studia – sklepní odnož Elektrowordu –to snad.

Výstavy ? – opět místy hrůzná presentace – viz HE Praha + B&W 802Dia. Prostředí, akustika atd.

A majitelé takovýchto zařízení - těch asi moc není – moc jich aspoň neznám.

A nebo snad osvěta – ale od koho a jak ?

Přemítám o tom jaký vlastně zvuk hledám – nedovedu si odpovědět. Nevím, snad ten co se mi líbí? Ale jaký zvuk to vlasně je ? Ale jak ho pojmenovat? ( kulatý bass, hřejivé výšky – nic neříkající bláboly) Měl by to být pravdivý zvuk - to je nad slunce jasné.
A vlastně chyba může být úplně jinde – jsem vlastně hluchej a tu pravdu nechci slyšet. A tak se mi ty vyhlášené komponenty asi zvukem nelíběj nebo co? A to bych od své vlastní aparatury vyžadoval hlavně !

Tak tedy znovu: BABO RAĎ ( dle výroků zde přítomných pánů, kteří tu zvukovou pravdu patrně znají, by to neměl být takový problém )

Předem DÍKY za fundovanou diskusi.
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od vanadoo »

.....
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 592
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od PMA »

Asi není jiná cesta, než vyzkoušet sám. Pokud je někdo ochoten půjčit. Ono to pochopitelně prodejcům ze studií taky leze na nervy, když jim potenciální zákazníci zcela běžně ruší objednávky nebo je tlačí apriori do slevy. Je to o dvou kůrkách.
BVaudio

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od BVaudio »

Jediná rada. Ak hodláš investovať pol mega, tak sa určite vyplatí cestovať a počúvať, vyskúšať čo najviac, nikam sa neponáhlať. Potichu , hlasno, nesmie to ťahať za uši a unavovať. Inak budeš za polroka predávať so stratou a budeš na začiatku, len bez financií.. Nedaj na doporučenia, ak presne nepoznáš vkus radcu, never na zázraky, vyber si čo ťa osloví.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od sekal »

samcus píše:Přemítám o tom jaký vlastně zvuk hledám – nedovedu si odpovědět..
Jenomže zrovna na tuto otázku si musíš odpovědět sám.. Nikdo jiný to za tebe neudělá a ani udělat nemůže.. O HiFi se zajímám přibližně stejnou dobu, jako ty, a během doby se mi postupně změnil jak hud. vkus, tak i zvuk. ideál, což se sebou do jisté míry souvisí.. Takže se není třeba znepokojovat nad tím, že to, co ti v minulosti konvenovalo, tě již dnes neoslovuje.. Pokud jde o radu, žádnou ti nedám, neboť bych jen jinými slovy opakoval to, co už přede mnou napsali PMA a BVa.. Popřál bych jen šťastnou ruku a chladnou hlavu při výběru nového aparátu...(*)
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od Federmann »

Federmann píše:Poradit může každý, rozhodnout se musí každý sám a to nejlépe bez dalšího komentování a vnucování vlastního názoru či vlastní volby neplatících účastníku.

Bývá častým zvykem opačný postup, že při výběru nikdo neporadí, ale výsledek komentuje, byť by byla volba jakákoliv.

Vše začíná a končí u peněz, je třeba si nejdříve vytvořit přehled, slyšet to či ono a nic neuspěchat, až na základě dostatku vlastních poslechových poznatků přistoupit k nějakému rozhodování.

Nejlepší rozhodování je vždy u někoho nebo i u sebe, vždy měnit jen jednu část sestavy a porovnávat.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Hexxyl
Příspěvky: 15
Registrován: 22 úno 2014 18:06

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od Hexxyl »

Za sebe bych to shrnul tak, že si sám musíš uvědomit své priority.

Reprodukovaná hudba je zcela jiná kategorie než poslech živé hudby. Ať se kdo snaží tvrdit opak. Nicméně zaleží na tom, jaké hudbě dáváš přednost.

Jakou máš nejoblíbenější a kterou budeš poslouchat i v budoucnu nejvíc. Předpokládám k tvému věku, že Sekalův syndrom (tedy nejen jeho), máš za sebou.

Myslím tím případnou změnu poslouchané hudby v minulosti a nyní. Pokud zůstala stejná , tím líp.
Zdá se ti, že tě před 30 lety rocková hudba bavila z monomagnetofonu víc , než dnes z drahé sestavy? Nejsi sám. Můžeš poslouchat staré věci na starých mašinách, (nebo na jejich nových "replikách")ze kterých máš zvuk zažitý pod kůží, protože na jiném, lepším aparátu, vylezou nectnosti nahrávky a není "to ono".
Na kvalitním aparátu tuto hudbu brzy vystřídá zcela jiná, ovšem kvalitně nahraná.

Posloucháš jazz nebo vážnou. Tam jde o to, že tato hudba byla nahrávána už tehdy hodně kvalitně a tady se opravdu vyplatí jít do dobrého aparátu.

Country, lidovky a pop a různé doom, trash, ...... Tam je to o tom, co se dá koupit a zbytečně neutratit.

Další věcí je, jaké máš nosiče. Kvalitní vydání prvních pressů, různá "fajnšmekrovská" vydání, speciální výběrové edice? Audiofilní placky?

Tak opět čím kvalitněji, tím lépe a tím se i lépe vybírá.

Jak to poznáš? No když se ti ta tvoje hudba bude dlouhodoběji líbit a budeš podupávat nožkou a nebude tě to po půlhodině unavovat. První nadšené cinky linky brnky trnky vystřídá bolení hlavy? Pryč od toho.

Měření ve Stereophile, pokud mu rozumíš,je možná nástřelná cesta. Jsi připraven na opravdovou pravdu kvalitního aparátu?
Někdy to dost bolí.

Ale nakonec je to o zkoušení a posleších, ale hlavně doma, kde máš "svou " akustiku. To co slyšíš jinde, tě doma bude možná iritovat.

Dnes je to dost těžký půjčovat ze studií, a zkoušet, což bývalo před lety normální.

Pokud máš možnost doma upravit akustiku, tak s tím taky počítej.

Na nějaké "ladění kabeli", jak zde s oblibou dávají k lepšímu ty nejlépe slyšící, nevěř.

Bydlíš v Hradci.

Britek, High End Pardubice , Excelia.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od samcus »

Hexxyl, jestli můžeš napiš mi, prosím, do sz nebo mail. Dík
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od sekal »

Jeden si dej pozor Samcusi, ať při těch konzultacích - i přes svůj věk - nepropadneš syndromu Boxerských rukavic.. Toto onemocnění je totiž podstatně horší než SA, a co je podstatné, je neléčitelné..
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od kazzatel »

Samcus : Bohužel sklízíš plody týhle zasraný doby, kdy internet umožnil i sebevětšímu "autocenzura" volně šířit svý bláboly a nesmysly, aniž by se snažil je logicky zdůvodnit a obhájit....a z toho není úniku, blbů je bohužel naprostá většina..a jsou všude, na kecárnách, v redakcích, v obchodech....takže zbývá jediný : máš-li nějakýho kamaráda, kterej to zná, nechej si poradit od něho, ale nikam jinam už nechoď... a nic neuspěchej...
DD

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od DD »

Hexxyl píše: Reprodukovaná hudba je zcela jiná kategorie než poslech živé hudby
živá hudba je menšinový žáner :cool:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od adrian »

Basstl píše:Asi si to budu muset někde poslechnout. :D
uz si si to bol vypocut ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Basstl

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od Basstl »

Nebyl
1. zase tolik po tom netoužím
2. mám teď důležitější věci na práci

Až bude příležitost a nálada, tak si to klidně poslechnu, ale moc od toho nečekám...
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od gabik »

Smacus: jedina odpoved: ProAc, ty by ti podle popisu mohly vyhovovat, hrajou pravdu (podle me) a pekne ji hrajou. Idealni je vedet, co chces. Kazdopadne preju hodne stesti.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
BVaudio

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od BVaudio »

Asi pre mesiacom som odhadoval u Adriana spokojnosť s boxami na možno pol roka, rok. No, bol som nemiestne optimistický.. ;)
Usher Dancer Mini Two DMD - slonia biela
od adrian v 24 srp 2014 14:48
Predam vynikajuce reprosustavy , 100% technick.aj optic.stav,ako nove , foto zaslem mailom , vek 2roky ... cena 3200,-Eur
Odar

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od Odar »

Tak Buh vi - mozno ide z 2-pasma do sirokopasma. Vzdy su 2 cesty, ktorymi sa da vydat.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od sekal »

Prodej těch beden se dal předpokládat, nicméně je to z jeho strany první rozumný krok, byť poměrně draze zaplacený. Obávám se však, že za cenu 3200,- € to prodá jen velmi obtížně..
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od adrian »

Zas tak nutne a surne ich nepotrebujem predat...domy v Irsku maju nesmierne tenke steny,s hudbou vyrusujem mojich blizkych,musim pocuvat dost ticho...inac som s nimi velmi spokojny . Este pojdem cestou upravy akustiky...mozno,ze sa hlucnost znizi .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Odar

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od Odar »

Sa zdá, že sa rysuje nový sluchátkový nadšenec :thumbup:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Uvahy clenu o novych komponentech a jejich realizace

Příspěvek od adrian »

zatial urcite nie...ale clovek nikdy nevie ;)
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Odpovědět