Fotografování

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Teď mne to trklo. Nebudu dělat očko na druhé straně dle prospektu. Udělám ho tady a na řemínek jen nevleču, jak jednoduché :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fotografování

Příspěvek od Mark Levinson »

Monte,
prozradíš copak je to za model? Nikon.....
Asi zrcadlovka, že?
Mark Levinson
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Návrat k zrcdlu Nikon DS5200 http://www.alza.cz/nikon-d5200-objektiv ... 368814.htm, nakonec jsem zjistil, že to tak levné nebude. Příslušenství a už to jelo ,další objektiv http://www.alza.cz/nikkor-35mm-f1-8-af-s-dx-d214175.htm a další http://www.alza.cz/nikkor-16-85mm-f3-5- ... 214201.htm. Tři filtry, wifi, náhradní baterku, paměťovou 64GB.

Fotky jsou nádherné i moje stará na nich je nějak mladší :lol: , budu se učit s ním fotit v ST. Tropez. Zítra vyrážím do mé oblíbené Francie, sýry, víno nic nebude chybět.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Fotografování

Příspěvek od bigjoe »

Monte, ty sis koupil červenej foťák ??? A Nikon ??? Když každej ví, že nejlepší je Canon :lol:)
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Červená je In a Canon nejlepší :lol: , nejraději bych si koupil PENTAX, ale se stejnými parametry by stál třikrát víc. Pro domácí focení by se nevyplatil a DS5200 je dnes skoro předělaný vyšší model. Osobně se focením nijak zvlášť nezabývám, ale pěkná fotka potěší.
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Obrázek
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Fotografování

Příspěvek od bigjoe »

Pentax ??? Za bolševiků jsem byl členem Pentax klubu (měl jsem ME Super - rád na něj vzpomínám) a tam jsem se párkrát dostal ke kalendářům PENTAX a k naprosto dokonalej fotkám.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Pentax 645D , kdyby byla ochranka v ceně, nosit na krku přes dvěstě táců :lol:


Obrázek
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Fotografování

Příspěvek od bigjoe »

:thumbup: :clap: :thumbup: :clap: :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Fotografování

Příspěvek od pajuna »

Tu posledni kytku jsem trochu nepochopil. To bude asi focene Nikonem, co :roll: ?! :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Jo, to jsem jen zkoušel a první byly na raně kytky, ani filtry ještě nebyly. Momentálně piji kafíčko a jedu....... :thumbup: Ještě k fotce, tady se nezobrazuje celá, asi 30% vpravo chybí.
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Nestačil jsem vytáhnout foťák, jdeme na pláž a proti nám jede, spíše duní Bugatti veyron :thumbup: :thumbup: , byl to pohled
pajecka
Příspěvky: 7
Registrován: 09 zář 2013 17:24

Re: Fotografování

Příspěvek od pajecka »

kluci když jste už tolik do toho investovali tak jsem pro vás našla něco zdarma. Pentax to není ale myslím, že se to hodí každému. Vždyť kdo vám dnes dá co zdarma tak berte dokud dávají. :silent:
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Převzorkováno na 20%, pro plnou kvalitu málo místa, nebo špatně nastaveno phpBB.

Obrázek
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Obrázek
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Koncem minulého týdne začali sklizet, holt u nás už dávno prodávají zaručený burčák :lol:

Obrázek
pajecka
Příspěvky: 7
Registrován: 09 zář 2013 17:24

Re: Fotografování

Příspěvek od pajecka »

Jachta je velice povedená. :thumbup:
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Fotografování

Příspěvek od Teti »

Tak ja sem take neco hodim z vyletu

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Fotografování

Příspěvek od palipol »

monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Fotka od Pajuny ze Zappova vlákna. V pozadí je raketoufovysílačo ? Nevím, nějak mi ten vysílač nesedí. V popředí je další, kde to je ? Vypadá jako známý vysílač


Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Fotografování

Příspěvek od pajuna »

Podivej se na muj avatar a odkud jsem a poznas to ;) . Jested je v pozadi na kopci a ten predni sloup je v podstate min 1km od nej.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Fotografování

Příspěvek od monte »

Dík Pajuna, jen jsem chtěl vědět, jestli fotka sedí s reálem. Na hory nejezdíme, manželka nechce.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Fotografování

Příspěvek od lubin »

Tady to nějak uslo....:)
12ax7 v akci :)
_LUS8766.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Fotografování

Příspěvek od efičák »

Jooo Lubine, sázej tam další. Líbí se mi Tvoje foto.
Zvuk dobrý - všechno dobré
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Fotografování

Příspěvek od martinowsky »

Cítím jak hřeje.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Bond 007 alias Monte

Re: Fotografování

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Já taky :angel: , jak hřeje ..............


Obrázek
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Fotografování

Příspěvek od lubin »

Dodělal jsem včera projekt malých regálovek, jedny pro dceru, jedny pro kamaráda. Jedná se o mírně upravené VMA II mikro.
_LUS8910 (2).jpg
_LUS8921 (2).jpg
_LUS8925.jpg
_LUS8922.jpg
_LUS8916 (2).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Fotografování

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj Luboši. Ty Tvé fotky to stojí vždy za to. Ještě napiš prosím v čem je ta úprava? Lak, stolařina, střeva nebo repro? Dík. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Fotografování

Příspěvek od lubin »

Ahoj,

změna vnitřní kabeláže za postříbřenou měď od Oehlbachu a změna ozvučnice (zadní sklon) se zachováním objemu. A jako povrchovka je použitý autolak :) + leštění.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Bond 007 alias Monte

Re: Fotografování

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Lubine, píšeš kabely, já se měl ozvat :lol: , no nic, mám roky. Jinak čím převzorkuješ foto na těch forum pár kbit . Mně se v Corelu a Adobe nedaří. Z 25 mb na pár kb děs.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Fotografování

Příspěvek od lubin »

Bond 007 alias Monte píše:Lubine, píšeš kabely, já se měl ozvat :lol: , no nic, mám roky. Jinak čím převzorkuješ foto na těch forum pár kbit . Mně se v Corelu a Adobe nedaří. Z 25 mb na pár kb děs.
no...dost mě to mrzelo, že ses neozval. Fakt. Potřeboval jsem nějaké info, abych se mohl rozhodnout.
Jinak zmenšuju v českém Zoneru. Umí to dobře.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Bond 007 alias Monte

Re: Fotografování

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

kapr moravský, je to fakt lepší, dík Lubine :smile: , kolik je tady vlastně povoleno maximum v Kb ?
DSC_0012.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Fotografování

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Po několika letech jsem vypil čtyři piva a bylo mi zle :lol:
DSC_0344.jpg
DSC_0350.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Fotografování

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

akorát jsem vyfotil, co myslíte Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2014 21:44

Re: Fotografování

Příspěvek od reta »

Ještě něco k tomu poměru stran. Poměr stran je dám výrobcem toho kterého fotoaparátu potažmo čipu, ty s tím nic nesvedeš, měnit ho nemůžeš. Pokud je čip třeba 3:4 a je potřeba výsledný formát 16:9 tak je možný pouze výřez. Jinak to prostě nejde. Pro lepší názornost příklad: čip bude kolečko a je potřeba čtverec tak jediná možnost je ten čtverec z toho kolečka vyříznout.
Pochopitelně se zmenší počet pixelů, protože kolečko (čip) má neměnný počet pixelů. Kvalita se nezmění jen na kolečko se vejde víc informací, ve stejné kvalitě, než na čtverec.
Bond 007 alias Monte

Re: Fotografování

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Šlo mi spíš o to, co bylo včera na obloze. Asteroid, planetka, nevím. Rusko psalo o možné srážce, Amerika ne, ale nedávno připustila průser příští rok, neboť se má údajně vrátit. Já něco takového za život ještě neviděl, normálním okem na obloze.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Fotografování

Příspěvek od fox »

Bond 007 alias Monte píše:Po několika letech jsem vypil čtyři piva a bylo mi zle :lol:
DSC_0344.jpg
DSC_0350.jpg
Kdyby jsi nepil takové sračky, bylo by ti lépe. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět