Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 566
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Kdo si tam nastrká hřebíky, vyhoří a začne od píky.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od palipol »

Ale pocitári nekonfrontujú realitu s fikciou, chcú mať svoj svet a hifi im to umožňuje. Keby tie korektné slepé testy aj ukázali, že nevedia rozoznať rozdiel medzi poistkami, kúpia si ich. Napĺňa ich to. Je to to isté ako s káblami, koncovkami a rezonátormi. Túto slobodu treba raz prevždy akceptovať a bude tu kľud.
Komar
Příspěvky: 58
Registrován: 06 dub 2014 13:06

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Komar »

adrian píše:Ani netusis co pises,sa ti smejem...
Teraz si to erudovane vysvetlil; odpadaja.... :-O #:-S
DD píše:firma PS audio (urcite je takych firiem viacero ale toto poznam nakolko to mam doma) instaluje Au trubickove poistky do svojich pristrojov priamo uz od vyroby tzn. nejde o ziaden diy tunning.
Uz som videl aj celozlate prevedenie spojov, namiesto vodicov zlate siny... a co?
to nie je zarukou dobreho zvuku, navyse zlata je trubicka len zvonku, nema zlaty drot.

Priklad z ineho sudka - v Autohifi sa na zosikoch, ci uz analogoch alebo digitaloch pouzivaju najcastejsie klasicke nozove poistky. Ten zvuk musi byt uplne v "autocenzura", ze? pritom su ich hodnoty miestami 50-200A a dokonca aj 3x 200A paralelne. Aj tu existuju zlate poistky, najma tie do poistkovych puzdier, semtam zlate nozovky, ale v tejto oblasti to skoro nikto neriesi; ide skor o vizualny efekt, nez aby niekto spekuloval nad zlepsenim zvuku.
aretax píše:Keď si kúpiš auto, najprv sa staneš automechanikom, aby si mohol na ňom jazdiť?
Nemusis; ale ked ides menit tlmice alebo rozvody, budes to robit kladivom a kotucovou pilou a bez toho, aby si vedel, co ides robit?
DD píše:Komar odkial mas ten udaj o 2/3? ...alebo to len tak? A tym energetickym pasmom myslis kmitoctove spektrum?
Je to zhruba+-, zalezi na zanri, na hudbe a pod.; existuju na to grafy, kde postupne klesa vykon s vyssou frekvenciou a na zaklade toho si volis zatazitelnost reproduktora, taka pomocka, ale to vychadza zo sumu, takze pouzitelne len zhruba.[/quote]
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

2 palipol
Ale pocitári nekonfrontujú realitu s fikciou, chcú mať svoj svet a hifi im to umožňuje.
Ale nech ho majú, nech sa tešia z pozlátených poistiek, 20mm predných panelov aj zlatých rezonátorov na stenách a podložkách káblov zo santalového dreva.... Ale prečo majú "potrebu" to komentovať a popisovať nezmyslami o väčšej dynamike, sametovejších výškach, analógových stredoch, rýchlejších basoch, priestore s ďaľším rozmerom, väčších telách nástrojov a podobnými "perlami"? Nestačí povedať "je to krajšie a viac sa mi to páči"? Načo potrebujú dávať svojim pocitom a ilúziám zdanie reality nejakými kváziobjektívnymi argumentami (= nezmyslami..). Potrebujú si to zdôvodniť pred sebou, alebo pred manželkou??
DD
Objektívne tam žiadny prínos nie je a nemôže byť, ide čiste len o estetiku a pocit ( a možno "argument" pre nezmyselnú cenu výrobku..).
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

adrian píše: Pan Bunta netvrdte mi,ze dlhodoby posluch,kde je vyuzita dlhodoba pamat,je menej pamatineschopnejsi,nez kratkodoby,ano kratko pocut,hned zhodnotit a po case zhodnotit je ine,ale nie dlhodoby posluch,cize napocuvat si nieco,je prinosnejsie aj lahsie poznatelnejsie,rozslisitelnejsie...
Tak to je zase perla. :crazy:
Než takovou hovadinu napíšeš, tak by sis o tom měl něco zjistit.
davidsound

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od davidsound »

Ty jo ono uz je to i s přesnosti na metry. To mne picni teda =))
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

jimmi píše:
Tak žiadna reálna skusenosť od technikov ?

Niekomu asi hlava nepustí si tu poistku kupiť a potom vyskušať.
Peníze umím utratit i účelněji...
Podporovat podvodníky nehodlám.
davidsound

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od davidsound »

A to jeste musíš byt velice svěží, jak by řekl cough. Zejména u pojistek :)
Ten člověk by mel začít psat na tohle forum. Toliko svěžesti na jednom místě jařku nikde jinde nenajdeš.
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Zkusím to ještě jednou.
Vysvětlete mi jedno:
Pokud vyměním současnou pojistku za drát a NIC ve zvuku se nezmění, jakým zázrakem se zvuk změní s jinou pojistkou? [-x
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

davidsound píše:A to jeste musíš byt velice svěží, jak by řekl cough. Zejména u pojistek.
Aby bylo jasné o co jde.
Doufám, že se pánové nebudou zlobit. :D
cough píše:
boxer píše:Zde prosím uvádějte linky na ty největší hifi freaky a hovadiny, na jaké narazíte.

Nedá mi to, kdyby náhodou někdo ještě nečetl. Snůšku takových d.b..ů aby pohledal.
Proč taková silná slova jako z lánského suterénu? Nemůžeš přece někomu bránit v tom, že chce být svěží nebo už je svěží nebo dokonce velmi svěží a chce to sdělit celému světu. Já se také snažím být svěží, ale zatím se mi to vůbec nedaří... Když si svěží, má to své výhody... třeba neplatí na tebe fyzikální zákony, elementární logika ani selský rozum rovněž nemají šanci rušit tvé naléhavé pocity při poslechu. Je to lahodný svět plný emocí. Zamysli se nad tím, jestli vlastně také netoužíš být zase svěží. Možná, že jsi díky prodejcům z highend studií a čtením hifičasopisů na úplném začátku svého hifistění svěží byl, ale pak přišli ti zlí místní technici s těmi svými bastlhnojačkami a názory a ty jsi jim snad moc naslouchal, místo toho, aby ses soustředil na ryze highendový poslech a strhující emoce a zůstal... svěží.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Basstl trocha ako máš nick tak také príspevky aj produkuješ http://slovnik.azet.sk/slovnik-cudzich-slov/?q=balast

jimmi napísal:

Ja som si kupil na porovnanie do CDp 2 poistky od roznych výrobcov a aj tá zmena zvuku, charakter medzi nimi je uplne iný.

1.na dodá zvuku brilantnosť,bas výšky detail a 2. zvuk spraví medovejší . Obe ale zlepšia čitelnosť na stredoch,ukludnia drsnosť na stredoch atd podobne ako kvalitná filtacia.

Ano može sa stať ak človek čaká iný vplyv,može mu poistka zvýrazniť , znásobiť charakter,alebo ho má opačný ako chce dosiahnuť.Tak isto ale pomože potom zase výmena sieťovej šnuri do CDp(zdroja zvuku).

Jednoznačne výmenu poistky odporučam.
:thumbup: :smile: :cool:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 566
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Basstl píše:Zkusím to ještě jednou.
Vysvětlete mi jedno:
Pokud vyměním současnou pojistku za drát a NIC ve zvuku se nezmění, jakým zázrakem se zvuk změní s jinou pojistkou? [-x
Nevstupuješ do testu s dostatečnou vírou ve změnu. Když ji máš, tak nemusíš měnit vůbec nic a rozdíl stejně uslyšíš ;)
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

PMA píše:
Basstl píše:Zkusím to ještě jednou.
Vysvětlete mi jedno:
Pokud vyměním současnou pojistku za drát a NIC ve zvuku se nezmění, jakým zázrakem se zvuk změní s jinou pojistkou? [-x
Nevstupuješ do testu s dostatečnou vírou ve změnu. Když ji máš, tak nemusíš měnit vůbec nic a rozdíl stejně uslyšíš ;)
A o tom to je... :D
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

adrian
Este doplnim,ze ako zmerate priestorovost,ci jemnost na vyskach vseobecne,ako vysvetlite fakt roznych pristrojov s rovnako dobrymi vysledkami,ale uplne odlisnym zvukom?
Jemnosť a priestorovosť nezmeriam, to sú pocity ktoré vznikajú syntézou podnetov v hlave (možno psychológ, psychiater, neurológ..),ale na základe x podnetov, kde zvuk je len jeden z nich..Ak počet možných podnetov (a ich zmenu v dlhodobom horizonte, napr. raz máš dobrú náladu, inokedy si naštvaný z práce..) zredukuješ len na zvuk, ohluchneš :roll: ..
Ale bez problémov zmeriam, či sa signál (akýkoľvek, aj hudobný) nejako zmenil. A zmeriam to s rozlíšením viac ako 100dB pod užitočným signálom a kmitočtovo tesne veľa neho. Toto uši nedokážu ani náhodou (maskovanie, prah počuteľnosti a iné..) A ak sa nezmenil signál, a niekto počuje iný zvuk, tak je to autosugescia alebo halucinácia.
Inak motáš dve na tri, uši nevymeníš (môžu sa len časom zhoršiť..), sú rovnaké bez ohľadu kde si, či doma alebo na ulici. Ale keď si dáš baranicu na uši, tak výšky počuť určite nebudeš, to je fakt. Rovnako pri zavýjajúcej motorke 2m vzdialenej nebudeš počuť čvirikanie vrabca , ktorý je 50 m ďaleko.. Ani keď ti za zadkom buchne petarda nebude sluch pár hodín celkom OK..Ale to sú také elemetarity, že až také 3:-O som ani v najhoršom nepredpokladal. x_x
A celá dlhodobá "pamäť" je o tom, že si jednoducho zvykneš, to je aj celé "zahorovanie" káblov a iných blbostí....

jimmi
Reálna skúsenosť je taká, že najmenej ovplyvňuje prechádzajúci prúd drát s čo najmenším odporom (impedanciou) . Skús si to dať do súvisu s funkciou poistky. Jedine že by tá poistka bola supravodivá, chladená tekutým dusíkom, tak by v optimálnom prípade nič nezhoršovala, zlepšiť nemá ako. Len potom by zase asi "nepoistkovala"..
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

BVaudio píše:adrian
Este doplnim,ze ako zmerate priestorovost,ci jemnost na vyskach vseobecne,ako vysvetlite fakt roznych pristrojov s rovnako dobrymi vysledkami,ale uplne odlisnym zvukom?
Jemnosť a priestorovosť nezmeriam, to sú pocity ktoré vznikajú syntézou podnetov v hlave (možno psychológ, psychiater, neurológ..),ale na základe x podnetov, kde zvuk je len jeden z nich..Ak počet možných podnetov (a ich zmenu v dlhodobom horizonte, napr. raz máš dobrú náladu, inokedy si naštvaný z práce..) zredukuješ len na zvuk, ohluchneš :roll: ..
Ale bez problémov zmeriam, či sa signál (akýkoľvek, aj hudobný) nejako zmenil. A zmeriam to s rozlíšením viac ako 100dB pod užitočným signálom a kmitočtovo tesne veľa neho. Toto uši nedokážu ani náhodou (maskovanie, prah počuteľnosti a iné..) A ak sa nezmenil signál, a niekto počuje iný zvuk, tak je to autosugescia alebo halucinácia.
Inak motáš dve na tri, uši nevymeníš (môžu sa len časom zhoršiť..), sú rovnaké bez ohľadu kde si, či doma alebo na ulici. Ale keď si dáš baranicu na uši, tak výšky počuť určite nebudeš, to je fakt. Rovnako pri zavýjajúcej motorke 2m vzdialenej nebudeš počuť čvirikanie vrabca , ktorý je 50 m ďaleko.. Ani keď ti za zadkom buchne petarda nebude sluch pár hodín celkom OK..Ale to sú také elemetarity, že až také 3:-O som ani v najhoršom nepredpokladal. x_x
A celá dlhodobá "pamäť" je o tom, že si jednoducho zvykneš, to je aj celé "zahorovanie" káblov a iných blbostí....

jimmi
Reálna skúsenosť je taká, že najmenej ovplyvňuje prechádzajúci prúd drát s čo najmenším odporom (impedanciou) . Skús si to dať do súvisu s funkciou poistky. Jedine že by tá poistka bola supravodivá, chladená tekutým dusíkom, tak by v optimálnom prípade nič nezhoršovala, zlepšiť nemá ako. Len potom by zase asi "nepoistkovala"..
Nespominal som zahorenie,len nieco si napocuvat a potom s tym robit testy a k zmene sa vyjadrit hned.Napocuvat v domacich podmienkach a vymienat poistky tak aby nevedel,ktora hra,ci ta ista...pre mna to ma takto vyznam v pripade poistky...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

jimmi píše:Drahé hifi poistky su určite vyrobené zo špecialnych materialov, zliatin ,vysokočistej medi atd. Takže aj tie 2cm je počuť a maju vplyv na výsledný zvuk. ;)
Proboha, za co!!! ~x(
cituji:
... třeba neplatí na tebe fyzikální zákony, elementární logika ani selský rozum rovněž nemají šanci rušit tvé naléhavé pocity při poslechu. Je to lahodný svět plný emocí...
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

Co sa tyka adaptability sluchu na vonkajsie podnety je bezna vec,absolvujte dve audio merania sluchu odstupom kratkeho casu a zistite...
Co sa tyka nalady,ta ovplyvnuje sustredenie a samotnu pozornost,co moze ovplyvnit vysledky...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

2 jimmi
Nemôžu mať menší ako nulový odpor ( a ani ten)..Čo poistka je "sitko" čo vyčistí zvuk (pritom ale ten vôbec cez sieťovú poistku "nejde"...),alebo sa elektrina po zlatom drátku hladšie "šmykne" do prehrávača ??? Preboha, však hlavu nemáme len ako držiak čiapky, treba ju používať aj inak..
Jednoducho niečomu veríš, špeciálne materiály, kvantovo ošetrené, smerové, je to drahé, bla, bla, bla.. A tak to aj "počuješ". Keď ti niekto do takej "špeciálnej" poistky dá tajne hrdzavý klinec, aj tak to budeš "počuť", stále bude pre teba "špeciálna", lebo má pozlátené konce...
adrian
je to márne..adataptabilita=schopnosť si zvyknúť .
Ale keď to má pre teba význam, tak ich vymieňaj.. Len tie smerové budeš musieť otočiť 100x za sekundu, inak budú fungovať len na 50%..
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

BVaudio píše:2 jimmi
Nemôžu mať menší ako nulový odpor ( a ani ten)..Čo poistka je "sitko" čo vyčistí zvuk (pritom ale ten vôbec cez sieťovú poistku "nejde"...),alebo sa elektrina po zlatom drátku hladšie "šmykne" do prehrávača ??? Preboha, však hlavu nemáme len ako držiak čiapky, treba ju používať aj inak..
Jednoducho niečomu veríš, špeciálne materiály, kvantovo ošetrené, smerové, je to drahé, bla, bla, bla.. A tak to aj "počuješ". Keď ti niekto do takej "špeciálnej" poistky dá tajne hrdzavý klinec, aj tak to budeš "počuť", stále bude pre teba "špeciálna", lebo má pozlátené konce...
adrian
je to márne..adataptabilita=schopnosť si zvyknúť .
Vyborne,chapete,ste vonka, kde sa zvysi citlivost vonkajsich podnetov niekedy az o desiatky decibelov,ucho si zvykne a znizi prah citlivosti...sluch je horsi...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

adrian
Ty počúvaš vplyv vymenenej poistky na rušnej križovatke?? A nezvýši sa "citlivosť" podnetov, ale ich úroveň a nastupuje maskovanie . A rozum a evolúcia velí počúvať v určitom prostredí pre danú situáciu dôležité podnety, napr, či sa nerúti auto, nepodstatné veci vytesní (psychológia..). Stačí hľadať na webe. Bodka.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

BVaudio píše:adrian
Ty počúvaš vplyv vymenenej poistky na rušnej križovatke?? A nezvýši sa "citlivosť" podnetov, ale ich úroveň a nastupuje maskovanie . A rozum a evolúcia velí počúvať v určitom prostredí pre danú situáciu dôležité podnety, napr, či sa nerúti auto, nepodstatné veci vytesní (psychológia..). Stačí hľadať na webe. Bodka.
Co to meni na veci,ze ste hluchsi,ked dojdete z takeho prostredia...pricom si to clovek neuvedomuje...
Zaujimave,ze tu psychologiu pripustate...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
DD

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od DD »

Vlado222 píše:DD, keď spomínaš PS audio, tak v mojom sieťovom filtri Gigawatt PC4 EVO výrobca vôbec nepoužíva na ochranu proti prepätiu tepelné poistky, ale hydraulicko-magnetický spínač Carling.


nemam na mysli pracku ale prevodniky PWD a Directstream ..ale to je uplne jedno...

Komar píše:
DD píše:Komar odkial mas ten udaj o 2/3? ...alebo to len tak? A tym energetickym pasmom myslis kmitoctove spektrum?
Je to zhruba+-, zalezi na zanri, na hudbe a pod.; existuju na to grafy, kde postupne klesa vykon s vyssou frekvenciou a na zaklade toho si volis zatazitelnost reproduktora, taka pomocka, ale to vychadza zo sumu, takze pouzitelne len zhruba.
[/quote]

jedine co ti na toto mozem povedat, ze vacsina hudobneho reprodukovaneho spektra lezi v oblasti stredov a ostatne prispevky skoda komentovat: ale myslim, ze Augustin Marian Huska by bol s tebou spokojny :cool:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od sekal »

aretax píše:Svetoví konštruktéri uznávajú zásadný vplyv poistiek na zvuk a priznávajú, že to nevedia namerať, ani vysvetliť (viď zahraničné fóra).
Kteří konkrétně konstruktéři razí tento názor ? Prosím jména a odkaz na zmíněná zahraniční fóra.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Veľmi zaujímavá debata. Súhlasím s palipolom že hifi je koníček a je určený veľkým chlapcom na hranie. Rovnako súhlasím s tým že by sme k sebe mali byť tolerantnejší, však každý z nás sa hrá za svoje peniaze. ALE tá tolerantnosť by mala byť obojstranná, čo znamená že keď nepočujem zmenu (alebo ju nepokladám za významnú) pri výmene kábla, tak nikto nemá právo označiť ma za hluchého tetrova ani môj aparát označiť za hnojačku. Väčšina z vás ani len netuší ako rozlišuje môj aparát, pretože je zložený z jedinečných (a to doslova) komponentov ktoré počula malá hŕstka poslucháčov. V kombinácii ako sú poskladané u mňa ich bolo ešte menej. Sám na sebe som si neraz vyskúšal čo znamená posun zvuku o niekoľko hifi tried, viem čo sa stalo so zvukom keď som do šmikni navláčil veľké akustické rezonátory. ROZHODNE by som tú zmenu vo zvuku neporovnával s výmenou kábla natož jednej poistky! Možno som šťastnejší (že to nepočujem) ako aretax ktorý pri dlabaní jednohubiek spozornel a zaregistroval pozitívnu zmenu po výmene poistky. Neverejne si pomyslím že možno prudšie prehltol sústo a odľahlo mu v ušiach. Možno si neverejne o mne môj známy pomyslel že som hluchý tetrov keď sa mi snažil predviesť zmenu vo zvuku po výmene káblov. No, bohužiaľ, nepočul som významnú zmenu. Nie, nebol som v strese aj keď to bolo na jeho aparáte, nedržal mi na krku nôž ani nemal nabitú pištoľ. Neverejne rozmýšľam nad slovami adriana o potrebe dlohodobej pamäti na správne posúdenie rozdielov. Rozmýšľam vašak kde ju nabral keď pri svojom relatívne krátkom pôsobení tu na fóre stihol aparát niekoľkokrát vymeniť..... Takže chlapci mier, konštruktéri si aj tak budú tvrdiť svoje ale bez nich by ani pocitári nemali na čom počúvať. A pocitári prosím prestaňte vami počuté vyhlasovať za jedinú správnu a ničím nespochybniteľnú pravdu. Máte šťastie že na svete existuje toľko výrobcov ktorý sa tvrdo nedržia doslovného významu pojmu High Fidelity.
DD

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od DD »

aretax
jeden z dovodov tej hasterivosti (okrem blbosti samozrejme) je tu nizka kupyschopnost - toto vedie k nekonecnej analyze vsetkeho mozneho pred potencialnou kupou a napokon k nej ani nedojde...
konkretne k mundorfom sa ani nie tak davno viedla siahodlha (a ako inak jalova) diskusia na vedlajsom fore, kde to opat a zas nemalo ziaden vyznam pretoze ako vsetci "vieme" kondenzator ma 2-3 dolezite definovatelne parametre a tym padom tam ziadny rozdiel nemoze byt, su to vyhodene prachy... je jasne ze su aplikacie kde to vyznam nema, ale... asi to chce cas... pamatam si napr. vyrok B. Sykoru v S&V davnejsie, ze vsetky cd prehravace do 20t. hraju rovnako - urcite by sa tomu v dnesnej dobe zasmial sam..
Komar
Příspěvky: 58
Registrován: 06 dub 2014 13:06

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Komar »

adrian píše:Vsak co Vam ine ostava,spochybnit to co nevyhovuje a podporit svoju teoriu.
ak by sa testovalo v znamom prostredi,cize v domacich podmienkach,vyuziva sa schopnost rozlisenia na zaklade dlhodobej pamate,ktora je niekolkonasobne lepsia,dalej nebudem rozpisovat aj stresove faktory,....
Cize,pokial ide o vplyv poistky na zvuk,je lahsie pouzit metodu v domacom prostredi,nakolko sa ukaze prinos ci neprinos skor a vyuziva sa schopnost dlhodobej pamate...
A ty co robis? nespochybnujes nahodou cudzie teorie a hlavne prax? :lol:
Zvysok je tazky blud na n-tu; vzdy totiz porovnavas v ramci kratkodobej pamate, pokial sa sustredis na rozdiely. Ja som si bedne postavil vlastne, mam ich asi 7rokov a uz na druhy den neviem, ako hraju. Ty to mas take iste, len si to nepriznas.
jimmi píše:Takže okrem Aretaxa(dakujem tým čo napísali ako vyskušali a popísali to ) nikdo z Vás nevyskušal a teda nepočul vplyv,zmenu zvuku pri výmene kvalitnej poistky? :?: :cool:
Ostatni nezabijaju cas zbytocnostami.
Btw., skusal si uz vymenit emitorove odpory z obycajnych keramickych za nejake spickove s pozlatenymi koncami? urcite by mali mat vacsi vplyv na zvuk. Pripadne rovno vymenit vsetky kondezatory v zariadeni za nejake spickove, ktore sa pouzivaju v hightech lab. zariadeniach.

Kód: Vybrat vše

... rolničky zvonia pred bednami a vychadzaju cca 50m z lava a idu do prava cca 20m.
byvas na stadione? :D
adrian píše:ako vysvetlite fakt roznych pristrojov s rovnako dobrymi vysledkami,ale uplne odlisnym zvukom?
Total nonsens; jedine, ze "dobre vysledky" su nejaka tolerancia +-slnecna sustava. Ked ma nieco odlisny zvuk, NEEXISTUJE, aby si nameral rovnake vysledky. To je proste blud.l-) 3:-O
adrian píše:Cize pocut dva kratko po sebe pristroje je lahsie odlisitelnejsie ako mat nieco mesiac napocuvane a potom pocut druhy pristroj je menej prinosnejsie?
Presne tak, heureka :clap:
jimmi píše:Ja som si kupil na porovnanie do CDp 2 poistky od roznych výrobcov a aj tá zmena zvuku, charakter medzi nimi je uplne iný.
1.na dodá zvuku brilantnosť,bas výšky detail a 2. zvuk spraví medovejší . Obe ale zlepšia čitelnosť na stredoch,ukludnia drsnosť na stredoch atd podobne ako kvalitná filtacia.
:lol: :lol: :lol: =)) =)) =))
jimmi píše:Drahé hifi poistky su určite vyrobené zo špecialnych materialov, zliatin ,vysokočistej medi atd. Takže aj tie 2cm je počuť a maju vplyv na výsledný zvuk. ;)
:lol: :lol: Odporucam nieco si nastudovat, kym zacnu v hlave rotovat skvostne vysvetlenia, ako by to mohlo byt http://ep-us.mersen.com/fileadmin/catal ... ration.pdf
http://en.wikipedia.org/wiki/Fuse_%28electrical%29
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

2 aretax
quote] Nechápem, prečo ten istý princíp nie sú ochotní priznať aj pri poistkách, kábloch atď.[/quote]
Pretože vôbec nechápeš, ako to funguje..
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vlado222 »

:geek:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

sekal píše:
aretax píše:Svetoví konštruktéri uznávajú zásadný vplyv poistiek na zvuk a priznávajú, že to nevedia namerať, ani vysvetliť (viď zahraničné fóra).
Kteří konkrétně konstruktéři razí tento názor ? Prosím jména a odkaz na zmíněná zahraniční fóra.
Predpokladám, že vieš čítať, možno aj písať a to, čo potrebuješ si vyhľadáš sám. Nemám dôvod práve Tebe niečo dokazovať a dávať Ti rozumy.
Pre ostatných - čo sa mňa týka, nikdy som netvrdil a nikoho nepresviedčal o mojej pravde. Vždy som písal iba to, čo počujem ja , čiže písal som výlučne o mojich subjektívnych dojmoch. Ak som niečo zistil, chcel so sa s tým podeliť iba s tými, ktorých to zaujíma. Nie je mi jasné, prečo reagujú tí, ktorých to nezaujíma a práve títo nás, "pocitárov" nasilu presvedčujú o svojej pravde a silou - mocou nás chcú vzdelávať v elektrotechnike, o ktorej niektorí z nich sami nemajú poňatia. Sú tu ľudia (vlastne väčšinou už nie sú), ktorí majú niekoľko desaťročné skúsenosti okolo hifi, napočúvané stovky hodím na rôznych aparatúrach, ale pretože nepoznajú princíp fungovania tranzistoru tak je ich nutne potrebné vysmiať. Géniovia zabúdajú, že medzi nimi môžu byť vedci z iného odboru, lekári docenti, profesori a pod. Žiaden lekár sa vám nevysmeje, keď k nemu prídete chorí a nemáte "dunstu" o medicíne, ani automechanik, keď mu poviete, že vám klepe v aute a neviete o čo ide. To asi iba v prípade týchto géniov je "národný šport" - znevážiť každého, kto nevie, čo je tranzistor, odpor a pod. Práve títo nám vnucujú svoje teórie a grafy a svoje univerzálne "pravdy". Nikto z tzv. "pocitárov" nikoho z vás nepresviedčal, že jeho kábel je najlepší a všetci si ho musíte kúpiť. Jimmy taktiež iba napísal svoje skúsenosti s poistkou, ale nikomu z vás ju nevnucoval, ani nikoho nepresviedčal, aby si vymenil poistky. Iba napísal, čo zistil on. Ak ste si všimli, nenapísal ani jej značku, podobne Vlado a Adrian.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
davidsound

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od davidsound »

Cely aretax jak ho zname. Neco naznaci neco napíše, kdyz se ho zeptaš na doložení fakt tak zase nic a jeste méně. Akorát chytrý jak rádio. Všichni co o technice neco vi jsou proti nemu a on ma len svoj subjektivny pocit. Bla bla bla plane řeči do větru.
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

Žiaden lekár sa vám nevysmeje, keď k nemu prídete chorí a nemáte "dunstu" o medicíne, ani automechanik, keď mu poviete, že vám klepe v aute a neviete o čo ide.
Ale každý lekár ťa pošle časom do prd..le, keď mu budeš 100x vysvetlovať, že apendix je zápal stredného ucha, že však si to čítal a počul a počul to aj kamarát, alebo mu začneš tvrdiť, že "nadmerné vetry" sú príznakom infarktu, aj keď dodáš, že je to tvoj "výlučne subjektívny dojem". Preto to nie je menšia blbosť... Odvolávaš sa na údajné autority (aké?) a články typu Dänikena ako na odborný dôkaz. Presne toto sa tu deje a chcete, aby vám tí "lekári" potvrdili tie nezmysly. Zo začiatku som bol trpezlivý, výsledok boli reči o hluchých meračoch a počúvaní grafov...Nemáš "dunstu", ale kecáš do toho. A k tým testom čo ťa tak "potešili", bolo ich viac, už pred 13-14 rokmi, aj vo svete (čítaš nejako selektívne, stačí odkaz dva riadky ďalej ), ale to je jedno.. Najlepší test je spokojný poslucháč, ktorých je o niekoľko rádov viac ako "aretaxov",takže tak.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od sekal »

Aretax :
Žádné rozumy od tebe nechci. Chci pouze doložit tvoje tvrzení o existenci světových konstruktérů, kteří uznávají zásadní vliv pojistek. Několik skutečně světových znám (Curl, Borbely, Cordell, Levinson, Pass etc..), ale ani jeden z nich vliv pojistek (samozřejmě) neuznává. Takže by mě zajímalo, kteří konkrétně světoví konstruktéři přikládají této marginální součástce v dané souvislosti zásadní význam ? Myslím, že můj požadavek je zcela legitimní a oháníš-li se tady takovými argumenty, musíš být schopen je doložit.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

BVaudio píše:
Žiaden lekár sa vám nevysmeje, keď k nemu prídete chorí a nemáte "dunstu" o medicíne, ani automechanik, keď mu poviete, že vám klepe v aute a neviete o čo ide.
Ale každý lekár ťa pošle časom do prd..le, keď mu budeš 100x vysvetlovať, že apendix je zápal stredného ucha, že však si to čítal a počul a počul to aj kamarát, alebo mu začneš tvrdiť, že "nadmerné vetry" sú príznakom infarktu, aj keď dodáš, že je to tvoj "výlučne subjektívny dojem". Preto to nie je menšia blbosť... Odvolávaš sa na údajné autority (aké?) a články typu Dänikena ako na odborný dôkaz. Presne toto sa tu deje a chcete, aby vám tí "lekári" potvrdili tie nezmysly. Zo začiatku som bol trpezlivý, výsledok boli reči o hluchých meračoch a počúvaní grafov...Nemáš "dunstu", ale kecáš do toho. A k tým testom čo ťa tak "potešili", bolo ich viac, už pred 13-14 rokmi, aj vo svete (čítaš nejako selektívne, stačí odkaz dva riadky ďalej ), ale to je jedno.. Najlepší test je spokojný poslucháč, ktorých je o niekoľko rádov viac ako "aretaxov",takže tak.
Len tolko,ze ked pridem k lekarovi,poviem mu co mam za problem,subjektivne pocity,on z toho musi vyniest objektivny zaver,ani on Vas nepresvieca,ze vase pocity su blud ako to robite Vy...ako vzdy,prirovnanie k nicomu...a nie kazdy doktor je doktorom,pan Doktor...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
davidsound

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od davidsound »

Někomu stačí poradit, někomu je potřeba vysvětlit a třeba i opakovaně. Na některé uz jen kladivem mezi parohy vid Adriane.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

sekal píše:Aretax :
Chci pouze doložit tvoje tvrzení o existenci světových konstruktérů, kteří uznávají zásadní vliv pojistek. Několik skutečně světových znám (Curl, Borbely, Cordell, Levinson, Pass etc..), ale ani jeden z nich vliv pojistek (samozřejmě) neuznává. Takže by mě zajímalo, kteří konkrétně světoví konstruktéři přikládají této marginální součástce v dané souvislosti zásadní význam ? Myslím, že můj požadavek je zcela legitimní a oháníš-li se tady takovými argumenty, musíš být schopen je doložit.
Nič také som nenapísal (viď vyznačené) a ničím sa neoháňam. Som schopný doložiť všetko, ale nemám k tomu dôvod a Tvoje požiadavky pre mňa dôvodom nie sú. Stačí si poriadne prečítať, o čom vlastne píšem. Vôbec netreba čítať medzi riadkami. Ak to nechápeš, za to ja nemôžem. Pripíš to vlastnej inteligencii.
BVa: K tomu, čo píšeš naozaj netreba komentár. Melieš kolom dookola to isté. Už som Ti raz dávno napísal, že mám dojem, že Ti ide iba o bezplatnú reklamu. Mudruješ do všetkého, pravda je iba Tvoja. Keby sme sa bavili o WC misách, aj na to by si mal argumenty.
Koniec diskusie z mojej strany. Celá debata je "mlátenie prázdnej slamy". Idem si radšej niečo vypočuť na mojej "pocitársky" vyladenej aparatúre, s ktorou som naozaj veľmi spokojný. Pôvodne som chcel urobiť test, keby som daroval drahé káble, koľko z tých, čo nepočujú rozdiel by sa ozvalo - asi dosť. Zadara je zadara.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
davidsound

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od davidsound »

Aretax
Přesně tak názor podloženy znalostmi a praxi vs nazory Mekoty, Jekoty a Pekoty.
A myslim, ze se bez tech tvých drátu obejdeme. Uchraň nas tvých milodarů please.
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

aretax píše: Koniec diskusie z mojej strany.
Hurááá :clap:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

^:)^
davidsound píše:Cely aretax jak ho zname. Neco naznaci neco napíše, kdyz se ho zeptaš na doložení fakt tak zase nic a jeste méně. Akorát chytrý jak rádio. Všichni co o technice neco vi jsou proti nemu a on ma len svoj subjektivny pocit. Bla bla bla plane řeči do větru.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Basstl píše:
aretax píše: Koniec diskusie z mojej strany.
Hurááá :clap:
No aspoň niečo. Predpokladám, že si si zobral moje príspevky k srdcu. Ďakujem za potlesk.Verím, že sa Vám všetkým šuflikantom a nedoceneným géniom uľaví. Pokojne si oddýchnite, časom sa ozvem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
davidsound

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od davidsound »

ML
Za co dostal sekal ban mi laskavě vysvětli. To jsi upadl na schodech nebo uz vazne nechápeš která bije.
Odpovědět