Covid

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Covid

Příspěvek od PítrsPraha »

V přístupu lidí. Byl jsem minulý týden pracovně v Německu a rozdílu v zodpovědnosti by si všiml i slepý. V ČR to ještě jakž takž jde ve velkých firmách, kde jsou lidi pod dohledem zaměstnavatele a pod pokutama. Tam si porušovat daná pravidla nedovolí.

Ale o víkendu jsem byl v Praze, kam jsem musel pro něco zajet. Ty davy na náplavce, nalepený na sobě, drtivá většina lidí bez roušek, v hloučcích lemtající pivo... Úplně stejně to muselo vypadat na Letný, ve Stromovce, na Hvězdě, Vyšehradě... Nejsem žádný vystrašený fanatik, který by ven chodil jen ve skafandru, normálně s pár pravidly podle zdravého rozumu funguju jak pracovně tak osobně. Ale takhle tomu vyloženě chodit naproti....

Na ulici jsem byl svědkem rozhovoru:

"Nazdár, co tady děláš, dyť jsi včera psal, že máš Covid?"
"Seru na to, dyť mi nic není."

Oba bez roušek.... Není divu, že jsme Best in Covid. Důvěru a ochotu lidí spolupracovat, kterou měla vláda na jaře, dokonale prošustrovala maloměšťáckýma půtkama a zmateností. Že byla nějaká nejistota a zmatení na jaře, se dalo pochopit. Byla to dosud nepoznaná, rychlá situace. Ale teď...?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Covid

Příspěvek od Yiakubou »

Tech pricin, proc jsme na tom se Slovenskem momentalne nejhur na svete (a bude jeste hur, to nejhorsi nas teprve ceka), je nekolik. Ta hlavni pricina je slabe vedeni a z toho vyplivajici slaba (spis zadna) duvera k vlade, statu, institucim. To mame tak nejak v sobe zakoreneno, dlouhodobe duvera ve stat v obou zemich klesa a zvlast v CZ to vlada sere tak, ze tomu jeste mohutne pomohla. Kazdy kdo neco vi o krizovem rizeni potvrdi, ze v krizi se musi delat nepopularni kroky a aby to siroka verejnost nasledovala, tak je nutna duvera. Minimalne v CR je posledni rok (a vic) jenom retezcem nekompetentnich kroku, spatne komunikace, chaosu a nevysvetlovani opatreni. V kombinaci s naprosto tragickou schopnosti organizovat a ridit statni instituce jsme tam, kde jsme. Stat nefunguje, nelze se na nej spolehat. A bude hur.

Toto vytvari prostredi, kdy i seniorni statni urednici se boji iniciativy, hlavne neudelat neco proti vlade, protoze jinak na ne Andrej zaklekne. Babis udelal ze statniho aparatu polomafianskou organizaci a i toto prispive k neschopnosti statu cokoliv resit. Viz totalni chaos na ministerstvu zdravotnictvi.

A toto vsechno navic (i v souvislosti s fenomenem dezinformaci) vytvari prostor pro ruzne lzi, konspirace, fake news, polopravdy, nazvete si to jak chcete, kdy kazdy druhy je doktor, virolog a epidemiolog, kazdy nazor je relevantni, protoze prece svoboda slova a kde veda a skutecni odbornici hraji druhou ligu, protoze hlavni je politicke PR. Dukazem budiz spousta prispevku v tomto vlakne.

Je to cele spirala smrti a ja osobne se ani tak nebojim, ze bysme covid neprezili, nebo ze bychom nezvladli ten ekonomicky impakt. Spis mam opravdu velke obavy z toho, jak tohle vsechno poznamena celou spolecnost a vysledkem pak bude, ze po teto statni katastrofe pak zhrzeni spoluobcane s uz uplne nulovou duverou v cokoliv, zvoli do vedeni jeste neco horsiho.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Covid

Příspěvek od Halíř »

Jj, vono se to hezky kydá hnůj na vládu a kecá z domova, když ti máma nandá na talíř knedlíků, že tě za něma neni vidět a v práci má čék to svý navíc taky jistý, viď? Ale co takovej chudák politik zrovna papkající u koryta (rozuměj koalici), když tu máme volební rok? Jak maj jako něco tvrdě zakazovat, rušit Vánoce, Novej rok, teď Velikonoce a vůbec se chovat jako hoväda? Takový věci voliči politikům nezapomínaj, udělej to a u voleb si ani neškrtneš. Kdyby byli na jejich místě ti přespolní, Fijala, Bartoška, Jurásek, Japonečka malá nebo Österreichisch, chovali by se úplně stejně.
Taky je nesmysl, hnát k zodpovědnosti za tuhle situaci k popukání jenom místní obyvatelstvo. Může za to docela velká spousta firem. Zaměstnanec se nakazí v práci, od něj manželka a jejich dvě robátka, ale při hlášení na hygieně se nesmí o výskytu na pracovišti říct ani slovo, nahlásí se zpětně"houmofis", jako jediné rizikové kontakty členové rodiny a hezky do hajan. V opačném případě (neuposlechnutí rozkazu) celá firmička do karantény a milej zaměstnanec po měsíci na pracák. Klasická vydíračka, která nejni bohužel vyjímkou. Dále party Rusáků a Ukrajinců, který makaj nejen za každýho počasí, ale taky za každýho zdravotního stavu a všem, od investorů počínaje, zhotovitelema konče, je to šuma fuk, prostě se dělá, že to neexistuje...je přece o moc důležitější, předat stavbu, né? A takhle by se s příkladama nestoudnýho porušování snad všech myslitelnejch opatření mohlo pokračovat klidně až do prázdnin. Stran jejich dodržování je to na zaměstnavatelský úrovni všechno jeden velkej podvod!
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Covid

Příspěvek od Yiakubou »

Halíř píše: 24 úno 2021 17:11 Jj, vono se to hezky kydá hnůj na vládu a kecá z domova, když ti máma nandá na talíř knedlíků, že tě za něma neni vidět a v práci má čék to svý navíc taky jistý, viď? Ale co takovej chudák politik zrovna papkající u koryta (rozuměj koalici), když tu máme volební rok? Jak maj jako něco tvrdě zakazovat, rušit Vánoce, Novej rok, teď Velikonoce a vůbec se chovat jako hoväda? Takový věci voliči politikům nezapomínaj, udělej to a u voleb si ani neškrtneš.
Mama mne nic nenandava, staram se o sebe sam. Taky jsem presvedceny, ze kdyby ruzna opatreni byla duveryhodneji vysvetlovana, vetsina spolecnosti by to pochopila, byt se blbci najdou vsude a vzdy. Nemyslim si, ze by se opozice chovala nejak zvlast lepe, ale rozhodne ne hur, to uz snad ani nejde a myslim, ze minimalne maji mnohem vetsi lidsky kapital a zkusenosti jak ridit stat v krizi. Od Andreje kazdej normalne myslici clovek uz odesel, nebo si s nim ani nezacne. Ano, pristi vlada (pokud to nebude zase ANO), pokud bude chtit odvest dobrou praci, bude muset delat nepopularni kroky a ty dalsi volby nejspis nevyhraje. Stejne jako pred lety Kalousek behem te financni krize - muzeme diskutovat jestli nebyl prilis drsny, ok, ale diky jeho nepopularnim krokum si ted muzeme dovolit takove sekery v rozpoctu (ktere bohuzel vladou nejsou ucelne vyuzivany).
Halíř píše: 24 úno 2021 17:11 Taky je nesmysl, hnát k zodpovědnosti za tuhle situaci k popukání jenom místní obyvatelstvo
To jsem taky ani nepsal.
Halíř píše: 24 úno 2021 17:11 Může za to docela velká spousta firem
Jiste, ale jsou ty firmy tou pravou pricinou? Kazda firma se prirozene chova tak, ze se snazi ochranit svuj business. Kdyby vlada rozumne nastavila opatreni a kompenzace, tak jako ve spouste jinych zemi, kde je aktualne situace mnohem lepsi, tak firmy nemaji takovou motivaci podvadet. Opet to souvisi s respektem a duverou ve statni instituce, takze korenovou pricinou tohoto problemu je opet vlada.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Covid

Příspěvek od aretax »

Yiakubou píše: 24 úno 2021 16:20 Tech pricin, proc jsme na tom se Slovenskem momentalne nejhur na svete (a bude jeste hur, to nejhorsi nas teprve ceka), je nekolik. Ta hlavni pricina je slabe vedeni a z toho vyplivajici slaba (spis zadna) duvera k vlade, statu, institucim. To mame tak nejak v sobe zakoreneno, dlouhodobe duvera ve stat v obou zemich klesa a zvlast v CZ to vlada sere tak, ze tomu jeste mohutne pomohla. Kazdy kdo neco vi o krizovem rizeni potvrdi, ze v krizi se musi delat nepopularni kroky a aby to siroka verejnost nasledovala, tak je nutna duvera. Minimalne v CR je posledni rok (a vic) jenom retezcem nekompetentnich kroku, spatne komunikace, chaosu a nevysvetlovani opatreni. V kombinaci s naprosto tragickou schopnosti organizovat a ridit statni instituce jsme tam, kde jsme. Stat nefunguje, nelze se na nej spolehat. A bude hur.
:thumbup:
V SR to vláda "sere" tak isto a to ani nemáme volebný rok. Boli dni, kedy boli vydané aj 3 rozhodnutia a jednej veci (všetky na ho.no). Doteraz každú vládu zaujímali a aj zaujímajú iba vlastné korytá. Najhoršie je, keď aj predseda vlády sleduje iba svoje záujmy. V našom prípade sa síce nejedná o koryto, ale o súkromnú pomstu. Áno, poriadok v súdnictve je potrebný, aj úplatkárstvo zrušiť treba, ale...Osobne si nemyslím, že teraz je na to najvhodnejší čas. Keď "vykapeme", nebude mať kto podplácať. A mať za premiéra človeka, ktorý sa bojí prijať nepopulárne rozhodnutia tiež nie je žiadna výhra. Ešte že prídu nejaké fondy, aby sa postavili nové nemocnice, pretože tieto už kapacitne nestíhajú...No darmo, dlho sme boli jeden štát a v podstate aj sme, iba sme združení v niečom, čo by sa chcelo nazývať úniou. Ani táto sa v tejto kríze nevyznamenala.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Covid

Příspěvek od Halíř »

Když na nás v EU štěkají, že jsme stran nákazy jasně nejhorší v Evropě a to dokonce tak, že ostatní země v okolí před náma musí natvrdo zavírat hranice (což se jim samosebou nelíbí), proč k nám tedy nepřesměrujou část očkovacích látek, které mají k dispozici? Jsou na tom mnohde i 10x-20x lépe než my, tak ať už ta EU konečně jednou k něčemu je a požár hasí tam, kde je epicentrum všeho zla. V ostatních zemích nákaza buď stagnuje na poměrně nízkých číslech, nebo dokonce její výskyt strmě klesá, tedy nejsou ohledně vakcín tolik potřební jako ČR. Chtěli tak moc přerozdělovat, sehrát při distribuci vakcín umělou, zcela nepřirozenou vedoucí roli, konečně jako při celém tom zvládání pandemie na kontinentu a předvedli co? Už je mi dopředu jasný, jak by to asi vypadalo, kdyby vypukla válka...každej na svym písečku a EU schovaná, zmuchlaná v koutku.
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Covid

Příspěvek od Yiakubou »

Co s tim ma co jsem psal spolecnyho EU? Zaprve ta na nikoho nesteka, to jste si vymyslel, ta cisla a statistiky jsou proste objektivni fakt. Kdyz uz, tak na nas steka cely zbytek sveta.

Za druhe, ano EU prilis nezvladla jednotny nakup vakciny, ale to je minimalne pro CZ stejne jedno, kdyz nejsme schopni si to rozdistribuovat a naockovat.

Za treti, chtel bych videt, jak by to vypadalo, kdyz bychom si tu vakcinu meli zajistit sami, bez pomoci EU. Ja jsem presvedceny, ze by to vzhledem ke kvalite vlad bylo jeste mnohem horsi.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Covid

Příspěvek od aretax »

Ale keby neexistuje. Fakt je, že vakcíny nie sú, dovozu z Ruska bránia a v Nemecku majú vakcín násobne viac, ako stihnú zaočkovať. Zaujímavé je, že všetci výrobcovia znižujú objem výroby a v Nemecku, Taliansku atď je vakcín dosť. To je už raz tak, všetci sme si v EÚ rovní, ale niektorí sú rovnejší...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Cenné a zajímavé informace o funkčnosti roušek a respirátorů od Vladimíra Ždímala, vedoucího oddělení chemie a fyziky aerosolů Akademie věd ČR
Dobře nasazené látková rouška je naprosto dostačující, dvě chirurgické roušky na sobě mají v praxi horší funkčnost než jedna, respirátor s garantovanou účinností 95% přinese v praktickém použítí mnohem menší účinnost.....

https://video.aktualne.cz/dvtv/zdimal-d ... n=Aktualne
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Covid

Příspěvek od Yiakubou »

aretax píše: 25 úno 2021 16:43 Ale keby neexistuje. Fakt je, že vakcíny nie sú, dovozu z Ruska bránia a v Nemecku majú vakcín násobne viac, ako stihnú zaočkovať. Zaujímavé je, že všetci výrobcovia znižujú objem výroby a v Nemecku, Taliansku atď je vakcín dosť. To je už raz tak, všetci sme si v EÚ rovní, ale niektorí sú rovnejší...
Oproti UK, US, Izraeli a dalsim je celkove v EU vakcin malo, to je pravda. EU nakup nezvladla, ano. Pokud by to ale nebylo centralne koordinovano pres EU, jako vyjednavaci silu by asi mela CR samostatne? To bychom si asi byli jeste vice rovnejsi...

Jinak to, ze CR ockovani nezvlada i s tim poctem vakcin, ktery tu mame, je holy fakt. Jak jinak vysvetlit ze v proockovanosti na pocet obyvatel jsme na chvostu Evropy, i oproti ostatnim zemim EU? Proc si musi kraje a lokalni organizace zajistovat distribuci, jinak by to lezelo na skladech? Atd. atd...

Taky neni pravda, ze nekdo brani pouziti Sputnika z Ruska. Jen je potreba, aby to proslo nejakym procesem stejne jako ostatni vakciny a ne proto, ze Putin, nebo Orban reknou (a jejich statni aparaty), ze to je super. V pripade Sputniku se drtiva vetsina shoduje, ze z vedeckeho pohledu to muze byt dobra a funkcni vakcina, ovsem nelze verit ruskemu statu a jeho certifikacnimu procesu. Uz si zazadali o povoleni u te spravne evropske agentury? Asi ne... https://www.ema.europa.eu/en/news/clari ... al-process
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Covid

Příspěvek od zappa »

už mně fakt serou sráči, všechno co jsem si myslel po celá desetiletí se potvrzuje a ukazuje v plné nahotě, a tak
jsem ztratil nervy :( https://www.facebook.com/michael.dimitr ... &ref=notif
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Covid

Příspěvek od m+m »

Když jsem to viděl co vymysleli, tak se mě chtělo brečet. Jenom se ukazuje, že žádná demokracie nikdy neexistovala a nikdy existovat nebude.
Ti, co bojovali ve válkách za svobodu a demokracii se musí obracet v hrobech.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Covid

Příspěvek od Fidas »

zappa píše: 26 úno 2021 22:25 už mně fakt serou sráči, všechno co jsem si myslel po celá desetiletí se potvrzuje a ukazuje v plné nahotě, a tak
jsem ztratil nervy :( https://www.facebook.com/michael.dimitr ... &ref=notif
... až nás víc ztratí nervy ... :evil:
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Covid

Příspěvek od aretax »

Fidas píše: 27 úno 2021 00:01
zappa píše: 26 úno 2021 22:25 už mně fakt serou sráči, všechno co jsem si myslel po celá desetiletí se potvrzuje a ukazuje v plné nahotě, a tak
jsem ztratil nervy :( https://www.facebook.com/michael.dimitr ... &ref=notif
... až nás víc ztratí nervy ... :evil:
...a ho.no nám to pomôže, tak u vás, ako aj u nás...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Covid

Příspěvek od Halíř »

Mě nejvíc rozčiluje ta zbytečná hysterie okolo zavřených škol. Prosim vás, na co nám dnes vlastně jsou ty školy? Proč neudělají nějakou vypovídající anketu mezi obyvatelstvem, aby jim lidé už konečně řekli pravdu? Kdyby se zeptali třeba mě, odpověděl bych jim, že žádnou školu nepotřebuju. Byl jsem totiž dost chytrý na to, abych uměl předvídat a díky tomu jsem odmaturoval hezky v klidu už v roce 1988, tedy v době, kdy ještě žádný virus neexistoval. Jenže na to je halt třeba trošku používat mozeček, že? a hlavně nebýt líný, abych si zjistil, které období je pro návštěvu vzdělávacích ústavů vhodné. To, že se po republice potuluje spousta dětí, kterým je třeba osm, dvanàct nebo čtrnáct let, je vrchol šlendriánu. Ta děcka si za to přece můžou sama, že nejsou starší, stejně jako my ostatní, více zodpovědní občané České republiky. A přitom jen stačilo, narodit se o pár let dřív, dnes by žádnou školu by nepotřebovaly, parchanti. Fakt už mě to štve, todlencto!!!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Covid

Příspěvek od aretax »

Nie všetci sú géniovia, ako Ty. Ani v Mongolsku nepotrebujú školy. Dobytok ich naučí všetko, čo k životu potrebujú...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid

Příspěvek od NA-Noble Audio »

zappa píše: 26 úno 2021 22:25 už mně fakt serou sráči, všechno co jsem si myslel po celá desetiletí se potvrzuje a ukazuje v plné nahotě, a tak
jsem ztratil nervy :( https://www.facebook.com/michael.dimitr ... &ref=notif

čas 17:20min

https://www.youtube.com/watch?v=05c83stWUOE
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Covid

Příspěvek od zappa »

NA-Noble Audio píše: 27 úno 2021 10:10
zappa píše: 26 úno 2021 22:25 už mně fakt serou sráči, všechno co jsem si myslel po celá desetiletí se potvrzuje a ukazuje v plné nahotě, a tak
jsem ztratil nervy :( https://www.facebook.com/michael.dimitr ... &ref=notif

čas 17:20min

https://www.youtube.com/watch?v=05c83stWUOE
Tady nikdo nemluví o spravedlnosti, ale o účinnosti a zastavení Covidu. Jenom ovce řeknou, že se s nespravedlností smíří, že tak to je a bude. Nechám do sebe kopat, protože to je v pořádku a normální??? Takhle to myslíš? :eek:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid

Příspěvek od Rothaudio »

Podívejte se zde na nový program!

(Edit by ML)
Prosím, netahejte na HEF politiku, odporuje to i pravidlům fóra. Ono i celé vlákno o Covidu je na hraně, ale pokud se řešili nařízení vlády apod., tak si říkám OK. Nevím co tímto na HEF zakladatel vlákna sleduje? Čekal jsem kdy to sklouzne k slovním přestřelkám a budu muset zakročit, ale propagace politických stran je už opravdu za hranou!
Děkuji za pochopení.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Covid

Příspěvek od Halíř »

Propagace politických stran na hififóru? Tak to už je moc i na mě a myslim, že jsem teda hooodně otrlej. :thumbdown:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Covid

Příspěvek od terahera »

Rothaudio píše: 27 úno 2021 12:34 Podívejte se zde na nový program!
Tak s tím už děte do perdele ~x( na hifi fóru
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Covid

Příspěvek od Ramones »

Poznatek z dnesnich kontrol na trase D1 z Ostravy do centra Brna a zpet... Nikde nikdo
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Covid

Příspěvek od m+m »

Tak u nás na deseti km tři vojenské hlídky a to nejsou hlavní silnice, ale končí tam okres. Jezdím na kole tak jsem je tam potkal.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Covid

Příspěvek od PítrsPraha »

Trasa Vlašim - Tábor - Č. Budějovice: jedna hlídka, zastavili, jen se zeptali, nechtěli nic vidět.
Vlašim - Praha a zpět po D1: žádná hlídka
Vlašim - Šumperk (po D1 do Humpolce, pak přes Havl. Brod a Svitavy): 3 hlídky, zastavila jedna, ověřovali si, že opravdu jedu pracovně tam, kam jsem říkal.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Covid

Příspěvek od aretax »

Aj u nás je odo dnes sprísnený režim, zákaz prechádzať medzi okresmi. Cez deň som prešiel 3 okresy, celú Bratislavu a stretol som iba jednu hliadku, aj tá sedela v aute a nikoho nekontrolovala. Dokonca už ani nemerajú rýchlosť - aspoň ja som sa s tým nestretol.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Covid

Příspěvek od kychtax »

Jean Reno způsobil pozdvižení na Homolce. Do nemocnice poslal povzbudivý vzkaz
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/jean- ... 2103081423
:thumbup:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Covid

Příspěvek od Ramones »

Ramones píše: 04 bře 2021 12:55 Poznatek z dnesnich kontrol na trase D1 z Ostravy do centra Brna a zpet... Nikde nikdo
Dnes to same... bez kontrol 🤗
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ako sa chrániť pred koronavírusom, rozhovor s MUDr. Ladislavom Kukolíkom

https://www.youtube.com/watch?v=qEVIYT3igcw


Další rozumný lékař na Slovensku
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Covid

Příspěvek od Halíř »

Tak dnes jsem se zas jednou od srdce zasmál. Dva choré lékařské mozky se nechaly slyšet, že by bylo fajn, kdybychom se my vousáči nechali z bezpečnostních důvodů oholit. Netěsní nám prej respirátory. Zatím jde teda pouze o doporučení, ale jak už tomu tak v té naší době pandemické bývá, jsme jistě jen krůček od fáze, kdy se té zhovadilosti chytnou epidemiologové, po nich úředníci ministerstva zdravotnictví a nakonec i naše vláda. Takže bych odhadoval, že mě zhruba tak za měsíc a půl, coby plnovousáče, na ulici skopou benga a nenechaj si jistě ujít i to potěšení, táhnou mě při tom veřejně hubou po asfaltu. Evokuje to ve mně dobu, kdy byli v sedmdesátých letech perzekuovaný a naháněný vlasáči. Čeho všeho já se ještě nedožiju. Následující generace na tom bude možná ještě hůř. Násilně jim budou vytrhávaný chlupy z nozder, zkracovány řasy či vyholováno obočí. Máme my to tam nahoře ale experty, jen tak dál blbouni, jen tak dál...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Covid

Příspěvek od dvader »

Chápu...
Ale na druhou stranu respirátor na vousech má skutečně účinnost max. obyčejné roušky, někdy i méně.

Nicméně se jedná o snížení úrovně ochrany jen vůči sobě a nikoliv vůči okolí. Takže by to mělo být pouze doporučení - ať si každý jedinec sám zodpovědně rozhodne, co je jeho prioritou. :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Covid

Příspěvek od Dieter Burmester »

dvader píše: 14 bře 2021 11:52 Nicméně se jedná o snížení úrovně ochrany jen vůči sobě a nikoliv vůči okolí...
Mel bys, prosim, odkaz na relevantni zdroj teto informace?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Covid

Příspěvek od dvader »

Tohle je velmi zajímavé povídání...
https://podcasts.apple.com/cz/podcast/d ... 0498400877

Sice určené pro zasvěcence, kteří prošli Petřínskou hvězdárnpu, ale v tomhle díle parádně povídá člověk, co se ochrannými pomůckami zabývá již mnohem dříve před covidem.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Covid

Příspěvek od Dieter Burmester »

Diky :thumbup:
Dieter Burmester
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Covid

Příspěvek od PTK »

S těmi vousy jsi mě dostal. Také jsem se zasmál, jenže ono to už moc k smíchu není.
Svoboda jde úplně do kopru, policajti mlátí lidi na ulici kvůli absenci respirátoru před malými dětmi, na tebe příští měsíc zřejmě zakleknou za neoholené vousy a co bude záminkou příště?
Protože se aktivně nebráníme, můžeme si za současný stav sami. Burešovsko - Hamáčkovské bandě současný stav naprosto vyhovuje. Vesele kradou, svoboda občanů mizí, děti hloupnou na úroveň montovna a my maximálně stěžujeme u klávesnice...

Včera jsem se díval na zajímavou debatu. Běžně se na takové diskuze nedívám, ale tohle jsem si sledoval až do konce. Názor si určitě udělá každý sám:

https://cnn.iprima.cz/klaus-musi-vznikn ... cele-20969
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid

Příspěvek od NA-Noble Audio »

http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Covid

Příspěvek od Ramones »

Baví se 2 stěhovaví ptáci po návratu do ČR:

Přes moře to bylo v pohodě, ale mezi okresy, to byly nervy ...... :silent:
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Covid

Příspěvek od bacil2 »

bcl_ruskaruleta.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět