Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
terahera

Re: RDacoustic

Příspěvek od terahera »

Měl jsem tu čest a Normu měl na víkend půjčenou.Narovinu, obrovské zklamání.Slysel jsem ji i s Virtuoasama u kamaráda ve studiu a také zklamání,byla to asi nejhorší kombinace,kterou jsem k Virtuosam slyšel.Jinak třeba s Yamahou ,BC ACOUSTIC, Rogue audio,Cyrus,Arcam hráli skvěle
Nordland

Re: RDacoustic

Příspěvek od Nordland »

Poslouchat něco ve studiu a doma to je "autocenzura" velký rozdíl. Lze jasně poznat že tu vyhledáváte zesilovače bum cink, ty co nehrají rovně. Často zvuk co se jeví ve studiu chvilkove dobre, potom v domácích podmínkách začne něco na zvuku srát. To uz tak bývá a zkušenější to moc dobře vědí že ty věci co ti na první poslech nezaujmou jsou právě ty co se dají dobře doma poslouchat, a ne ty co hrajou ve studiu na efekt. Je zbytečné tady vám něco vysvětlovat.
Urbino: Tak to jsi mě teda docela pobavil. Audii Flight Three S jsem poslouchal s VMA EVO s Piccoli i Virtuosi. Hraje měkce zkresleně, zmenší prostorovosti, vůbec ničím nezaujal v porovnání s ostatními co jsem doma měl. Audia nema tvrdost na basech, nehraje dobre potichu, nehrajeto ciste a presne na stredech jako Norma. Možná tě zklamalo na Normě to že nepatla zvuk jako jiné zesilovače ale hraje přesně. Hlavne podani lidskeho hlasu ktere je z Normou uplne nekde jinde nez ostatni zesilovace co jsem mel doma. Kdyby byl Audia tak dobrý tak si ho nechám a ještě ušetřil a jsem vysmátý jak píčus petulda, co je neustále na nějakých drogách. Pitris (petulda z prahy), zavidi ze jsem si mohl vse doma ve svich podminkach poslechnout a vse dobre porovnat, cca ze 6 ruznymi zesilovaci. Do 120tis hrala prave nejlepe Norma s Xaviany. Aby taky ne kdyz Xavian prave proto paruje sve bedny s touto znackou. Kdo tady tvrdí jak Norma nehraje a takový podobný kecy ji nejspíš nikdy doma neslyšel. Pochybuji o tom že jde do 80000 tis sehnat lepší novy zesilovač co hraje s Virtuosi lepe. Peťulda tam skáče z jednoho sračkoidního NADu k druhého, kuchaje, porovnává vnitřky proč to vlastně vůbec nehraje, pak koupi bazarovky stoupne sebevědomí i seschlý "autocenzura". Potom opět hledá zesilovač když mu to nehrálo s NAD a na mě si tady bude vybíjet svoje frustrace. Nevím proč bych měl být Peťulo taková "autocenzura" z ryby jako jsi ty a měl bych si vybrat ten nejhorší hrající zesilovač plus Virtuosi. Si opravdu myslíš že jsem takový čurin jako ty?! Hold neznalost nulové zkušenosti s poslechem, nulové zkušenosti s Normou, nulove zkušenosti s Virtuosi, ale furt tu budeš mlít samé hovna. =))
Nordland

Re: RDacoustic

Příspěvek od Nordland »

Maroslav-2009
Příspěvekod Maroslav-2009 » úte 15. bře 2016 20:16:04

Zdravím všechny, v hifi jsem úplný nováček a v tomto fóru už dva roky hledám inspiraci a rady.

To jde poznat. Teď už to dává smysl Ten tvůj názor na Normu.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: RDacoustic

Příspěvek od adrian »

Znamy ma prave Virtuosy s Normou IPA140 a je spokojny,este zvazuje cd tiez od Normy...sorry za offtopic
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: RDacoustic

Příspěvek od Federmann »

Maroslav-2009 píše:Měl jsem tu čest a Normu měl na víkend půjčenou.Narovinu, obrovské zklamání.Slysel jsem ji i s Virtuoasama u kamaráda ve studiu a také zklamání,byla to asi nejhorší kombinace,kterou jsem k Virtuosam slyšel.Jinak třeba s Yamahou ,BC ACOUSTIC, Rogue audio,Cyrus,Arcam hráli skvěle
Jaká byla celá sestava a co se poslouchalo?
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
terahera

Re: RDacoustic

Příspěvek od terahera »

Nordland píše:Maroslav-2009
Příspěvekod Maroslav-2009 » úte 15. bře 2016 20:16:04

Zdravím všechny, v hifi jsem úplný nováček a v tomto fóru už dva roky hledám inspiraci a rady.

To jde poznat. Teď už to dává smysl Ten tvůj názor na Normu.
Je to jen můj názor na Normu a nikomu ho nevnucuji,proto píši své postřehy na fórum,které je snad o názorech.Ale to ty asi neuznáváš cizí názor,že,jinak by jsi mě hned nenapadal.
Normu jsem měl doma na víkend,takže jsem ji slyšel v domácích podmínkách,pak jsme ji ještě porovnávali u známého ve studiu s jinými zesilovači právě na Virtuosách.Napsal jsem pouze,že se mi k Virtuosám zdál nejméně vhodný,tak se prosím uklidni.Tebe taky nikdo nenapadá zato,že píšeš o něčím výrobku,že hraje jak plastový kelímek :oops:
Nordland

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Nordland »

Maroslav-2009:

Ok, tak sorry, nevim o tom ze bych te nejak napadal... :shock:
Napis mi co ti na Norme vadilo, a jake jine typy zesilovacu do 80k podle tveho nazoru hrali lepe :-j
Slysel jsem doma cca 5 ruznych zesilocu do 120, napr Primare PRE32 + A34.2, Hegel H300 , Electrocompaniet ECI-3, Audia Flight Three S (nejhorsi) a PRIMARE I32, na ty dalsi exoticke znacky si ted nevzpomenu. :silent:
terahera

Re: RDacoustic

Příspěvek od terahera »

Nordland píše:Maroslav-2009
Příspěvekod Maroslav-2009 » úte 15. bře 2016 20:16:04

Zdravím všechny, v hifi jsem úplný nováček a v tomto fóru už dva roky hledám inspiraci a rady.

To jde poznat. Teď už to dává smysl Ten tvůj názor na Normu.
Tak jestli tohle a psaní o něčem,co jsi podle mě neslyšel na vlastní uši není napadání,tak potom promin :silent:
Já jsem slyšel Virtuosy už z kde čím,proto vim,že jsou to skvělé bedny,ale nikoho jsem zatím nenapadl, nedej bože výrobce.To,že jsem ti trochu​ pohanil Normu,přece neznamena,že jsem úplný debil.To,že kromě napadání mě,píšeš o výrobci beden,které jsi podle mě fakt neslyšel,že hraji jak plastový kelímek už vypovídá o tobě a tvému vztahu k hifi.Fakt mi nevadí,že zneuzivas mého příspěvku o tom,že jsem začátečník,ale vadí mi se obouvat do výrobce beden,které jsi neslyšel a ani neviděl!Takže si stojím za svým,že horší než Virtuosy s Normou u tebe to být nemůže :thumbdown: A je mi líto,že tak skvělé bedny vlastní někdo s Tvým přístupem k věci
terahera

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od terahera »

A mimochodem,do 80000,- je spousta výborných partnerů k Virtuosam,ale nechce se mi vůbec kvůli tvému přístupu psát jakých,ho jsem přeci jenom začátečník,o kterém to přeci vše vypovídá :oops:
terahera

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od terahera »

A jo,ta tvá N30 upravena od Casea,taky vypovídá o tvé zkušenosti a výborném sluchu.Nedej bože pomlouvat pana Vránu,mě upravil věci k mé neuvěřitelné spokojenosti,ale k sestavě víc jak za sto palackych,nevím kdo je teda začátečník,ale tobě to asi k té Normě stačí,protože detail,prostor a dynamika je to věc cizí :oops: Jinak bys mi nepsal, co píšeš a už vůbec bys neurazel sirokopasma od RD acoustic
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od PítrsPraha »

Miroslave, myslím, že to vystihuješ bezezbytku. Je zjevné, že tvůj rok starý příspěvek o tom, že jsi začátečník, dnes už dávno neplatí. Rozhodně ne co se týká přehledu v zesilovačích, orientace v tom, co jaké bedny a proč potřebují, ani co se týká smyslu pro rozumně sladěné komponenty v sestavě.

Norma je pro Virtuosy příliš slabý článek (a to nejen výkonem, ale i jím). Jak správně naznačuješ, za tím, že to není patrné, je dost možná zvukově naprosto nedostatečný zdroj v podobě Siria 3 (vzhledem k ostatním komponentům). Se Siriem 3 jsem žil několik let na několika sestavách, tak jej mám naposlouchaný velmi přísně. Jako upgrade do přehrávačů a stremerů v kategorii do nějakých 20 tis. Kč, tedy nižší střední třídy, je to víc než dobrá volba a nelze jej než doporučit. Zvukově je povznese na úroveň přístrojů kolem 30 tis. V kategorii, kam patří, má vynikající rozlišení, příjemně plnej spodek, solidní dynamiku. S prostorovostí a detailem je tak průměr i v rámci třídy.

V kategorii, kde jsou Virtuosy, je ale Sirius 3 těžce kulhající - výrazná absence prostoru, vyloženě špatná dynamika, nic moc rozlišení a jasná digitálnost zvuku oproti adekvátním CD přehrávačům nebo DACům. Takže není divu, že se Norma může zdát dobrá, když do ní nejde signál, který by ji svou kvalitou když ne převyšoval, tak aspoň dorovnával. S odpovídajícím zdrojem, který by Normu dotlačil na hranici jejich schopností, by se rychle ukázalo, že na Virtuosy prostě nemá.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Rocky
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2017 09:09

Re: Zingali

Příspěvek od Rocky »

Maroslav-2009 píše:Musím také souhlasit, Zingalli obrovské zklamání :thumbdown:.Otázkou je,jestli je to bednama,nebo nešťastným výběrem zesilovače a zbytku na výstavě.Kazdopadne byl jsem několikrát i u p.Pavelky v Hranicích ve studiu a ani tam,v ideálních podmínkách pro poslech mě nepřesvědčily.To samozřejmě neznamená,že jsou to špatné repro,jen prostě mě jejich charakter vůbec nesedí,naopak Cyrus zesilovač je zase přesně můj šálek kávy :thumbup: ale s jinými repro
Zdravím Vás pánové, je super, že otevřeně sdílíte své zkušenosti z oblasti Hifi a pomáháte druhým, méně znalým a zkušeným získávat informace, které se mohou někdy hodit. Pozitivně hodnotím zkušenosti, ať jsou jakékoli. Zda pozitivní či méně pozitivní anebo negativní, každý máme svůj názor na věc a každý ji vnímáme tak trochu jinak. Ovšem ... pokud se debata a diskuze plní lidmi, kteří tlachají úplné nesmysly, vymýšlí si, lžou apod. , tak je to degradace jak Vás, kteří sdílíte své poctivě získané zkušenosti, tak lidí, kteří Vaše zkušenosti přijímají.

Mluvit budu tady o mistrovi HIFI, kde pod přezdívkou Maroslav-2009 a nebo na jiných fórech Terahera, se skrývá pan Marek Kuntz z Valašského Meziříčí, který se aktivně účastní debat na fórech. To samozřejmě není nic proti ničemu, ale jen do té doby, kdy zjistíte, že tento člověk, veškeré informace co zde píše a které prezentuje jako své zkušenosti, jsou vymyšlené a lživé a zřejmě si zde pan Kunz zvedá své jinak velmi nízké sebevědomí. Pan Marek Kunz (MAROSLAV-2009, TERAHERA) si zřejmě ve virtuálním světě vytvořil své druhé já a rád si tady plní své sny.

teď k realitě... Pan Kunz, který tady trousí, jaké nemá zkušenosti s reprosoustavami Zingali, kolikrát navštívil studio Orchestra Instrumenst a jak mnohokrát byl u mě (Jiří Pavelka), jak dokonale máme akusticky odladěnou místnost, jak moc mě zná, že si dovolí mé jméno spojovat s klienty, kteří si dovolili sdělit nějakou svoji zkušenost apod. Pravda je taková, že pan Kunz (MAROSLAV-2009, TERAHERA apod) navštívil naše studio před cca 5 lety, kde si chtěl vypůjčit kabel VDH 102 Hybrid, v té době, jsme tyto kabely nabízely jako levnou alternativu pro hifisty, kteří nechtějí utrácet tolik peněz za kablíky. Při té příležitosti, se poprvé ve svém životě setkal s komponenty Cyrus, což byly bazarové 20 let staré stroje, které tenkrát hrály s reprosoustavami Zingali série Italy. Byl natolik unesen, že týden na to, přivezl svoje starší regálové eposy aby mohl porovnat. U testu bylo tenkrát více lidí a výsledek byl jednoznačný. Zingali pana Kunze nadchly natolik, že sháněl financování. Bohužel, situace byla pro něj složitá, což se stává a financování nesehnal. Tenkrát model Naples stál v outletu po 50% slevě myslím 36 tis. Zakoupil si tenkrát starší Cyrus IIIi integrovaný zesilovač, který s jeho eposy taky nehrál tak zle a navíc byl to pro něj velký skok dopředu v hifi .

Celý tento obchod se odehrál při dvou návštěvách našeho studia. Třetí návštěva proběhla tak, že si na náměstí v Hranicích převzal kabel VDH D-102. Tím jeho zkušenosti s mým jménem a jeho zkušenosti s našim studiem skončily. Sranda je, že v té době jsme ve studiu žádné tlakové horny ani současné modely Zingali neměli :-D

pan Kunz (Maroslav-2009 , Terahera) si tady otvírá tu svou prolhanou pusinu, opírá se o mé jméno o jeho smýšlené příběhy a zkušenosti a přitom jenom sprostě lže a valí Vám tzv šrouby do hlavy... Jedno se mu nedá vzít.... jeho první zkušenost s tlakovými horny Zingali a zesilovači Cyrus byla na letošní výstavě v High end Praha, kde přišel do místnosti, sedl si na židli na místo mého kolegy, tedy na místo zcela mimo poslechový bod (pokud tam vůbec nějaký byl...) a z toho nejhoršího místa s hlavou mezi koleny poslouchal 2-3 minuty a pak odešel. To je jeho zkušenost s tlakovými horny, kterým vůbec nerozumí, které nikdy smysluplně neslyšel.

Tak že... pane Kunzi alias Maroslave - 2009 či Terahero, pokud chcete tady fundovaně mluvit o svých zkušenostech a problematice tlakových hornů Zingali nebo jakékoli jiné technologii, nejdříve si je poslechněte, než budete s prominutím trousit sračky.... Nevymýšlejte si báje a story. A už vůbec si vaše zkušenosti nespojujte s mým jménem. Předpokládám, že je to jen proto, že jste žádné jiné studio nikdy v životě nenavštívil. To byste se taky tady taky mohl chlubit, že jste skvělý známý pana Dioka z hifi panský dvůr anebo pana Holcnera z Melisy apod.

to že tady mluvíte o charakteru Zingali, které jste slyšel v naší dokonalé poslechové místnosti a že vás zvuk nenadchnul, značí, že uvnitř Vás není něco v pořádku. Každý, kdo byl v našem studiu, ví, že naše studio je unikátní v nedokonalosti. Otevřeně říkám, že nejlepší poslech je v přirozených podmínkách to znamená v akusticky nedokonalých. To proto, že 90% zákazníků chce slyšet aparát tak, jak jim bude hrát doma. Tlakové horny jste nikdy u nás neslyšel a z klasické konvekční technologie, která je osazena do série Italy jste se tenkrát pos.... Kunzi, za to že jste si je nemohl dovolit finančně, za to Zingali nemůžou... nasaďte si igelitku na hlavu a propadněte se hanbou do země. Při té příležitosti, se tady všem, co tady píší na základě svých zkušeností, omluvte!!!

Tak abych tohle ukončil, držím palce všem, kteří o hifařině píšou, bádají a zkouší a dělí se o své názory. piště dál, má to smysl. Je to přece tak trochu enigma. Udržte se však v hranicích smysluplnosti abyste nespadli do bahna, které představuje tady Maroslav 2009 - Terahera pan Marek Kunz z Valašského Meziříčí.

Hudbě zdar....
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Zingali

Příspěvek od Dasta »

Rocky,
Nelíbí se mě pár věcí. Výše citovaný příspěvek člena Maroslav2009 je jen jeho postřeh z výstavy a žádném případě Ti nedává důvod k prolomení jeho soukromí, že uverejníš jeho jméno a bydliště. Sám vystupuješ pod nickem, ačkoliv jako profesionál a prodejce bys měl vystupovat pod obchodním názvem a jménem. Za třetí, když se někdo přihlásí do fóra a jeho první příspěvek je dehonestující popis chování dalšího člena, zpravidla něčím zavání. Musím si chtě nechtě položit otázku: Qui Bono- komu to prospívá? Hifi asi těžko a vztahům už vůbec ne, nechce to spíš trochu nadhledu a velkorysosti? Mě už tyhle výkřiky při šlápnutí na kuří oko a poměřování pindiků už nebaví a myslím,že nejsem sám. Hifi zdar.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Zingali

Příspěvek od PítrsPraha »

Naprostý souhlas s Dastou. Rockyho ublíženecký tón a snaha Maroslava co nejvíc znemožnit to už jen podtrhují.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zingali

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nejake maslo na hlave Maroslav mit zrejme bude, ale Rocky na to jde pestmi bez rukavic, coz se zde nehodi.
Dieter Burmester
Rocky
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2017 09:09

Re: Zingali

Příspěvek od Rocky »

Dasta píše:Rocky,
Nelíbí se mě pár věcí. Výše citovaný příspěvek člena Maroslav2009 je jen jeho postřeh z výstavy a žádném případě Ti nedává důvod k prolomení jeho soukromí, že uverejníš jeho jméno a bydliště. Sám vystupuješ pod nickem, ačkoliv jako profesionál a prodejce bys měl vystupovat pod obchodním názvem a jménem. Za třetí, když se někdo přihlásí do fóra a jeho první příspěvek je dehonestující popis chování dalšího člena, zpravidla něčím zavání. Musím si chtě nechtě položit otázku: Qui Bono- komu to prospívá? Hifi asi těžko a vztahům už vůbec ne, nechce to spíš trochu nadhledu a velkorysosti? Mě už tyhle výkřiky při šlápnutí na kuří oko a poměřování pindiků už nebaví a myslím,že nejsem sám. Hifi zdar.
Dasto, může se Vám zdát má reakce jako nepřiměřená, to je v pořádku. To co jsem však napsal, není v žádném případě v ublíženeckém duchu nebo šlápnutím na kuří oko. To je odpověď na působení člověka, který pod přezdívkou Maroslav a Terahera, nejen tady, ale i na jiných fórech neuvěřitelně lže, což mě přijde zcela nepochopitelné a neobhajitelné. Pokud Vám přijde šálek pravdy a vysvětlení původu jistých informací ne zcela adekvátní OK. První příspěvek člena, no, za jiných okolností by žádný jiný příspěvek ani nevznikl... Kdo koho tady dehonestuje, tak to jedině Marek Kunz sebe, Vás a současně všechny, co čtou fóra a nejsou členy. A těch lidí znám mraky. Mluvíte o velkorysosti a nadhledu, tak pokud si přečtete zpětně i na jiných fórech co Maroslav resp. Terahera píše, tak pochopíte, že nadhledu už bylo dost. Já myslím, že jinak analyzovat smysl textu nemá cenu, prostě to je informace, odpověď a věřte, že možná ne vy tady na fóru, ale lidi, co čtou Vaše informace dojdou minimálně k závěru, že je lepší si některé to audio poslechnout (bez ohledu na značku) na vlastní uši, než nabýt přesvědčení na základě informace, která je v tomto případě vymyšlená. Marek Kunz se minimálně chytne za nos, pokud ne, tak to je jeho boj. Možná si ani neuvědomujete, kolik lidí nepřihlášených si sem zajde pro informaci, kolik lidí ovlivníte a je třeba vědět, že na lži tady prostě není místo... Toď můj pohled na věc, více se k tomu nebudu vyjadřovat. Piště, já nejsem aktivní člen fóra, takže příspěvky nevkládám, ale minimálně si čas od času rád přečtu Vaše poznatky.... Hifi zdar
terahera

Re: Zingali

Příspěvek od terahera »

Absolutně nechápu ůtok pana Pavelky na mou osobu :shock: Většina věcí,které ve svých třech příspěvcích pod tímto nickem píše,jsou absolutní nesmysl :eek: A jestli jsem se z něčeho,co se Zingalli týče posral,jak pan Pavelka píše,tak je to chování dovozce této značky,tedy pana Pavelky.Smutné,ale co nadělám,třeba se mu ulevilo a bude se moci dál věnovat prodeji Hi-Fi bez potřeby ůtočit na lidi
terahera

Re: Zingali

Příspěvek od terahera »

Jo a mimochodem,na výstavě jsem ve Vašem stánku vůbec neseděl,poslouchal jsem ve stoje pár minut uprostřed poslechového prostoru,tak jak všude jinde,aby byly podmínky stejné,takže jste si mě asi s někým spletl,ale to je jedno,protože vlastně většina toho,co o mě píšete je buď Váš výmysl,nebo jste si mě spletl s jinou osobou
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zingali

Příspěvek od pajuna »

Rocky

1. Jestli je pravda, ze jsi prodejce, zastupce studia apod, doporucuji co nejdrive pozadat o zmenu nicku = poruseni pravidel
2. My si tady nerikame prijmenim
3. Jestli mate osobni spory s maroslavem, doporucuji si je vyridit off line
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
analog2001

Re: Zingali

Příspěvek od analog2001 »

Rocky,

jestli je pravda, ze jsi nejmenovany prodejce, tak OMG.
Clovek alespon hned vi, s kym ma tu cest.

P.S. Orchestra instruments ??? Taky by to mozna stalo za par vet.
terahera

Re: Zingali

Příspěvek od terahera »

S panem Pavelkou alias Rocky žádné osobní problémy nemám,proto absolutně nechápu jeho ůtok na mou osobu.Viděli jsme se párkrát před pěti lety,jak píše výše,strávily jsme, dle mě ,několik příjemných hodin poslechem hudby a povídáním o hi-fi,rozešli jsme se v přátelské atmosféře a od té doby jsme nebyli v žádném kontaku.Nechápu jeho nynější jednání,buď naprosto zešílel,nebo je toho tlaku s těch hornů na něj moc a praskla mu v hlavě žilka,jinak si jeho chování vysvětlit neumím
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Z technického hlediska není QKORE ničím jiným než ekvipotenciální přípojnicí v maskovací krabičce. My, antenáři, je používáme dnes a denně.

Obrázek
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dasta »

Projev slušnosti a respektu vůči druhým se nedá soudit podle jediné věty vytažené z článku,ale podle slovního a písemného projevu nejen na fórech.Ruku v ruce s tím souvisí i tolerance na odlišný názor, nejen ve svém koníčku, který by nás měl spíše sbližovat, než nesmiřitelně rozdělovat při žabomyších sporech.
Nikdy nekončící starosti o bezvýznamné věci, jsou bohužel životní naplní většinyz nás.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

PítrsPraha píše:
aretax píše:Chápem postoj priemerných konštruktérov (aj keď s ním nesúhlasím), že svojim postojom si chránia svoje výrobky, lebo na viac nemajú.
Krásný příklad tolerance k názorům jiných a slušnosti při jejich vyjadřování :thumbdown: . Celý text díky tomu vyznívá ve smyslu toleruji jakýkoliv názor, pokud je v souladu s mým.
Prečítal si si môj názor a ja Ťa nežiadam, aby si ho so mnou zdieľal. Ani Teba, ani nikoho iného. Pokojne sem napíš bez osočovania svoj názor a ja ho budem akceptovať, aj keď s ním nemusím súhlasiť. Tomu sa hovorí diskusia. Ukáž mi jeden príklad, kedy som od niekoho požadoval, aby s mojím názorom súhlasil ?
Merhaut: Prečo chceš zas niečo oddeľovať? Nie je toto vlákno len tak náhodou o poistkách? Prečo sa k poistkám nemá vyjadriť každý "po svojom" ? Prečo chceš silou - mocou riadiť toto vlákno a predpisovať členom, čo majú doň písať? Ty neuznávaš vplyv káblov, poistiek a pod., iní ten vplyv počujú. Preto sem nemajú písať? A to hovoríš o tolerancii?
"Tam nechť se vzývají kabely a pojistky mudrců, jež promění signál ve zlato". - to neznie veľmi tolerantne. Ja si to vysvetľujem takto: buď tu bude to, čo chcem ja, lebo všetci ste tupci a pravdu mám iba ja.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od timcs »

K celej téme len tri ľudové príslovia.

Kto nič neskúsi, nič nevie.
Kto sám neskúsi, druhému neuverí.
Kto skúsi vie.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od merhaut »

Když neoddělovat, tak neoddělovat, pak se ale zdejší alchymisti nemůžou divit posměchu elektrotechniků:-)
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

A ani "geniálny" elektrotechnici posmechu "alchymistov" za to, čo vo svojom obore predvádzajú - vlastne nič nové už veľa rokov. Iba na fórach si liečia svoje komplexy. A vláčik svetového vývoja sa im stále vzďaľuje, pretože vo svete elektrotechniky už dávno meď nie je iba meď a striebro nie je iba striebro. Ale predpokladám, že vo svojej nekonečnej múdrosti nepochopíte, čo som vám naznačil. Ja sám veľmi obdivujem prácu slovenských a českých konštruktérov, ktorí držia krok s vývojom vo svete, presadili sa na svetových trhoch (konkrétne Canor, Adam Audio, Bittner, Acon, Sroll atď.).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od merhaut »

Ad "vo svete elektrotechniky už dávno meď nie je iba meď a striebro nie je iba striebro." A co tedy je měď/stříbro mimo to, že je měď/stříbro?
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Postriebrená med alebo zliatina.

Poistkobijci. :cool:

V rozprávkach je Drakobijec.
bertram
Příspěvky: 12
Registrován: 04 pro 2017 22:58

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od bertram »

Ja už aretxove príspevky čítam dlhšie . Nereagujem . Je to rozprávkár , píše dlho, nevecne a stále niečo k niečomu prirovnava ,
čo nemá s high end nič spoločného. Bol by som rád , keby sa vyjadroval jasne , popísal veci konkretne a nepísal tu bájky .Inak
čo sa tú dá dohladať v tomto vlákne.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

bertram píše:Ja už aretxove príspevky čítam dlhšie . Nereagujem . Je to rozprávkár , píše dlho, nevecne a stále niečo k niečomu prirovnava ,
čo nemá s high end nič spoločného. Bol by som rád , keby sa vyjadroval jasne , popísal veci konkretne a nepísal tu bájky .Inak
čo sa tú dá dohladať v tomto vlákne.
Ako vidím, reaguješ. Ako sa mám vyjadrovať, nechaj prosím na mňa. Ak sa Ti to nepáči, vyjadruj sa po svojom. Ja Ti nebudem predpisovať, ako to máš robiť. Tvoj príspevok je presne o tom, o čom som písal. Nenapísať nič konkrétne, stačí napadnúť. Myslíš, že tento Tvoj príspevok má niečo spoločné s high endom? A ešte niečo: čomu Ty budeš rád, to mi je jedno. A už sme v inom vlákne. Toto je o poistkách a my sme už vo vlákne Korea.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od merhaut »

Aretaxi, podruhé ad tvé "vo svete elektrotechniky už dávno meď nie je iba meď a striebro nie je iba striebro." A co tedy je měď/stříbro mimo to, že je mědí/stříbrem?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano, chce to jen více zkušeností, teprve potom reagovat. Jinak je to jen plácání a někteří jedinci tak musí činit za každou cenu.
Mark Levinson
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od merhaut »

Elektrotechnické vzdělání plus oborové zkušenosti. Jinak je to opravdu jen plácání.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

merhaut píše:Elektrotechnické vzdělání plus oborové zkušenosti. Jinak je to opravdu jen plácání.
To znamená, že každý, kto chce kvalitne počúvať hudbu a kto si chce kúpiť dobrú aparatúru, musí mať elektrotechnické vzdelanie, niekoľko rokov praxe alebo sa poradiť s odborníkmi na fóre, ktorí ho presvedčia, že iba ich prístroje sú tie správne. Ale ako z nich vybrať, keď aj oni medzi sebou bojujú...Asi bude najlepšie vyštudovať vysokú školu v elektrotechnickom obore, potom sa na niekoľko rokov zamestnať ako vývojový pracovník a pred dôchodkom, keď už bude dostatočná prax si kúpiť aparatúru - hmmm... Dovtedy treba mlčať a pozorne počúvať prítomných "odborníkov".
Asi zabúdaš, že sa bavíme o zvuku, nie o konštrukcii prístrojov a nie o ideálnom a dokonalom zvuku, ale o takom zvuku, ktorí sa komu páči. Ako som viac ráz písal, niekto má sluch citlivejší na stredy, iný na výšky, niekto má rád dunenie basov...Ak niekto hľadá dokonalý zvuk podľa parametrov, to je niečo iné a súhlasím s názorom aj Tvojim, aj ostatných odborníkov. Predpokladám, že digitálny sluch nemá nikto.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

merhaut píše:Elektrotechnické vzdělání plus oborové zkušenosti. Jinak je to opravdu jen plácání.
Ani jedno samozřejmě není nutné k posouzení, jestli má nějaká změna v aparatuře vliv na její zvuk, o čemž je zde nyní řeč....
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od merhaut »

Elektrotechnické vzdělání plus oborové zkušenosti je nezbytné pro jakoukoliv technickou diskuzi o audiu. Zdejší výroky laiků typu "já to slyším" mají z vícera důvodů nulovou vypovídací hodnotu.

Když už je řeč o kvalitě zvuku: kdo z diskutérů ví, co to je oblast estetické kvality zvuku a čím se vyznačuje?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

merhaut píše:Elektrotechnické vzdělání plus oborové zkušenosti. Jinak je to opravdu jen plácání.
S tím musím nesouhlasit, protože toto fórum je otevřené všem kdo má zájem diskutovat o našem koníčku bez nutnosti elektrotechnického vzdělání. Tzv. odborníci se mohou vyjadřovat k tématu, ale ne ho dusit svou nadřazeností. I oni jsou totiž mnohdy mimo což může krásně ukazovat téma silových napájecích kabelů kdy ještě někdy kolem roku 2008 kategoricky odmítali jejich vliv na zvuk a bylo to také tzv. woodoo. Po nějakých pěti létech otočili a názor se změnil ve prospěch silových kabelů, dokonce to bylo změřeno!
Pokud by jim mělo vadit sdílení zkušeností a diskutování zdejších členů, tak by měli jít diskutovat na odborné fórum či Slovanet.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od timcs »

merhaut píše:Elektrotechnické vzdělání plus oborové zkušenosti. Jinak je to opravdu jen plácání.
Potrebuješ k tomu uši a sluch. Nič viac. Či to budeš vnímať, alebo nie.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od merhaut »

Kdo kdy byl mimo s napájecími kabely? Stíněné silové kabely se dávno vyrábějí, jsou součástí řešení v rámci elektromagnetické kompatibility. Alchymisti se v tomto případě vlamují do otevřených dveří. A to měření provedl Pavel Macura, a týkalo se filtračního vlivu VDH. Takže ses s tím příkladem trochu netrefil.

Laici by si měli především uvědomit, že za každou z tisíců audio součástek stojí elektrotechnici a jejich znalosti. A že technik reaguje uštěpačně na fantasmagorie? S tím se laici musí smířit, když se bez znalostí ale o to halasněji a barvitěji pustí do "odhalování" příčin a následků.

Navíc by měli být laici rádi, neboť se díky takovým upozorněním zvyšují jejich šance, že odolají kořistníkům, co obyčejné součástky navlékají do zdobných krabiček a hadiček, aby je pak mohli s barnumskou reklamou nabízet důvěřivcům, netechnikům. Jinými slovy, buďte rádi za odborníky, šetří vaše peníze!

Spousta fanoušků se tu ohání ušima, zvukem a jeho kvalitou: kdo z diskutérů tedy ví, co to je oblast estetické kvality zvuku a čím se vyznačuje?
Odpovědět