Postmodern Jukebox

Diskuze o koncertech, festivalech a jiných hudebních akcích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Postmodern Jukebox

Příspěvek od Frogyman »

Včera jsem byl na koncertě kapely, o které jsem ještě donedávna netušil, že existuje, protože její sláva se zrodila a i nadále šíří zejména na YT a sociálních sítích, což je mimo oblast mého zájmu...
Koupě vstupenek byla dílem náhody tak před 14dny nad ránem, kdy jsme s kamarádem degustovali několikátý vzorek rakouského veltlínu, vedli "chytré" řeči a na podkres hrál automatický playlist z YT. Jak začala hrát kapela PMJ, vytrhlo nás to z rozhovoru a začali jsme poslouchat a hledat jejich další videa. Kapela totiž hraje cover hitů posledních 100let od regtimu, přes jazz standardy až po moderní POP písně, ale vše v různých stylizovaných aranžích od 20tých až po 70tá léta a mne si "koupili" právě díky netradičním jazz/swing aranžím.
Když jsem se chtěl o nich dozvědět více a zjistil že jsou zrovna v Brně, bylo rozhodnuto a hned jsem kupoval lístky (i když jsem se pak v poledne divil :cool: ).

Včerejší koncert byl fakt zážitkem - nejen kvůli kapele, ze které je cítit, že je hraní baví a přenáší svoji energii mezi všechny diváky, ale i díky super zvuku v SONO. Jsem přesvědčen, že tento sál nemá - co se zvuku a akustiky týče - v celé republice konkurenci.

Takže - pokud máte rádi netradiční aranže známých písní, určitě na jejich koncert někdy zajděte. Na své evropské tour je čeká ještě několik zastávek včetně 4.12. v Roxy Praha.

Anebo koukněte na jejich kanál - jsou tam mraky písní - něco povedené více, něco méně. Mají pravidlo, že každý týden dávají novou nahrávku...
Ještě zajímavost - kapela má podle informací z netu přes 70 "plovoucích členů" a i spoustu hostů, takže každé video má jinou sestavu a některá i docela hvězdné hosty... No, v podstatě to ani není kapela - jediný pevný člen je Scott Bredlee a PMJ uvádí jako "projekt"
Zde link na YT: https://www.youtube.com/channel/UCORIe ... ntEXsguLg , ale s koncertem se to srovnávat nedá...

BTW - beru je jako super party kapelu a koncert jako příjemný "odvaz". Takže i když kupuji desky relativně ve velkém - zde mne jejich stánek s CD i vinyly nechal chladným... :angel:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Postmodern Jukebox

Příspěvek od gabik »

Díky za referenci, mrknu na ně na Trubce. Praha by pro mě šla, uvidíme, uvidíme.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Postmodern Jukebox

Příspěvek od Jiri »

zabiny
Postmodern jukebox mi doporučil kamarád už před cca 3lety a opravdu jsem na to koukal na YOUTUBE jako na zjevení - moc se mi líbilo.
I na CD nahrávkách mají velice dobrý zvuk.
Koncert v Praze si zapisuji do diáře, dík.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Postmodern Jukebox

Příspěvek od Jiri »

Včerejší koncert v ROXY byl opravdu zážitek :thumbup: Během dneška se určitě objeví spousta videí na youtube, protože same kapela nebádala lidi aby si pořizovali videa a dávali na to web, aby bylo vidět jak jsou úžasní. :lol:
PMJ_Roxy.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odpovědět