Herbie Hanckock v Prahe

Diskuze o koncertech, festivalech a jiných hudebních akcích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Herbie Hanckock v Prahe

Příspěvek od funkyman »

Velikan /pre mna top zo zijucich/ jazzu, jazzfunku, fusion zajtra v Forum Karlin..
a ako predjedlo si dam dnes v Blue Note v Novom Meste n/Vahom tohoto zaujimaveho pana s dalsim top slovenskym bubenikom
Ronald Bruner jr. & Martin Valihora and White Moon Session
http://www.bluenote.sk
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Herbie Hanckock v Prahe

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak tento koncert mne velmi mrzí, dozvěděl jsem se to včera..... :evil:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Herbie Hanckock v Prahe

Příspěvek od funkyman »

Najskor ku zazitku v Blue note v Novom meste nad Vahom-oci som otvaral - pol hodinu od mojho bytu autom a prenesiem sa do klubu v NY.. dokonca interierom a zvukom / novsi, cistejsi, vyborne ozvucenie, obsluha/ aj lepsim.. samozrejme tomu chyba "jazzova patina" ale klobuk dole.. Martin Valihora a jeho partia tradicne top - vyber skladieb , aranzma , aj vokal sadol .. trochu experimentu .. spokojnost... potom americky bubenik s nesmiernou energiou a partiou vynikajucich playerov.. a na konci ich prevedenie fusion od Bob Jamesa.. viac takych koncertov..urcite odporucam
Vecer nasledujuci -uz potom iny priestor, ina hudba.. iny pocit
HH v Karline / bol som tam prvy krat/.. nevyhoda, ze skutocne jazzove partitury u neho - a az snova a nekomercna snaha o interpretaciu / absolutny vrchol klavirneho majstrovstva a band playery v tomto nezaostavali/ je pre mna ovela viac spojena a ziadana pri blizsom kontakte so skupinou.. ano je to top umelec , ktoreho vykon je porovnatelny s inymi top osobnostami / opery, vaznej hudby/.. aj komercne to treba vyuzit a vytazit... ale ten obrovsky priestor a sedenie na stolickach mi / a mojim babam/ dost ubralo zo zazitku..
Ale hudobne ten pan stale troni na vrchole..nova tvorba., starsie jeho jazzove standardy... vsetko zahrane bravurne niekedy az akademicky...pre mna vrchol koncertu jazz funk skladba Actual Proof z jeho fusion obdobia..
a kedze obklopeny hracmi podobnej kvality / spolupracujucimi aj so sucasnymi hviezdami.. bubenik, basa a doprovodne klavesy + sax../ - ostava len ^:)^
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Herbie Hanckock v Prahe

Příspěvek od Mark Levinson »

funkyman píše:Najskor ku zazitku v Blue note v Novom meste nad Vahom-oci som otvaral - pol hodinu od mojho bytu autom a prenesiem sa do klubu v NY.. dokonca interierom a zvukom / novsi, cistejsi, vyborne ozvucenie, obsluha/ aj lepsim.. samozrejme tomu chyba "jazzova patina" ale klobuk dole.. Martin Valihora a jeho partia tradicne top - vyber skladieb , aranzma , aj vokal sadol .. trochu experimentu .. spokojnost... potom americky bubenik s nesmiernou energiou a partiou vynikajucich playerov.. a na konci ich prevedenie fusion od Bob Jamesa.. viac takych koncertov..urcite odporucam
Vecer nasledujuci -uz potom iny priestor, ina hudba.. iny pocit
HH v Karline / bol som tam prvy krat/.. nevyhoda, ze skutocne jazzove partitury u neho - a az snova a nekomercna snaha o interpretaciu / absolutny vrchol klavirneho majstrovstva a band playery v tomto nezaostavali/ je pre mna ovela viac spojena a ziadana pri blizsom kontakte so skupinou.. ano je to top umelec , ktoreho vykon je porovnatelny s inymi top osobnostami / opery, vaznej hudby/.. aj komercne to treba vyuzit a vytazit... ale ten obrovsky priestor a sedenie na stolickach mi / a mojim babam/ dost ubralo zo zazitku..
Ale hudobne ten pan stale troni na vrchole..nova tvorba., starsie jeho jazzove standardy... vsetko zahrane bravurne niekedy az akademicky...pre mna vrchol koncertu jazz funk skladba Actual Proof z jeho fusion obdobia..
a kedze obklopeny hracmi podobnej kvality / spolupracujucimi aj so sucasnymi hviezdami.. bubenik, basa a doprovodne klavesy + sax../ - ostava len ^:)^
:clap:
Mark Levinson
Odpovědět