Jazz vo Viedni

Diskuze o koncertech, festivalech a jiných hudebních akcích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Jazz vo Viedni

Příspěvek od funkyman »

nemam to daleko /cca 2 hodky/ a dcera je tam v skole..takze najcastejsie to smerujem na zivu hudbu tam..
top club je Porgy & Bess ... maly utulny s relativne dobrou akustikou...
tento rok som tam zazil "mojho " top ten trubkara -Eddieho Hendersona..kedze som ho pocuval od jeho rannych fusion albumov az po dnesne mainstreamove jazzovky, bol to splneny sen
odporucam-
Eddie Henderson-Anthology-best of jazz funk,fusion
R-1250558-1235736355.jpeg.jpg
So what- tribute for Miles
R-678181-1489104724-5635.jpeg.jpg
Collective Portrait- mainstream
R-8082855-1454798275-6383.jpeg.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jazz vo Viedni

Příspěvek od Mark Levinson »

Legendární klub ve Vídni Porgy & Bess jsem také navštívil, koncert Patricie Barber. Mohu potvrdit, že klub je akusticky výborný.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Jazz vo Viedni

Příspěvek od funkyman »

Vcera dalsi nezabudnutelny zazitok..James Carter a jeho momentalny Elektrik Outlet..tak teda to bol vypredaj..4 muzikanti a rozne standardy v ich uprave, a hlavne ekvilibristicke ovladanie vsetkych typov saxofonov od toho pana a striedanie zvukov a "tonin" cez "gitarove " pedale..wow..
a ten zvuk na samotnom koncerte ....treba zazit,
/poznamka - tyzden predtym som zazil Maceo Parkera v Babylone v Blave, iny zazitok, ina hudba..ale hlavne iny -nie lepsi- zvuk/
http://jamescarterlive.com
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jazz vo Viedni

Příspěvek od Mark Levinson »

Tiše závidím :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Jazz vo Viedni

Příspěvek od funkyman »

dalsi zazitok-tentoraz v Konzerthause-trumpetista / u mna v top five sucasnych/ a skladatel/aj filmovej hudby/
Terence Blanchard and E collective- u Vas hral v Prahe na staromestskom na neakych jazzovych dnoch /aj EWF tam vtedy boli/, cca tri roky spat
IMG_6001.jpg
myslel som, ze playlist bude z posledneho viac funkoveho albumu..Breathless
Unknown.jpeg
-ale vobec -skor predstavenie novych veci z pripravovanej radovky , ktora vychadza v aprili a par starsich filmovych veci , aj s pribehmi- hudba zalozena na gitarovom rife/a la Metheny/, s trubkovymi az snovymi vstupmi a elektro podmazom, zaujimave a netradicne /ale jeho styl/..pripominajuce starsi album - A tale of god's will-ako poctu New Orleans spustosenym Katrinou ...mimochodom bubenik zmeskal let tak zaskocil /vraj 2 hod . mal na pripravu/ nas Valihora..a fakt mu to s nimi slapalo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
....music is my sanctuary,music is my life....
Odpovědět