Česká tvorba

Diskuze o jednotlivých hudebních žánrech.
Odpovědět
monte

Česká tvorba

Příspěvek od monte »

Existuje vůbec, nebo jen minulost. Když se podívám na nabídku, nic nenajdu, jen opět Goooooooooooooooota. Už nevznikají skupiny, noví zpěváci, prostě nic.

Kde je asi zakopaný pes ?????
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Česká tvorba

Příspěvek od sekal »

Božský Karel už také nic nového netvoří.. Většinou vydává jen samé kompiláty starších věcí anebo cover verze zahr. hitůvek.. Díval jsem se na záznam jeho loňského koncertu v O2 Aréně, a byl to dosti tristní zážitek.. Gottovi už to nezpívá, což bych snad s ohledem na jeho věk ještě akceptoval. Horší je, že si neumí vybrat jako hosty kvalitní, rovnocenné zpěváky, a celý koncert se tudíž nese v dosti dekadentním duchu..:thumbdown:

Z čes. tvorby je poměrně přijatelné poslední album Miloše Dodo Doležala GEN SUMERIAN, vydané v loňském roce. Kvalita alba je bohužel negativně poznamenána současným tradičním duc duc masteringem, což moc nechápu, neboť Dodo si album nahrával ve vlastním studiu.. Škoda...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Česká tvorba

Příspěvek od lubin »

Monte, svět se mění a současné produkce je dost. Jenže, jaksi mimo záběr našich představ o dobré muzice. I když se sám dobrovolně přiznám, že spousta nových věcí je super, jen mají prostě jiný, pro někoho neobvyklý, kabát. Stačí se jen porozhlédnout. Včera jsem se přistihl, jak jsem si užil , tedy pravda už nevím od koho, hiphopovou záležitost. Udělaný dobře, mělo to šťávu, rytmus, drajv, dobrej text, super klip. Prostě dobrá práce. Hm...taky nová věc. Made in Czech. A Slováci umí ještě lépe.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Česká tvorba

Příspěvek od Tinariwen »

Pre mna Dan Bárta...extratrieda!
Český národ môže byť na neho hrdý.
A ja ako ešte čechoslovák som...
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Česká tvorba

Příspěvek od kodlNAD »

Zrni, Umakart, Republic of Two, Ille. Namatkove, bez poradi. Je toho hodne, hodne kvalitni muzika, ale treba u Zrni to schazuje prisernej zvuk, coz je velmi skoda. Jinak pomalu vse je i na vinylu. :thumbup:
monte

Re: Česká tvorba

Příspěvek od monte »

Skončila nová americká komedie na HBO, byli tam mimozemšťané, které šlo zlikvidovat jen ustřelením koulí :lol:, prý tam měli mozek. Manželka dostala záchvat smíchu :lol: , holt ženská.

Přepnu na Novu a hle, v TV tisícročná včelka SLAVÍK a vyhlašovali objev roku. Pod jménem Lenny byla dcera Lenky Filipové, jsem velmi překvapen. Žádný tuctový hlas , prostě skvělé (*) (*) (*) (*) (*) (*)

Hafisti a ten perfektně zvládnutý jazyk https://www.youtube.com/watch?feature=p ... xr_P1RwTuA :arrow: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... i9wP8USkyw
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Česká tvorba

Příspěvek od Naprach »

Poslední českou věc, kterou mám doma je CD skupiny Dolmen, které vyšlo u Multisonicu v roce 2000. Excelentně zahraný svižný keltský rok. Bohužel již dlouho nehrají.
Dolmen.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Česká tvorba

Příspěvek od Naprach »

Nee, vlastně jsem zapomněl. Mám ještě desku Totálního nasazení - Crazy story z roku 2011. :D
totalnasazeni.jpg
Je to taková výjimka mezi punkem, protože tito pánové umí velice dobře hrát. I přes trochu tenký zvuk studia Hostivař, je to velice zábavná věc. Osobně mám podezření, že jsou to metalisti, kteří hrají punk. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Česká tvorba

Příspěvek od TOM »

Muff - Vol.2 výborné,tady je recenze : http://kultura.idnes.cz/glosa-noveho-al ... 8_hudba_ob
Obrázek
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Česká tvorba

Příspěvek od lubin »

Nová deska Lenky Dusilové...Dan Bárta v ženském podání co se týče vynalézavosti a krásy z hudby...Obrázek
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Česká tvorba

Příspěvek od Patmann »

Je jich dost a jsou čím dál lepší... ILLE,Tatabojs,Priessnitz,Kašpárek v rohlíku,Vypsana fixa, Jablkon a další...
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
vanav
Příspěvky: 46
Registrován: 12 pro 2012 12:41

Re: Česká tvorba

Příspěvek od vanav »

The Prostitutes, Please The Trees, Bratři Orrfové, Sunflower Caravan, Orchestra, Houpací koně, Planety, Hentai Corporation, Neruda, Never Sol, Prince of Tennis, Květy, The Unholy Preachers.
Nových skvělých českých kapel jsou mraky, stačí jenom hledat ;) Doporučuju Rádio Wave, nebo http://www.musicserver.cz.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Česká tvorba

Příspěvek od Dieter Burmester »

Floex...
Dieter Burmester
Odpovědět