Kytara

Diskuze o jednotlivých hudebních žánrech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Kytara

Příspěvek od Naprach »

Trochu mi tady chybí klasická kytara. Je to nedílná součást vážné hudby a přitom je to téma blízké každému otevřenému rockerovi. Kytara prostě navždy zůstane kytarou. :smile:
Jako první bych si dovolil uvést CD Lubomír Brabec - Guitar Solo collection. Supraphon 2008
brabec.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
monte

Re: Kytara

Příspěvek od monte »

Od Lenky mám myslím vše.....https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 0PbSo0f6Lk, Lenka Filipová je madamé :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Kytara

Příspěvek od Naprach »

A já to jen shrnu:

Lubomír Brabec, Lenka Filipová, Štepán Rak - pionýři české klasické kytary. :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
monte

Re: Kytara

Příspěvek od monte »

Tak jsem našel Lenku na CD, mám tři, zbytek na vinylech, někde. Pouštím si Částečné zatmění srdce, na lampě zas něco úplně jiného. Zvuk nádhera, vydáno SUPRAPHON 1988, značka AAD, tato informace se už moc nevidí. Nádherné čisté basy bez zkreslení, analog je analog. Pak si pustím Concertino, značka DDD, uvidíme, ale muzika (*) (*) (*) (*) (*)
etudiant
Příspěvky: 13
Registrován: 12 led 2011 19:15

Re: Kytara

Příspěvek od etudiant »

Klasickou kytaru mám moc rád, její zvuk je mně velice blízký. L. Brabce jsem zažil naživo v duu s K. Englichovou. Krásný koncert. K titulům L. Brabce se vrátím později, chtěl bych začít titulem Fantasía para un gentilhombre for Guitar and Small Orchestra, který napsal J. Rodrígo přímo pro A. Segoviu. Nahrávka DG z května 1958, cd reedice z dubna 2003. Velice podmanivá hudba a ozdoba sbírky každého audiofila.

Obrázek

http://www.deutschegrammophon.com/cat/s ... NR=4744252
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Kytara

Příspěvek od Naprach »

Přidám hodně zvláštní nahrávku, se kterou mě seznámil Maretti.

Vlatko Stefanovski & Miroslav Tadic - CD Krushevo (vydavatel MA Recordings, Japonsko)
Stefa_Tadic_Krushe_cover.jpg
Dva kytaristé, jeden hraje na nylonové struny, druhý na ocelové, nahrávali v kostele ve městě Krushevo v Makedonii (1997). Hodně zvláštní kombinace jazz, rock, blues a tradicionálu s monumentální atmosférou. A zvuk? Ten je neskutečný!

Neměl jsem v ruce tolik CD, ve kterých by byl napsán seznam nahrávacích zařízení.

Nahrávka byla pořízena na 96 kHz a vyšla v edici "Emerald Audiophile Series". Což jsou temně zelené disky z polykarbonátu, který má zmírnit potencionální problémy s lomem světla a zvýšit přesnost čtení laseru.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Kytara

Příspěvek od lubin »

monte píše:Tak jsem našel Lenku na CD, mám tři, zbytek na vinylech, někde. Pouštím si Částečné zatmění srdce, na lampě zas něco úplně jiného. Zvuk nádhera, vydáno SUPRAPHON 1988, značka AAD, tato informace se už moc nevidí. Nádherné čisté basy bez zkreslení, analog je analog. Pak si pustím Concertino, značka DDD, uvidíme, ale muzika (*) (*) (*) (*) (*)
Toto album mám na LP, jeden z nejlepších zvuků u mě doma z gramo. Jako by tam byla holka...moc příjemný, přirozený sound.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odpovědět