B-SIDE BAND / FOLK SWINGS

Doporučte ostatním členům nahrávky, které se vám líbí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

B-SIDE BAND / FOLK SWINGS

Příspěvek od Frogyman »

30. října má vyjít album B-SIDE BAND / FOLK SWINGS , kdy kapela B-side band pozvala přední české folkové a pop osobnosti a nahráli v netradičních swingových úpravách známé skladby. Většinou od takových projektů moc neočekávám, ale v pilotní skladbě Kočky od Nerezů mne opravdu příjemně překvapila svým zpěvem a podáním Ewa Farná (husina i při poslechu z YT u PC) a už se těším na celé album, kde bude Vlasta Redl, Nohavica, Pokáč atd...

https://youtu.be/RcjHIdeTeHs

A1 Tak vidíš - Vlasta Redl, Vojtech Dyk (V.Redl úpr.P.Kovařík)
A2 Tajemství - Radek Pastrňák (R.Pastrňák úpr. P.Kovařík)
A3 Zatímco se koupeš - J.Nohavica (J.Nohavica úpr.P.Kovařík)
A4 Měls mě vůbec rád - E.Farna (D.B. Gibson, J.Rinqvist/P.Glosr Cvrkalova úpr. J.Steinsdörfer)
A5 Děkuji - V.Dyk (K.Kryl úpr. P.Kovařík))
B1 Čarodějova píseň - V.Redl (V.Redl úpr. P.Kovařík)
B2 Díky mlékařům - Radek Pastrňák (R.Pastrňák úpr. P.Zlámal)
B3 Ježíšek - J.Nohavica (J.Nohavica úpr.P.Kovařík)
B4 Náš dům - S.Janoušek (S.Janoušek úpr. P.Zlámal)
B5 Tunel jménem čas - K.Daňhelová, P.Rybíz Toman, J.Kalousek (W.Ryvola úpr. P.Kovařík)
C1 Co z tebe bude - Pokáč (Pokáč úpr.P.Zlámal)
C2 Rozhovor s nádražákem - S.Janoušek (S.Janoušek úpr. P.Kovařík)
C3 Plebs blues - J.Nohavica (J.Nohavica úpr. P.Jirák)
C4 Už to nenapravím - J.Samson Lenk (J.S. Lenk úpr. P.Kovařík)
D1 Kočky - E.Farna, V.Dyk (Z.Navarová/Nerez úpr. P.Kovařík)
D2 Tereza - P.Rybíz Toman, K.Daňhelová ( Wabi Ryvola úpr. P.Kovařík)
D3 Podvod - instrulmental B-Side Band (J.Nedvěd úpr. P.Kovařík)


Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: B-SIDE BAND / FOLK SWINGS

Příspěvek od PavelDosko »

dik za upozorneni
neni placka, neni highend
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: B-SIDE BAND / FOLK SWINGS

Příspěvek od Urbino »

Už se těším, ten band mám moc rád.
Díky za upozornění také.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: B-SIDE BAND / FOLK SWINGS

Příspěvek od PavelDosko »

poslechl jsem si to na Tidalu, slape to, aranze neotrele. Na Supraphonline uz k zakoupeni
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: B-SIDE BAND / FOLK SWINGS

Příspěvek od Frogyman »

JJ, už jsem poslechl kulisově u PC ze Spotify a těším se na vinyl. Mám objednán na musicrecords s předpokládaným termínem 5/11, tak pokud nebude skluz, měl by dorazit příští týden.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: B-SIDE BAND / FOLK SWINGS

Příspěvek od tesarpa »

Poslouchal jsem asi 2x z Tidalu. je zajímavé, jak to swingové aranžmá některým skladbám perfektně sedí (Buty, Janoušek, Plebs blues) a u jiných mi spíše vadí (Zatímco se koupeš). Ale to je samozřejmě subjektivní. V každém případě, big band je těžkou prověrkou hifi :-)
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: B-SIDE BAND / FOLK SWINGS

Příspěvek od PTK »

Je to fakt výborné, díky za tip.
Právě poslouchám na Tidalu. Přesně takovou hudbu jsem dnes večer hledal a dlouho se mi nedařilo nalézt...
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: B-SIDE BAND / FOLK SWINGS

Příspěvek od efičák »

Zabiny, díky moc za zprávu, deska je velký počin a pro mne velmi přínosný. Standardy pořád dokola nebaví. %-(

Ewa Farna je boží, lehce improvizuje a Vojtěch s ní ladí. Opuštěné místo po velkém swingaři Karlu Hálovi, profících z minulosti. Vidím to na turné po Velkém Polsku. To jsou jiné šňůry, viďte? :cool:

Že když se mi skladba napoprvé nelíbí, není to konec a deska u mě zůstává v přehrávači.
Jak říkal pan Werich, pro ty jednodušší (mě) se musí nechat takové dlaždice aby dílem prošli spokojeně a znalcům nadělí zbytek, aby si své spokojeně vyzobali.

Michal Žáček, jeho jemně broušené a leštěné drahokamy dodávající pel hvězd dobrému řemeslu díla. (*)

Velký počin v malinkém kačáku, zvláště když je velký problém přebírat zahraniční hity jak bylo zvykem za železnou oponou a my měli pocit, že naši sypou hity z rukávu. A teď ohňostroj domácí tvorby!
Zvuk dobrý - všechno dobré
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: B-SIDE BAND / FOLK SWINGS

Příspěvek od ZJ »

skvělá deska,výborná nahrávka,..jen vinyl má okraje desky, jako pilový kotouč do cirkulárky
Odpovědět