33rpm vs 45rpm

Doporučte ostatním členům nahrávky, které se vám líbí.
Odpovědět
J@nik

33rpm vs 45rpm

Příspěvek od J@nik »

Chcel by som sa opytat skusenejsi v tejto teme. Momentalne nemam ziadne 45rpm platne. Objednal som si Sara K. Water Fall 33rpm/180g od
Stockfisch Records. Objednavku mam na ceste ale medzicasom som nasiel aj ediciu 45rpm. Co som cital vseobecne na internete 45rpm maju lepsi zvuk. Ake su vase skusenosti? Plati to stale?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od Dieter Burmester »

Je to fyzika, ta platí stále. Pokud ale nacpeš lejno do 45 rpm drážky, tak z toho lepší lejno než v případě 33 rpm nebude - to je asi jasné. Ale u Sary K. by to přínos býti měl a ještě to bude mít i pozitivní vliv na tvůj pohybový aparát :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od Frogyman »

Všechny desky "lepších vydavatelství" (= IMPEX, AP, TBM atd), které jsem v touze ušetřit koupil na 33RPM, teď postupně měním za 45RPM a 33 je odloženo v bednách a čeká, až jednou budu mít chuť to dát do inzerce (pokud si je návštěvy postupně dřív nerozeberou :) )
Ale měním jen proto, že jsem měl možnost přímého srovnání, jinak i 33 hrají skvěle. Nyní však již automaticky "pro jistotu" doplňuji sbírku o 45RPM tituly, pokud je možnost volby.
Pokud Tě to "trápí" a rád bys věděl, jak moc velký rozdíl to je, zajdi k někomu s větší sbírkou na návštěvu. Nebo ideálněji - kup zkušebně obojí (nebo si od někoho půjč) a porovnej na své sestavě. A pak se sám rozhodni, zda ti ta násobná investice za 45RPM stojí.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od J@nik »

Dakujem za rychlu odpoved. Vyskusam to teda porovnat. Nasiel som nieco 45rpm verziu DS, ktoru vlastnim povodne vydanie. http://www.tophudba.sk/mobile-fidelity- ... s-2lp-5088
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od Frogyman »

Ale to budeš porovnávat hrušky a jabka, protože se bude jednat o jiného vydavatele atd
To o čem jsem psal já je, když jeden vydavatel vydá stejnou desku na 33 i 45.

Např. toto:

Dave Brubeck Quartet - Time Out - 45RPM - Analog Production
https://store.acousticsounds.com/d/8337 ... nyl_Record
vs.
Dave Brubeck Quartet - Time Out - 33RPM - Analog Production
https://store.acousticsounds.com/d/1051 ... nyl_Record


nebo v poslední bodě aktuální toto:
Al Di Meola, John McLaughlin & Paco DeLucia - Friday Night In San Francisco - 33RPM IMPEX
https://store.acousticsounds.com/d/1293 ... nyl_Record
vs.
Di Meola, McLaughlin, De Lucia - Friday Night In San Francisco (Numbered Limited Edition) - 45RPM IMPEX
https://store.acousticsounds.com/d/1464 ... nyl_Record


atd atd
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od J@nik »

Ok a co povies na porovnanie:

Prednedavnom som kupil:
https://www.amazon.de/Heart-Like-Wheel- ... 362&sr=8-2
vs
http://www.tophudba.sk/mobile-fidelity- ... el-lp-4961

To by davalo zmysel? Ci som zas mimo.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od valderon »

Souhlasím s tím, co napsal zabiny007. Zatím vše, co jsem mohl srovnat od stejného vydavatelství, bylo 45rpm vždy lepší. Občas jsem si řekl, že mám 33ku,že 45rpm už nekoupím. Po poslechu jsem 45rpm koupil a 33ku schoval, tak jako zabiny007. Delší dobu to dělám tak, že co opravdu chci a je pro mě důležité, ověřím si, zda je to i v 45rpm. Pokud ano, absolutně nic neřeším a 45rpm koupím. Druhá věc je, pokud to lze koupit v původním vydání. Protože to bývá často též výborné, ne-li nejlepší.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od Frogyman »

J@nik píše: 22 led 2020 12:45 Ok a co povies na porovnanie:

Prednedavnom som kupil:
https://www.amazon.de/Heart-Like-Wheel- ... 362&sr=8-2
vs
http://www.tophudba.sk/mobile-fidelity- ... el-lp-4961

To by davalo zmysel? Ci som zas mimo.
Porovnávat se dá ledacos. Ale s dotazem 45 vs 33 zrovna toto zase nesouvisí.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od Dasta »

Je li člověk spokojený s reprodukcí, např.45rpm desky, doporučil bych, dále již s ničím neporovnávat.
Ušetříte si tak mnohdy nepříjemné chvilky, kdy zjistíte, že zdaleka není vše tak, jak se říká a píše, že realita poznání mnohdy může překvapit tak, že nebudete vycházet z údivu, když zjistíte, že titul např.odAP je sice tichý na pozadí, drážky nehlučí ,ale nahrávka samotná oproti původnímu vydání je plochá, jak obrazovka TV.
Dřívější vydání je sice hlučnější, protože je vyrobené z recyklovaného materiálu na sklonku ropné krize v Anglii, ale pánové ten zvuk, to bych vám přál slyšet.To podaní a šťavnatost, výbušnost a plasticita, kdy při porovnání si budete říkat, zda je toto vůbec možné.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od valderon »

Dasta :
Máš svatou pravdu, proto jsem to uzavřel touto větou
Druhá věc je, pokud to lze koupit v původním vydání. Protože to bývá často též výborné, ne-li nejlepší.
Problém u hodně titulů je právě to - pokud to lze koupit...
Mnohdy jsou původní vydání nesehnatelne, ve stavu pivního podtacku, nebo za takové ceny, že nové 45rpm vydání je vlastně zadarmo. Máš to štěstí, že jsi prožil tu analogovou dobu fantastických lp. My co v dnešní době budujeme sbírku, jsme v situaci, že volíme cestu nákupem 45rpm. Sám víš, že mám i několik původních vydání a jsou úžasný! Ale spoustu toho co bych chtěl, prostě není vůbec, nebo to v salátu nechci. A někdy jsou běžné ceny kolem 200-300 €, takže takový nový vydání 45rpm za 50-80 € je vlastně "super kauf".
Jistě vzpomínáš jak jsme se bavili např o DS Mfsl. Že k tomu máme jisté výhrady. A oprávněné. Ale celkově vzato je to skvělé, řekl bych povedené a poslech je příjemný a zážitkový. A o to nakonec jde, jestli originál nebo Mfsl... Hlavně že se líbí a dělá radost.
A nakonec ani není v silách většiny z nás mít všechny tituly v několika vydáních, abychom si zvolili, které vyhovuje nejvíce. Je to někdy dřina, zjistit, které vydání nakonec koupím. Proto je opravdu lepší potom nic nesrovnávat, nebolí tolik hlava :lol:
O to více jsou cenná různá doporučení od přátel, bez kterých to prostě nejde.
Holt křižovatek je hodně, a každý si musí zvolit svou cestu. Ale za sebe určitě doporučuji, pokud je to možné, jít cestou 45rpm. Ale možná se mýlím :?:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od Frogyman »

To ano, cesta 45, ale ani pak nesmíš srovnávat. :angel:

viz např. námi porovnávaný Brubeck Time Out - 45AP super, ale jen než slyšíš 45RPM od classic records - nebe a dudy...
nebo DOORS - na AP 45RPM super zvuk za cca 2tis. Ale do té doby, než pustíš obyčejné mono LP za pár stovek. Sice to nemá tolik detailů a rozlišení, ale má to neskutečný drive.
A pak - co je lepší? :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od valderon »

Přesně :thumbup:
Ale jako, ten Brubeck je 45 vs 45. Zjednoduším to na "skvělý vs výborný". Co je lepší? Obojí je výborný.
Ale J@nik to jistě myslel tak, že koupit vydání, kdy to bude špatný vs výborný (zjednodušeně)
A tady by platilo rozhodně : "kup 45rpm, protože 33ka je vedle ní chciplá, bez detailu, znělosti atd."
Podotýkám to pouze z důvodu udržení těchto informací vzhledem k dotazu tohoto vlákna.
Tak co J@niku, snad jsme ti to moc nezamotali :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od Frogyman »

OT
právě mi PPL po třech dnech, kdy mne "nemohli zastihnout" konečně doručilo Meolu 45RPM. Už se na něj těším! :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: 33rpm vs 45rpm

Příspěvek od J@nik »

Chlapi dakujem za vase skusenosti. Vazim si to a skusim sa v tom nejak vyznat. HLAVNE! musim si zacat davat pozor ake platne nakupujem lebo vyhadzujem zbytocne peniaze za nove vydania, ktore stoja za hovno. Inak najviac som sa namotal na FRIDAY NIGHT IN SAN FRANCISCO IMPEX IMP-6031-45 LP 2019 2LP LIMITED, ktore chcem cim skor objednat. Kym to este niekde je za rozumne peniaze.
Odpovědět