Roman Pokorný

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Roman Pokorný

Příspěvek od Mark Levinson »

Je to pár dnů co se mi do ruky dostaly tři alba Romana Pokorného, kterého jsem do této doby znal jen podle jména. Hned po prvním poslechu jsem byl velmi mile překvapen kvalitou hudby i nahrávky. Nahráno ve studiu My Records. Dnes si jeho desky opět pouštím a tak jsem to sem musel napsat a doporučit k poslechu. Nejlepší se mi zdá nejnovější deska Brooklyn Session, naopak nejslabší se mi jeví deska Eldorádo, která je jako jediná deska zpívaná a je hudebně laděna spíše do blues. Navíc mi vadí i ta angličtina se slyšitelným českým přízvukem.
Posloucháte někdo Romana Pokorného?


Mám jeho poslední tři desky:
Feelin' The Spirit-Grant Green Tribute (2013)
Eldorádo (2014)
Brooklyn Session (2017)
2017-04-22 10.03.35.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman Pokorný

Příspěvek od Mark Levinson »

Jak jsem četl o Romanu Pokorném v jiném vlákně, tak jsem dostal chuť si něco od něj pustit. A hned jsem začal mou oblíbenou deskou "Brooklyn Session", která je jak hudebně tak i zvukově nadprůměrná. Kdo nezná, tak doporučuji zkusit poslech.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Roman Pokorný

Příspěvek od PGH »

Viktore, na jeho stránkách ma dvě nové CD už mám objednáno.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman Pokorný

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH píše: 29 lis 2020 11:44 Viktore, na jeho stránkách ma dvě nové CD už mám objednáno.
Dík, už jsem se díval. Spíše mne překvapuje jak málo lidí ho zná nebo spíše jeho tvorbu.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman Pokorný

Příspěvek od Mark Levinson »

Něco o Romanu Pokorném z Wikipedie:
Roman Pokorný se narodil v Moravském Krumlově a v dětství hrál na bicí. Aktivní kariéru začal v roce 1991. Své první profesionální zkušenosti získával v kombech sólistů bigbandu Gustava Broma. Byl členem All Stars Mojmíra Bártka, Tria Komorního Jazzu Jaromíra Hniličky, Quartetu Güntera Kočího, Quintetu Josefa Audese a dalších. V roce 1992 zakládá svůj Quartet v obsazení Standa Mácha - piano, Petr Dvorský - kontrabas a Marek patrman - bicí. Intenzivně se zabývá komponováním moderního jazzu. V roce 1993 se stává členem fusion formace TUTU Borise Urbánka a je nominován na cenu Jazzový Kája jako Objev Roku. V roce 1994 je nominován na cenu Jazzový Kája hned dvakrát. Jako Objev Roku a jako Kapela Roku. V roce 1995 natáčí první autorské album Magic Holidays. Natáčí také album Sundance se skupinou Tutu na kterém se také autorsky podílí. Dále natáčí album Stín Mý Krve s Romanem Dragounem a Michalem Pavlíčkem a získává cenu nejlepšího sólisty na Trenčínském mezinárodním Jazzovém Festivalu. V roce 1996 natáčí s Emilem Viklickým a Borisem Urbánkem album UV Drive a je opět nominován na cenu Jazzový Kája ve dvou kategoriích.
Mark Levinson
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Roman Pokorný

Příspěvek od PítrsPraha »

Chvilku jsem si to poslechnul a CD objednal. Hudba se mi líbí a víc neřeším :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Roman Pokorný

Příspěvek od PGH »

764B7C83-F1CF-4DA1-BE89-D1B0C008620E.jpeg
Už jsou doma.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roman Pokorný

Příspěvek od Mark Levinson »

Paráda, tak potom písni jaké to je, pls.
Mark Levinson
Odpovědět