HDtracks

Doporučte ostatním členům nahrávky, které se vám líbí.
Odpovědět
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

HDtracks

Příspěvek od Guliver »

HDtracks na svojich stránkach uvádzaju Rolling Stones v rozlíšení 24 bit/88 kHz a 24bit/176 Khz. Do 8. marca ponúkajú zľavu -10%.

https://www.hdtracks.com/index.php?file=stones
http://www.computeraudiophile.com/conte ... and-241764
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: HDtracks

Příspěvek od Bína »

Zrovna mi přišel emailem slevový kod na nákup na HDtracks do konce srpna. Sleva je 15% na jakákoliv alba v libovolném množství. Momentálně tam nechci nic kupovat, ale rád ke slevě pomůžu někomu jinému.
Zaměstnanec firmy Shanling
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: HDtracks

Příspěvek od Guliver »

Zľava 10% do konca novembra (11/2011)
Kód: thanks10
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: HDtracks

Příspěvek od tujatuja »

Chtěl jsem si koupit nějaké hi-res nahrávky u HDtracks, ale v podmínkách tato firma uvádí, že je prodej omezen pouze na území USA. :eek: Můžete doporučit jiný web s kvalitní jazzovou a klasickou hudbou?
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: HDtracks

Příspěvek od Guliver »

Plať cez PayPal a uvádzaj domovskú krajinu USA potom to ide, bežne tak nakupujem.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: HDtracks

Příspěvek od Guliver »

Zlava 10% do 21. decembra 2011
classic100
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: HDtracks

Příspěvek od Guliver »

HDtracks uvádza v rozlíšení 88/24 a 176/24
Telarc: Erich Kunzel: Tchaikovsky - 1812 Overture

https://www.hdtracks.com/index.php?file ... l&id=10004
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: HDtracks

Příspěvek od parnass »

jen pár nic moc zkušenností z hd track ...občas tam nakupuju, vesměs ok...ale poslední dobou 2 smůla...
a) melody gardot - jedna sklatba z alba úplně nepoužitelná, po "reklamaci" mi to nechali stáhnout za 2 dny znova, a stejnej problém...napodruhé už jsem to nechal plavat
b) lana del rey - po sklamání ze zvuku cd jsem koupil album na hd, čekal jsem aspoŇ o něco lepší zvuk..ale bohužel... mizerný

bylo by zajímavý znát i zkušennosti ostatních... po nějaké době provozu asi už dávno neplatí, že cokoli prodávanýhona hd bude mít slušnej zvuk
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: HDtracks

Příspěvek od Bína »

Už ani neplatí že HD skutečně HD. E-shop to neovlivní, ale prostě některé společnosti jim posílají normální CD, jen převedené na 24/192.
Zaměstnanec firmy Shanling
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: HDtracks

Příspěvek od tujatuja »

parnass píše:jen pár nic moc zkušenností z hd track ...občas tam nakupuju, vesměs ok...ale poslední dobou 2 smůla...
a) melody gardot - jedna sklatba z alba úplně nepoužitelná, po "reklamaci" mi to nechali stáhnout za 2 dny znova, a stejnej problém...napodruhé už jsem to nechal plavat
b) lana del rey - po sklamání ze zvuku cd jsem koupil album na hd, čekal jsem aspoŇ o něco lepší zvuk..ale bohužel... mizerný

bylo by zajímavý znát i zkušennosti ostatních... po nějaké době provozu asi už dávno neplatí, že cokoli prodávanýhona hd bude mít slušnej zvuk
Nepatřím mezi "stahovače" HD a s vyšším rozlišením se seznamuji pouze prostřednictvím SACD. Nějaké zásadní kvalitatiní rozdíly CD vs SACD jsem nezaznamenal. Ovšem při poslechu nejrůznějších CD z poslední doby zaznamenávám až neuvěřitelné rozdíly v kvalitě zvuku. Z toho vyplývá, že zásadním problémem pro dobrý poslech není formát resp. rozlišení, ale úroveň kvality původní studiové nahrávky a následného zpracování. V případě, že původní nahrávka není kvalitní (což se stává až podezřele často), sebevyšší rozlišení konečného formátu je k ničemu. Na druhou stranu jsem zaznamenal řadu CD s velmi dobrým zvukem, který s ohledem na omezené rozlišení formátu CD musí mít prapůvod ve velmi kvalitní nahrávce a mixu.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: HDtracks

Příspěvek od parnass »

Nepatřím mezi "stahovače" HD a s vyšším rozlišením se seznamuji pouze prostřednictvím SACD. Nějaké zásadní kvalitatiní rozdíly CD vs SACD jsem nezaznamenal. Ovšem při poslechu nejrůznějších CD z poslední doby zaznamenávám až neuvěřitelné rozdíly v kvalitě zvuku. Z toho vyplývá, že zásadním problémem pro dobrý poslech není formát resp. rozlišení, ale úroveň kvality původní studiové nahrávky a následného zpracování. V případě, že původní nahrávka není kvalitní (což se stává až podezřele často), sebevyšší rozlišení konečného formátu je k ničemu. Na druhou stranu jsem zaznamenal řadu CD s velmi dobrým zvukem, který s ohledem na omezené rozlišení formátu CD musí mít prapůvod ve velmi kvalitní nahrávce a mixu.[/quote]



souhlasím na 100% .. jen tohle vlákno je o obchodě hdtrack ..tak proto jsem psal o kvalitě věcí, které jsem u hdtrack koupil... před nějakou dobou to vypadalo, že cokoli tam nabízí má kvalitu aspoŇ slušnou...většinu "zboží" tvořily nahrávky chesky records... dnes už to s tou kvalitou takové není (aspoň mám ten dojem) ...a vedle "kvality" nahrávky jsem se setkal i se zjevnou "technickou vadou" .. konkretně u melody gardot (o které jsem psal) je kvalita zvuku ok...ale je prostě chba v jednom tracku
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Filip Kolinský
Příspěvky: 21
Registrován: 24 čer 2012 21:49

Re: HDtracks

Příspěvek od Filip Kolinský »

parnass píše:bylo by zajímavý znát i zkušennosti ostatních... po nějaké době provozu asi už dávno neplatí, že cokoli prodávanýhona hd bude mít slušnej zvuk
V první řadě záleží na kvalitě nahrávky samotné, teprve potom je nosič, v tomto případě flac.
Několik věcí z HDTracks mám a zatím jsem se nesetkal s nějakou průserovou nahrávkou. :thumbup:
Buď jsem si vybral kvalitu, nebo nejsem u sebe, případně na sobě, schopen nekvalitu rozpoznat. :smile: Přesto HiRes formáty mají své opodstatnění i budoucnost. A mohly by se víc množit.
Jen škoda, že zatím nejsou žádné české. Takový Supraphon má co nabídnout a mohl by mít z této cesty dobrý příjem.
ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ
Odpovědět