A S I A

Doporučte ostatním členům nahrávky, které se vám líbí.
Odpovědět
forfans

A S I A

Příspěvek od forfans »

V nejbližších týdnech má vyjít nové album
skupiny Asia - pod jménem Gravitas.
Ve skupině již není kytarista Stewe Howe , kterého
nahradil mladíček jménem Sam Coulson.
V létě začínají ve své nové sestavě turné po Japonsku.
Nakolik se potvrdí velký úspěch posledního dvou alb (omega, xxx)
nám ukáže až netrpělivě očekávané nové album.
Držím jim palce a přeji nám všem ,ať to splní naše očekávání
==================================================
ff
Asia-Gravitas-Logo-with-Dates.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: A S I A

Příspěvek od lidumil »

Viděl jsem je v před 2? roky v Praze - Retro Music Hall - ještě s Howem, stál jsem cca 1,5 m od nich a docela jim to šlapalo, tak uvidíme, jak v téhle sestavě.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
monte

Re: A S I A

Příspěvek od monte »

Dnes jsem si pustil album z roku 2012

Obrázek
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: A S I A

Příspěvek od paul »

Já jsem měl kdysi tuhle kapelu moc rád,ale spíše jejich počáteční tvorbu.Poslední desky dle mého už za moc nestály.Jde to už dost do pop-rocku a jakoby už "vaří z vody".Možná by stálo za to udělat místo 2-3 desek jednu pořádnou.Ale je to jen můj názor a snad jim nová krev v sestavě přinese trochu invence. ;)
-v každém případě jsem na jejich nový počin zvědavý,protože mám od nich dost placek,tak třeba další doplním...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: A S I A

Příspěvek od sekal »

Asia byl vždy víceméně pop-rock..;) Já bych doporučil ctěné pozornosti spíše sólovou tvorbu S. Howea, kterou subj. považuji za lepší a zajímavější než produkci Asie..:angel:
forfans

Re: A S I A

Příspěvek od forfans »

Poslední desky - omega a xxx neprezentuji žádný pop-rock.
Ale pro každého je kategorie něčeho jiného .Někdo do něho
dává Bon Jovi , poslední desky Queen, někdo tvrdí , že tam
patří především M.Jackson . Co posluchač - to jiný názor .
Pro mě je ASIA škála hudby od art-rocku po některé pop-rockové ,
či dokonce glam-rockové věci.
Ale především nehodnotím hudbu podle žádných šuplíků.
Hudba mně bud zaujme , nebo ne.
Pro mně Asia patří do mých 10- nej kapel .
DD

Re: A S I A

Příspěvek od DD »

sekal píše:Asia byl vždy víceméně pop-rock..;) Já bych doporučil ctěné pozornosti spíše sólovou tvorbu S. Howea, kterou subj. považuji za lepší a zajímavější než produkci Asie..:angel:
jednoznacny suhlas :thumbup:
tiez ma hudobne uz ASIA nicim novym neprekvapila minimalne posl. 3 cd - predtym OK
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: A S I A

Příspěvek od fox »

Mě ta kapela nikdy neoslovila. Její hudba nikdy nedosahovala kvalit kapel, ze kterých pocházeli její členové. Vznik takových " supergroup" je,až na výjimky , komerční záležitostí v období, kdy byly domovské kapely jejich členů v krizi, nebo nehrály. Snad první deska by snesla přísnější měřítko.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: A S I A

Příspěvek od monte »

Kluci zlatí, o co se snažíte, znáte asi jednu desku a píšete fakt ......, ani neznáte historií ASIA, https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 0478_n.jpg. Pop rock je co, spíš nedovedete poslouchat muziku. Kdyby tohle četl John Wetton, tak si sedne na zadek :lol: . Skupina, která je dva měsíce na prvním místě americké hitparády je podle vás tuctovka, tak nevím. Poslední deska je top a buďme rádi, že někdo ještě hraje a vydává.

http://www.youtube.com/watch?v=pTRs7uU9frY, prostě mají svůj styl, který si zachovali :thumbup: .
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: A S I A

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: A S I A

Příspěvek od lidumil »

ale ti tam snad nehrají ??????
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
monte

Re: A S I A

Příspěvek od monte »

Taky jsem se zasmál, dával jsem odkaz na Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Asia_(band), fórum má lidský virus :lol: . Dvakrát jsem odkaz kontroloval a byl v pořádku. Ono se tady celkově dějí divné věci.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: A S I A

Příspěvek od fox »

John Wetton mě zaujal pouze v King Crimson a taky "supergroup" UK. Jinak nic - moc. Carl Palmer a Steve Howe ? Divím se, že se propůjčili k takovým odrhovačkám. V osmdesátých létech ale nastala krize progrockových kapel jako například Yes, ELP... Asi jim nic jiného nezbývalo, než se propůjčit takové komerci. Posluchači si to žádali a peníze frotmenům docházeli.
Podotýkám, že to je pouze můj názor. Nechci nikomu z vás kazit radost. :smile: Mám rád jiný žánr a tento typ hudby mě nikdy neoslovil.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: A S I A

Příspěvek od monte »

Já mám výhodu, že dokáži poslouchat každou muziku i klasiku, jazz, blues a i komerci. Mnoho lidí je fixováno jen na úzký žánr. Taky jen můj názor.
monte

Re: A S I A

Příspěvek od monte »

lidumil píše:
ale ti tam snad nehrají ??????
Tohle mi vrtá hlavou, fotky ukládám na facebook, dnes jsem tam vůbec ještě nebyl a ani jsem ho neměl otevřený. Odkaz jsem já nezkopíroval !!!!
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: A S I A

Příspěvek od paul »

monte-Vlastíku,neboj-myslím,že spousta z nás Asiu zná velmi dobře :lol:
-já netvrdím,že je to špatná kapela,ale stojím si za tím,co jsem napsal a co zde většinou neg. zaznělo.Stále ještě umí udělat pár povedených písniček.Problém je spíše v nich samotných,názorových neshodách,velmi častých změnách v obsazení atd.-jednu dobu dokonce existovala ASIA jako 2 kapely (Asia Featuring John Payne byla ta druhá).Je to ale vše věc naprosto subjektivní a každý to máme jinak.Ono je také dost těžké po tolika letech udělat ještě něco převratného a očekávat od nich "prog-rock" nebo něco podobného z jejich cca prvních 3-4 desek...přesto jsem na tuto novinku zvědavej. ;)
monte

Re: A S I A

Příspěvek od monte »

Jak to hudebníci od ASIA myslí, musí říct sami, třeba měli plné zuby prog rocku. Osobně jsem rád za každou desku starých páprdů :lol: , už máte objednané http://kultura.idnes.cz/recenze-high-ho ... 0_hudba_ts 14.1.2014 :thumbup:
DD

Re: A S I A

Příspěvek od DD »

obcas sa viac presadi nahravacia spolocnost a jej marketingove tahy, pricom citlivejsia dusa to vnima az ako stratu artovej slobody co napokon potvrdil aj sam B.Bruford... v kazdom pripade dobrych aj tych par dobrych platni co ASIA vyprodukovala :silent:
forfans

Re: A S I A

Příspěvek od forfans »

monte píše:Kluci zlatí, o co se snažíte, znáte asi jednu desku a píšete fakt ......, ani neznáte historií ASIA, https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 0478_n.jpg. Pop rock je co, spíš nedovedete poslouchat muziku. Kdyby tohle četl John Wetton, tak si sedne na zadek :lol: . Skupina, která je dva měsíce na prvním místě americké hitparády je podle vás tuctovka, tak nevím. Poslední deska je top a buďme rádi, že někdo ještě hraje a vydává.

http://www.youtube.com/watch?v=pTRs7uU9frY, prostě mají svůj styl, který si zachovali :thumbup: .
-------------------------
A to ještě chlapci neposlouchali solové projekty ASIA - WETTON+DOWNES - ICON I, II, III,
vynikající věci !!
SOUHLASÍM S TEBOU - ASIA je pro mně - jak jsme psal v prvních TOP 10 KAPEL !!!!
wetton downes 123.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: A S I A

Příspěvek od paul »

forfans-ty ICON samozřejmě znám (a mám)-dle mého možná lepší,jak poslední věci od ASIE
forfans

Re: A S I A

Příspěvek od forfans »

Ano je to bomba, ale na vinylu to nevyšlo, škoda.
Ted vydala jedna německá firma jen výběr z "Iconů" na LP.
monte

Re: A S I A

Příspěvek od monte »

Myslím, ASIA by se mi do top 10 nevešla. Spiš někde kolem stovky. :thumbup: Nemám tucha, co bych asi do top 10 dal, spíš starší kapely Queen, Jethro, Deep Purple, Stones a podobné.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: A S I A

Příspěvek od fox »

Pánové tady máte aktualizovaný žebříček 100 nejlepších progrockových alb. A Asia ? Ani ťuk ! :ymdevil: Že by zmizela někde za Ural ? :lol:
http://www.progarchives.com/top-prog-al ... pes=1#list
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: A S I A

Příspěvek od monte »

A který trubec by zařadil ASIA do progresivního rocku. Když už, já bych je zaškatulkoval do takového pomp rocku, typu Jorney, Styx, TOTO, Reo Speedwagoon ......., škatule nemám rád, jen hudbu. :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: A S I A

Příspěvek od fox »

Vlastíku, divil by ses, ale je tam. http://www.progarchives.com/artist.asp?id=813 Nejlepší hodnocení má 3,16 bodu. Jestli jsi si všiml, je to on-line žebříček, postavený na hlasování lidí z celého světa.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: A S I A

Příspěvek od Vlado222 »

monte píše:Já mám výhodu, že dokáži poslouchat každou muziku i klasiku, jazz, blues a i komerci. Mnoho lidí je fixováno jen na úzký žánr. Taky jen můj názor.
Tak tak. To je aj môj názor :thumbup: Monte.
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: A S I A

Příspěvek od komak »

Myslím, ASIA by se mi do top 10 nevešla. Spiš někde kolem stovky. :thumbup: Nemám tucha, co bych asi do top 10 dal, spíš starší kapely Queen, Jethro, Deep Purple, Stones a podobné.
Monte
súhlas
Ps.nevlastním ani jeden titul aj ked počul som asi všetky-tým nechcem povedať vôbec nič -je to fakt.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: A S I A

Příspěvek od paul »

Nová studiovka Gravitas, první s kytaristou Samem Coulsonem, vyjde 21. března. Standardní vydání bude obsahovat 9 skladeb, speciální edice plus dva bonusy (akustické verze dvou skladeb) a DVD s videoklipem Valkyrie,s nějakým promo videem a trojicí skladeb nahraných živě při vystoupení v Bulharsku s filharmonickým orchestrem.
Odpovědět