Music on Vinyl

Doporučte ostatním členům nahrávky, které se vám líbí.
Odpovědět
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Music on Vinyl

Příspěvek od Janik »

Chcem sa opytat ake mate skusenosti s tymto labelom? Ja mam od nich len soundtrack Titanic. Zvukovo si myslim, ze ziadna hitparada. Take bez zivota. Co si pamatam, ze som pocul CD bolo to lepsie. Ale vychadzaju od nich pre mna zaujimave tituly a chcel by som vediet ake su vase skusenosti?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Quentin

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Quentin »

:arrow: 180g CD
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od valderon »

Já zkušenosti mám. Několik lp vlastním, a podle mě je to za dané peníze super kvalitou lisu i zvuk. Že jsou lepší, je pravda. Že i mnohem dražší, taky pravda.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Dasta »

Já jsem s lp od Music On Vinyl nadmíru spokojen. Reedice, které vycházejí mají kolikrát lepší technickou úroveň, než když vyšli poprvé.
Zvuková stránka je též ucházející.
Je třeba si uvědomit, že reedice titulů ze sedmdesátých let nebudou mít takový zvuk, jako lp specializovaných labelů jako AP, MoFi, STS, apod.
Za ty prachy je to nejlepší zvuk v poměru cena/výkon.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Quentin »

Tak mám asi mizerné gramo, za mně je to zvukově spíš trága :thumbdown:. Pár jich mám a jsou odstavené v jiném pokoji (vyhodit mi to je líto). Hraji z nich jenom jednu jedinou :silent: , a to jenom proto, že od jiného vydavatele jsem ji ve slušném stavu nenašel (zatím).
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Janik »

Vidim, ze nazory sa roznia a nie je to take jednoznacne. Moja skusenost je len cisto s tym jednym soundtrackom, ktory je pre mna sklamanie.

Nahodou nemate niekto od nich nieco z tychto alb?

https://www.bakelitfutar.hu/most-erkeze ... %A9szletek
https://www.bakelitfutar.hu/index.php?o ... egory_id=0
https://www.bakelitfutar.hu/index.php?o ... egory_id=0
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Quentin

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Quentin »

Aby nedošlo k omylu, výlisek je fajn. Ale vyhýbám se jim...
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Dasta »

Japex,
Vezmeš li dobové vydání a porovnáš s MOV, v čem vidíš problém ve zvuku?
Popiš prosím.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Dieter Burmester »

vinyl_and_coffee píše: 14 led 2021 11:10 Chcem sa opytat ake mate skusenosti s tymto labelom? Ja mam od nich len soundtrack Titanic. Zvukovo si myslim, ze ziadna hitparada. Take bez zivota. Co si pamatam, ze som pocul CD bolo to lepsie. Ale vychadzaju od nich pre mna zaujimave tituly a chcel by som vediet ake su vase skusenosti?
Nejlepší kvalita lisování na světě, to se jim musí nechat. Co se týče zvuku, tak se s tím neserou jako MFSL, ačkoliv na webu o tom píšou trochu něco jiného. Široký katalog :thumbup: Jdu objednat Modern Talking :lol:
Dieter Burmester
Quentin

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Quentin »

Dasta píše: 14 led 2021 11:42 Japex,
Vezmeš li dobové vydání a porovnáš s MOV, v čem vidíš problém ve zvuku?
Popiš prosím.
Bez života, opravdu jak mizerné CD. Třeba John Lee Hooker - never got out of these blues alive, nebo jiný žánr Marlen Shaw - Sweet Beginning, to je sice lepší, ale pořád to není ono. Nebaví poslouchat. Ale je to můj úhel pohledu.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Dasta »

Děkuji, každý máme právo na svůj názor.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Quentin »

Dasta píše: 14 led 2021 12:18 Děkuji, každý máme právo na svůj názor.
Dobře, tak jsem si našel a přinesl John Lee Hookera. Jen co mi dohraje Santana, jdu si to znovu poslechnout.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Dasta »

Abys to dobře pochopil, vůbec nechci rozporovat Tvůj názor.
Jestli to neposloucháš, pošli prosím seznam do SZ, eventuálně bych něco odkoupil.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od jupol »

Ja mám od nich viacero LP, nové vydania napr. Camel, Colosseum, Atomic Rooster, Santanu, A.Parsons project, Procol Harum, Byrds, The Velvet Underground...
Som veľmi spokojný s kvalitou výlisku aj so zvukom. :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od m+m »

Taky od MOV mám pár LP a jsem spokojený. Kvalita lisování A+ a po zvukové stránce taky dobrý. Třeba Etta James na LP od MOV hraje lépe než na CD.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od m+m »

Dasta píše: 14 led 2021 12:42 Abys to dobře pochopil, vůbec nechci rozporovat Tvůj názor.
Jestli to neposloucháš, pošli prosím seznam do SZ, eventuálně bych něco odkoupil.
Taky bych třeba něco koupil.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od terahera »

Já bych se tak trochu přidal k oběma táborům :angel: Mám od nich několik alb a v dané ceně je kvalita zvuku nadstandartní,není jim co vytknout,ale taky mě moc nebaví poslouchat,takže leží bokem :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Dasta »

Porovnal jsem si dnes tento titul.
IMG_20210114_140531.jpg
V původním americkém vydání
IMG_20210114_140824.jpg
proti vydání Music On Vinyl
IMG_20210114_140604.jpg
Všimněte si prosím, jak má původní vydání rozdílné drážkové pole, oproti vydání MOV.
Nejprve vydání MOV.
Zvuk je frekvenčně srovnaný, nástroje oddělené, percuse jsou dechberoucí.
Dalo by se říci, že zvuk je hodně hifi, nástroje mají tělo, přestože se jedná o nástrojově řídkou hudbu, zážitek je maximální.
Technická kvalita je excelentní, pozadí tiché, nelze nic vytknout.
Americké vydání zdaleka nedosahuje technické kvality výlisku MOV.
Zvuk je krapet jiný.
Celá nahrávka je světlejší a podaná s nebývalou nevazanou jásavostí a muzikálností.
Poslech není tak hifi, je ale zábavnější.
Myslím, že nelze říct, která deska je lepší, nebo horší. Každému bude vyhovovat něco jiného a o tom to je. Možnost výběru.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Quentin »

m+m píše: 14 led 2021 13:18
Dasta píše: 14 led 2021 12:42 Abys to dobře pochopil, vůbec nechci rozporovat Tvůj názor.
Jestli to neposloucháš, pošli prosím seznam do SZ, eventuálně bych něco odkoupil.
Taky bych třeba něco koupil.
Mám jich 6. Z toho 4 dárek (a ještě jsem si je navíc přál :silent: ), ty prodat nemohu, to se nedělá. Ze zbylých dvou si jednu chci nechat. A tu poslední vám nenabízím, ta má uprostřed strany A (asi) vadu pressu. Ve dvou mezerách a skladbách na ně navazujících je slyšitelné šustění, které je už za hranou.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Janik »

Budúci týždeň to bude mať aj Bakelit.

https://www.musiconvinyl.com/catalog/mi ... BAo_-Ao_yI
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Music on Vinyl

Příspěvek od Janik »

Akože klobúk dole nad Nina Simone pastel blue a Miles Smiles. Výborný zvuk.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Odpovědět