Co právě poslouchám

Co si právě pouštíte k poslechu? Inspirujte ostatní.
Odpovědět
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

Hudba PHRONESIS je skvělá, mám 6alb a zvuk je slušný ale někteří prožívači DR by nemeli radost, zkoušel jsem to v PC a je to od 7 do 10. E.S.T se mě líbí o něco víc. Právě hraju LEUCOCYTE a pak si dám posmrtné 301.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ono velke DR neni vsespasne. U nektere hudby to je vylozene nesmysl. Ja jsem si u spousty muziky zkusil dynamicky rozsah zvetsit a nekde to bylo lepsi, jinde se to ale trochu rozpadlo. A zrovna Phronesis byl ten pripad. Ta jejich muzika i zvuk drzi pohromade castecne i proto, ze to nema zrovna DR 16 :-?
Dieter Burmester
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

Jasně, spousta CD to nemá zrovna ideální a jsou skvělé. Ta jejich hudba je samozřejmě výborná ale musim to vic naposlouchat. Zrovna hraju E.S.T. 301 ale pak si od nich něco dam.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Dieter Burmester »

PGH píše:Jasně, spousta CD to nemá zrovna ideální a jsou skvělé...
To si myslim, ze neni stastne vyjadreni. Spousta CD nemaji vysoka DR a je to pro hudbu, kterou nesou, prave idealni a tim jsou (mimo jineho) skvela. No a pak je spousta CD, ktera nemaji vysoka DR, ale pro hudbu, kterou nesou, to idealni neni. A prave pred takovymi je potreba byt ve strehu :smile:
Dieter Burmester
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

Souhlas, tak nejak jsem to myslel ale blbě napsal. Naštesti pro mě mam vsechny pro zasadni cd vydane v devadesatkách a v poslednich letech kupuju klasiku, jazz a to je nahrané skvěle nebo aspon poslouchatelně.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

PGH píše:Jim Hall - Concierto (1975) výborná nahrávka, zvuk dělal Rudy van Gelder!
Zase hraje a je skvělá, posledni dobou mam tyto jazové nahravky z 50-60 let moc rad.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od RedBaron »

Debata pěkná, ale můj názor je ten, že si nedovedu si představit muziku, který by větší dynamický rozsah měl ublížit. Je přece mnohem lepší ve chvíli, kdy kapela přidá, že to zní přirozeně a je detailně slyšet, že se zrovna pořádně opřeli do nástrojů a ne že to zní jako když někdo vosolil zesík s reprodukovanou muzikou těžce za hranu jeho možností.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak treba techno a zanry pribuzne. Jak tam chces dynamiky docilit? A k cemu to bude dobre? Nedavno jsem slysel jednu americkou hardcore metal (oni tomu teda rikali “yacht metal” :lol: ) kapelu a rikam si: super zvuk! :thumbup: Pak jsem to premeril a DR5 :lol: Bylo to diky tomu pevne a presne zarizle, ze vetsi DR bych ja osobne odmital.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od timcs »

Dieter Burmester píše:
timcs píše:
Dieter Burmester píše:Jiz od casneho rana jedu Phronesis. Dnes to bude jejich den :lol:
97AB71E2-B715-40A2-9169-A0B354D3F91E.jpeg
Vynikajúca hudba aj zvuk. :thumbup:
Okrem poslednej, čo ma neminie a Organic Warfare a Green Delay mám všetky. Kde si kupoval Organic Warfare a Green Delay, nakoľko na ich stránke v odkaze nie je cd, je len digitálny formát? Vďaka za odpoveď.
Sehnat prvni dve alba je opravdove dobrodruzstvi :lol: Green Delay jsem vydrazil na eBay jako pouzite CD, avsak ve 100% stavu za 25€ + postovne. Sehnat Organic Warfare bylo jeste daleko slozitejsi, ale paradoxne levnejsi. Nasel jsem to album na francouzskem Amazonu taktez jako pouzite, ale opet ve 100% stavu. Jenze prodejce nebyl ochoten zaslat do CR. Musel jsem si to nechat poslat k jednomu memu francouzskemu klientovi, ktery mi to potom preposlal do CR. Cele i s postou to vyslo ale jen na 17€. Duvod, proc prvni dve alba na Bandcampu jiz nekoupis, je zkratka ten, ze jsou jiz vyprodane.

Poznamka ke zvuku: VYBORNY! :thumbup: Predevsim ale u alb, ktera byla natocena v tom danskem studiu. Treba takovy Parallax hodnotim o pul hvezdicky nize a je to zkratka tim, ze to tocili v Abbey Road. Z vlastni zkusenosti mohu rict, a ta vlastni zkusenost prameni z vlastni navstevy AR, ze AR tezi ze sve tradice a jmena (trochu mi to pripomina prazskou FAMU, coz je teda skola. Ale takovy rocnik, ktery tenkrat vyprodukoval legendy filmove nove vlny, uz se zrejme nikdy nezopakuje.), ale v absolutnim srovnani s konkurenci jiz na samotnou spicku nesaha. A to jak zvukem, tak i pristupem nekterych tamejsich zamestnancu, ze ktereho mi obcas lezly oci z dulku.

Jeste poznamka k hudbe samotne: pro mne je to nejprogresivnejsi trio v obsazeni bici, basa, klavir, jake znam. Vse ostatni vcetne slavneho Esbjörn Svensson Trio nebo GoGo Penguin (coz jsou vylozene deticky) u mne razem spadlo do kategorie “sukaci jazz”. Nic objevneho, nic zabavneho :sad:

Všeto, čo píšem, je iba môj subjektívny názor!
Tak to si ma nepotešil. Asi si budem musieť vystačiť s cd, ktoré mám od nch.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak mně to nedalo a pustil jsem si dnes také Phronesis, mám pouze jedinou desku Walking Dark, kterou mi přivezl Davidhighend z GB. Hudba je to zajímavá a kvalita nahrávky je také výborná. Jen snad malé negativum, úvodní skladba jako by se až moc nápadně podobala hudbě Avishai Cohena z desky Continuo, další skladby už mi to nepřipomínají.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Dieter Burmester »

timcs píše:Tak to si ma nepotešil. Asi si budem musieť vystačiť s cd, ktoré mám od nch.
Ja bych nehazel flintu do zita. Na eBay si uloz vyhledani techto alb s tim, ze kdyz se neco objevi, tak ti prijde upozorneni. Treba to bude i za nejakou snesitelnou cenu :smile: Taky bych se obcas mrknul na Discogs, tam se to taky muze cas od casu objevit :-? No a jako posledni moznost navrhuji Google, to taky jeden nikdy nevi, jaky vysledek to vyhodi :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od timcs »

Dieter Burmester píše:
timcs píše:Tak to si ma nepotešil. Asi si budem musieť vystačiť s cd, ktoré mám od nch.
Ja bych nehazel flintu do zita. Na eBay si uloz vyhledani techto alb s tim, ze kdyz se neco objevi, tak ti prijde upozorneni. Treba to bude i za nejakou snesitelnou cenu :smile: Taky bych se obcas mrknul na Discogs, tam se to taky muze cas od casu objevit :-? No a jako posledni moznost navrhuji Google, to taky jeden nikdy nevi, jaky vysledek to vyhodi :lol:
Ďakujem. Uvidíme, či sa šťastie usmeje na mňa.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše:Jen snad malé negativum, úvodní skladba jako by se až moc nápadně podobala hudbě Avishai Cohena z desky Continuo, další skladby už mi to nepřipomínají...
Uz jsem na to prisel, to je diky tem unisono pasazim. Cohen jich ma na Continuu mraky :smile:
Dieter Burmester
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

PGH píše:Chick Corea / Steve Gadd Band - Chinese Butterfly (2018) Flac 24/96 Skvěla muzika a velice dobry zvuk. Už jsem objednal i originalni 2CD, vyšlo i jako 3LP.
Pravě dorazilo toto 2CD, už se toči. Výborná muzika starších pánu co už si nic nemusi dokazovat. Opravdu velká pohoda, mužu jen doporučit. Zvuk je taky výborný.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

KLÁVESOVÁ KONKLÁVA - VIKLICKÝ - JONÁŠ - RŮŽIČKA živá nahrávka z 76, stáhl jsem flac z supraphononline a udělal si CD, na CD nikdy nevyšlo. Hraje to opravdu výborně, mám i LP tak můžu srovnávat.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od THXKO »

Tento album Nilfsa Logrena môžem počúvať nonstop ^:)^
5-ka je moja srdcovka :angel:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pro mne nejlepsi zvukova verze tohoto nototricky znameho alba :thumbup: A to i ve srovnani s SACD (ktere ma stejne puvod v PCM transferu) a 2LP 45 rpm od Analogue Production, dokonce i Speaker Corner verzi, kterou povazuji jinak za naprosto bozi :!: Jedinou vadou na krase jsou prehozene kanaly oproti puvodnimu zamyslu puvodniho inzenyra, ale takto to ma naprosta vetsina vydani, takze to vlastne odpovida vetsinove posluchacske zkusenosti :smile:
C652D3C4-58EA-45F0-9286-C47D462E8ADD.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Mark Levinson »

Dnes si dávám The Great Jazz Trio - Blue Minor (SACD), slyšel jsem asi tři krát a vtahuje mne to čím dál víc, moc dobrý tip od Soungardena. Díky za něj :thumbup:

Hank Jones - piano
George Mraz - bass
Billy Kilson - drums

Obrázek

Hudba: (*) (*) (*) (*) 1/2
Zvuk: (*) (*) (*) (*) (*)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dalsi ze zvukove dokonale vydarenych titulu z produkce Lasting Impression Music :thumbup: Ackoliv ma toto vydani oproti “konkurenci” lehce nizsi DR, tak zase vynika prijemnejsi barvou a naprosto famoznim prostorem :thumbup: Zkratka outstanding :clap:
FFBF5DDC-F4B5-43BB-8638-E3F8B125F554.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od timcs »

:thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Dieter Burmester »

:thumbup:
3871E5E2-7785-4C9F-ABFF-B42D3E30E172.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Mark Levinson »

Hugh Masekela - Hope (SACD - Analogue Production)
Čest jeho památce.


Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od timcs »

:thumbup:
8542D175-884B-46A6-AB7D-355140E93743.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od fox »

Mark Levinson píše:Hugh Masekela - Hope (SACD - Analogue Production)
Čest jeho památce.


Obrázek
Podobnou muziku poslouchal můj otec. Teď má už 82 let. Ty dědku ! :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

U. SRINIVAS and MICHAEL BROOK - DREAM (RealWorld 1993) Nádherná muzika ochucená vychodni kulturou a neskutečně kvalitní zvuk.
Bond 007 alias Monte

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Ray Manzarek, tak trošku zapomenutý,opomíjený. Jenže všechny desky jsou absolutně TOP :arrow: https://en.wikipedia.org/wiki/Ray_Manzarek
disco-scaraba575.jpg
a pak si pustím
disco-nite-b575.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

BILLY COBHAM - ART OF FOUR (2001)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Mark Levinson »

fox píše:
Mark Levinson píše:Hugh Masekela - Hope (SACD - Analogue Production)
Čest jeho památce.


Obrázek
Podobnou muziku poslouchal můj otec. Teď má už 82 let. Ty dědku ! :lol:
Hudba nezná věkových hranic. :cool:
Mark Levinson
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od vitek »

A pro dědky, kteří nevyhodili kotoučák: http://store.acousticsounds.com/d/11882 ... 5_IPS_Tape
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

Rudy Linka - American Trailer (2017)
Bond 007 alias Monte

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:arrow:
folder.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Front.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

folder.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

slits.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

PGH píše:Rudy Linka - American Trailer (2017)
Znovu si pouštím toto výborné CD (vyšlo i LP), kdyby ho nekdo chtěl tak jej musi koupit přímo na jeho stránkách nebo na koncertě protože v obchodní distribuci neni.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH píše:
PGH píše:Rudy Linka - American Trailer (2017)
Znovu si pouštím toto výborné CD (vyšlo i LP), kdyby ho nekdo chtěl tak jej musi koupit přímo na jeho stránkách nebo na koncertě protože v obchodní distribuci neni.
Rudyho Linku mám rád a vlastně mám jen jednu desku "Re:connect, kterou poslouchám poměrně často. Tuhle novou desku "American Trailer" neznám a musím si ji někde poslechnou a případně objednat.
Právě mi hraje Re:connect :thumbup:

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Frogyman »

add Rudy
- nejlépe poslechnou živě - 7/3 v Brně :-)
https://semilasso.cz/akce/detail/rudy-l ... an-trailer
Popř. je deska na Spotify...
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

zabiny007 píše:add Rudy
- nejlépe poslechnou živě - 7/3 v Brně :-)
https://semilasso.cz/akce/detail/rudy-l ... an-trailer
Popř. je deska na Spotify...
Obrázek
Tak to bych rád zašel ale jsem na neschopnosti po operaci kolene takže si jen pouštím CD ale mám jich 8 takže si to užiju aspoň tak.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

Právě mě hraje Rudy Linka 2CD RETROSPECTIVE (2015) velice pěkně udělaný obal.s.pěknou knížkou.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od PGH »

Black Sabbath - Paranoid (AudioPhil Edition 24/192) - 1970
Odpovědět