Jak casto poslouchate hudbu?

Obecná diskuze o hudbě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od Teti »

Ted o prazdninach se docela flakam, takze na svem hlavnim systemu posloucham tak 3 hodinky denne vetsinou pozde odpoledne nebo vecer.
Mam svuj pokoj a nemusim se z nikym hadat a delit a sousedi jsou uplne hlusi :)
Jinak zbytek dne posloucham na svem druhem systemu vetsinou radio Classic FM nebo poustim z pocitace. Vikendy pracuji,takze tam nic moc

V rijnu me zacina skola, takze tam bych to videl na dve hodinky denne na hlavnim systemu nekdy pozde vecer.

Hudba je pro me velice dulezita soucast zivota a pri poslechu jsem v hypnotickem polospanku. Nekdy je to poradny fetakuv ulet. A co vy?
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od PGH »

Maximalne 10 CD a to vetsinou v sobotu a nedeli, polovinu na sluchatka a zbytek na bedny. LP tak 2az3 za mesic ale o to vic si to vychutnam. Ted ma zacina dovolena tak ten poslech trochu dozenu kdyz je venku tak hnusne!
Odar

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od Odar »

Teti píše:v polospanku
Tak pocuvam rad na sluchadlach. Mam vtedy lepsie vnimanie a dobre si oddychnem. Co sa tyka kvantity - podla nalady. Niekedy nepocuvam aj tyzden a potom zas pocuvam tyzden. Zalezi od nalady. Vacsinou ale pred vecerom a vecer (pred spanim).
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od Teti »

Ja taky posloucham hudbu pozde odpoledne nebo az vecer. Rano nikdy, asi bych si to tak neuzil. Zajimave, ze na filmy muzu cumet vzdycky :)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od martinowsky »

Dopoledne nebo přes den bigbít na plné koule když situace dovolí a něco v baráku makám. To se podaří tak jednou za měsíc když jde manželka s malou někam ven na delší dobu a já zůstanu sám. Jinač několikrát za týden v podvečer a nebo večer.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od fox »

Na vintage poslouchám někdy i několik hodin denně. Na sestavě v obýváku, když je manželka někde mimo, abych si to mohl pořádně užít. Sluchátka moc nepoužívám. Nezdá se mi to ono.
U poslechu taky někdy vytuhnu. Hlavně odpoledne, když se vrátím z práce. Ale na konci desky se většinou vzbudím. Automat vintage gramofonu to přinejhorším jistí. Někdy se stane, že novou desku si pouštím i třikrát, protože vnímám pouze začátek a konec strany. :smile: Nakonec i to je relax a poslech dobré muziky k tomu patří.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od monte »

U poslechu taky někdy vytuhnu. Hlavně odpoledne, když se vrátím z práce. Ale na konci desky se většinou vzbudím. Automat vintage gramofonu to přinejhorším jistí.
:lol: :lol: :lol:

Už víte co je skalní hifista. Ne, že budu sedět jako struna a poslouchat kabely za bednami. Dobrá muzika a hifi vetšinou provede to, co s FOXEM :clap:

Měli by se vymyslet ocenění


Obrázek
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od Mirek »

Stejně jako Fox poslouchám hudbu, kromě dovolené úplně každý den několik hodin (jsem závislák), ale naštěstí teprve až příjdu z práce (do žádné nechodím :thumbup: ). Sluchátka vůbec nepoužívám - nebaví mě to, není nad vnímání hudby celým tělem. Sestavu mám v obyváku, který mám celý pro sebe, je to taková moje hudebně-televizní-počítačová síň, takže žádná přetahovaná s manželkou jest-li bude Clapton nebo seriál :angel: . Často se u poslechu dívám také na televizi bez zvuku (sport, nebo National Geographic s titulky) - tohle asi budou někteší zdejší členové pvažovat za neodpustitelný hifistický hřích :oops: . Také u hudby pracuji, popř. se bavím na počítači. Takže někdy je hudba jenom kulisa, ale vždy ji vnímám a dává mi energii stejně jako při soustředěném poslechu. No a taky někdy stejně jako Fox u hudby vytuhnu - poslouchajíc ji v pohodlném dvojkřesle obložený měkkými polštáři. Hudba je zkrátka nedílná součást mého života - včetně nějakého toho hi-fi blbnutí s občasným upgrade, ale rozhodně nejsem lovec zvuku, který do zblbnutí porovnává s čím a kdy zní ten určitý zvuk líp
monte

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od monte »

monte píše:
U poslechu taky někdy vytuhnu. Hlavně odpoledne, když se vrátím z práce. Ale na konci desky se většinou vzbudím. Automat vintage gramofonu to přinejhorším jistí.
:lol: :lol: :lol:

Už víte co je skalní hifista. Ne, že budu sedět jako struna a poslouchat kabely za bednami. Dobrá muzika a hifi vetšinou provede to, co s FOXEM :clap:

Nemělo by se vymyslet ocenění

Obrázek
Poslední dobou zatuhávám čím dál víc a to mám jít do důchodu až v 65 letech :ymdevil: :lol: spíš po čtyřech ...............
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od slayers »

Denně a co to jde,někdy u toho něco tvořím,někdy počítačuju no a někdy se pouze věnuju hudbě.
Někdy si poslechnout soustředěně třeba Panteru je brutus :mrgreen:
No a často jako milovník kávy popíjím ve formě presíčka tento nápoj.
Činnost provozuju celodenně jak čas dovolí.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
bertram

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od bertram »

Tu by som sa na to pozrel z rôznych uhlov pohladu. Keď som mal aparatúru v práci vo svojéj pracovni , počúval som vždy,
poobede a v sobotu a nedelu , keď som šiel z relaxovať do práce , aký paradox.

Po skončení dobrých časov , som všetko presťahoval domov , do obyváku , spojeného s kuchyňov sa dobré časy skončili. Posluch bol a
v súčasnosti je , len keď je možnosť a klud , nie kedy som chcel ja , ako predtým.

Nedávno sme spravili generálku v izbách našich ratolestí.Kedže dcérka po skončení VŠ už pracuje a má tam aj svoje bývanie, hlavne
v jej izbe sme spravili velké upratovanie. A tu , okrem reštruktualizácie zariadenia a pod. som po šiestich rokoch zapojil komponenty,
ktoré mala v izbe a ktoré som kúpil niekedy okolo r. 1994. Ide všetko o SONY. Je tam i Tape deck a Miny disc.Keď som si pustil staré
nahrávky na týchto nosičoch a v izbe mojéj dcéry , bol som v úplnéj eufórii.Ten klud , kde ma nik nerušil, pohoda a relax , to sa nedá
porovnať s tým , čo mám v obývaku. Všetky tie staré nahrávky mi pripadali neskutočne krásne.Mal so pocit , že toto je ten high end.

Aj keď v obyváku mám modernejšie a omnoho drahšie prístroje , ten pocit uvolnenia , ako v samostatnéj izbe , kde sa dokážem
uvolniť , sa nedá porovnať.

Zhrnul by som to asi tak , že všetko to nové čo mám v obývaku počúvam , len keď som sám doma a mám úplný kľud , nedá sa určiť
ako často a pravidelne.

Ak by som už navždy zabral izbu mojéj dcery , povedal by som , že počúvam a relaxujem každý deň a vždy keď mám chuť.

Spoločný priestor a vlastná kutica je proste neporovnatelná , čo sa týka aj toho , ako často počúvame hudbu.
elektrosklady
Příspěvky: 26
Registrován: 04 říj 2012 18:28

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od elektrosklady »

Hudbu poslouchám denně. Při práci na PC poslouchám přes PC reproduktory Creative Inspire se subem (na jejich kvalitu při tichém poslechu nedám dopustit), takto vyselektuji to, co bych chtěl pořádně slyšet "full forte" na hi fi sestavě.
A když mám čas, tak v obýváku vychutnám vybranou nahrávku. Bohužel, někdy se stane, že zvuk není takový, jako u PC, vyniknou všechny nedostatky v nahrávce, někdy si zvuk nesedne s akustikou mého pokoje.
Jinak si také připravuju CD RW do auta, když jedu do práce, abych nemusel poslouchat rádio s pořád stejnou produkcí.
No a když vystoupím z auta, tak nasazuji MP3 přehrávač, protože to mám do práce tak 1,5 km. V práci ladím Radio Beat.
Od jara do podzimu mám druhý pár reprosoustav na terase, takže mě třípásmovky oblažují i při pracech na zahradě.
bertram

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od bertram »

Koniec sveta neprišiel, tak treba brať všetko s mierou. V práci hudobné ticho , auto bežné rozhlasové stanice a doma ak mám
chuť a možnosť , tak si muziku pustím a vychutnám s každým detailom. ;)
VinylCollector
Příspěvky: 42
Registrován: 25 bře 2011 18:08
Bydliště: ZLÍN

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od VinylCollector »

Co nejvíc to jde, takže až člověk dorazí utahanej z práce a udela potřebné, tak se s chutí venuje koníčku. Vytáhne z radostí vinyl,nebo CD,kazetu,pásku a odpočine tělu a duši.
Sberatel Muziky LP, CD,MC,DVD a tak trošku muzikolog začátečník

Gramo Sony PSLX 300 USB,Repro Pioneer S-H510V,DVD Player Pioneer DV- 610AV,zes. Pioneer A - 209 R,Cívkový Magnetofon AKAI GX-630D,Tape Deck:Technics RSBX 701,CD Player Technics SL-PG 590
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od Tinariwen »

Čo sa týka počuvania hudby tak som gembler...hudbu počuvam vkuse..auto,praca za počitačom,auto,doma v posluchovni...
Nepočuvam na sluchatka.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Jak casto poslouchate hudbu?

Příspěvek od adrian »

Hudbu pocuvam denne,cez tyzden po praci 3 az 6 hodin a cez vikend 12 az 16 hodin.Takmer vzdy SACD. Sluchatka nepozivam,ak neratam k mp3.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Odpovědět