Co právě poslouchám na VINYLU

Podělte se o to co jste právě vložili na gramofon.
Odpovědět
terahera

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od terahera »

Nils Lofgren-I Came To Dance,deska z roku 1977,A&M Records.Vůbec nevím,kde jsem k ní přišel a že ji vůbec mám :crazy: Dnes jsem ji našel při probirani své sbírky
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Dieter Burmester »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
38D1DC4D-9C22-41A9-BB0D-DD94F5877C8B.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od RedBaron »

:thumbup:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Dieter Burmester »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
C4A944D0-49D1-4CFF-90E3-4265E361F6B8.jpeg
Lepčí reedice než ta od Friday Music :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od vitek »

Men At Work - Business As Usual, MFSL

Tak jsem si zavzpomínal.... a u poslední skladby jsem chrochtal blahem....
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od valderon »

Nově vyšlo lp Daniel Landa - Valčík a Kryštof - V silocarach.(a další jejich alba, ale já se ženou chtěl pouze tyto, ikdyž po dobré zkušenosti možná koupím i další :lol:)
Moc pěkně se jim to povedlo. Pro mě proti cd jednoznačně lepší oboje, ale ten Valčík je opravdu úžasný. Koupil jsem v Musicrecords v předobjednávce za pár korun. Kdo toto můžete, neváhejte :thumbup:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od vitek »

Doma klid, tak pohodovka:
PATRICIA BARBER - Mythologies, MFSL, 2x180G
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od valderon »

Queen - Innuendo, 2lp Virgin 2015. Srovnal jsem to s původním anglickým vydáním. Původní je zvukově světlejší, prostorovejsi, takové éterické. Remaster je mírně hutnější,hlubší bas, ale jinak taky výborný. Nemám problém si pustit obě, což je pro 2015ku dobrá vizitka :thumbup:
Původní vydání jsem musel mít, jedná se o mé nejoblíbenější album této úžasné kapely. Navíc ty vzpomínky z mládí, které se k tomuto albu váží...
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Dasta »

Jarku,
Vzpomínky z mládí ah ano
Také vzpomínám na rok69, zábava na pražské Jahodnici, Skupina P67 a skladba "Hush".
Velmi pěkné...
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od lidumil »

69 snad ještě Queen nehráli :eek: :sad:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Dasta »

Hush je skladba od Billy Joe Royal, kterou složil Joe South a vroce1968 jí měli v repertoáru Deep Purple ve svém prvním složení ještě s Rodem Evansem.
Zde nešlo o Queeny, ale o ty vzpomínky (na skladbu Hush).
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od lidumil »

Aha, tak to pak jo.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Dasta »

Pro zajímavost ještě uvedu, že Hush pochází z alba Deep Purple "Shades Od Deep Purple"z roku68 (s Rodem Evansem)
Pražská kapelaP67(bývalí členové The Primitives Group)tuto skladbu měla vroce69. ve svém repertoáru.Z této desky ještě tehdy hráli "I'm So Glad a HeyJoe.
Hush nejvíce proslavil Viktor Sodoma na Prvním Československém beatovém festivalu v pražské Lucerně.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od vitek »

Rush - Permanent Waves, 180g, MFSL. Radost poslouchat...
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od vitek »

Natalie Merchant - Tigerlily, 180g Vinyl, 2LP 45rpm
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od vitek »

Janis Joplin - Pearl, 180g, 45rpm 2LP
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od aretax »

Túto LP sa mi podarilo kúpiť na Morave v jednom antikvariáte za 80 Kč. Je to originálne vydanie, úplne nová, nikdy nehraná. Keď som ju vyberal, ešte elektrizovala. Dokonca s podpisom nebohého Fedora Freša. Náhraná je excelentne. Aj Opus má niektoré vynikajúce nahrávky. Táto LP patrí medzi ne.
cover_1022111772016_r.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od YamahaMan »

Po čase nová LP, orig. vydanie, konečne doma....
Q5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

R-7795694-1448990439-2978.jpeg.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od vitek »

Alan Parsons - I Robot - 180g, 45RPM, 2LP
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od valderon »

Vítek :
Alan Parsons - I Robot - 180g, 45RPM, 2LP
Dle popisu tuším, že I robot je od Mofi. Zrovna přemýšlím o koupi tohoto lp, můžu se zeptat na kvalitu zvuku u lisu? Lupance, hukot drazky? Teď jsem koupil Patricia Barber mythologies od Mofi a velké zklamání z lisu. Prska, lupe, hučí. Nepomohlo ani vice násobný praní. Proto tě prosím o zkušenost. Děkuji moc. (vím, že můžu zrovna koupit zrovna smolný kus)
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od vitek »

Valderon:

Nažhavil jsem zesilovač a pustil I Robot ještě jednou. Čistá radost a potěšení! Bez lupanců a šumu!!! Šlape to jak... Akorát první skladba začíná dost potichu, tak když to hodně zesílím slyším lehký šum v drážce, ale pak na takovou hlasitost nemohu poslouchat - je to moc, takže když začnu na normální hlasitosti, tak ten šum neslyším.
P.B. - Mythologies je pravda horší. Mám poznámku, že se mám při dalším praní zaměřit na druhou stranu první desky, kde je v skladbě Orpheus velký lupanec - viditelně bez příčiny... a taky lehce šumí při tom klavírním sólu. Na druhé desce sem tam malé lupance. Je to škoda, ale mám jí moc rád, tak je odpuštěno.... Pokud jsi ji koupil teď, tak bych neváhal reklamovat. Já ji mám už dýl....
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od valderon »

Vitek: moc děkuji!
terahera

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od terahera »

Jste mě trochu navnadili,tak jsem prošel zbírku a našel dvě lp,Eye in the sky :thumbup:

Obrázek
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od aretax »

Nové spracovanie pôvodného koncertu Gemini Suite. Jenoducho - vynikajúce a aj vynikajúca kvalita nahrávky.
Jon Lord.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od JAPEX »

Cover nenadchne, ale co je vytlačeno do "gumoasfaltu" překvapí!
Známé melodie na kytaru a famózní zvuk :thumbup:
IMG_5349.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Frogyman »

JAPEX
To rád slyším. zrovna mi totiž přistál do celního skladu Fedexu balíček, kde je mimo jiné i tento titul. :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od JAPEX »

zabiny007 píše:JAPEX
To rád slyším. zrovna mi totiž přistál do celního skladu Fedexu balíček, kde je mimo jiné i tento titul. :cool:
Já měl smůlu. Můj první výlisek měl na 3 tracku výrobní vadu a nepříjemně to lupalo na celé této skladbě (vada byla vidět jenom pod lupou a byla asi 15mm dlouhá a na celou šířku skladby - zikzak zatvrdlý plast tvářící se jako vlas). Až jsem po zjištění příčiny začal zkoumat i přenosku, jestli ji kus nechybí :crazy:

Osobně ale musím říct, že na rozdíl od MFSL, vinyl nesoucí logo TBL a IMPEX je neskutečně kvalitní. To opěvované MFSL jsem vracel snad už 5x!!! A i tak lupou a praskají i jejich desky bez "vady".
A přijde mi, že poslední od AP se hooodně polepšily. Ty první co mám taky nestály za nic.... :cool:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od valderon »

Musím souhlasit, že Mfsl není žádná jistota v kvalitě lisu a dokonce ani hudebně. Jedná se dle mého názoru jen o výjimky, ale když na ní člověk zrovna narazí, tak to zamrzí díky ceně, ale v mém případě i očekávání. Přesto jsem nezanevřel a objednávám dál. Teď čekám na Santana - Santana a Alan Parsons Project - I Robot, obě v 45rpm, tak jsem moc zvědavý. V poslední době jsem na kvalitu lp měl spíše smůlu, o to víc mě potěšilo LP právě od mfsl Supertramp-Breakfast in America. Prvotřídní kvalita i zvuk. Za mě velmi povedené. Tímto ti Sašo ještě jednou moc děkuji za ochotu. A všichni kdo na toto lp čekáte se těšte, je na co :thumbup:. Jsem zvědavý, jestli někdo napíše srovnání, porovnání s tím co vlastní za různá vydání. Já nemůžu, vlastním pouze 1 cd, ale lp je pro mě rozhodně lepší.
JAPEX

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od JAPEX »

Asi jsem divnej, ale já raději vyhledávám LP 33rpm. Ty 45rpm jsou teď nějak moc u vydyvatelů oblíbené. Třeba řadovku (ne výběr) Tsuyoshi Yamamoto trio od IMPEX jsem novou (nově vydanou) 33rpm nenanšel a použitá stojí cca 180€ bez poštovného...to samé je Jacintha nebo Kei Akagi od Groove Note. Ty ale na 33rpm mám :thumbup:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od lidumil »

valderon píše:Musím souhlasit, že Mfsl není žádná jistota v kvalitě lisu a dokonce ani hudebně. Jedná se dle mého názoru jen o výjimky, ale když na ní člověk zrovna narazí, tak to zamrzí díky ceně, ale v mém případě i očekávání. Přesto jsem nezanevřel a objednávám dál. Teď čekám na Santana - Santana a Alan Parsons Project - I Robot, obě v 45rpm, tak jsem moc zvědavý. V poslední době jsem na kvalitu lp měl spíše smůlu, o to víc mě potěšilo LP právě od mfsl Supertramp-Breakfast in America. Prvotřídní kvalita i zvuk. Za mě velmi povedené. Tímto ti Sašo ještě jednou moc děkuji za ochotu. A všichni kdo na toto lp čekáte se těšte, je na co :thumbup:. Jsem zvědavý, jestli někdo napíše srovnání, porovnání s tím co vlastní za různá vydání. Já nemůžu, vlastním pouze 1 cd, ale lp je pro mě rozhodně lepší.
Taky by mě zajímalo porovnání s původním MFSL vydáním.

Obrázek
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Dieter Burmester »

JAPEX píše:Asi jsem divnej, ale já raději vyhledávám LP 33rpm. Ty 45rpm jsou teď nějak moc u vydyvatelů oblíbené. Třeba řadovku (ne výběr) Tsuyoshi Yamamoto trio od IMPEX jsem novou (nově vydanou) 33rpm nenanšel a použitá stojí cca 180€ bez poštovného...to samé je Jacintha nebo Kei Akagi od Groove Note. Ty ale na 33rpm mám :thumbup:
Ty 45 rpm jsou u vydavatelu oblibene predevsim proto, protoze to mas minimalne na dve placky a to je zase vice penizku. Kazdopadne...resime tu kdejake woodoo zlepsovaky, ale dobrovolne se obrat o zcela prokazatelny prinos vyssi drazkove rychlosti? To bych ja osobne nechtel, protoze treba jen co se uhloveho zkresleni tyce, tak je o tretinu nizsi. Nekdo bude argumentovat, ze musi kazdych 8 minut desku obracet. To je ale spatnou dramaturgii tvorby alba jako takoveho, protoze ja osobne jsem kolikrat na jednu stranu nacpal bez problemu 15 minut zaznamu a to i dosti protifazniho. Nehlede na to, ze to namodulujes vyrazne vyse a tim padem mas i lepsi pomer uzitecneho zaznamu k tomu neuzitecnemu. Pokud nejsi Miro Zbiro, tak vetsinou pochopis, ze 45 rpm je vzdy zvukovym prinosem.
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od JAPEX »

...a co tomu říká přenoska? :-?

PS: někde jsem tu, myslím, psal, že zvuk je lepší ze 45rpm. Než ale to nižší zkreslení spíš vnímám vyšší dynamiku nahrávky. Na těch 33rpm mě ale baví to "dolování" dobrého zvuku :mrgreen:
A to, že se to musí často otáčet...? To je to přeci parádní: zastavit + odšroubovat + otočit + zase přišroubovat + očistit + vyleštit jehlu... :angel:
To neodmyslitelně ke gramofonu patří :-j (když jsem poprvé viděl pana Žaloudka před mnoha mnoha lety Na Petynce otáčet desku, tak mi z toho běhal mráz po zádech :shh: )
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Frogyman »

lidumil píše: Taky by mě zajímalo porovnání s původním MFSL vydáním.
Teoreticky by se to dalo zrealizovat v úterý odpoledne. Budeme se s Dastou pohybovat kousek od Tebe. Více v SZ.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Dieter Burmester »

JAPEX píše:...a co tomu říká přenoska? :-?

PS: někde jsem tu, myslím, psal, že zvuk je lepší ze 45rpm. Než ale to nižší zkreslení spíš vnímám vyšší dynamiku nahrávky. Na těch 33rpm mě ale baví to "dolování" dobrého zvuku :mrgreen:
A to, že se to musí často otáčet...? To je to přeci parádní: zastavit + odšroubovat + otočit + zase přišroubovat + očistit + vyleštit jehlu... :angel:
To neodmyslitelně ke gramofonu patří :-j (když jsem poprvé viděl pana Žaloudka před mnoha mnoha lety Na Petynce otáčet desku, tak mi z toho běhal mráz po zádech :shh: )
Prenoska to kvituje s povdekem, protoze nemas ani tak velke zakriveni drazky, takze nepotrebujes nutne MicroRidge hrot, abys veskere ty zakruty bez ztraty kyticky vybral :thumbup:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od aretax »

[attachment=0]Tord Gustavsen Trio.jpg[/attachment
Výborný klavirista, perfektná nahrávka - ECM
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od vitek »

Genesis - 1983-98 červený boxík 4LP
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od vitek »

Pink Floyd - PULSE
...docela zážitek....
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od valderon »

Vitku, už jsem to někde psal, Pulse je opravdu výborný, souhlas. Mám od PF i Delicate Sound Of Thunder (PFRLP16) a je to taky úžasný. Přemýšlel jsem zda koupit Pulse, když mám Thunder, ale nelituji. Obě lp mají jiný sound, aranžmá, atmosféru. Kvalita lp je na obou perfektní. Nelituji koupě ani náhodou.
JAPEX

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od JAPEX »

Za mě starší ročníky...Meddle jsi slyšel!
Odpovědět