Kolik toho doma máte?

Obecná diskuze o hudbě.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od terahera »

Vienna,taky :thumbup:
Já jsem tedy data,streaming úplně nezavrhl,stálo to prachy,úsilí a čas to jakž takž ošetřit,tak jsem to samozřejmě nechal.Ale v podstatě to už používám jen na vyhledávání hudby,kdy např zde někdo něco nahodí,já poslechnu a pokud se líbí,už sháním na lp,případně cd/sacd :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Dasta »

Když probírám sbírku lp z dřívějších dob (sedmdesátých a osmdesátých let) a beru do rukou desky,tak co deska to příběh.
Zážitky nepřenositelné a navýsost soukromé.
Se zvukem to sice nesouvisí,ale emoční náboj tam je pořád,po těch všech letech.
Lp má též výhodu v tom, že se zpravidla poslouchá od začátku do konce strany a tracky se nepřeskakují. Já ostatně nepřeskakuji ani cd.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Vienna »

Dasta píše: 15 srp 2021 11:15 Když probírám sbírku lp z dřívějších dob (sedmdesátých a osmdesátých let) a beru do rukou desky,tak co deska to příběh.
Zážitky nepřenositelné a navýsost soukromé.
Se zvukem to sice nesouvisí,ale emoční náboj tam je pořád,po těch všech letech.
Lp má též výhodu v tom, že se zpravidla poslouchá od začátku do konce strany a tracky se nepřeskakují. Já ostatně nepřeskakuji ani cd.
Presne. Kdy naposledy nekoho s igelitkou plnou desek v ruce honili policajti po lesiku?
:clap:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od terahera »

Mně sice nehonili policajti s igelitkou(v té době jsem byl ještě děcko :lol: ),ale zas musím své nové přírustky nosit domů v noci,kdy komtes spí,je absolutní odpůrce hifi a všeho kolem :lol: Takže většinou nechám zasílat nosiče k sousedovi a vždy,jak mám noční,tak od něj vyzvednu a vnoci přidávám do sbírky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Vienna »

To me nenapadlo, dalsi obrovske plus PC hifi: nezanechava to stopy. Nic neneses, nic v postovni schrance, nic na poste, nic doma na polici ani v garazi...
Naposledy upravil(a) Vienna dne 15 srp 2021 12:16, celkem upraveno 1 x.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od vitek »

terahera píše: 15 srp 2021 12:11 Mně sice nehonili policajti s igelitkou(v té době jsem byl ještě děcko :lol: ),ale zas musím své nové přírustky nosit domů v noci,kdy komtes spí,je absolutní odpůrce hifi a všeho kolem :lol: Takže většinou nechám zasílat nosiče k sousedovi a vždy,jak mám noční,tak od něj vyzvednu a vnoci přidávám do sbírky :cool:
A kdy pereš?
Carlos
Příspěvky: 9
Registrován: 17 kvě 2012 16:50

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Carlos »

Taky jsem začínal s LP, jako většina pamětníků 70. a 80. let. Pak jaksi nebyl čas. Po sametu začala éra CD a taky dostupnost lepších komponent. Každý si to "vymazlil" k obrazu svému, ale doba jde dál. Hudba je tu s námi stále a čas je neúprosný. Kdo nemá poslechovku zvlášť, může nastat kolize čemu dát přednost. Manželka je taky členem domácnosti, když už jsou děti mimo a její oblíbené seriály v TV mívají většinou přednost. Pak nezbyde nic jiného než couvnout a hledat jiná řešení. Sluchátka jsou řešení. A za sebe můžu s klidem prohlásit, že dobré řešení. Hudbu si vychutnávám v klidu se sklenicí dobrého vína na terase. Nemusím řešit akustiku, klid mám jenom pro sebe a svůj poslech hudby. V současnosti za hezkého počasí v noci sleduji Perseidy a prožívám hudební emoce. Rozumím všemu co zde jiní píší o svých sbírkách LP a emocích. Taky jsem to zažíval. Se sluchátky/špunty hudbu vnímám nějak více, intenzivněji. Jak jsem už dříve psal: "je to jak droga". Minulost nám nikdo nevezme, život jde dál. Ceny elektřiny letí nahoru a zapnuté zesilovače "pěkně baští", i když to nikoho nezrujnuje. I hudba ve sluchátkách/špuntech může mít své kouzlo.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od terahera »

vitek píše: 15 srp 2021 12:15
terahera píše: 15 srp 2021 12:11 Mně sice nehonili policajti s igelitkou(v té době jsem byl ještě děcko :lol: ),ale zas musím své nové přírustky nosit domů v noci,kdy komtes spí,je absolutní odpůrce hifi a všeho kolem :lol: Takže většinou nechám zasílat nosiče k sousedovi a vždy,jak mám noční,tak od něj vyzvednu a vnoci přidávám do sbírky :cool:
A kdy pereš?
Peru průběžně,komtes jsem řekl,že se desky musí prát po pár přehráních,takže si myslí,že peru stávající lp
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vienna píše: 15 srp 2021 12:15 To me nenapadlo, dalsi obrovske plus PC hifi: nezanechava to stopy. Nic neneses, nic v postovni schrance, nic na poste, nic doma na polici ani v garazi...
A tim padem nic ze zivota :thumbdown:
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od vitek »

terahera píše: 15 srp 2021 12:43 Peru průběžně,komtes jsem řekl,že se desky musí prát po pár přehráních,takže si myslí,že peru stávající lp
:thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od PavelDosko »

Někdo si nejsem jistý zda ti plivaci na AudioPC vetev vůbec tuší o čem píši, no nic, já se vám do LP srat nebudu
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od PavelDosko »

A ano, několik set LP jsem mel/ mam, Stejně jako několik tisíc cd
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Dasta »

Pavle,
hlavně nic nebrat osobně, např.můj názor na audio pc, že to není hifi,ale softwarová záležitost,přece nemění nic na tom, že jsi výborný člověk.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše: 15 srp 2021 15:58 Někdo si nejsem jistý zda ti plivaci na AudioPC vetev vůbec tuší o čem píši, no nic, já se vám do LP srat nebudu
Pavle,v klidu,nikdo na nikoho neplive,jen každý píšem,jak to v hlavě máme,proč tohle,nebo né tohle,ale to neznamená,že když někdo jde jinou cestou,že je to špatně :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše: 15 srp 2021 13:59
Vienna píše: 15 srp 2021 12:15 To me nenapadlo, dalsi obrovske plus PC hifi: nezanechava to stopy. Nic neneses, nic v postovni schrance, nic na poste, nic doma na polici ani v garazi...
A tim padem nic ze zivota :thumbdown:
A otom to je,kdyby šlo vše hladce,bez problémů(ještě nedejbože by mně komtes ty desky třeba i platila :lol: ),tak by mně to snad ani nebavilo a začal bych asi sbírat známky :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od Vienna »

Mala kvantita muziky k dispozici ma urcite vyhody. S laskou vzpominam na doby, kdy jsem mel treba jen padesatku kazet, ktere jsem sjizdel porad dokola. Velkym mnozstvim muziky jsem se proste proposlouchal az na treba desaty poslech a nakonec se mi libily veci, ktere dnes odlozim, kdyz me nechytnou napoprve nebo napodruhe. Tehdy se mi proste nechtelo vstavat a pretacet pasek a tak se z vyplnoveho materialu vyklubal dobry song. Hodne lidi to melo asi podobne a tak de facto vznikly nektera posluchacksy "legendarni" alba, ktera by se dneska v dobe jednopisnovych interpetu nikdy nechytla jako celek. I dnes se k nim vracim, navzdory tomu, ze objektivne je to fakt dost chaby material :angel:
kychtax

Re: Kolik toho doma máte?

Příspěvek od kychtax »

S chuti posloucham stream/ z disku. Obcas koupim cd nejake pekne veci. Fyzickych medii mam minimum. Libi se mi, kolik se I "diky" nastupu streamu da koupit kvalitnich starych cd za minimalni peniz.. zaplava..za jednotky EUR.
Odpovědět