Na štěrku ala Accostic Revive

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od fox »

Výroba není složitá. Desky mi naformátovali a ohranili v OBI skoro na počkání. Rám jsem vyrobil ze soklových lišt, které jsem přilepil Mamutem k základní desce. Na rohy jsem použil rožky pro soklové lišty.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od F2014 »

@fox: Moc pěkné :thumbup:
Prosím, kde jsi sehnal tu černou hranatou lištu?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od fox »

F2014 píše: 21 srp 2020 19:37 @fox: Moc pěkné :thumbup:
Prosím, kde jsi sehnal tu černou hranatou lištu?
Je to soklová lišta Parador Sl3. Já jsem prodejce podlah Parador.
To víš, vymýšlel jsem to z materiálu, který mám doma. :smile:
Naposledy upravil(a) fox dne 21 srp 2020 19:59, celkem upraveno 1 x.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od F2014 »

Děkuji za radu. A celkově děkuji za tohle téma.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od fox »

Jednoduchý návod na výrobu základny:
Pro zjednodušení uvedu rozměr například 50 x 40 cm.

Vrchní deska tl. 18 mm, 50 x 40 cm
Spodní deska tl. 18 mm, 52 x42 cm
2 ks sokl lišty d 52 cm Parador SL3
2 ks sokl lišty d 42 cm Parador SL 3
4 ks rohů

Lišty Parador jsou ve spodní části zúžené. Na webu je obrázek. Tím zúžením přilehlou na okraj spodní desky, kde se přilepí. V rozích se spojí systémovými rohy. Ty jsou v bílé nebo stříbrné barvě.
Potom už zbývá jenom nasypat cca 2 cm štěrku, ten srovnat a na něj položit vrchní desku tak, aby se nedotýkala obvodových lišt.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od Vinco »

Naco toto niekto vobec robi, skusa, ked si to moze kupit hotove ? Vyvinute, odskusane ?
Lebo si mysli, ze ich prechci ? Ze to urobi lepsie ?
Vysvetlite mi to, prosim...
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od dkc69 »

Vinco,věřím,že jsi Tvou poznámku myslel jako ironii.Celé HIFI a HIGH END je velký koníček a člověk zkouší jak lze poslech ještě vylepšit.Mě osobně jsou tyto Foxovy podstavce sympatické a pokud je slyšet přínos v poslechu milované hudby,tak není o čem.
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od fox »

Kopie vyjde víc než desetkrát levněji. :smile: Vyrobit se dá i na kuchyňském stole.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od dkc69 »

A pokud to člověk umí,tak je to pro něj zábava a brnkačka.
mám to co mám...a jsem za to rád
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od Vinco »

...ze vy chlapci nemate renomovane firmy a nie je o vas vediet...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od fox »

Jenže renomovaná firma takovou ptákovinu předražuje a prodává za dvacet litrů. Vždyť je to Hi-fi !!! Přitom výroba včetně křišťálového štěrku vyjde na cca 1500 Kč. Kdyby to stálo 5000, tak si to koupím a nebudu nic vyrábět. Mám pod komponenty celkem devět základen. Cenu si můžeš spočítat.
Navíc, nejde o nic světoborneho. To že sypký materiál tlumí vybrace, věděli už dávno naší předkové.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od terahera »

Fox
Díky za vlákno a podrobný popis výroby :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

fox píše: 21 srp 2020 22:10 Jenže renomovaná firma takovou ptákovinu předražuje a prodává za dvacet litrů. Vždyť je to Hi-fi !!! Přitom výroba včetně křišťálového štěrku vyjde na cca 1500 Kč. Kdyby to stálo 5000, tak si to koupím a nebudu nic vyrábět. Mám pod komponenty celkem devět základen. Cenu si můžeš spočítat.
Navíc, nejde o nic světoborneho. To že sypký materiál tlumí vybrace, věděli už dávno naší předkové.
:thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od fox »

Tak co, pánové. Kdo a jak jste pokročili ? Kamarád objednával štěrkovou drť. Prodejce se divil, že se mu zvýšil v poslední době obrat. Prý nejvíc nakupují hifiste. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od PítrsPraha »

Mně se to moc líbí :thumbup: a dává mi to i smysl po stránce funkce. Vyrobit by to taky nebyl problém, mám k dispozici malou truhlářskou dílničku. Takže Tvůj recepis mě láká :-). Bohužel už teď ale mám výškáče tak tak u uší, resp. už kousek nad. Tzn. další zvýšení je nežádoucí. Leda že bych si i vyměnil nohy u otomanu, na kterém při poslechu sedím :-). A do toho se mi zatím nechce, není finální.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od F2014 »

Černou podlahovou lištu jsem tedy nesehnal :( Ale nějaké prototypy jsem si pro zábavu vyrobil (pracněji) celé ze zbytků lamina (Měl to bý jen protoyp .. teď mne mrzí, že jsem to zrovna neudělal barevně sladěné :roll: ).

Jako výplň jsem nakonec použil skleněnou drť, duté těsnění kolem podložky, ať se zamezí případnému tvrdému kontaktu s rámem a taky to zabrání vysypání stěrku z podstavy. Podle prvního testu s menším množstvím (koupil jsem 2kg) křištálu se tento zdál být při porovnání se stejným množstvím skla vhodnější. Jakmile jsem však dal větší množství skla, bylo to ve výsledku nejúčinnější. Takže rozhodla cena - za cenu 2kg křišťálu jsem koupil 25 kg drceného skla.

Zajímalo mne, jak se do zvuku promítne materiál desky mezi přístrojem a šťerkem. Měl jsem k dispozici:
- nerezovou desku 8mm
1600981667115.jpg
- žulovou desku 20mm
1600981712248.jpg
- a z terasového prkna z massarunduby jsem si vyrobil základnu
1600981637163.jpg
Největší drbačka bylo vyrobit desku z massarunduby, uříznout to na koleně tak, aby to šlo jakž takž slepit k sobě a aby to bylo aspoň trochu rovné. O to více mne pak mrzí výsledek - právě desku z massrunduby jsem vyhodnotil jako výrazně škodlivou variantu - projev systému byl zatlumený, bez výrazu - prostě všechno špatně (dokonce i ta manželka přiběhla z kuchyně, aby se podívala, co hrozného se stalo s naším aparátem :lol: ).

Nerezové i žulové provedení jsem hodnotil pozitivně. Při všech pokusech měly na vrch konfigurace, kdy bylo mezi přístrojem a podložkou tvrdé spojení (falešné cerabally, SortKony, wenge špalíčky).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od fox »

Obrázek

Podložky pod přístroje jsou vyrobené. Spotřeba celkem 65 kg křišťálu. Ale stojí to za námahu i finance. :smile:
F2014: Na materiálu se asi nemá šetřit. Soudruzi z AR to už dávno vyzkoumali. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od F2014 »

@Fox: Moc pěkné :thumbup: Soudě podle svých skromných prototypů, změna v projevu Tvého systému musela být hodně výrazná při plošné aplikaci.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od slayers »

fox píše: 24 zář 2020 21:56 Tak co, pánové. Kdo a jak jste pokročili ? Kamarád objednával štěrkovou drť. Prodejce se divil, že se mu zvýšil v poslední době obrat. Prý nejvíc nakupují hifiste. :lol:
Maká to dobře dnes jsem vyrobil 2ks na zkoušku, pod sub a pod gramec, :thumbup:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od Ramones »

Doba Covidova aneb kdo si hraje.... 👍
Ja tohle k hifi netesim, ale zvažoval jsem pouzit sterkove loze pod tepelne cerpadlo. Vzhledem umisteni na terasu nakonec zvitezil sendvic z betonovych dlazdic a gumy o ruzne hustote. Vysledek super 👌
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od aretax »

Vinco píše: 21 srp 2020 21:54 ...ze vy chlapci nemate renomovane firmy a nie je o vas vediet...
V čom vidíš problém? Asi nepoznáš porekadlo, že "šikovným patrí svet". Ostatní nech platia, alebo nech nič nechcú. Predpokladám, že patríš k tým druhým.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jcaesar
Příspěvky: 15
Registrován: 10 říj 2016 09:28

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od jcaesar »

Zdravím, ten projekt se mi moc líbí a chtěl bych ho realizovat. Výroba je perfektně popsaná. Měl bych ještě dotaz na množství křišťálu, jaké množství křišťálu je potřeba na jednu základnu? Děkuji
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Na štěrku ala Accostic Revive

Příspěvek od fox »

V tloušťce 2 cm cca 5 - 7 kg na jednu základnu pro přístroj.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět