Wenge špalíky - byl by zájem?

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od PítrsPraha »

Ahoj,

chci si pořídit wenge špalíky pod trafo a možná pod reprokabely. Dřevo wenge jsem zatím sehnal jen ve formě fošny, která je pro mých pár špalíků zbytečně obrovská.

Proto se ptám, jestli by měl někdo zájem o špalíky velikosti cca 60 x 50 x 80 mm nařezané ze sámované fošny bez dalších úprav (leštění, lakování apod.). Cena za ks by měla vycházet kolem 80 Kč, pokud se najde dost zájemců, aby se rozprodala většina fošny.

Prosím napište sem do vlákna nebo do SZ, kolik by si kdo vzal, pokud vůbec bude zájem. Prosím o reálné počty a reálný závazný zájem, aby pak po objednání většina necukla :smile: .

Woodoo zdar :thumbup: !
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Jiri »

Poslal jsem ti SZ, já mám zájem.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od fox »

Taky objednávám. Poslal jsem SZ.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak zájem je :thumbup: , fošnu vezmu a špalíky nadělám. Hotové budou v průběhu příštího týdne. Cena 80 Kč/ks.

Můžu buď poslat poštou (+poštovné 129 Kč) nebo předat osobně v Praze. Pls o info o způsobu předání do SZ, kdo tak již neučinil.

:clap:
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od kychtax »

80Kč za kus je super výhodné imho. :eek:
Pozor na náklady na výrobu.. (z doslechu) je to dost náročné na řezání, úpravu atd...
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od PítrsPraha »

Nechci a nebudu na tom vydělávat, jde jen o to, aby mi doma neležel kusanec drahýho dřeva :smile: .
Jak jsem psal, budu to jen řezat bez dalších úprav u tchána, který má dřevodílnu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od PítrsPraha »

Kapacita jedné fošny se zdá být naplněná, takže prosím žádné další objednávky :-).

Děkuju za zájem, nečekal jsem, že bude až takhle veliký :-).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od lachim »

pítrs praha
a to jsi ještě podobnou nabídku neudělal na slovanetu!
to by byl teprve fičák!
=))
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tam by se poprali o cely vagon :lol:
Dieter Burmester
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak špalíky jsou hotovy :thumbup: . V SZ si domluvíme předání.
IMG_7163.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Frogyman »

To je rychlost ^:)^
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Miles »

Koukám že jsem zaváhal než jsem se stačil rozklikávací tak je fošna rozebraná 😞
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od PítrsPraha »

...no, zbyly jen odřezky.... :ympeace:
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od daliborr »

Tak drobečky jsou rozebrány. Jo tak ty dřevěný kousky, mají velký zvuk podložky . :razz:
rimidalv

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od rimidalv »

daliborr píše: 21 led 2020 19:02 Tak drobečky jsou rozebrány. Jo tak ty dřevěný kousky, mají velký zvuk podložky . :razz:

????
Mám sice velikou fantazii, ale jak si vysvětlit tenhle příspěvek....stylistická a pravopisná vražda!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak jelikoz poslani daliborrrrrrrrrrrovo je pouze kazit radost, vysmivat se a rozporovat neco, s cim zasadne nema ani spetku zkusenosti, muzes si to vysvetlit treba zrovna takto :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od PavelDosko »

a ja myslim ze jste nepochopili jemnou poezii
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Dieter Burmester »

:lol:
Dieter Burmester
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Kocmeister »

Dneska jsem si vyzvedl u Pítrse špalíky. Krásný dřevo a hlavně moc pěkná práce. Je vidět, že by Petr byl dobrej truhlář ^:)^ . Zvuk samozřejmě úplně jinde... :ympeace: Ne teď vážně, nemám to pro úšlechtilý účely jako ostatní (pod pračku), ale jenom pod kabely. Umožnilo mi to líp oddělit jednotlivý druhy kabelů na zemi. A taky jsou teď jsou všechny kabely v luftu a ne jen některý.
DSC_3369.JPG
DSC_3373.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od YamahaMan »

Kocmeister píše: 22 led 2020 20:41 Dneska jsem si vyzvedl u Pítrse špalíky. Krásný dřevo a hlavně moc pěkná práce. Je vidět, že by Petr byl dobrej truhlář ^:)^ . Zvuk samozřejmě úplně jinde... :ympeace: Ne teď vážně, nemám to pro úšlechtilý účely jako ostatní (pod pračku), ale jenom pod kabely. Umožnilo mi to líp oddělit jednotlivý druhy kabelů na zemi. A taky jsou teď jsou všechny kabely v luftu a ne jen některý.
Osobne by som do toho navŕtal diery, priemer 3mm väčší ako kábel aby to bolo stabilné.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od lachim »

kocmeister
a co takhle?
:-)
(...ať se po 186-té neobjevuje již objevené)
IMG_0793_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Kocmeister »

Lachim: Jojo, to je super. Asi to tak časem zrealizuju :thumbup:
kychtax

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od kychtax »

Ty tycinky by ale bylo dobre uzemnit, jako je tomu u konektoru Furutech. Kde je uzemneno vse..
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Jiri »

Chtělo by to vypálit na ty špalíky nějaký čínský znaky aby se zvýšil účinek :lol: a cena ...

https://www.analogueseduction.net/equip ... trees.html
SM-Cable-Tree-3-IMG_0492.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od PítrsPraha »

Opravdu to chces :lol: ?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od zatty »

za posledních 5 let je z hifi sekce pěkná lichva napříč každou značkou viz tento držák. ale na druhou stranu trochu offtopic sem dneska ráno pobavil tím to:
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... rezonator/
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od šeďour »

Kychtax-> ale ten uzemňovací vodič, kterej by propojoval všechny ty kovový kolíčky, by pak musel bejt taky podloženej wenge špalíčkama, aby se neválel po zemi a nerušoval účinek...
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od ivanb_cko »

kychtax píše: 23 led 2020 08:43 Ty tycinky by ale bylo dobre uzemnit, jako je tomu u konektoru Furutech. Kde je uzemneno vse..
hoši dost! Zpátky na zem. Podložky, materiály, stínění ad. ok. Hrát si je ok. Ale prosím, opravdu Vás prosím, abyste aspoň chvíli přemýšleli než něco vypustíte do světa. Zemnit kolíčky??! Co kdyby, když už hodláš řešit nesmysl, raději vymyslel, že by ty kolíčky byli třeba z nevodivého materiálu? Nebo nevím... Tohle už je fanatismus - technicky jste na tom většinou (a to včetně mě) v tomhle oboru s minimálními znalostmi, takže kdybyste raději vzali knihu a začali studovat jak fungují výhybky apod. zařízení, které můžou za pomalu stejné náklady jako špalíky, milionkrát obměňované kabely apod. přinést opravdu markantní změnu zvuku (a to nemluvím jestli pozitivní nebo negativní). Kdybyste raději šli a nechali si změřit jak vůbec slyšíte a tomu třeba přizpůsobili akustiku nebo nastavení sestavy...

Jak jsem začal psát - hrát si je v pořádku, ale aspoň někdy se snažte o nadhled, protože tohle už jsou opravdu bláboli! Sorry
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
kychtax

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od kychtax »

Jakýpak nesmysl, prosím Tě.. Ty konektory jsem dělal + propípaval i ty venkovní šroubky a vše je pěkně uzemněno.

Co o to píše furutech sám.. volný překlad google:

Systém tlumení plovoucího pole Furutech
Tlumení magnetického plovoucího pole Proud protékající kabelem a jeho konektorem vytváří kolem nich magnetická (a elektrostatická) pole, která v systémech 120 VAC vytvářejí a kolabují 60krát za sekundu. Toto magnetické pole indukuje proudový tok - elektrický potenciál - v malých částech, jako jsou šrouby, které drží skořepinu konektoru pohromadě a které musí být kovové, aby sevřelo. Proudový tok v těchto malých částech ve skutečnosti vytváří „plovoucí“ magnetická pole kolem nich a narušuje větší magnetické pole obklopující kabel / konektor, což má za následek šum a zkreslení.


Tlumič plovoucího pole Furutech řeší největší problém, jaký jste si nikdy neuvědomili, že jste měli uzemnění kovových částí, ve kterých jsou proudovým proudem indukovány plovoucí magnetická pole. Všechny různé kovové části konektoru jsou spojeny dohromady a rozbočují veškeré elektrické potenciály generované k zemi. To výrazně snižuje hluk snížením zkreslení pro ultra čistý a stabilní přenos energie.
US Patent č .: 6,669,491 / Evropský: EP1445837


zdroj.
http://www.furutech.com/2019/05/21/18298/
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od ivanb_cko »

to nebylo mířené na poznámku o konektoru, ale o nápadu zemnit ty tyčinky spojující horní s dolním špalíkem...
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od šeďour »

A nebo by ty kolíčky měly bejt měděný, aby byly nemagnetický...
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Jiri »

Pítrs
Moc děkuji za špalíky. Pěkně zpracované a na HIFI poměry směšně nízkou cenu :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Dasta »

Kolíčky bývají z nerezu, ta je také nemagnetická, aspoň tedy já mám nerez.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od PítrsPraha »

ivanb_cko:
No, ten nadhled to opravdu chce :smile: .

Kocmeister, Jiri:
Tesi me vase spokojenost, tak at slouzi :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od lachim »

Dasta
:thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od fox »

Procházel jse Ebay a našel jsem odkládač na doutníky z dřeviny wenge. Myslím, že by se jím daly taktéž podkládat kabely.
https://www.ebay.com/itm/Mrs-Brog-Afric ... 1438.l2649

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od zatty »

To vypada skvele a i normalni cena v czk ne eur
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pěkný :thumbup: Borec bude čumět, až bude mít objednávku na 160ks jen do ČR :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Wenge špalíky - byl by zájem?

Příspěvek od fox »

Bude si myslet, že Češi a Slováci jsou největší kuřáci doutníku na světě. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět