Vliv wenge podložek na reprodukci z gramofonu

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Vliv wenge podložek na reprodukci z gramofonu

Příspěvek od Dasta »

Mám krásné dvoudílné podložky wenge kombinované s kulatinou z nerezu, horní díl podložky pěkně přitáhne kabel ke spodní základně, takže festovně drží ve štěrbině . Na horní části, vlastně ve druhém patře mám uložen přívodní síťový kabel, takže je od repro kabelu dostatečně separován.
Dnes jsem zkoušel vliv těchto podložek na reprodukci z gramofonu.
Jako vhodné tituly jsem vybral Al Di Meola "Cielo e Terra"(Manhattan 1A 064 24 0332 1) z roku85,dále desku od Santana "Caravanserai"(CBS Sony SOPN 38
DP Master Sound) japonské vydání, které svou kvalitou předčí i vydáni od Speakers Corner.
Hrál jsem na svém gramofonu Technics1210mk2, osazeném ramenem SME 3009 S2 Improved s olejovým tlumením, přenoska EAT Yosegi, preamp Pro-ject
RS s akumulátorovým napájením,step Up trafo Ortofon Verto,vše propojeno stříbrnými kabely VdH501.
S podložkami má hudba lepší podání scény, lokalizaci v prostoru, podání výšek, přesnější basy. K poznání po pár taktech, markantně po vrácení kabelů do podložek.Zni to neuvěřitelně, ale takto jsem to slyšel.
Na případné poznámky o Chocholouškovi zvu nevěřící k sobě domů na poslech a předvedení výše popsaného.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Re: Vliv wenge podložek na reprodukci z gramofonu

Příspěvek od ivandk »

Foto podlozek by nebylo?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Vliv wenge podložek na reprodukci z gramofonu

Příspěvek od Dasta »

Podložky jsou vidět v mojem vlákně u příspěvku od Sonofstar z dubna letošního roku.Vložil tam fotku, kde jsou krásně vidět.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Vliv wenge podložek na reprodukci z gramofonu

Příspěvek od koudelka »

Řekl bych, že se jedná o tyto:
Foot-2-1000.jpg
Používám je také a výše popsané mohu do puntíku potvrdit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Vliv wenge podložek na reprodukci z gramofonu

Příspěvek od PavelDosko »

rekl bych ze bych je rad sehnal ...
neni placka, neni highend
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Vliv wenge podložek na reprodukci z gramofonu

Příspěvek od Fidas »

Na pohled jsou okulibé a o vlivu nepochybuji. Jen nevím, co by udělalo souběžné vedení nahoře síťového kabelu a pod ním vedení signálového. Nenaindukuje se ze síťáku něco na signálový? Naopak asi ne :thumbup:
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Odpovědět