Vliv wenge podložek na reprodukci z gramofonu

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Dasta

Vliv wenge podložek na reprodukci z gramofonu

Příspěvek od Dasta » 27 kvě 2019 19:54

Mám krásné dvoudílné podložky wenge kombinované s kulatinou z nerezu, horní díl podložky pěkně přitáhne kabel ke spodní základně, takže festovně drží ve štěrbině . Na horní části, vlastně ve druhém patře mám uložen přívodní síťový kabel, takže je od repro kabelu dostatečně separován.
Dnes jsem zkoušel vliv těchto podložek na reprodukci z gramofonu.
Jako vhodné tituly jsem vybral Al Di Meola "Cielo e Terra"(Manhattan 1A 064 24 0332 1) z roku85,dále desku od Santana "Caravanserai"(CBS Sony SOPN 38
DP Master Sound) japonské vydání, které svou kvalitou předčí i vydáni od Speakers Corner.
Hrál jsem na svém gramofonu Technics1210mk2, osazeném ramenem SME 3009 S2 Improved s olejovým tlumením, přenoska EAT Yosegi, preamp Pro-ject
RS s akumulátorovým napájením,step Up trafo Ortofon Verto,vše propojeno stříbrnými kabely VdH501.
S podložkami má hudba lepší podání scény, lokalizaci v prostoru, podání výšek, přesnější basy. K poznání po pár taktech, markantně po vrácení kabelů do podložek.Zni to neuvěřitelně, ale takto jsem to slyšel.
Na případné poznámky o Chocholouškovi zvu nevěřící k sobě domů na poslech a předvedení výše popsaného.
Technics SL1210/SME3009, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2

ivandk

Re: Vliv wenge podložek na reprodukci z gramofonu

Příspěvek od ivandk » 27 kvě 2019 20:01

Foto podlozek by nebylo?

Dasta

Příspěvek od Dasta » 27 kvě 2019 20:05

Podložky jsou vidět v mojem vlákně u příspěvku od Sonofstar z dubna letošního roku.Vložil tam fotku, kde jsou krásně vidět.
Technics SL1210/SME3009, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2

koudelka

Příspěvek od koudelka » 28 kvě 2019 08:01

Řekl bych, že se jedná o tyto:
Foot-2-1000.jpg
Používám je také a výše popsané mohu do puntíku potvrdit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sluchátka: MacBook PRO>Audirvana PLUS+TIDAL>USB Furutech GT2 PRO>AUNE S6 DAC>Furutech FLUX>AUNE S7>HiFiMAN HE-1000>power kabely IsoTek, Sroll

Hi-Fi: B&W, Linn, Meridian, Sroll, IsoTek, Furutech, Nordost, Harmonix

PavelDosko

Příspěvek od PavelDosko » 28 kvě 2019 10:20

rekl bych ze bych je rad sehnal ...
AMP PMA PA4 Big Brother, passive Big Hattor Dual Mono
DAC SPaudio D1
repro BestIA 3p
kabely Roth Orfeo,iFi Mercury3.0,Gemini,diy cables
transport NUC (Daphile), iFi iGalvanic3, iPurifier3
energy RiAudio, iUSBPower, 3x LPSU

Fidas

Příspěvek od Fidas » 28 kvě 2019 15:15

Na pohled jsou okulibé a o vlivu nepochybuji. Jen nevím, co by udělalo souběžné vedení nahoře síťového kabelu a pod ním vedení signálového. Nenaindukuje se ze síťáku něco na signálový? Naopak asi ne :thumbup:
Tidal - Antipodes EX, Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr NA, signálové kabely Sroll

Odpovědět