Nerez pod komponenty/bedny

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od aretax »

:thumbup:
terahera píše: 26 pro 2019 23:17 Vlastně zesměšňování čehokoliv,jen tak od klávesnice,je zvláštní druh přispívání do diskuze o čemkoliv a vlastně už z podstaty nikomu nic nepřinese,možná jen přispívajícímu,který si tím trochu ukojí nějaký syndrom třeba méněcennosti :shh:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od fox »

Asi jste mě špatně pochopili. Nikoho nezesměšnuji. Sám používám pod bednami žulu a vibrační podložky. Chtěl jsem jen upozornit, že se to u každého z nás může projevovat jinak. To, co funguje u někoho, nemusí fungovat u druhého.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od aretax »

To, čo píšeš je absolútna pravda. Nemyslím si, že príspevok od Teraheru bol určený Tebe. To, čo píšeš, platí pre všetky komponenty a ich doplnky. Ja mám pod bedňami betón na palubovej podlahe. Nerezová podložka mi zvukovo nič nepridala, ani neubrala. Všetci na gramofónoch preferujú hrubé medené podložky, mne sa najlepšie osvedčila navŕtaná nerezová podložka. Bedne mám na hrotoch Soundcare, Cereball sa mi neosvedčil, boli zahuhňané basy. A tak je to so všetkým. Okrem podlahy má na výsledný zvuk mnoho ďalších faktorov, napr. čistota prúdu, materiál, z ktorého je postavená miestnosť (betón, tehla, porobetón, drevo atď) a hlavne akustika. Tá podľa mňa podieľa min. 70% na výslednom zvuku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od terahera »

Po osmi pivech u mě funguje všechno :lol: :lol: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 27 pro 2019 19:21 Po osmi pivech u mě funguje všechno :lol: :lol: :lol:
Máro u mne funguje rum. Posledně to hrálo neuvěřitelně s A.H. Riise Royal Danish Navy Strength
=)) :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mne to hraje jeste lip. A to proto, ze k poslechu otviram od Riseho Non plus ultra black edition. Dal uz fakt nic jineho neni 👌🏻
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od lachim »

rum /nerum ....
použití desek nerezu pod bedny mi trochu připomíná přechod z rca na xlr zapojení
(samozřejmě při xlr poctivých komponentech)
potkal jsem totiž pár případů, kdy majitel sestavy přechod na xlr vnímal jako zhoršení zvuku.
a paradoxně zůstal u rca!
nechtěl totiž slyšet, že xlr jen "ukázalo" chybu jinde v sestavě.
s nerezem mi to přijde podobné.
(prosím opět nechytat za slovo a vnímat obsah. díky)
když jsem si nedávno instaloval BW802D2, nejprve jsem musel vyřešit úpravu akustiky a pak až mohl použít nerez pod bedny.
nerezové desky mi nejprve ukázaly chybu jinde.
tuto neodstranit, stojí BW na žule a celkový výsledek by byl horší.
stejně to bylo u 2 dalších sestav, kde jsem nerez "aplikoval"
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od YamahaMan »

lachim píše: 28 pro 2019 09:25 ...
nerezové desky mi nejprve ukázaly chybu jinde.
tuto neodstranit, stojí BW na žule a celkový výsledek by byl horší.
stejně to bylo u 2 dalších sestav, kde jsem nerez "aplikoval"
Lachime,
ale prečo na žule? Však sa tu toho popísalo dosť o tom, že žula rezonuje a kazí zvuk.
Skúšal si mramor alebo betón.
Myslím, že výsledok by bol podobný ak nie rovnaký ako pri nereze /samozrejme pri väčšej hrúbke/.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od terahera »

MilanP
Všude se to chová jinak,záleží asi na mnoha faktorech,ale abych ti ještě trochu zamotal hlavu :cool:,tak u mě dosahuji nejlepších výsledků(u repro) kombinací beton a na něm nerez :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 28 pro 2019 10:02 MilanP
Všude se to chová jinak,záleží asi na mnoha faktorech,ale abych ti ještě trochu zamotal hlavu :cool:,tak u mě dosahuji nejlepších výsledků(u repro) kombinací beton a na něm nerez :angel:
To je v pohode. Kombinácia dvoch a viacerých nerezonujúcich materiálov je OK.
Ja mám mramor a na ňom medené podložky.
Keď som bol mramor vyberať, tak len pre skúšku vravím kamenárovi či mi dá do ruky aj plát žuly.
Keď som naň poklepal, tak ako kebý fakt zvonila ale mramor nič...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od aretax »

Ešte lepší, ako mramor, je travertín a asi najlepší je pieskovec. Ale aj hrubá MDF, alebo ešte lepšie HDF (min. 50 mm) urobí svoje. Zvuk je celkovo mäkší a basy sú mierne "guľatejšie".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od lachim »

MilanP
Zkousel jsem mramor, zulu, travertin, piskovec, beton, dub. Pod bw zula nejlepe
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

F2014 píše: 25 pro 2019 17:56
DinosaurJr píše: 25 pro 2019 17:03 Možná jsem nepochopil správně, ale co vlastně nerez desky odstíní a jak zlepší reprodukci?
Netrap se. Není co chápat. Nevšiml jsem si, že by se tady někdo snažil o vysvětlení pozorovaného jevu. Prostě jen kolegové hifisti sdílejí svou zkušenost - díky jim za to.
jj celkem rád bych byl, kdyby se diskuse otočila tímto směrem. Mně je blízký tento názor (níž).. Že to bude hlavně o podlaze, která se tu trochu opomíjí a dál hmotnosti podložky, její ploše, přenosu vibrací skrz ni do podlahy.. jako nějakém funkčním větším celku. A naopak minimálně hraje roli faktor stínění. Větší vliv stínění má možná u komponentů, jak tady dával koudelka "domeček" pro zesilovač. Zpátky k bednám.. výsledek bude vždy nejednoznačný vzhledem k množství proměnných. A zvuk půjde "vyladit" dobře pro nerez i uspokojivě pro žulu, či jinou podložku. Kdy např. vyniknou jiné zv.atributy. Zkušenost .. nebo nějaké "best practise"..je přenosné pouze zčásti. U každého funguje lépe něco jiného vzhledem k rozdílnému "mechanickému celku" - podklad, podlaha, podložka, podložky pod bednou, bednou samotnou a k tomu vždy rozdílně se projevující vlastnosti sestavy samotné, kde jsou mnohé proměnné citlivé a s rozdílným výsledným vlivem na zvuk. Nezbývá než se rozhodnout a "ukotvit" na nějakém základu "mechanického celku" a k tomu doladit sestavu. Tak jsem to aspoň udělal u sebe. Rozhodl se pro nerez a ceraball. A k tomu "poladil" zbytek. S Žulou by byl výsledek jiný a i cesta k němu. Nevylučuji že ji zkusím nebo i vrátím se k ní. Má určitou "kulatost" ve zvuku, která mi s nerezem občas chybí.
fox píše: 26 pro 2019 22:36 Pánové. Neexistuje jedno řešení pro všechny. Každý máme jiné složení podlahy. Někdo má tvrdnou podlahu z betonu, jiný bydlí ve starém domě s dřevěnou podlahou na trámovém stropě... Těch podlahových a stropních konstrukcí je mnoho. Sám se už dlouho zabývám opravou a návrhy těchto konstrukcí.
Proto bude asi každému vyhovovat jiná alternativa podkladu komponentů.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Urbino »

Dieter Burmester píše: 28 pro 2019 07:15 Mne to hraje jeste lip. A to proto, ze k poslechu otviram od Riseho Non plus ultra black edition. Dal uz fakt nic jineho neni 👌🏻

Musím zkusit
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jj, nebudes litovat :thumbup:
Dieter Burmester
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Jirka33 »

Nerez udělá lepší zvuk než chybějící předzesilovač v řetězci. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od PGH »

Jirka33 píše: 28 pro 2019 20:42 Nerez udělá lepší zvuk než chybějící předzesilovač v řetězci. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ježíš to je ale blbost!
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Jirka33 »

=)) vážně? Tak se zeptej kychtax, jak mu to funguje. Tady maji přece přednost vzdy blbosti. Jinak jsi nepoznal pouze ironii.
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

nemáš si s kým povídat, co? Jirka.. Nemám čas, dělám kabel. Sory. :sad: Už zas utíkám. Ještě jeden konektor a jde se zkoušet.. %-(
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Jirka33 »

:lol: Přesně ták. Prestan resit kraviny a porid predzesilovac. ~x(
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

Bych Te I s tim mym digitalem rozdelal na atomy. Neslysel jsi, tak nepochopis.. nespamujme tu uz blbosti. Nekomu to muze vadit. Coz chapu..jo, kamo? :-t
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Jirka33 »

:thumbup: Tak jo, příští rok te zvu ke me na přátelský poslech a rozmetaní. ( ps, zvuk bez hloubky basu a dynamiky me nebere) Konec OT.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Dasta »

Kychtax,
Honzo, s tím rozděláním na atomy, bych se tak neunáhloval.
U Jirky33 by se nemohli se zvukem rovnat daleko vybavenější, měl jsem možnost to u Jirka33 slyšet.
Jedná se o jeden z top zvuků v zemi, které jsem měl možnost slyšet.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od terahera »

Souhlasím s Dastou.Po poslechu u Jirka33 jsem byl ještě měsíc v depresi a nebavilo mě doma poslouchat :cool:A to nemá gramofon,ani nerez :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Jirka33 »

Ty vaše vymazlené gramce vám závidím, je to krásná věc, tak snad někdy v budoucnu...
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

Jirka33 píše: 29 pro 2019 10:53 :thumbup: Tak jo, příští rok te zvu ke me na přátelský poslech a rozmetaní. ( ps, zvuk bez hloubky basu a dynamiky me nebere) Konec OT.
Tak jo, jen co pojedu kolem, připrav si .. :lol: ............konec OT.
Obrázek
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od DinosaurJr »

Pokud jde o omezení vibrací, tak je lepší repro zatížit zeshora např. 20kg plackama z činek :ympeace:
TO jste nezkoušeli porovnat?
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od YamahaMan »

DinosaurJr píše: 04 led 2020 22:29 Pokud jde o omezení vibrací, tak je lepší repro zatížit zeshora např. 20kg plackama z činek :ympeace:
TO jste nezkoušeli porovnat?
Skús:
viewtopic.php?f=26&t=6107
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od terahera »

DinosaurJr píše: 04 led 2020 22:29 Pokud jde o omezení vibrací, tak je lepší repro zatížit zeshora např. 20kg plackama z činek :ympeace:
TO jste nezkoušeli porovnat?
:lol: Ne,jsi první :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od terahera »

MilanP. píše: 04 led 2020 22:54
DinosaurJr píše: 04 led 2020 22:29 Pokud jde o omezení vibrací, tak je lepší repro zatížit zeshora např. 20kg plackama z činek :ympeace:
TO jste nezkoušeli porovnat?
Skús:
viewtopic.php?f=26&t=6107
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od DinosaurJr »

Díky komentátorům za subjektivní popis zkušeností.

Přesně na toto téma jsem odkazoval, takže můžu jen poděkovat za postnutí. Vcelku dobře to bylo okomentováno i na HifiNazory než došlo k přejmenování a smáznutí. Ale zpět k sem. Chtělo by to upřesnit, jaká je konstrukce poslechové místnost:
RD přízemí - (podlaha) beton, ne-/-podkslepený a strop?
RD patro - (podlaha/strop) beton, porotherm, dřevěná konstukce podlahy a rovný strop vs šikmina (zateplený krov = lehká konstrukce)
Byt. dům - nový či starý, dlouhý (hodně vchodů v řadě) nebo soliter (3 byty na patře), panel či zděný činžák, nižší patro, nad 7.p., podlaha/strop panel, železobeton, dřevo... A nakonec to nejlepší: Ytong - to je kapitola sama o sobě co se vlivu na akustiku týče...
A pak už jen akustika místnosti, ale to bych nechal k stávajícímu stavu. Chce to okomentovat: málo zabydleno (echo) - dobře zabydleno - akustika upravená (fine). A co teprve repro?

Takže bych měl řadu otázek k upřesnění. Proč nerez (nemag.)? Proč ne desku ocelovou (mg.)? Proč ne hliníkovou, Cu (nemag.)? Proč ne žulu či maramor, beton, dřevo, MDF? Proč ne více vrstev proložených gumou, silikonem, plsťí aj.? Takže odpověď typu "dal jsem pod benu nerez desku... a paráda už mi to hrajééé!!" No to mi na HighEndForum přijde dost málo...
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Dieter Burmester »

Neplest, prosim, echo s dobou dozvuku :!:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od aretax »

DinosaurJr píše: 05 led 2020 14:50 Takže bych měl řadu otázek k upřesnění. Proč nerez (nemag.)? Proč ne desku ocelovou (mg.)? Proč ne hliníkovou, Cu (nemag.)? Proč ne žulu či maramor, beton, dřevo, MDF? Proč ne více vrstev proložených gumou, silikonem, plsťí aj.? Takže odpověď typu "dal jsem pod benu nerez desku... a paráda už mi to hrajééé!!" No to mi na HighEndForum přijde dost málo...
Veľmi "dobrá" otázka. Keby niekto vedel na všetky "proč" jednoznačne odpovedať "...proto", neviedli by sa o tom diskusie na fórach. Stačilo by, aby výrobca v manuále uviedol, čo sa má pod výrobok podložiť. Keby nebolo tohoto fóra, ani by ma nenapadlo niektoré veci skúšať. A od toho je toto fórum. Myslím, že to je aj účelom tohoto fóra. Je x-vecí, ktoré sa vysvetliť nevedia, resp. ani "géniovia" na fórach ich nevedia vysvetliť. Preto použijú jednoduchú "dogmu": to je blbosť. Ale uši tvrdia niečo iné. Možno vedia vypočítať hodnoty tranzistorov, odporov, kondenzátorov, ale aj tu zabúdajú, že hodnoty týchto súčiastok sa menia s ich prevádzkovou teplotou. Ako potom môžu vysvetliť účinok žuly, betónu, nerezu...pod prístrojmi? Slovíčko "neviem" sa u nich nenosí. Toto nie je vedecké fórum, kde diskutujú poprední odborníci na akustiku, fyziku, či elektroniku, ale High End fórum, kde ľudia diskutujú o svojich skúsenostiach. Na Tvoje otázky by si si mal nájsť iné fórum, prípadne absolvovať prednášky na príslušnej VŠ.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od F2014 »

Chvíli trvalo, než se mi podařilo sehnat alespoň jednu nerezovou plotnu (síla cca 8 mm), takže se k tomuto tématu vracím až nyní.

Přístroje mám uloženy v DIY stolku (klasika: MDF police, závitová tyč, Soundcare nožky). Pod některými komponenty mám žulovou desku síly 2cm, dále používám SortKone BC a TC a OneA (náhrada ceraball).

Porovnávané varianty a výsledek rychlého otestování.

- DAC Metronome cAQWO:
  • nic
  • SortKoneBC
  • nerez
  • nerez + SortKoneBC
  • žula + SortKoneBC
- napájecí zdroj k DAC:
  • nerez
  • žula

- preamp pass XP22:
  • SortKoneTC
  • nerez
  • nerez + SortKoneTC
- CD transport Cairn Fog-2 + Casea koax output:
  • nic
  • OneA
  • nerez
  • nerez + OneA
Tučně jsem označil uložení, v jakém jsem to nechal být.

Změny v projevu systému již byly vesměs popsány - jednoduše zpřesnění reprodukce. Nejedná se o závratné změny.
Řekl bych, že pokud nebyl přístroj nijak podložen, byla nerezová deska vždy přínosem.
Nerez v kombinaci s SortKoneBC pod DAC jsem zavrhnul jako nedobrý.
Nerez v kombinaci se SortKoneTC pod preampem jsem zavrhnul jako zbytečný.
Nerez v kombinaci s OneA pod CD transportem byl přínosem (tady bych jej rád nechal, ale potřeboval jsem ho pod zdroj k DAC).
Nerez pod napájení k DAC byl spíše/možná lepší než žula (nakonec tady nerez zůstal, protože žulu jsem dal pod DAC pod SortKoneBC).

Přínos samotného nerezu ve srovnání se SortKone (BC i TC) je slyšitelně menší - na sebe bych je nedával a pokud místo dovolí, dal bych přednost SortKone. V případě OneA se mi naopak líbila kombinace s nerezem.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět