bambusové prkénko IKEA

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

aretax píše: Ale už sa mi naozaj nechce dokazovať sprostosti. Kto robí vie, kto nie, nech si to zisťuje kde chce.
Už nemusíš, už si ich popísal dosť.... Ani Sonus Faber, alebo Diaphason ba ani DIYer nemajú toľko odpadu.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od aretax »

Jeliman nautilus píše: Inak dnes je pekný den , zasa sneží .
Súhlasím, je naozaj krásne. Práve som prišiel z lesa. Ale doma napadlo kopec roboty. Ani cestárom nejde "do hlavy", kde sa to všetko zobralo. Predsa v auguste boli 100% pripravení a teraz - toto...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od daliborr »

Tak jsem byl v IKEA a koupil jsem 2 řeznická prkénka. Opatřil jsem je přístrojovýma nožičkama a postavil na ně Pioneer N 50 AE a Pioneer SACD PD 50. Zvuk se nijak nezměnil, ale velice dobře to vypadá. :thumbup:
terahera

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od terahera »

A o to přece jde :thumbup: Když to pěkně vypadá,člověk má dobrý pocit a hned je poslech příjemnější a zábavnější :angel: Vlož fotečku,ať se taky pokocháme :cool:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od daliborr »

Nemám foťák,tak jenom z mobilu.
IMG_20190316_151650.jpg

(Edit by ML)
Daliborre, pošli mi fotku emailem a já ji vložím nebo koukni na návod zde: viewtopic.php?f=35&t=793.
terahera

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od terahera »

Někde se stala chyba,foto se nezobrazuje :sad: ,ale snaha se počítá :thumbup:
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od malabar »

Panove, prosim, nesmejte se nemajetnym ! Jojo, ja mam neco podobnyho pod sloupama:
https://www.pfannenprofis.de/KESPER-sma ... rds-bamboo

A podobne i pod pod budkama u pc:
https://www.amazon.com/Earth-Edge-10053 ... 2-fkmrnull

Asi to neni kosher, ale ujde. :lol:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od daliborr »

Tak jsem to zmrvil ,protože jsem poslal foto větší jak 150 kb. Takže ,znovu a snad lépe. Jinak děkuji za radu.
IMG_20190316_151650 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od terahera »

Vypadá to super :thumbup: Dal bych to i pod ostatní komponenty včetně gramo :angel:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od matori »

Tak já mám taky bambusové prkénko pod hi ENDEM. Trochu to nafukuje dechy a basování tak akorát.
WP_20190319_09_03_47_Pro.jpg
Bambus je z Vietnamu, tak zkusím nějaký z Thajská, jestli to neposune o jinší level někam dál - objem basů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od kychtax »

jj, není nad dřevěnou podložku. :mad:
Bond 007 alias Monte

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

matori píše:Tak já mám taky bambusové prkénko pod hi ENDEM. Trochu to nafukuje dechy a basování tak akorát.
WP_20190319_09_03_47_Pro.jpg
Bambus je z Vietnamu, tak zkusím nějaký z Thajská, jestli to neposune o jinší level někam dál - objem basů.

Možná je trošku i nešťastný nadpis pro téma . Vždy, když tady někdo něco pisne, tak si vzpomenu na prkénko :lol: :lol: :lol: , nemohu si pomoci. Sranda musí být , třeba někdo vyzkouší další různá prkénka :lol: .
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od daliborr »

Zkuste, říct stolaři o takové prkénko. Možná vás pošle slušně do "autocenzura", a nebo vám řekne takovou cenu, že kleknete na kolena a budete prosit aby se vrátil soudruh. =))
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od daliborr »

Dnes jsem objednal další prkénko pod předzesilovač, pod koncák a pod gramofon to nepůjde, protože zesák hřeje a to by ta deska se kroutila. A gramec má svoje nožky s pružinama. :smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od aretax »

Buď kľudný, bambus sa Ti krútiť nebude.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od YamahaMan »

toto mi realne pripomina spominane "prkno bambusu"
http://soundgallery.gr/shop/8401/4/audi ... e-hi-fi-4-
terahera

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od terahera »

Jj,i cena je hodně podobná Ikea :lol:
terahera

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od terahera »

A k tomu tohle křeslo,které k dokonalému poslechu nesmí chybět žádnému hifistovi :smile:
https://cdn.myshoptet.com/usr/shop.voix ... g?5bd88783
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od malabar »

@terahera: a je to i se zubarem ? =))

Pavel to nacal jako "prkynka" a dobre je to videt u zabiny na fotce. Uz to spis zacina pripominat reznicky spalky, siroky 5cm a vic, osazeny vsemoznyma nozickama, jehlama a spuntama, vetsinou pod elektronikou, nez bednama. Nezacina to byt "moderni" ? :-?
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od matori »

Já na to moje (obrázek výše), hroty nedávám, lebo by to nebylo dobré pro hi END. No a špunt by to úplně zarazil. =)) Basy by zůstaly úplně v ......
Jinak počítám, že nás ještě čekají prkna akátová, teaková, jiné exotické dřeviny atd. Prostě až do doby kdy se z noty C stane C1. :thumbup:
A až toho dosáhneme , tak se budou měnit lepidla těch desek. To se bude dělat z C1 opět C. Po vyřešení tohoto fenoménu bude na pořadu směr vláken dřeva, pak počet vrstev, síla desky. Co to udělá s s čím je ve hvězdách. No a pak kombinace všeho. A jak se toho chytnou výrobci..... tak to bude na disertaci.
No a hlavním předmět závěru bude PŘIMĚŘENÁ cena. :smile:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od YamahaMan »

Zaujimavy postreh s tymi rôznimi sortami drevin...
Mozno by stalo vyskusat rôzne druhu preglejky /dub, topol, borovica.../
https://www.demos-trade.sk/sortiment-pl ... y?strana=1
Do tejto brezy asi pôjdem a vyskusam, vyzera perfektne:
https://www.demos-trade.sk/pv-sur-breza ... 50-2500-12
Je to lepene za vysokeho tlaku a material sa napadne podoba vyrobkom premiovej audio znacky -
https://www.lessloss.com/echos-end-p-218.html
Len oni to maju dizajnovo v povrchovej uprave dotianute k dokonalosti.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od Jeliman nautilus »

ked uz drevo tak uz nieco poriadne. www.portwood.sk :crazy:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od aretax »

52 príspevkov o jednom "prkne" !!! A stále sa nič nevyriešilo. A čo takéto niečo: kúpiť v Ikea bambusové "prkná", vydlabať do nich asi 1 cm tak, aby ostal iba rám o šírke 2 - 3 cm a jedno vyplniť olovom, druhé cínom, tretie hliníkom, ďalšie.... a to najviac hifi vyliať rýdzim zlatom? Nakoniec môžeme urobiť slepý test. Preto slepý, aby nikto to zlato nevidel. Mohlo by sa totiž stať, že by niekto pri teste mohol mať "kameň mudrcov" a zlato by premenil na - napr. ho.no. Keď tento kameň dokáže premeniť hocičo na zlato, určite to dokáže aj naopak (alebo že by to v tomto prípade boli iba šikovné ruky?)
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od daliborr »

A co by se jako mělo vyřešit, já jsem tím prkénkem řešil vzhled, aby ten rack nebyl jen jednoduché sklo. Ani by mě nenapadlo, že bych snad očekával, že to nějak ovlivní zvuk.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od aretax »

Prečo to vzťahuješ na seba? Zvuk gramofónu to rozhodne ovplyvní a myslím si, že kladne. Vyriešiť sa nemá nič, ale napísať 52 príspevkov o jednom prkne sa mi zdá scestné. Prečo nikto nenapíše, či to malo zvukový prínos a aký bol? Každý materiál pod prístrojmi výsledný zvuk ovplyvní. Tak ako ho ovplyvnil bambus? Alebo že by v tom bol iný dôvod, prečo o zvuku nenapísať?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od F2014 »

aretax píše:Prečo nikto nenapíše, či to malo zvukový prínos a aký bol? Každý materiál pod prístrojmi výsledný zvuk ovplyvní. Tak ako ho ovplyvnil bambus? Alebo že by v tom bol iný dôvod, prečo o zvuku nenapísať?
@aretax: Ale to tak, nehledej v tom nějaké spiknutí. Například hned v jednom z prvních příspěvků tohoto vlákna jsem se ke zvuku vyjádřil...
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od daliborr »

Zvuk gramofonu to určitě neovlivnilo. Aspoň u mě. Nenapadám tebe,to rozpoutali ti před tebou. Řeší zvuk, já ne. Ta deska opravdu, ale opravdu ,nemůže slyšitelně ovlivnit zvuk. A nebo mám sestavu co tento díl nerozlišuje. [-x
terahera

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od terahera »

Daliborr
Za první,máš to pěkné a jsem rád i za tebe,že ti to dělá radost :thumbup:
Za druhé,že u tebe nemá něco vliv,neznamená,že je to hned hadí olej :angel:
Za třetí,že to u tebe nemá vliv na gramofon je zcela jasné,když jsi to tam zatím aspoň podle fotek nepoužil,ale zkus to,pokud to nebude mít vliv,tak nechej,pěkně to vypadá :thumbup:
Za poslední,nehaň ostatním jen proto,že u tebe nefunguje nebo prostě nechceš použít,ať už se jedná o cokoliv :thumbup:
Mír v duši a užívej poslech
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od Frogyman »

daliborr píše: Řeší zvuk, já ne.
to mnohé vysvětluje
=)) =)) =))
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od terahera »

Nechtěl jsem na tohle přímo nějakým způsobem upozornit,ale je pravda,že tento Daliborův výrok bije do očí a mnohé vysvětluje.Na jedné straně haní vše,co ostatní pořizují a nazývá leštěnými prdy atd,a straně druhé se chlubí svými výrobky z military kabelů ,krásnou dřevěnou zásuvkovou lištou,keramickými podložkami pod kabely a jinými jím vytuněnými kusy.Trochu to nedává nám vylízancům s leštěnými prdy smysl tedy :?: Další a hlavně dúležitá věc je,jak vše a všem funguje.Nazývat třeba filtr od Isoteku naleštěným prdem a pak vytvořit svůj nenaleštěný tak,že mi při jeho zapojení vyhodil pojistky v celém domě,je tak trochu mimo mé chápání.Radši budu tedy mít naleštěný prd,který funguje,i když za víc vynaložených financí,než nenaleštěnou Daliborovu filtraci,která vyřadí celý dům z provozu :shock:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od PGH »

On dobrý zvuk řeší ale ne těma prknama, ty jsou na pohled a tak to i myslel. U Dalibora jsem byl a hraje mu to skvěle!!!
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od daliborr »

zabiny007- Ty si asi vybereš vždy jen co se ti hodí. Kdybys můj příspěvek četl pořádně, tak by jsi pochopil, že to řešení zvuku rozpoutali ti přede mnou a já napsal, že zvuk neřeším těma deskama. Příště raději pořádně přečti, než se k tématu budeš vyjadřovat.
terahera- Ty trochu zapomínáš, nikdy jsem nikde nepsal o leštěných prdech. Pleteš si mě s jiným členem fóra. Samozřejmě jsem tu desku zkoušel pod gramofonem a ve zvuku jsem nic nepoznal.Žádnej hadí olej jsem ani náznakem nerozlil. Nikomu jsem nic nehanil, ani náznakem. (Daliborův výrok bije do očí a mnohé vysvětluje) to jsem teda vůbec nepochopil. Jakej výrok? Jestli tento:Ta deska opravdu, ale opravdu ,nemůže slyšitelně ovlivnit zvuk. Ta to je pravda protože jsem žádné zlepšení u mě nezaznamenal. A když už jsi u toho napadání, tak moje lišta má revizní správu, a ta tvoje Isotek není podle čsn normy vůbec schválená. Jinak to beru sportovně, poslouchám hudbu a jsem nad věcí.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od aretax »

daliborr píše:Ta deska opravdu, ale opravdu ,nemůže slyšitelně ovlivnit zvuk. Ta to je pravda protože jsem žádné zlepšení u mě nezaznamenal. A
Ale pravda je z toho iba druhá polovica a to tá, že Ty si zlepšenie nezaznamenal. Ale tá prvá časť? Prečo niečo tvrdíš aj za ostatných? Ja som zmenu pri zmene podložky pod gramo (ale aj pod iné prístroje) vždy zaznamenal. Nie vždy to bolo zlepšenie, ale zmena tam rozhodne bola a bola počuteľná úplne jasne a to pri každom použitom materiále (žula, betón, MDF, sklo - iné som neskúšal). Bolo by dobré, keby si tvrdil iba to, čo si zaznamenal Ty.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od Frogyman »

daliborr
nic proti, sorry, :ympeace:
Prostě jsem se neudržel, když se jedná zrovna o Tebe. Mám Tě zařazeného jako věčného rejpala, který se buď pohoršuje nad cenou výrobků, anebo jen rejpe či svými ultimativními výroky "to nemůže mít vliv" , je z mého pohledu mimo. Zvláště, když pak napíšeš nějakou svoji zkušenost, kdy jsi většinou v rozporu se zkušeností mou (sklo pod desky, dřevěné desky pod komponenty atd...).
Tak mi to prostě nedalo. Takže ještě jednou - sorry za vytržení z kontextu, text jsem četl a chápu. "MIRU MIR" :ympeace: :mrgreen:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od daliborr »

zabiny007 v pohodě, já jenom ,že z obyčejného nákupu řeznického prkna pro okrasu se rozpoutá takové zlo. Jo pohoršovat se nad cenou výrobků, to asi nijak neovlivním, protože tuto politiku vůbec nechápu. Jako technik si dokážu hodně výrobků vyrobit a změřit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od Frogyman »

Podle mne technikům brání v progresu předsudky, od kterých jsem třeba já jako netechnik osvobozen, takže mi nic nebrání vše v praxi osobně vyzkoušet. A to se naštěstí u většiny komponent dá. Buď je dohoda s prodejcem, nebo kamarád zapůjčí. No a pak se podle mne takový netechnik jako já může svobodněji rozhodnout, co si koupí. Na rozdíl od technika.

P.S.: ano, je spousta lidí, co si umí vše vyrobit, udělat, zbastlit... Ale upřimně - krom beden u Aretaxe jsem zatím nepotkal žádný DYI výrobek, který by mne nadchnul a po kterém bych toužil. A věř, že třeba u beden bych dal raději nemalý peníz bastlíři za výrobu nekompromisních beden, než brát za stejný peníz 2hand, když na voňavku nedosáhnu...

Ale to jsme již OT. Díky a měj se a ať nám to hraje. \:D/
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: bambusové prkénko IKEA

Příspěvek od aretax »

:thumbup: Tak pod Tvoj príspevok sa rád podpíšem. Perfektne si to vystihol.
K tým mojim bedniam - ja som ich nenavrhol, nemám na tom žiadnu zásluhu, iba podľa projektu Troelsa som ich vyhotovil, t.j. výroba dreva, upravil som vnútornú kabeláž, terminály, tlmiaci materiál a všetko doladil podľa miestnosti a môjho sluchu. Ladenie mi trvalo vyše roka. Bedne sú postavené pevnejšie, ako ich Troels navrhol. Vnútorné rozmery sú zachované presne podľa návrhu, iba materiál je silnejší. V tom vidím hlavnú výhodu DIY. Vyrobiť si niečo pre seba bez kompromisov. Minimálne 80% zásluhu na ich zvukovej kvalite majú meniče. Žiadne merania a ani ich nechcem. Moje uši sa nemusia stotožňovať s nameranými hodnotami ( a ako som zistil, ani uši tých, čo ich u mňa počuli hrať). Zbytočne ich budem nastavovať podľa meraní, keď moje uši môžu byť citlivé na iné frekvencie, ako prístroje. Ja považujem meranie za východzí stav a tieto merania za mňa vykonal Troels. Zbytok je už na ušiach. Doteraz za cca 40 rokov, čo sa hifi venujem, nikdy ma zvukovo nepresvedčili výrobky, čo mali absolútne 100% merania. Za mojich mladých čias to bol napr. Technics, ktorý sa vyznačoval perfektnými nameranými hodnotami, ale zvukovo bol jasne lepší napr. Pioneer, ktorý nemal zďaleka tak vynikajúce merania. Teoretici so mnou určite nebudú súhlasiť, ale to je ich vec. Počul som hrať 3 Troelsove projekty (Ekkta Grande a tie najväčšie - nechce sa mi hľadať ich názov) a všetky hrali super. Naozaj doporučujem si prečítať na stránkach od Troelsa postup, ako navrhuje bedne.
Ako je už na fóre zvykom, poriadne sme sa odklonili od témy, ale v konečnom dôsledku ani nie. V hifi súvisí všetko so všetkým.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět