Nordost - QKORE

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

sartel
vítej na HighEndForum, které je určeno k diskuzi zejména o výrobcích z kategorie High End.
Pokud nechápeš, co to znamená, tak si to někde zjisti a smiř se s tím, co se zde řeší.
Info najdeš třeba zde:

https://cs.wikipedia.org/wiki/High-end_audio
High-end audio je třída domácích spotřebitelských audio zařízení na trhu pro audiofily na základě vysoké ceny nebo kvality, esoterické či nové zvukové reprodukční techniky. Termín může odkazovat pouze na cenu, na kvalitu sestavených komponentů, nebo na subjektivní či objektivní kvalitu reprodukce zvuku.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

bubuxin
koukám, že máš problém chápat psané slovo jako celek a záměrně vytrhuješ jednotlivosti z kontextu... :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Dasta píše: 27 pro 2019 11:56 Sartel,
nač ta jedovatost plná závisti? Až je z toho jednomu na blití, výplod hodný kandidáta nomenklaturní rezervy na ideologického tajemníka, fuj.
No jo no. Člověk si asi musí říct, že nemá smysl vysvětlovat proč má to a nebo ono a jak se věci mají. Na highend hifi foru by čekal poplácání po zádech, že je skvěle zapálený, když místo většího bytu nebo domu, investuje do hifi. Místo toho obdrží výtku s názorem, který bych čekal od manželky. Přitom sem chodím pro rady jak zlepšit zvuk za rozumné peníze, pakliže někdo objeví takovou možnost. Například měděný slip mat 😉👍
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

zabiny007 píše: 27 pro 2019 12:15 sartel
vítej na HighEndForum, které je určeno k diskuzi zejména o výrobcích z kategorie High End.
Pokud nechápeš, co to znamená, tak si to někde zjisti a smiř se s tím, co se zde řeší.
Info najdeš třeba zde:

https://cs.wikipedia.org/wiki/High-end_audio
High-end audio je třída domácích spotřebitelských audio zařízení na trhu pro audiofily na základě vysoké ceny nebo kvality, esoterické či nové zvukové reprodukční techniky. Termín může odkazovat pouze na cenu, na kvalitu sestavených komponentů, nebo na subjektivní či objektivní kvalitu reprodukce zvuku.
Asi tak jsem to chtěl vyjádřit😁. Děkuji😉🙏
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Je zvláštní,nad čím se někteří podivují :eek: Nevím,jestli je to závist,nebo fakt komplex méněcennosti,nebo pud za každou cenu něco napsat,i když s tím nemám žádnou zkušenost :mad: Každý by měl pracovat s tím,co doma má a podle toho se zařídit,z fóra si brát,co je pro něj použitelné,zaplatitelné a naopak,přispívat svou zkušeností,ať už se pohybuje v jakékoliv cenové hladině,vždyť cíl máme stejný,užít si co nejvíce poslech :angel: Závidět někomu sestavu např v kategorii Otikle je přirozené,ale psát to veřejně a ještě ho za to zesměšňovat,je ubohé.Na rovinu,já mít ty možnosti,jako Otikle,tak to do toho hifi taky nasypu :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od sartel »

Dasta, terahera - jak jste přišli na to, že něco někomu závidím? :razz: Poukazuju na holou skutečnost, jak high-end dokáže odvádět lidi od hi-fi.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

otikle
add. tebou citovaná má věta “ koupit QKore je jen o penězích. květináče.... to už chce nadšení”.

1. omouvám se za nedorozumění. příliš stručně jsem formuloval příliš dlouhou myšlenku. takže:
2. by stačilo zavolat do kopřivnice členovi "petr5" a poslat mu zálohu. půjčil by QKore na vyzkoušení.
přijde škatule, zapojíš. easy. hotovo. tím jsem myslel "...je jen o penězích..".
3. zemnění do květináčů naopak není vůbec o penězích. neznám nikoho, kdo by s tím měl nějakou zkušenost.
tady byly peníze k ničemu.
+/- 30 hodin času. nemít telefon na v oboru znalé /bohem více obdařené, nebyl by výsledek zdaleka takový. nebo spíše žádný!
první fáze vypadala takto třeba takto:
IMG_1234.jpg
až nejobdařenější mi vysvětlil co a jak. a poradil správný postup.
tahat si k sestavě stavební kýble s hlínou, strkat do nich různé železné předměty a zkušet co má vliv.... jen tak hodninu jsem strávil luxováním. :lol:
komu jsem zatím řekl ať to doma také vyzkouší, ten se tomu zasmál.
tím jsem myslel "...to už chce nadšení"
snad je to již jasné :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

sartel
proč na to poukazuješ v tomto vlákně??
nějaké zkušenosti s QKore? nebo alspoň se značkou nordost? nějaká fotka...
založ si vlastní vlákno a tam poukazuj, prosím!
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od sartel »

lachim: že by to bylo reakcí na příspěvek tohoto vlákna? :roll:
Nordost, qkore nepoužívám, nejsem bohudík highendista. ...a prosit nemusíš, budu reagovat kde chci
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Terahara.

Jsem rád, že jsou bratři ve zbrani stejně zapálení. Asi každý koníček žere čas i peníze. Dokud člověk neničí rodinu a svou finanční existenci, tak je dobře když je ochotný obětovat jiné požitky a místo nich si plnit přání ve svém hobby. Oceňuju schopnost kreativně dosáhnout lepšího zvuku s méně předraženou technikou. Tam se stále učím a díky rozumným přátelům jsem si nepořídil spoustu zbytečností. Ale ta cesta, kdy zkoušíme jiné komponenty, kabely, woodoo, abychom o procento vylepšili zvuk své sestavy, přestože často šlápneme mimo, je zábavná a pohlcující. O tom by mělo být i tohle forum. 😇
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Lachime, chápu, rozumím, souhlasím😉 To Tvé rychlé vyřešení paralelního uzemnění výše uvedenou cestou, je dech beroucí a obdivuhodné. ^:)^
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 27 pro 2019 07:53 aretax
podobně jsem uvažoval také. že "zemnit" komponenty do květináče je pěkná blbost.
Ja som nenaznačoval, ani nepísal, že je to blbosť. Po mnohoročných skúsenostiach v hifi viem, že veľa ráz to, čo sa mi zdá ako blbosť, funguje. Ani sa nechcem k uzemneniu do kvetináčov vyjadrovať, lebo som to neskúsil. Iba som chcel poznať názory na to, čo som písal, lebo mne sa také riešenie zdá "inteligentnejšie". Ale, ako som písal, ani k tomu sa neviem vyjadriť. Na jar to vyskúšam. Vychádzam z predpokladu, že ke%d sólo uzemním celú napájaciu vetvu rovno pri ističi, uzemním celú sústavu elegantne, jedným káblom. To isté by mohlo fungovať v paneláku vložením zemniaceho kolíka do steny.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od aretax »

Vážení,
táto naozaj zaujímavá debata o uzemňovaní sa začína (ako každá) uberať tradičným smerom. Pár ľudí si tu pomýlilo fóra. Prosím, nenechajte sa odradiť a píšte ďalej svoje skúsenosti. Už veľa ráz som tu načerpal lacné a veľmi účinné skúsenosti, ktoré mi podstatne zlepšili zvuk za málo peňazí. Tak isti sa ich sem snažím dávať aj ja. Nech to tak pokračuje. Neuberajme sa cestou vedľajšieho fóra (viď vlákno "O čom píšu hifinázory"). Myslím, že väčšina z nás má na viac, ako jednoducho znemožniť niekoho, kto niečo prínosné napíše a pritom ten "génius" nič sám nevyskúša. Je to naozaj úbohé a trápne. Predsa "géniovia" s ich "výrobnými" tajomstvami patria do iného fóra.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Bubuxin-KILBRU power píše: 27 pro 2019 01:22
Fidas píše: 19 pro 2019 10:16 Zbude li čas, chci lanko stínit, květináč je cca 3 metry od aparatury a na lanko se může nachytat vf svinčík ...
K čomu pripojíš tienenie? Do ďalšieho kvetináča?
Lanko stíněné první vrstva omotáním obyčejnou videopáskou z kazety a druhá alobal, k ničemu nepřipojený. A teď se směj :-) současně to taky vychytá vf smetí...
Nepoužívat na signálové kabely!!!
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od PavelDosko »

Fidas píše: 27 pro 2019 15:44
Bubuxin-KILBRU power píše: 27 pro 2019 01:22
Fidas píše: 19 pro 2019 10:16 Zbude li čas, chci lanko stínit, květináč je cca 3 metry od aparatury a na lanko se může nachytat vf svinčík ...
K čomu pripojíš tienenie? Do ďalšieho kvetináča?
Lanko stíněné první vrstva omotáním obyčejnou videopáskou z kazety a druhá alobal, k ničemu nepřipojený. A teď se směj :-) současně to taky vychytá vf smetí...
Nepoužívat na signálové kabely!!!
odkud kam a jak ? v dobrem ...
neni placka, neni highend
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

PavelDosko píše: 27 pro 2019 16:14
Fidas píše: 27 pro 2019 15:44
Bubuxin-KILBRU power píše: 27 pro 2019 01:22
K čomu pripojíš tienenie? Do ďalšieho kvetináča?
Lanko stíněné první vrstva omotáním obyčejnou videopáskou z kazety a druhá alobal, k ničemu nepřipojený. A teď se směj :-) současně to taky vychytá vf smetí...
Nepoužívat na signálové kabely!!!
odkud kam a jak ? v dobrem ...
Možná jsem nepochopil otázku ... ale kablík, vedoucí od květináče k “uzemňovanému” přístroji. :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od PavelDosko »

"k nicemu nepripojeny" ... kvetinace vynecham i kdyz jich mam za aparaturou hafo, k danemu pristroji to pripojis kam ?
neni placka, neni highend
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

PavelDosko: aha, ten alobal je nepřipojený.:-) V tuto chvíi to mám jeden konec připojený ke kostře streameru, druhá strana na měděné destičce v květináči.
Levný pokus, nic to nestojí a slyšet by to mělo být.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

fidas
proč nepoužiješ koaxiální kabel ? rca konektor- stínění - měď.
proč měděnou destičku? co takhlepozinkovaná petlice na vrata?
koax= 50 Kč/m, petlice= 50 Kč/ks.
doporučuji min 2 květináče á min. 25L + QKore3
:ympeace:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

aretax
doptal jsem se určité množiny informací.
např.:
- "zemnící prvky" je zřejmě potřeba zkombinovat. ideálně všechny možné / realizovatelné
- QKore zřejmě působí nečo, deska zakopaná na zahradě něco jinde, květináče něco zase jinde
proto by mohlo být nejlepší tyto prvky zkombinovat.
- dopátral jsem se až k high-endistovi, který má desku na zahradě a přesto si koupil 3x QKore1.
on květináče vyzkouší po vánocích.
sám zakopu desku a natáhnou soubor drátů k ní, jakmile člen "pytel" dodá komponenty a přišroubuje svorkovnici na zeď za sestavou.
dále budu zkoumat zda je opravdu kombiance těchto 3 prvků nejlepší.
pak až budu případně okupovat další QKore.
QKore1 je již teď nezbytná součást toho výše popisovaného efektu.
(ač špatně na efektu 2 kytar)
:-)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

pro všeobecné obveselení
jedna z rad byla:
- kup půlku prasete, polož jí v poslechovce za gauč a do svaloviny zavěď ty zemnící prvky.
- v ideálním případě pak ve sklepě pod poslechovkou chlaďák a "zemnění" sveď do prasete trvale!
tu první radu možná, možná vyzkouším. pytel mi však odmítl pomoci prase dovézt a zapojit.
fotografie z takového testu by však určitě ohromila i japonské hifisty.
=))
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od jirie »

Možná přijde i kouzelník :mrgreen:
Silvestr se blíží :lol:
Prasátko patřilo na stůl v mnoha podobách, ale vím já jak to dnes chodí?!?

Nicméně fandím vám. Těch 60 tisíc je fakt mazec.
Dosáhnout podobného účinku s tak nízkými vstupy je super!
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Lachime máš pravdu, jen by ti Nihondžin hifisti ještě doporučili změnu z prasete na Wagyu krávu (Kobe)😉
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 28 pro 2019 08:55 aretax
doptal jsem se určité množiny informací.
např.:
- "zemnící prvky" je zřejmě potřeba zkombinovat. ideálně všechny možné / realizovatelné
- QKore zřejmě působí nečo, deska zakopaná na zahradě něco jinde, květináče něco zase jinde
proto by mohlo být nejlepší tyto prvky zkombinovat.
- dopátral jsem se až k high-endistovi, který má desku na zahradě a přesto si koupil 3x QKore1.
on květináče vyzkouší po vánocích.
sám zakopu desku a natáhnou soubor drátů k ní, jakmile člen "pytel" dodá komponenty a přišroubuje svorkovnici na zeď za sestavou.
dále budu zkoumat zda je opravdu kombiance těchto 3 prvků nejlepší.
pak až budu případně okupovat další QKore.
QKore1 je již teď nezbytná součást toho výše popisovaného efektu.
(ač špatně na efektu 2 kytar)
:-)
Daj vedieť, ako to dopadne. Tie kvetináče mi z estetického dôvodu akosi nesedia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Extra uzemnění bude určitě přínosem. Ale budou li se na ně připojovat kostry všech přístrojů, které jsou již mezi sebou propojené skrze ochranné vodiče, zajisté vznikne zemní smyčka ... nebo ne? :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Fidas
Nevim. Jsem odkazan na rady od vice obdarenych

Aretax
Na estetiku osobne dlabu. Ale 2 kytky v kvetinacich“lechuza” preci sestave vzhledove neublizi!
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

Fidas píše: 28 pro 2019 12:53 Extra uzemnění bude určitě přínosem. Ale budou li se na ně připojovat kostry všech přístrojů, které jsou již mezi sebou propojené skrze ochranné vodiče, zajisté vznikne zemní smyčka ... nebo ne? :-)
Myslím, že máš pravdu. U QKORE se striktně odděluje použití QKORE1 pro připojení napájecí lišty a QKORE3, které se propojuje na sekundární stranu (nepřesný pojem, prostě tam, kde je signál - typicky RCA, USB... ).
Navíc se nedoporučuje (ani u dříve zmíněného čínského ground boxu) slučovat více přístrojů do jednoho ground boxu. Tím by tedy padla představa o tom, že se ground box použije jako společná nula...

Naproti tomu u Synergistic Research https://www.synergisticresearch.com/pow ... -block-se/ popisují způsob použití tak, že se připojuje jak šasi přístrojů tak i signál - ale to je jen má, možná chybná dedukce dle velikosti krabice, kdy předpokládám, že jsou všechny vstupy propojeny.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Myslím, že Synergistic Research je postaven na úplně jiném principu než Nordost nebo Audio Revive. Je to dokonce aktivní (napájený) přístroj.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

Otikle píše: 28 pro 2019 14:04 Myslím, že Synergistic Research je postaven na úplně jiném principu než Nordost nebo Audio Revive. Je to dokonce aktivní (napájený) přístroj.
Ano, však to tak i píšu. Jinak, SR mají i pasivní verzi, ale o to tu nejde. Jde o to, co naznačil Fidas. Propojit krabice přístrojů (byť jen přes obsah květináče) a krabice přístrojů současně uzemnit přes napájecí šňůru k distribuční liště se mi nezdá být správné.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Vinco »

Aj pasivny SR Ground Block funguje dobre, ale aktivny pridava bodku na i.
Pouzivam ho a urcite by som ho uz nikdy neozelel.
Je to akoby sa rozjasnilo a hmla, v ktorej bola hudba doteraz, ustupila.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

@Vinco: Docela by mne zajímalo, zda jsou jednotlivé vstupy v přístroji propojeny. Dokážeš to zjistit?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Vinco »

Myslis priamo v tom Active Ground Boxe ?
To by som ho musel asi rozmontovat....
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

Vinco píše: 28 pro 2019 19:05 Myslis priamo v tom Active Ground Boxe ?
To by som ho musel asi rozmontovat....
Stačilo by voltmetrem vyzkoušet, zda je mezi vstupy zkrat - teda jestli máš doma voltmetr. Jestli ne, nech to plavat, jsem jen zvědavý.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

F2014 píše: 28 pro 2019 19:07 [quote=Vinco post_id=75241 time=<a href="tel:1577556302">1577556302</a> user_id=2205]
Myslis priamo v tom Active Ground Boxe ?
To by som ho musel asi rozmontovat....
Stačilo by voltmetrem vyzkoušet, zda je mezi vstupy zkrat - teda jestli máš doma voltmetr. Jestli ne, nech to plavat, jsem jen zvědavý.
[/quote]
Ohmmetrem ...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

OT:
Tak tak, ve skutečnosti jsem měl na mysli "multimetr". Omlouvám se za nepřenost.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Vinco
lze ten SynerRes Ground Block active někde vypůjčit?
to bych chtěl vyzkoušet také !
díky za radu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Vinco »

Neviem si maju zastupenie v CR, ale myslim, ze jedine miesto, kde sa to da pozicat a kupit je Platan v Hlohovci.
Treba si zavolat a popytat sa na to...nie je to totiz take jednoduche, ako si napr. zapozicat si CD player a testovat ho...bez spravnej aplikacie je vysledok nejasny, moze dojst k sklamaniu a tym padom k premrhanej predajnej prilezitosti.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Vinco
díky. na platan nemám osobní kontakt a tak zůstanu bez praxe.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Omlouvám se za OT,ale nemohl jsem si nevšimnout,že(nejen) v tomto vlákně,mluvíte a řídíte se radami nejobdařenějšího.O koho se jedná :?: A co to znamená,že je nejobdařenější :?:,že má velké přirození :?:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od valderon »

:lol: :lol: :lol:
Tuto otázku jsem si taky pokládal. Znaje částečně místních poměrů, pouze na základě dedukcí, přišel jsem na nějaké možnosti, ale též budu rád za jasné určení.
Odpovědět