Nordost - QKORE

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Ramones »

kychtax píše: 20 bře 2020 14:22 včera jsem to zkusmo odpojil od lišty... a už když jsem to povoloval a sundával z objímek slyšel, jak se zvuk změnil, šel si sednout, abych pak vystřelil z sedačky a rychle to šel přišroubovat zpět. Již to jinak, než s krabičkou, nepůjde. :eek:
Jsem ve vleku, uloven, přesvědčen ..Děkuji a skvělá práce, lachime. ^:)^ :thumbup:
...a je řeč o Qkore nebo o nějakém EQ, když čtu výše uvedené ?
Hoši, hoši :silent:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

ramones
stříbrná krabička na fotce vložené Thu 27. Feb 2020 9:33:04
můj diy výtvor "patla-patla" nazvaný D-Kore. D jako Dasta.
Bo Dasta mi dovezl měděné plechy na pokusy
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Ramones »

Uzemnění true wireless. Nikola Tesla by měl radost :angel:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Ramones
NT předběhl svou dobu o 200 let.
Luděk Sroll mi vždy nějak představuje jeho reinkarnaci.
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

lachime, taky jsem na to dal závaží (20kg Fe kvádr). Na tu Tvou první krabičku.. úplnou náhodou.. Vlastně jsem si ho tam jen odložil (z zesilovače)... a je to tam .. :shock: :shock:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

To už je fakt voodoo,ale v hifi jsem se už naučil věřit všemu :angel: Myšleno bez nadsázky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Terahera
Ano. Neměl jsem možnost ani vyzkoušet závaží na QKore na někom "slepém".
Takže tomu také tak zatím říkám.

Kychtax
Další 2 prototypy jsem zapůjčil a byly zapojeny na zcela rozdílných sestavách.
Tak uvidíme, zda se potkáte v dojmech
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Terahera
Ano. Neměl jsem možnost ani vyzkoušet závaží na QKore na někom "slepém".
Takže tomu také tak zatím říkám.

Kychtax
Další 2 prototypy jsem zapůjčil a byly zapojeny na zcela rozdílných sestavách.
Tak uvidíme, zda se potkáte v domech.
Včera jsem hodil kamen, odhadem 20 kg, na "kufřík". Nepoznal jsem nic. Narozdíl od zátěže n QKore.
Kufřík je zřejmě sám tak hmotný, ze by jsi mi na něm musel sedět, aby.... :lol:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

A kdybych na něj sedl já,tak rochne :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

Jeste mam jeden zajimavy poznatek. Myslel jsem si na zacatku, ze ta krabicka zere vysky. Chyba byla jinde v sestave. :shock:
Vymenil a predtim upgradoval kabel k zesilovaci a problem s vyskami je pryc. Proc o tom pisu .. uz jsem byl jednu chvili blizko tu krabicku zpochybnit. Jak je to relativni... ~x(
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od zappa »

Můžete shrnout výsledky tohoto dlouhého, ale velice zábavného vlákna do nově založeného vlákna Grounding box? :) Poučil se někdo z Lachimova zkoušení s květináči, a dalšími pokusy i jiných? http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=26&t=7145
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

zappa píše: 24 led 2021 14:21 Můžete shrnout výsledky tohoto dlouhého, ale velice zábavného vlákna do nově založeného vlákna Grounding box? :) Poučil se někdo z Lachimova zkoušení s květináči, a dalšími pokusy i jiných? http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=26&t=7145
Michale,
Nordost QKORE má velice kvalitní provedení a vliv na zvuk je jasně slyšet, samozřejmě i cena odpovídá značce Nordost, takže je to dost drahé. Bohužel jsem neměl možnost porovnat i s jinými výrobky od konkurence. Ideální by bylo postavit vedle sebe např. Nordost-QKORE a Grounding box případně jinou konkurencí a vyzkoušet na vlastní aparatuře. Samostatnou kapitolou jsou pokusy Lachima se samodomo výrobky, které mohou být levnější alternativou drahým, značkovým výrobkům.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od zappa »

Mark Levinson píše: 26 led 2021 16:59
zappa píše: 24 led 2021 14:21 Můžete shrnout výsledky tohoto dlouhého, ale velice zábavného vlákna do nově založeného vlákna Grounding box? :) Poučil se někdo z Lachimova zkoušení s květináči, a dalšími pokusy i jiných? http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=26&t=7145
Michale,
Nordost QKORE má velice kvalitní provedení a vliv na zvuk je jasně slyšet, samozřejmě i cena odpovídá značce Nordost, takže je to dost drahé. Bohužel jsem neměl možnost porovnat i s jinými výrobky od konkurence. Ideální by bylo postavit vedle sebe např. Nordost-QKORE a Grounding box případně jinou konkurencí a vyzkoušet na vlastní aparatuře. Samostatnou kapitolou jsou pokusy Lachima se samodomo výrobky, které mohou být levnější alternativou drahým, značkovým výrobkům.
dík, pro mne je opravdu volba "samodomo" :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od PTK »

Samodomo je fakt příšernej výraz :lol:
Jestli ho správně chápu, budeš tedy zakopávat zemnící tyče/desky?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od zappa »

PTK píše: 28 led 2021 18:13 Samodomo je fakt příšernej výraz :lol:
Jestli ho správně chápu, budeš tedy zakopávat zemnící tyče/desky?
To nevím, ale určitě budu chtít řešit grounding.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od PTK »

Grounding je pro ultimativní sestavu opravdu nezbytný, jenže si musíš vybrat ze dvou cest, pokud tedy nechceš jít třetí cestou a strkat dráty do květináčů… :angel:

Ta jednodušší, ale poměrně dost drahá, je koupě zemnících jednotek Nordost, SR apod. Zapojit zvládne asi každý, přínos je jistě značný.
Složitější je vyrobit vlastní zem na samostatný přívod k hifi, ale funguje to skvěle a instalaci pořídíš za pár korun. Podmínkou je v první řadě zkušený elektrikář, který ví, co dělá. Pokud instalaci provede diletant, může se stát že ohrozí nejen tebe, tvou rodinu, ale co je horší – i tvé hrajkostrojky.

Zakopat, změřit, zrevidovat a připojit k přívodu pro hifi - za pár hodin jsem měl uzemnění hotové. Za jeden den práce s minimálními náklady ten výsledek určitě stojí.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od PavelDosko »

ano, potvrzuji, ze cesta "vyroby vlastni zeme z rozvadece" je cestou funkcni
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

Tady došlo k nepochopení, Nordost QKORE není přístroj pro vnější uzemnění přístrojů (viz toto vlákno dříve).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od PavelDosko »

OK, ja s tim taky neuzemnuju pristroje, pouze bedny a zemneni kabelu
jen jsem chtel upozornit ze i to je cesta
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od zappa »

PTK píše: 29 led 2021 18:19 Grounding je pro ultimativní sestavu opravdu nezbytný, jenže si musíš vybrat ze dvou cest, pokud tedy nechceš jít třetí cestou a strkat dráty do květináčů… :angel:

Ta jednodušší, ale poměrně dost drahá, je koupě zemnících jednotek Nordost, SR apod. Zapojit zvládne asi každý, přínos je jistě značný.
Složitější je vyrobit vlastní zem na samostatný přívod k hifi, ale funguje to skvěle a instalaci pořídíš za pár korun. Podmínkou je v první řadě zkušený elektrikář, který ví, co dělá. Pokud instalaci provede diletant, může se stát že ohrozí nejen tebe, tvou rodinu, ale co je horší – i tvé hrajkostrojky.

Zakopat, změřit, zrevidovat a připojit k přívodu pro hifi - za pár hodin jsem měl uzemnění hotové. Za jeden den práce s minimálními náklady ten výsledek určitě stojí.
(y) příští instalace může být u mne. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od PTK »

No jasně, ty dodáš lahvinku, já budu stavbyvedoucí. Jen potřebujeme pár lidí na práci :lol:

Samozřejmě že velmi rád pomohu. U mne instalace také proběhla díky vstřícným radám Renowna a následné ochotě Pyttla přijet a uzemnění zapojit. Pokud budeš potřebovat nějaké informace, zavolej.
Odpovědět