Nordost - QKORE

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Přesně tak :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

tak mám pro dodatečné uzemnění komponentů ve svém DK zapojené :

- 1x NORDOST QKore6 + 2 zemnící kabely Nordost + 1 zemnící kabel vyrobený členem "Pytel"
pro preamp, 10-kanálový zesilovač a satelit receiver VU+

a (což nepatří do tohoto vlákna)
- 1 x Acoustic Rev. RGGC-24 tripleC-FM
pro bluray player
http://www.acoustic-revive.com/english/ ... 24_01.html

poznatky zajímavé. zřejmě nepřenositelné na jinou sestavu.
změny zvuků jsou slyšet okamžitě. každá kombinace propojení způsobí "něco".
u mě rozhodně nazafungovalo "zapojit a hrát". dodatečné zemnění všech přístrojů nevede v mém DK ke zlepšení. naopak.
budu to muset zkoumat vyřazovací metodou.
příklad:
AcR funguje u blurayp výborně. zlepšení zvuku jasné. i ve slepém testu.
QKore6 funguje u blaray ještě lépe. Ale nemohu na něj připojit nic jiného. Pak se to, naopak, zhorší celkově.

NORDOST Qkore je 119.000 + 8000 za kablík
AcR je 17.000 za kablík s kulatou krabičkou
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

Má zkušenost s QKORE:

Poprvé to bylo v rámci hledání nějakého (bez konkrétního vymezení jakého) dalšího upgrade systému - měl jsem k dispozici QKORE1, QKORE3, 2x napájecí Valhalla2. Ke QKORE3 jsem měl jen propojovací káblíky s konektorrem cinch. Zkoušel jsem různé kombinace - nakonec jsem usoudil, že největším přínosem pro můj stávající systém bylo přidání QKORE1 (připojuje se k napájecí liště, u mne Nordost QB8) a jedné napájecí Valhally 2 mezi lištu a DAC (Pozn.: Nakonec jsem přehodnotil ještě místo, kam jsem V2 připojil. Více jsem nakonec vytěžil z jejího umístění mezi zásuvku a QB8).
Jaký má tedy QKORE1 přínos v mém systému? Řekl bych, že se jedná o docela malou změnu, z pohledu její "velikosti", ale docela podstatnou změnu z pohledu vnímání zvuku celého systému. Se zařazením QKORE1 se dostavil "klid" - lépe to popsat nedovedu. Není to tak, jako když změníte třeba repro, máte jiný zvuk a pak řešíte lepší/horší. S QKORE1 se zachová stejný charakter zvuku, který tam byl i bez něj, akorát to celé lépe "zaklapne", začne poslech více bavit.

Podruhé došlo na posouzení vlivu QKORE3 neplánovaně v rámci testování v HiFi studiu v Kopřivnici, kdy jsme se snažili zjistit, jak vytěžit maximum ze streameru DSC1 od Metronome, který podporuje jak připojení v režimu streamer přes LAN, tak i přes USB z PC. Když už jsme si mysleli, že máme tu nej kombinaci propojení, tak jsme nakonec do QKORE3 ještě přidali dvě propojení:
- na ethernetový switch, který byl připojen před DSC1
- na výstup z USB karty JCAT (ta karta má dva USB výstupy), která dodává data do DSC1 přes USB
A tady mi obrazně "spadla brada", protože takové zlepšení (záměrně jsem nenapsal jen "změnu") jsem nečekal - resp. doufal jsem, že JCAT USB karta má svá rušení již vyřešená.

PS: Aby nedošlo k chybné interpretaci ohledně JCAT USB karty. Tato karta ve srovnání s USB integrovaným na základní desce počítače má velký vliv na kvalitu zvuku. Nicméně, pořád tam evidentně je co zlepšovat, jak ukázalo propojení na QKORE3.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

F2014
díky za info. zajímavé čtení!
zřejmě se "potkáme" na stejném výsledku. furugrescu uzemním na Q6 samostatně. výsledek bude stejný jako u tebe na 100%.
switsche atd. v sestavě nemám.

nedávno jsem v DK měl u kávy konstruktéra masově prodávaných hifi-hraček.
světových brandů.
a řešil jsem s ním i zemnění komponentů. vůbec smysl této "zbytečnosti" pro mé DK.
můj setup prozkoumal a řekl mi:
- u tebe má smysl zemnit jen satelit, psa furugrescu a možná bluray player.
- u tebe nemá smysl zemnit samotné komponenty. odhaduji, že u nich to bude slyšitelně horší.
- se tvou filtrací bych to zkusil v praxi jen tak "pro sichr" a spíše něco vymyslel "na koleně".
trefil to zřejmě výborně.
člen "dasta" už veze měděné desky 15x15 s otvory na míru
:-)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

otikle
oto, musím ti i zde a takto poděkovat za další nakopnutí/ inspiraci / trpělivost.
^:)^
ač jsem prvního psa Nordost QB4 koupil minimálně před 10ti roky, zemnící kolík jsem na něm nikdy nezapojil !
nebýt tvé laskovosti mi půjčit úplně nové komponenty "QKore" ..... ~x( (sama sebe se fackující ikonu nemáme )

- uzemnění psa Furugrescu na zemnící kolík QKore = neskutečné zlepšení zvuku.
- zemnění satelitu Vu+ = obraz jak z jiného projektoru. a to sim2 mico50 není vůbec špatný.

ač je mi to u satelitu přitom teoreticky tak nějak jasné,
( zemnící smyčka jde do tvrdého zdroje na zem a HDMI se od toho odprostí, napěťový potenciál od antény ... )
musel jsi až ty před pár dny říci :
"hele..víš co ?.... vezmi si to domů. třeba to uznáš ..."
a to na satelit z kvalitního projektoru koukám min.10 let.
míti tu tu sama sebe se fackující ikonu, vložím jí alespoň 3x.

QKore6 v DK jen pro psa Furugrescu a satelit Vu+ Ultimo s lineárním zdrojem.
v tomto zapojení = výsledek ohromující.
za tu brutální cenu Qkore6 dosažený výsledek rozhodně stojí.
měl jsi velikou pravdu.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od zatty »

lachim píše: 10 pro 2019 08:39 ........
QKore6 v DK jen pro psa Furugrescu a satelit Vu+ Ultimo s lineárním zdrojem.
Na jakém software máš Ultimo?
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

zkusil jsem zazemnit na lištu, jak jsi říkal lachime a zdá se mi, že to hodilo trochu deku. Ale můj systém je lehce náchylný na deku, protože nepoužívám postříbřené dráty na síťácích a reprokabelech a nefiltruji, ještě to zkusím. Jsou to první rychlé dojmy.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

zatty
sz, prosím. tady zcela offtopic

kychtax
zřejmě v nordostu vědí více než my dva.
nebo to u mě tou "dekou" naopak tlumí uječené BW a agresivní kabely.
všechno je možné
:-)
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

přehodil jsem včera za lepší reprokabel, ale nestihl už bohužel vyzkoušet. U mně už právě klidu bylo hodně a to přes sluchátka, kde to bylo sakra klidné až temné a přitom transparentní. Což je super. Zkusím přes ten lepší RK. Jako to mně vede i k tomu upgradovat terminály na reprobednách a už jsem poprosil o objednání WBT terminálu u pana inženýra.. a udělat pořádné terminály/dát pryč ty levné ubohosti standardně dodávané na ATC bednách..Půjdu do zlacených WBT 710.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Rothaudio »

Ahoj Honzo,

Nebo můžeš zkusit tri wiring. Výsledek by byl ohromující.
Jen je to velmi pracné a ladí se to dlouho.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

kychtax píše: 10 pro 2019 11:30 zkusil jsem zazemnit na lištu, jak jsi říkal lachime a zdá se mi, že to hodilo trochu deku. Ale můj systém je lehce náchylný na deku, protože nepoužívám postříbřené dráty na síťácích a reprokabelech a nefiltruji, ještě to zkusím. Jsou to první rychlé dojmy.
Já si tak nějak nedokážu představit,že by uzemnění čehokoliv hodilo deku :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

terahera píše: 10 pro 2019 19:21
kychtax píše: 10 pro 2019 11:30 zkusil jsem zazemnit na lištu, jak jsi říkal lachime a zdá se mi, že to hodilo trochu deku. Ale můj systém je lehce náchylný na deku, protože nepoužívám postříbřené dráty na síťácích a reprokabelech a nefiltruji, ještě to zkusím. Jsou to první rychlé dojmy.
Já si tak nějak nedokážu představit,že by uzemnění čehokoliv hodilo deku :-?
To zklidnění projevu po připojení na QKORE může být klidně vnímáno jako "deka". Pokud je to zklidnění doprovázeno současným zlepšením prostorové informace a neutrpí dynamika, pak je to IMHO jen dobře.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

jojo, jak píše F2014. :thumbup: Nebylo času k vyzkoušení. Ale bude. :smile:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Tak jinak,nedokážu si představit uzemněním čehokoliv ztrátu dynamiky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

Uzemnění má zásadní vliv na zvuk. Ale není uzemnění jako uzemnění. Dnes v praxi ověřeno. Souboj tři velikánů. Japonec vs Američan vs Vysočina. :thumbup:
IMG-20191210-WA0004.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

terahera píše: 10 pro 2019 22:21 Tak jinak,nedokážu si představit uzemněním čehokoliv ztrátu dynamiky :cool:
Psal jsem o tom, že zklidnění ve zvukovém projevu systému může být vnímáno jako "deka". A pokud je takové zklidnění bez ztráty dynamiky a se zlepšením prostoru, pak je to jen dobře. Kychtax napsal, že se mu zdálo, že po uzemnění na projev systému padla deka.
Nikdo se tady nevykádřil v tom smyslu, že uzemnění zabije dynamiku. To je jen Tvá mylná dekukce. Takže nechytej zbytečně za slovíčka a znovu si to přečti :crazy:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Tak pardon :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

@Zabiny007: .. a výsledek je ?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

terahera píše: 10 pro 2019 22:37 Tak pardon :cool:
V pohodě. Mimochodem, taky se mi ještě nestalo, že by uzemnění zhoršilo dynamiku :smile: (se stíněním už to tak jednoznačné u mne nebylo)
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od PavelDosko »

zajimave, kde bere ta vysocina ekvipotencialni bod ? taky to ted resim a popravde uplne nevim
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

kychtax píše: 10 pro 2019 11:30 zkusil jsem zazemnit na lištu, jak jsi říkal lachime a zdá se mi, že to hodilo trochu deku. Ale můj systém je lehce náchylný na deku, protože nepoužívám postříbřené dráty na síťácích a reprokabelech a nefiltruji, ještě to zkusím. Jsou to první rychlé dojmy.
Nedá mi to,fakt uzemnění hodí deku,ať je systém jakkoli náchylný na deku(což vlastně nevím,co znamená),nechci nijak chytat za slovíčka,ale když někdo něco takového napíše,hned mi to v hlavě šrotuje.Jako kolotočář jsem si s uzemněním užil své,ale nikdy jsem nezažil díky uzemnění deku nebo cokoliv,co by produkci zhoršilo :-? Spíš naopak,bez uzemnění,nebo špatné zemnění šlo slyšet,ale nikdy deka nebo ztráta dynamiky.Jsem ale ještě hifibenjamínek,takže se omlouvám,furt se mám co učit :angel: Jen aby to v případě pisatele nebyla podobná zkušenost,jako třeba s kabely Tri Vista,které taky v podstatě odsoudil a pak vyšlo najevo,že je ani nezapojil,pouze byly někde týden položené na chodbě,bo nebyl čas zkoušet.Hifi zdar a ať to hraje všem bez deky :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

F2014 píše: 10 pro 2019 22:38 @Zabiny007: .. a výsledek je ?
Jak jsem psal, vliv je dost podstatný a každý "soutěžící" se choval jinak. Ale závisí nejen na sestavě a testované nahrávce, ale i na posluchači. Rozdíly jsou ihned identifikovatelné pro všechny, ale co jeden vnímal jako zklidnění, bylo pro druhého ztrátou jiskry až "zadekovanim". Takže rozhodně bych se neodvažoval cokoliv paušalizovat. Každopádně velký vliv tu je a vyplatí se tomu věnovat pozornost....
Byli jsme u toho čtyři, tak třeba ostatní napíši něco víc...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Pytell »

Také jsem se zúčastnil testu, každy to asi vnímá jinak, ale pro mé uši, nejlépší zvuk bez těchto ( kur..tek zvuku ), opravdu byl rozdíl po zapojení ve zvuku . Např. po zapojení RA stereo scéna se jakoby sevře, není zvuk dle mého tak brilantní, ale některých účastníkům se to líbilo , prý se ztratil digi náboj zvuku CD a znělo to analogovo. Po zapojení destiček CU, světlejší projev zvuku, po zapojení Nordost -- pro mé uši na druhém místě po zvuku bez .
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Co to je ta CU destička? ...měla by se chovat podobně jako např. QKORE? Připojuje se stejným způsobem?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

fidas
to byl jen takový srandovní pokus. možná z toho časem "vypadne" nějaký výsledek. bylo by na delší povídání.

pytell
mirku, bylo pěkně vidět, jak
- rozdílně každý vnímáme zvuk.
- jak jsou rychlé "testy" zavádějící

u testu kabelu XLR1 versus XLR2 jsme se shodli jasně. 2 takty hudby a všichni stejný názor.
u testu zemnění různých zapojení zemnění jsme se nesešli vůbec v ničem. 4 posluchači a 4 názory.
s každou skladbou jsme to každý vnímal úplně jinak. vzniklo vlastně 16 názorů na zamnění 1 komponentu!

byl bych rád, kdyby jsi přijel.
v klidu bych chtěl na tobě vyzkoušet "přínos" QKore 6 při zemnění psa Furugrescu a blurayp D4010.
ono je to nějak proměnlivé v čase. osobně mám pocit, že je potřeba to zapojení nechat delší dobu uzemňovat.
že ten efekt nějak "nabíhá". že se jakoby "indukuje".
číst s nadhledem, prosím)

věřím též tomu, že je to jen dojmologie
a že by bylo lepší najít problém zemnění v sestavě a ten řešit běžnou svorkovnicí. tedy přistoupit k tomu zcela racionálně.
nebo, že to funguje a že jde o to se správně "trefit" na to správné místo a na ten správný konektor
:-)
unplugged
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2019 19:40

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od unplugged »

Chápu to správně, že lachimovi pošel pes jménem Furugrescu a teď potřebuje pytell, aby ho uzemnil tj. pohřbil?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

doplnění předchozího.
test různých zemnění jsme dělali na rca konektoru "signal out" přehrávače denon 4010.
zde, u tohoto přístroje, totiž sám netuším, zda je přínos zemnění k lepšímu nebo k horšímu.
zatím věřím, že s Nordost QKore6 je zvuk lepší.
cituji člena F2014, bo to přesně popisuje můj dojem
" ...pokud je to zklidnění doprovázeno současným zlepšením prostorové informace a neutrpí dynamika, ... je to jen dobře"
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Lachim:

Tyto pokusy se mi jeví jako přinejmenším zajímavé a užitečné. Pokusy dělám já v tomto smyslu s docela slyšitelným výsledkem. Jsem rád, že se konečně rozvinula diskuse na toto celkem opomíjené téma.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Oprava předchozího textu:

Pokusy dělám i já ... :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

terahera píše: 10 pro 2019 22:50
kychtax píše: 10 pro 2019 11:30 zkusil jsem zazemnit na lištu, jak jsi říkal lachime a zdá se mi, že to hodilo trochu deku. Ale můj systém je lehce náchylný na deku, protože nepoužívám postříbřené dráty na síťácích a reprokabelech a nefiltruji, ještě to zkusím. Jsou to první rychlé dojmy.
Nedá mi to,fakt uzemnění hodí deku,ať je systém jakkoli náchylný na deku(což vlastně nevím,co znamená)
hodí deku = (pro mně) Sníží se rozlišení a ubude nebo zmizí extenze na výškách. Ztratí se zábavnost, ubude celkově informací... Mám rád opak - štiplavý trochu nahoře naostřený zvuk. Radši ať nadbývá a je navíc určitá živost.. než aby chybělo.. za mně teda.
Samozřejmě ideál je nějaký pomyslný zlatý střed .. mezi živostí a dekou. :lol:
..Jsem na deku celkem vysazený. [-x :thumbdown:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

kychtax píše: 12 pro 2019 09:53 ...Sníží se rozlišení a ubude nebo zmizí extenze na výškách. ..Samozřejmě ideál je nějaký pomyslný zlatý střed .. mezi živostí a dekou. :lol:
Trošku ujedu off topic, ale ono to nakonec s QKORE souvisí...
U mne se všechna vylepšení v oblasti napájení (silové kabely, QKORE1, "čudlíky" QK1 a QV2 od Nordost, uložení napájecí lišty na SortKone) vždycky promítla do výsledného zvuku jako snížení ostrosti - a ano, skoro vždycky je také můj první dojem, že je to spojeno se ztrátou detailu. V tomto na tom asi budeme mnozí stejně :smile:
Specielně po výměně napájecího kabelu jsem už vícekrát zápasil se svou neschopností vyhodnotit, zda ono snížení ostrosti je posun správným směrem - už jsem ve svém systému měl možnost zažít oba případy vícekrát:
- "deku", kdy spolu se snížením ostrosti dochází k "rozpití" zvuku napříč celým spektrem - výsledkem je zahuhlaný plochý zvuk bez dynamiky a prostoru
- zpřesnění zvuku napříč celým sektrem - výsledem je dynamický projev s lepší lokalizací a s hladšími výškami

PS: Schválně přeháním, v praxi nemusí být vůbec jednoznačné, jak stejnou změnu vyhodnotí různí posluchači.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Pytell »

Včera jsem si u Lachima byl poslechnout ( ala plovoucí zem ), chtěl vyzkoušet něco levnějšího jak Nordost, tak jsem mu zkompletoval koaxiální kabely zakončené RCA a vidličky :
IMG_1240.jpg
a tyčky má zapíchlé v květináčích :
IMG_1244.jpg
Co se týče zvuku, v celém pásmu se hladina zvuku ztišila o několik dB, ale např. ze satelitu super zvuk ( už nemá to digitální zrno, ale krásný skoro analogový zvuk ).

Na jaře chce Lachim, zkompletovat dokonalou zem, už to máme vymyšlené, u baráku se zakope deska a do poslechovky se vyvede na zemnící sběrnici pořádný vodič.

Třeba napíše cosi i majitel.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

pytell
použiji trefný názor člena "zabiny":
"lachime, hlavně to nepiš na fórum. to nebudou chápat ani jak recesi"
a také tvůj:
"to když napíšu na fórum, tak mi budou zase všichni volat, že jsem se už také zbláznil"
:thumbup:
v každém případě děkuji za tvou chuť převádět mé experimenty do praxe.
bez tvé nekonečné ochoty mi třeba ve 22h něco pájet a spojovat bych tohle všechno zkoušet nemohl.
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

jenom aby to nevadilo té palmě. :thumbup:
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

Jenom pozn. co jsem viděl i v rychlosti zkoušel. Nevím úplně proč, ale asi bych použil na vodiče postříbřený drát. To stříbro líp vede a tady jde o velmi malé hodnoty. Mohlo by to fungovat líp? (možná vzd. analogie s linkovými kably) A Btw co jsem rychle procházel, tak taky byly častěji použité stříbřené dráty. Chystám se to taky vyzkoušet, mám k tomu připravené dráty, které mi zbyly - Postříbřené solid core..
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

lachim píše: 18 pro 2019 09:39 pytell
použiji trefný názor člena "zabiny":
"lachime, hlavně to nepiš na fórum. to nebudou chápat ani jak recesi"
a také tvůj:
"to když napíšu na fórum, tak mi budou zase všichni volat, že jsem se už také zbláznil"
:thumbup:
v každém případě děkuji za tvou chuť převádět mé experimenty do praxe.
bez tvé nekonečné ochoty mi třeba ve 22h něco pájet a spojovat bych tohle všechno zkoušet nemohl.
Zajímavé a při tom levné řešení (tedy v porovnání QKore určitě). Kluci, díky za Vaše pokusy i sdílení zde, konečně zajímavá debata k tématu :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

Je to měsíc, co jsme se ve Varšavě smáli v jedné expozici akvárku s hlínou a štěrkem...
A už je to i tady... jen to máme vylepšeno květináčem. Někdy jsme fakt magoři...
A nejhorší na tom je, že to nejspíš fakt funguje. Protože jak jsem psal před týdnem po hrátkách s uzemněním u Lachima -
zabiny007 píše: 10 pro 2019 23:18 ....velký vliv tu je a vyplatí se tomu věnovat pozornost....

foto zapůjčeno z fotodokumentace od bubuxina, zdroj: https://bubuxin.rajce.idnes.cz/AVS_Warszawa_2019/#
snad to nevadí... Díky :thumbup:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Když mi o tomto Lachimově pokusu Saša říkal,myslel jsem,že je to recese :lol: Koukám,že není :cool: Je super,že jste se rozhodli to sdílet :thumbup: Určitě vyzkouším
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

terahera
Jsem zvědav, jak doma obhájíš obří květináče v poslechovce, když jsi dodneška tvrdil, že doma žádné kytky nesneseš :lol: :lol: :lol:
I když vlastně - to není problém, jen použiješ oblíbenou hradní větu "jen blbec nemění své názory" :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Zabiny
Je pravda,že jsem se živým květinám atd úspěšně dlouhé léta bránil,tak mám teď strach,že mi z bytu moja udělá botanickou zahradu :roll: Ale zas na druhé straně,co bych neobetoval pro zvuk :cool: ,kor,když jsme včera našli výborné místa na umístění třeba palem :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět