Nordost - QKORE

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Při větších problémech s kvalitou "elektriky" bych rozhodně kontaktoval nějakou regionální firmu, co umí tohle: http://www.revize-elektro-plzen.cz/anal ... gie-plzen/
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Ukázka měření harmonického zkreslení v třífázovém rozvodu. Velice poučné i pro mě, slaboproudaře: https://www.youtube.com/watch?v=MCs5v9_qZhU
bertram
Příspěvky: 12
Registrován: 04 pro 2017 22:58

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od bertram »

merhaut píše:Při větších problémech s kvalitou "elektriky" bych rozhodně kontaktoval nějakou regionální firmu, co umí tohle: http://www.revize-elektro-plzen.cz/anal ... gie-plzen/
Ja som nad týmto už dávno rozmýšlal , ale v bytovke je len hlavný vodič a nulák pre šesť poschodí. Ošetrenie zeme v podobe qkore mi
prišlo šikovné a naozaj za vyskúšanie. Lenže podľa tohto článku treba najvyšší model , ktorý splňa všetko .
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... st-qkore-6
Ale pod čiarov je napísané , cena je príliš a ktomu treba lištu Nordost a účinok je neistý.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Moc by mě zajímalo, co jsou zač ty”nízkonapěťové přitažlivé pláty”, které mají být v té krabici.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

bertrame, tím tuplem, když je barák dvouvodičově (TN-C) je potřeba odbornou firmu. Nejde jenom o zvuk, může jít i o život.
bertram
Příspěvky: 12
Registrován: 04 pro 2017 22:58

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od bertram »

Mark Levinson píše:
bertram píše:Ono sa Vám to píše chlapci , ML si to požičia z darma , kôlí reklame na High End fore , ale Fidas má pravdu. Kto nezažil rušenie
po sieti , nie vzduchom , ťažko tomu uverí.Rušenie po sieti je v niektorých objektoch velmi silné. Ja mám osobne oddelovacie
trafo do ktorého mám zapojenú PS Audio P10 , ale ani tento systém nedokáže všetko odrušiť. Najviac sa to prejaví u prevodníkov,
DAC a elektrónkových zosilovačov. Zosilovaše budú šumieť , hučať , prevodníky sa zasekávajú , alebo preskakujú , je to proste
nekonečná dilema. Ja kôli tomuto privýtam každé riešenie , ale tie ceny sú už šialené a nie je isté , či to pomôže.Zálohy sú obrovské,
a ošetrenie siete je drahšie ako môj systém.
Bertrame,
zapůjčil jsem si QKORE, abych vyzkoušel jeho funkčnost a spíše jsem se svezl s kolegou Vítkem, který bydlí nedaleko a byl rozhodnut si to také zapůjčit. Nevím proč bych se o tom nezmínil na HEF, ale rozhodně to není z důvodu, který mi mylně podsouváš. Zapůjčení mám opravdu zdarma, protože se s distributorem léta známe a asi mi důvěřuje (jen moje domněnka).
U Tebe bude opravdu problém, protože oddělovací trafo a ještě pračka PS Audio P10 (mimochodem také jsem ji měl doma, ale ne z reklamních důvodů), která je dle mne výborná a stále máš problém s rušením. To bude opravdu chtít odbornou firmu, jak píše Merhaut.

Osobne Mark Levinson , nevidí pri Tvojej zostave zmysel skúšenia tejto veci. Máš vyšperkovanú zostavu , super akustiku a nikdy si sa
nesťažoval na rušenie s el. site . Tvoj výsledok bude nula k nule. Ty tam nemáš čo rozpoznať, ani to nerozpoznáš.Je to problém pre
ludí , ktorý majú problém a vedia to posúdiť, len bohužial hodne drahý.
bertram
Příspěvky: 12
Registrován: 04 pro 2017 22:58

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od bertram »

merhaut píše:bertrame, tím tuplem, když je barák dvouvodičově (TN-C) je potřeba odbornou firmu. Nejde jenom o zvuk, může jít i o život. Na QKORE se vytento...
To mám ako prekopať celú bytovku a platíť to? Ja už takto žijem 30-dsať rokov.Myslím , že som urobil všetko a na QKORE to nestojí. Ale aj
taký je život.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Kdo je vlastníkem domu? Informoval bych se u něj na revizi elektro, v tomto případě s akcentem na kvalitu zemnící soustavy (zemnič, HOP, atd.) domu. A pro sichr bych si na vlastní náklady pozval do domu firmu, který by změřila i vstupní "elektro" parametry domu, nejenom bytu.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od aretax »

merhaut píše:Kdo je vlastníkem domu? Informoval bych se u něj na revizi elektro, v tomto případě s akcentem na kvalitu zemnící soustavy (zemnič, HOP, atd.) domu. A pro sichr bych si na vlastní náklady pozval do domu firmu, který by změřila i vstupní "elektro" parametry domu, nejenom bytu.
Merhaut má 100% pravdu. S uzemnením naozaj nie sú srandy. Ak sa v dome, kde býva Bertram doteraz nič nestalo, to neznamená že je všetko OK. Môžeme sa tu "naťahovať" o poistkách a rôznych ďalších "blbostiach", ale tu už ide "to tuhého". Ak je to tak, ako píše Bertram, zavolal by som aj zástupcu dodávateľa elektriny. Bez platnej revíznej správy totiž nemôžu elektrinu do objektu dodávať. Stačí mať v dome jeden poriadny skrat na prístroji a táto debata už bude bezpredmetná.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Bertrame, co máš všechno zapojené na hifi ? Máš radio, veřejnou kabelovku ?
JAPEX

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od JAPEX »

Je hezké, jak jste se od předražené ekvipotenciální svorkovnice s absolutně nejistým výsledkem dostali skoro až k vyhrožování majiteli nemovitosti z porušování nějakých povinností, které navíc u bytové jednotky snad ani nemá (pouze u společných prostor)... =))

Pochybuji o tom, že bertram bydlí ve slumu a že majitel nemovitosti nedodržuje platnou legislativu...a zbytek je v normách.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

bertram píše: Osobne Mark Levinson , nevidí pri Tvojej zostave zmysel skúšenia tejto veci. Máš vyšperkovanú zostavu , super akustiku a nikdy si sa
nesťažoval na rušenie s el. site . Tvoj výsledok bude nula k nule. Ty tam nemáš čo rozpoznať, ani to nerozpoznáš.Je to problém pre
ludí , ktorý majú problém a vedia to posúdiť, len bohužial hodne drahý.
Vidím, že tady došlo k úplně špatnému pochopení k čemu QKORE slouží. Především neřeší ukostření přístrojů jako takové, ale jedná se zlepšení jak primární, tak i sekundární země, jak už tu bylo popisováno výše. Nezapojuje se na kostřící šroubek např. koncových zesilovačů, předzesilovačů, ale zapojuje se do volného vstupu chinch/XLR čímž by měl zlepšit zem vnitřní elektroniky.
Co je uvnitř asi nikdo z nás neví a když pominu cenu, která je opravdu vysoká, tak musím konstatovat, že se zvukem to něco opravdu dělá. Nejsou to žádné zásadní změny jako při výměně komponentu, ale slyšet to je. Zklidní se celé zvukové spektrum, takový větší klid na pozadí. Domnívám se, že se to bude chovat různě podobně jako síťové filtry a pračky. Podle kvality sítě v dané lokalitě se bude účinek projevovat různě, takže je třeba to vyzkoušet ve vlastních podmínkách.
Problém těchto udělátek je, že účinek je nejvíce znát na přístrojích, které jsou stejně drahé nebo levnější jako samo udělátko. Potom je pro majitele takovéhoto komponentu lépe investovat tuto částku do upgrade samotného komponentu než do takovéhoto udělátka a posune se o třídu výš.
Bertrame, QKORE není pro řešení nějakého elektrotechnického problému, ale ke zlepšení zvukového projevu aparatury (proto jsem si jej zapůjčil k vyzkoušení). Pokud je problém si silnoproudými rozvody, tak toto řešit QKORE opravdu není vhodné.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jeste by bylo zajimave to promerit stejne jako ty svedske drevene skatule. Aby to totiz nebylo nakonec horsi jako v pripade svedske konkurence :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

To by bylo ideální mít k porovnání i konkurenční výrobek a porovnat to vedle sebe ne jednom aparátu. A je docela možné, že Švédský výrobek bude lepší.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

No podle tohoto odkazu by ty svedske krabice byt lepsi nemely :mrgreen: https://audiosciencereview.com/forum/in ... ments.476/
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od aretax »

JAPEX píše:Je hezké, jak jste se od předražené ekvipotenciální svorkovnice s absolutně nejistým výsledkem dostali skoro až k vyhrožování majiteli nemovitosti z porušování nějakých povinností, které navíc u bytové jednotky snad ani nemá (pouze u společných prostor)... =))

Pochybuji o tom, že bertram bydlí ve slumu a že majitel nemovitosti nedodržuje platnou legislativu...a zbytek je v normách.
Ani ja neviem, kde býva Bertram, ale reagoval som na to, čo píše. Majiteľ má jednoznačne povinnosť prevádzkovať, resp. prenajímať jednotku v technicky bezchybnom stave, do čoho patria aj eketrorozvody. Jeho povinnosťou je zabezpečovať pravidelné revízie elektroinštalácie a netýka sa to iba spoločných zariadení. Na druhej strane nájomník bez jeho súhlasu nesmie urobiť do inštalácií žiaden zásah. Ak je situácia taká, ako píše Bertram, tak je nápravu povinný zabezpečiť majiteľ nehnuteľnosti. Tu sa nejedná o vyhrážanie, iba o fakty.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Podobné zařízení Entreq má v sobě zřejmě měděné desky prosypané magnetitem, není to vůbec spojeno s uzemněním. Magnetit zřejmě umí pohltit Rf a další elektroborčus.
To Mark Levinson:
Máš li to ještě doma, můžeš ohmmetrem změřit odpor mezi jednotlivými zdířkami...hlavně zda je to vodivě propojené, nebo je li mezi nimi nějaký odpor?
Děkuji.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
JAPEX

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od JAPEX »

aretax píše:
JAPEX píše:Je hezké, jak jste se od předražené ekvipotenciální svorkovnice s absolutně nejistým výsledkem dostali skoro až k vyhrožování majiteli nemovitosti z porušování nějakých povinností, které navíc u bytové jednotky snad ani nemá (pouze u společných prostor)... =))

Pochybuji o tom, že bertram bydlí ve slumu a že majitel nemovitosti nedodržuje platnou legislativu...a zbytek je v normách.
Ani ja neviem, kde býva Bertram, ale reagoval som na to, čo píše. Majiteľ má jednoznačne povinnosť prevádzkovať, resp. prenajímať jednotku v technicky bezchybnom stave, do čoho patria aj eketrorozvody. Jeho povinnosťou je zabezpečovať pravidelné revízie elektroinštalácie a netýka sa to iba spoločných zariadení. Na druhej strane nájomník bez jeho súhlasu nesmie urobiť do inštalácií žiaden zásah. Ak je situácia taká, ako píše Bertram, tak je nápravu povinný zabezpečiť majiteľ nehnuteľnosti. Tu sa nejedná o vyhrážanie, iba o fakty.
Pravidelná revize rozvodů elektřiny je vyžadována pouze ve společných prostorách domu. U rozvodů odpovídajícím současným technickým požadavkům stačí revizní kontrola provedená každých 5 let, u starších rozvodů je doporučená lhůta kratší (1 nebo 2 roky).

V bytových jednotkách pravidelná revize není vyžadována. Revizní zpráva je potřebná pouze při připojení odběrného místa či při požadavku na navýšení příkonu. Doporučovaná je ale také revize jednou za 5 let, která je v zájmu nájemníka či majitele bytu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dekuji Viktorovi, ze se s nami o vysledky testu podelil. Jak je zarizeni konstruovano, je dle meho nazoru uplne jedno. Jasne, nekdo predpoklada jednu svorkovnici v cene o 3 rady nizsi, nez je cena celeho pristroje, a z tohoto duvodu se mu rozsiruje usmev. Nicmene nikdo nikoho nenuti nic kupovat. Dulezite je posoudit vliv takoveho zarizeni ve svych podminkach a zaroven, jestli mi pripadny prinos stoji za takto vynalozene penize. Ten, kdo si mysli, ze je schopen si takovy pripadny prinos zabezpecit svepomoci, necht se touto cestou vyda. Dale je potreba si uvedomit, ze toto je NORDOST. To znamena, ze stastlivec, ktery si muze dovolit prokablovat svuj system NORDOSTEM za castku 6 milion Kc (ODIN2 v pripade me sestavy), tak asi nebude resit cenu teto skatule, ktera je ve svetle takovych nakladu plivancem do rybnika.

(Edit by ML)
Irelevantní příspěvky jsem přesunul do vlákna Korea.
Děkuji za pochopení.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

Fidas píše:Podobné zařízení Entreq má v sobě zřejmě měděné desky prosypané magnetitem, není to vůbec spojeno s uzemněním. Magnetit zřejmě umí pohltit Rf a další elektroborčus.
To Mark Levinson:
Máš li to ještě doma, můžeš ohmmetrem změřit odpor mezi jednotlivými zdířkami...hlavně zda je to vodivě propojené, nebo je li mezi nimi nějaký odpor?
Děkuji.
Bohužel už to doma nemám, předal jsem na testy dál, kolega Vítek možná poreferuje.
Mark Levinson
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

merhaut píše:Malá douška ad: "A je docela možné, že Švédský výrobek bude lepší." Podle mě by byl souboj QKORE vs Entreq velmi vyrovnaný:-)
Podle mě ten granulovaný materiál magnetit, jak jsem vyčetl, jeho vlastnosti mohou být pro hifi přínosné. Nakonec jsem si nevšimnul nikde, že by někdo popíral účinnost boxu Entreq. Pěknou dřevěnou krabici udělá stolař, dráty a pásky se zdají měděné, pak jsou tam ještě hliníkové desky, jak vidím. Jen ten granulát mě zajímá ...a zdá se mi, že snad to ani není mezi sebou natvrdo vodivě spojené....
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od vitek »

Tak jsem týden testoval QKORE-6 doma. Impulsem byla ukázka zapojení a odpojení a výsledný rozdíl u prodejce Nordostu. Změna byla taková, že jsem po dlouhé době chtěl "to" doma vyzkoušet...
Ještě je nutno podotknout, že poslech proběhl v bytě v docela hustě zabydleném sídlišti a celý systém běžel ještě přes oddělovací trafo a zapojen byl QKRE-1 a QKORE3. Dle vlastních testů prodejce je QK-1 ze všech tří krabiček nejsilnější a lze jej použít u každého přístroje samostatně. Jednotlivé zdířky u QK-6 jsou skoro o 50% slabší než samostatná zdířka u QK1!!! Bohužel šel půjčit jen QK-6 sice
nejuniverzálnější, ale i "nejslabší". QK-6 má zdířky: 1,2,3,R,L,QB.
Test 1: propojení - zdířka QB se zemnícím kolíkem u mé distribuční jednotky, zdířka 1 dvěma kabely R RCA a L RCA s volnými vstupy a výstupy u CD, zdířka 2,3 kabelem R XLR a L XLR do volného vstupu předzesilovače, zdířky R,L neobsazeny - nemám v koncáku žádný volný vstup. Ještě jsem zkoušel CD propojit s výstupy 1 a 2 a předzesilovač dvěma kabely na zdířku 3, ale to nemělo u mne žádný znatelný rozdíl.
Bohužel, efekt nebyl tak velký jako u prodejce, každopádně tam byl a při zapojení se mi to líbilo více po odpojení něco chybělo. Docela zklamání ale připomínám QK-6 je nejslabší.
Test 2: propojrní - zdířka QB stejně jako v testu prvním, zdířka 1 kablíkem RJ45 do routeru, který je spojený s Mac mini, zdířka 2,3 kabelem R XLR a L XLR do volného vstupu předzesilovače.
Odpojoval a připojoval jsem už pouze kabel k routeru a tady byl rozdíl už dost velký, takže nadšení...
Poslouchal jsem "jednodušší" věci na CD a i přes Mac jako Forcione, Anna Calvi, OREGON, Talk Talk. Vždy tak půl minuty, pak jsem to vypojil a to u každého vzorku 4x...
Co je ještě nutno podotknou a co je asi docela zásadní, že bydlím skoro na samotě, na zahradě mám trafostanici, ke které jsme přímo napojen a muziku mám zapojenou samostatným přívodem. CD a předzes má externí napájecí zdroj, Mac mini ne tak dobrý...
Test 3: tak to až bude k dispozici QK-1 a OK-2 tak poreferuji
Tak doufám, že to někomu pomůže k tomu aby se rozhoupal si to aspoň půjčit... a závěr a vyhodnocení si udělá každý sám. Já mám jasno. Každopádně je úsměvné, že jsou mezi námi někteří anténáři - jasnozřivci, kteří aniž by to vyzkoušeli, tak ví jaký vliv to má a co je v útrobách a jak to funguje a ještě to neustále opakuje....
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

A je vymalováno: Entreq vám zvedne šumové pozadí v audiopásmu na stonásobek! Zde je důkaz:

Obrázek

Více na: https://www.audiosciencereview.com/foru ... ments.476/
I další měření dokazují, že všechny kabely nastrkané do krabice fungují jako antény...

Jde bednu téhož výrobce jako v tomto výroku ML: "A je docela možné, že Švédský výrobek bude lepší."
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

Merhaute,
mnoho lidí zde nečte mezi řádky a neví o co Ti jde, ale já už ty informace mám. Upozorňuji naposled, že nebudu tyto destrukční metody tolerovat.
Mark Levinson
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Co máš proti měření a fotkám vnitřku zařízení? Vždyť jsi mě k tomu sám vyzýval.

P.S. Hele, meziřádku, a o co mi teda jde, když jsi o tom – jak píšeš – informován? Jsem jedno ucho:-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Merhaute, ty jsi naprosty genius. Ten odkaz tady visi uz nejakou dobu. Ja sam jsem jej znovu ocitoval. No a ty ted slavnostne prijdes s tim, jak je ta svedska skatule k nicemu. Blesk je skutecne tvuj pomalejsi bracha, to se ti musi nechat :clap:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Federmann »

Řekl bych "Čím větší blbost, tím bouřlivější diskuze", ale není to tak jednoduché, ochranné pospojovaní hlavně v průmyslu je známo již hodně dlouho, v Rusku je to základ bezpečnosti, pokud jej použijeme pro audio, vyvstává otázka jaký bude asi výsledek?

Můžu napsat 50 různých odpovědí a všechny mohou být pravdivé, neboť se nedá nic paušalizovat, každé zařízení má své PE a N, záleží na tom jak jsou zapojeny a vzájemně pospojovány, nyní ještě přidáme řadu spojení PE a dostaneme ???

Pokud jsme neměli zemí smyčky, tak si je můžeme vytvořit, pokud jme je měli, tak si je můžeme znásobit, ale jaký bude konečný výsledek ??? Jsou to laborace pokus omyl, výsledek může být perfektní do doby než soused něco strčí do některé zásuvky, nebo než manželka vysaje pokoj a posune o 3cm některý z vodičů, řada různých smyček, řada vysílacích i přijímacích antén, vše nabastleno do vrabčího hnízda. :thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

merhaut píše:Co máš proti měření a fotkám vnitřku zařízení? Vždyť jsi mě k tomu sám vyzýval.

P.S. Hele, meziřádku, a o co mi teda jde, když jsi o tom – jak píšeš – informován? Jsem jedno ucho:-)
Proti měření a fotkám útrob přístroje nemám nic, ale musí to být o QKORE. Vyzýval jsem, aby jsi Tvé domněnky nějak dokázal (o QKORE), což očividně nemůžeš. Tady opět nastoupila demagogie neboť zde ukazuješ a píšeš o jiném přístroji - Entreq.
Vůbec mi nejde o hájení QKORE, ale o princip, aby samozvaní "odborníci" nepodloženě nerozkládali jakoukoliv diskuzi na HEF.
Mark Levinson
bertram
Příspěvky: 12
Registrován: 04 pro 2017 22:58

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od bertram »

Nordost -Qkore si myslí , že nič nerieši , alebo velmi málo vo veci uzemnenia , hlavne rušenie elektro magnetického . Možno , že niekto
subjektívne počuje tichšie pozadie , ako je tiché a má pocit , že nahrávka má väčšiu hľbku . Dokáže to odrušiť dva vys. napäťové vedenie
za bytovkou , Digi TV na treche , Wifi a rušenie po sieti? Toto táto drahá hračka nedokáže , je to len lešťidlo . Bolo to prezentované , ako
jediné zariadenie , ktoré rieši zem a nikto to doteraz z výrobcov neriešil. No naozaj na uvaženie . Nechápem , prečo nedokážete akceptovať
merhauta , ktorý aspoň o tom niečo vie.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Federmann »

bertram píše: Nechápem , prečo nedokážete akceptovať
merhauta , ktorý aspoň o tom niečo vie.
Na jaké aparatuře to testoval, jak dlouho a s jakým výsledkem? Asi proto dává odkazy na něco zcela jiného?
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

bertram píše:Nordost -Qkore si myslí , že nič nerieši , alebo velmi málo vo veci uzemnenia , hlavne rušenie elektro magnetického . Možno , že niekto
subjektívne počuje tichšie pozadie , ako je tiché a má pocit , že nahrávka má väčšiu hľbku . Dokáže to odrušiť dva vys. napäťové vedenie
za bytovkou , Digi TV na treche , Wifi a rušenie po sieti? Toto táto drahá hračka nedokáže , je to len lešťidlo . Bolo to prezentované , ako
jediné zariadenie , ktoré rieši zem a nikto to doteraz z výrobcov neriešil. No naozaj na uvaženie . Nechápem , prečo nedokážete akceptovať
merhauta , ktorý aspoň o tom niečo vie.
Bertrame,
Ty máš problém s elektroinstalací jako takovou a toto musíš řešit s odbornou firmou, jak doporučoval Merhaut. Chtěl by jsi od Nordost QKORE věci co asi nevyřeší žádný komerční přístroj, ale vraťme se k tématu. Kde bylo prezentováno, že QKORE je jediné zařízení, které řeší zem a nikdo to do teď z výrobců neřešil?
Jinak názory Merhauta akceptuji, ale musí to být k věci a ne domněnky nebo popis jiného přístroje stylem samozvaného odborníka kdy nás tady bude napomínat čemu se máme raději věnovat.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
JAPEX

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od JAPEX »

Je to chytře sešroubované :-w ani imbus, ani hvězdička.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ani pentalobe :lol: Ale dostat se do toho asi lze a Nordost se toho evidentne boji, jinak by tam nebyly ty vyhruzne nalepky :mrgreen:
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od JAPEX »

Koupíme šestku vrták, složíme se a pak se u toho vyfotíme :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše:Dalsi uhel pohledu. Nebo poslechu? :-?

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... st-qkore-6
Zajímavě napsáno, dá se říct, že mé poslechové poznatky s QKORE se hodně podobají těm, které jsou uvedeny v článku např. cituji autora:

Každopádně Qkore 6 pobídl každou ze zkoušených sestav kupředu - lépe zaostřené detaily, transparentnější, klidnější zvuk, lepší srozumitelnost při nižší hlasitosti, pocit bohatší reprodukce, hudby, která se rázem plněji nadechne a intenzivnější zážitek obecně byly patrné vždy a všude. Škoda, že je Qkore 6 tak drahý, protože jinak by to bylo jedno z málo opravdu naprosto univerzálně doporučitelných řešení pro každý jeden reprodukční systém - takhle je to nicméně třešnička na dortu pro špičkové sestavy.
Mark Levinson
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Docela jsem se pobavil u Lábova "testu" QKORE v novém Stereu. Ledasco se provalilo, ledasco zůstalo pro sichr odfrézováno:-) Pročpak asi nebyl zveřejněn v textu zmíněný rentgenový nákuk?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

merhaut píše:Docela jsem se pobavil u Lábova "testu" QKORE v novém Stereu. Ledasco se provalilo, ledasco zůstalo pro sichr odfrézováno:-) Pročpak asi nebyl zveřejněn v textu zmíněný rentgenový nákuk?
=))
Tobě to QKORE musí ležet v žaludku. Nebo nějaká averze vůči dovozci či konkurenční boj?
Mark Levinson
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Nedalo mi to a pohledal jsem na googlu obdobné přístrojky jako je Qkore. Popisy účinku se celkem shodují. Každopádně mají na reprodukci velice pozitivní vliv ... něco jsem o tom našel tady:
http://translate.google.com/translate?j ... c=236501.0
Udělal jsem docela malý pokus a je to slyšitelné jak v dynamice, částečném vyčištění zvuku, nazval bych to solidním oživením jinak nudného poslechu.
Na odkazu je popsán i obsah těchto skřínek až na jednu komponentu, ta je utajená. Nicméně ona bude tím hlavním...a to materiál, který pohltí vf svinčík. Tak mám objednáno, co se dá a zkusím vyrobit ala Láďa Hruška jednu tajemnou skřínku ...jestli se zadaří, popíšu ...nemělo by to celé být dražší, než za tisícovku ...držte pěsti :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od merhaut »

Ten "tajemný" materiál je magnetovec.
Odpovědět