Nordost - QKORE

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Já bych to tedy prozradil, i když Michal asi chtěl trochu diplomaticky mlžit, aby ten nejobdařenější nebyl dotčen, že je zde zmiňován bez jeho souhlasu. Jestli tomu dobře rozumím, tak nejobdařenější je Luděk Sroll a sice ve smyslu znalostí v elektrotechnice. On je opravdu výjimečný odborník :clap:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Otikle
Děkuji za objasnění :thumbup: My tady na Balkáně jsme nevěděli,tak jsme si to mohli špatně vysvětlit,na základě čeho se člověk dočká takového titulu :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Terahera, nezoufej! Treba se nekdy nekdo odhodla namisto beden zmerit i to Ludkovo prirozeni :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Já právě,asi špatně,pochopil ten titul jako slušné nazvání toho,co si o něm ostatní myslí,že je.Přišlo mi to logické,vzhledem k jeho obchodním praktikám :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

:lol:
Dieter Burmester
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Nejpovolanější, nejobdařenější. Nebo znáte někoho s většími znalostmi a konstrukčními výsledky?
... nebo si budeme na výstavě v Praze poměřovat délku kabelů? =))
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Stvořitel :lol: :lol: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

zabiny007 píše: 22 pro 2019 14:42 Objednal jsem dva kousky čínské země s tajemným obsahem 16 různých příměsí, tak jak dorazí, uděláme u Lachima porovnání...

Obrázek
Tak dvě čínské náhražky jsou již v ČR, dnes proběhlo celní odbavení, takže zítra budou u mne.
No, jsem na směs 16 tajných příměsí zvědav. :angel:

PS: přes víkend jsme s dětmi sjížděli Avengers a já pochopil, že účinnost tajné směsi čínských krabiček bude přímo nadpozemská... :lol:


Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od samcus »

Zabiny007 v sobotu k tomu přisypeme lógr z brunejské kávy a já vezmu popel z kremace našeho kanárka. :thumbup: :silent:
Doufám že to uslyšíme. :razz:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

Pánové, lógr jedině z cibetkové kávy, ať už to má úroveň. Kanárka, pokud byl zlatý, beru. A jsem šťastný, že nepřijede s vámi terahera, který též nedávno nabízel nějakou svoji speciální valašskou příměs, o kterou zrovna nestojím... :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

=)) By ste koukali,jakou by reprodukce měla najednou jiskru :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od valderon »

Tojo, chilli papričky jsou vedle toho sladkosti pro malé děti 😁
Možná by to bylo natolik ohnivé, že by to i hořelo. I bez kabelů... :mrgreen:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od T101 »

Tak to jsem zvědav jak to dopadne :mrgreen:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

a zpět k tématu.
čerpajíce, při pokusech s QKore5/1 + vývojem "pseudo-zemnění" do květináčů, různé, fundované informace ...
vyrobil jsem DIY "DKóre2".
pro další pokusy a potěšení. váha bedýnky je 31 kg.
foto hier
QKore 1 and QDasta 2_web.JPG
když už nic jiného tak alespoň skrz zdejší "žalovníčky" potěším inkvizici na slovanetu
:-)

díky vždy nápomocnému členovi "dasta" jsem před vánoci obdržel promptní dodávku měděných desek na míru.
základ DIY "plovoucí země". nebo-li DKóre2.
QDasta2_nub_web.JPG
teď zkouším její vliv na můj kinový preamp zároveň s QKore1.
čekajíce ještě na zapůjčení jednotky QKore3, zažívám zajímavé (a i pro toto fórum), těžko uvěřitelné dojmy.
2 vstupy z DKóre2 jsem zapojil na RCA audio-out FR/FL. ještě připojím i FC.
:shock: :shock:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

Tak to je fakt masakr, 30kg. A to se prý chystá ještě verze ULTIMATE.
Myslím, že ani nemá smysl, abych své dva čínské, dvouapůlkilové chcípáčky k Tobě vozil... :lol:

IMG_20200107_174336_resized_20200107_062703813.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od matori »

Si děláte pr..l. Dřevěná nevodivá bedna na dřevěné podlaze, v tom "fluidum" nějakého kouzelného složení a do toho zemění? V druhém případě keramický nebo plastový květináč-izolant. A to má jako kam zemnit ? Nebo mi něco uniklo? Nebo že by císařovi nové šaty? Asi blbě čtu nebo sem přeskočil něco podstatného. Jo a ještě ta petlice. :crazy:
No budu tu asi za vola, ale ..........
prosím o vysvětlení-polopatě.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

Zkus si něco k tomu přečíst. Na odkazech v tématu je toho dost. Jak u Nordost, tak u Čongů. Není zem jako zem.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od sartel »

Zkus si něco přečíst o výrobku Nordost na stránkách Nordost :thumbup: :clap:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

A nebo jenom nečti,zkus něco prakticky a pak napiš :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

Něco vyzkoušet vyžaduje zvednout zadek od klávesnice a mít chuť po poznání. Také to vyžaduje nemit úplně holou "autocenzura", protože jak pokusy s domácí výrobou, se zakoupením vzorku nebo se zapůjčením demo výrobků vždy něco stojí. Zadarmo to nikdy není. A pokud to někdo udělá a ještě v rámci komunity zveřejní, měli bychom být rádi. Takže fakt nepochopím, proč některým stojí za to v anonymitě internetu kysele na vše, co je mimo jejich chápání/možnosti plivat... 👎
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od T101 »

zabiny007 píše: 07 led 2020 23:28 Něco vyzkoušet vyžaduje zvednout zadek od klávesnice a mít chuť po poznání.
S tím nelze nic jiného než souhlasit, ovšem i tady mne překvapilo pár lidí co vyzkoušení, či porovnání nových věcí odmítli.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

zabiny007 add včera 22:00
1. ale má! když to půjde, dovez, prosím!
2. z chystaných věcí zrealizuji tak 1/3. uvidíme.
vymyšlené to mám .... nejprve musím zapojit ještě QKore3.
Pak testovat vlivy. Pak až vyrábět nějakou blbinu :shh:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

lachim
ok, cestu do Práglu plánuji v týdnu od 20/1, dám včas vědět.


T101
to jsem si naběhl. Dostal jsi mne :thumbup:
Takže upřesním:
zabiny007 píše: 07 led 2020 23:28 Něco vyzkoušet vyžaduje zvednout zadek od klávesnice a mít chuť po poznání...
... Není ale možné testovat úplně vše, protože to by člověk nic jiného nedělal. Nevím jak pro ostatní, ale pro mne je testování otrava a nutné zlo. Mnohem raději jen poslouchám a užívám si muziku. Takže pečlivě vybírám, co chci testovat s ohledem na to, zda si to mohu následně dovolit a také s ohledem na to, zda bych z praktického, estetického a já nevím jakého dalšího hlediska mohl daný výrobek doma mít.
A když netestuji, tak nehaním, neplivu a většinou se snažím mlčet... :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od T101 »

Zabiny007
Tebe jsem zrovna nemyslel :smile: , šlo o navrhovaný test filtrací někde jinde...Ale samozřejmě má každý právo na to říct co chce a nechce testovat.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

T101
pokud tím "navrhovaným testem filtrací" myslíš ideu člena "zabiny007" vyzkoušet u mě
GMG versus Isotek....
... pak nejde vůbec o "co chce a nechce testovat". ale vůbec.
v tomto případě jde o čas + vytvoření podmínek k takovému testu.
zkoušet QKore1 versus Qkore6 je easy. z povahy zapojení. stačí vypoji 1 kabel v Qkore6 a přepojit ho do Qkore1.

sorry za offtopic:
zkoušet filtrace v mém DK, to už chce minimálně 14 dní zápůjčky GMG, k ní zapůjčit potřebnou kabeláž (6 kabelů) a pak min. 2 dni práce.
- pro test nelze využít mou kabeláž. specifické koncovky, specifické délky, specifické parametry
- s pytlem/ sašou musíme přestavet celé zapojení tak, aby jsme mohli umístit obě filtrace vedle sebe.
jen to je práce na půl dne. přeskládat zpět, upravit ustavení beden... ani teďmoc nevím, jak moc věrohodný by takový test byl.
to by chtělo zapojit DK na GMG a poslouchat tak měsíc. pozvat členy...
pak zapojit zpět kombo Isotek a opět zvát členy.

chápeš, že u většiny testů filtrace to prostě není o chtění a nechtění, prosím ?
lepší by v tomto případě (pokud tedy....) byl test u člena "pytel".
na jeho stereu/stojanu by to šlo vyzkoušet za 1 den.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Jiri »

Jaký by byl přínos porovnání 2 filtrací na sestavě jiného člena než u toho, kdo hledá vhodnou filtraci do své vlastní sestavy?
Co funguje u jedné sestavy (poslechovky), nemusí být optimální řešení pro druhou sestavu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od T101 »

lachim
šlo o test filtrace jiné, ale situace kterou jsi teď popsal by nastala stejně.
V tom případě to chápu, složitost přeskupení "všeho" by byla časově náročná a vzhledem ke specifickým koncovkám jak popisuješ
je vytvoření stejných podmínek nemožné.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od T101 »

Jiri
samozřejmě by bylo nejlepší vzít obě filtrační řešení k zabiny007 a porovnat tam.
Tím bych to uzavřel - jsme tu offtopic.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kulich »

Včera jsem měl tu možnost poslechnout si u Lachima na jeho vymazlené sestavě vliv Nordost Qkore3, který akorát dovezl a vybalil z krabice.
Po cca hodinovém poslechu Michal zapojil Qkore a pustili předtím naposlouchanou skladbu.
Nejprve jsem si myslel , že to, co slyším jen psychakustika , od prvních taktů se projev změnil a to dost slyšitelně. Projev sestavy se ještě více zklidnil,
srovnal v celkovém projevu od shora dolů, výšky se krásně zjemnily a basy nádherně prokreslené,tvrdší a čitelnější. Celkově je s Qkore zvuk přirozenější a poslouchatelnější, nic netahá za uši a i na satelitu ( a tam jsme největší slyšeli největší přínos) hudba s obrazem více vtahovala do děje filmu i baletu....
Celkově kdybych to měl uživatelsky shrnout musím konstatovat, že u Michala je Qkore rozhodně a jednoznačně přínosné a bude se mu špatně vracet.
A nebo zůstane???? :lol:
Klady: Všechny aspekty reprodukce
Zápory: CENA.....
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

kulich
jsem rád, že jsi to slyšel. nikdo mi totiž ten zřetelný a zcela jasný účinek nevěří.
když jsem TO dnes volal členovi "kocour", vnímal jsem z jeho reakce takové to
"... šmarjá, ten lachim je vážně blázen. oni mě varovali!"
:-)
dnes si to byl poslechnout paolo (roth audio) a popsal ten rozdíl úpně stejně jako ty.
poslouchal jen symfonickou hudbu a klavír s orchestrem. efekt stejný jako včera.
tak už mám dva svědky. máš recht.
taková zápůjčka se těžko, přetěžko vrací!

umím si však přestavit, že v zapatlané sestavě nebude přínos žádný. nebo, že dojde naopak ke zhoršení zvuku.
nemám zatím použitelné, praktické zkušenosti.
QKore1 jsem zkoušel jen na 3 sestavách. QK3 jen u sebe.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

rychlá fotka za zápůjčky.
k lepší nebo sestavě vymazlené by to měl vyzkoušet každý!
kombinace QK1 na psa + QK3 na zdrojové komponenty = famózní výsledek.
měl jsem tento tip "kombinace" z více stran. i u mě se potrvrdilo na 100%
(oto, fakt moc díky. doma není nikdo prorokem!)
IMG_QK3_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

... k lepší nebo sestavě vymazlené by to měl vyzkoušet každý! ..
Souhlasím. Něco málo jsem k tomu napsal před necelými dvěmi roky na vedlejším fóru ( QKORE&Valhalla2),ale tehdy to moc nezaujalo. Snad lachimovo nadšení inspiruje tentokráte více hifistů :smile:
V každém případě doporučuji zapůjčit si nejen QKORE, ale i kabely, případně lištu a porovnat ve svém systému, co "udělá více". V mém případě byla tehdy napájecí Valhalla2 důležitější než QKORE1.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od aretax »

Rozhodne inšpiruje. Ani mne logika "neberie" rôzne druhy uzemnenia, ktoré vlastne ani uzemnením nie sú. Nie sú totiž spojené so zemou. Vďaka Lachimovi som na to zvedavý. Počkám na výsledok Lachimovho skúmania a vyskúšam niečo podobné aj u seba. Zatiaľ som dospel k tomu, že zapojenie predzosilňovača káblom AQ Hurrican a gramofónového zdruja od Dr. Fuchsa (štandartným CYKY káblom) mi hrá lepšie priamo zo siete, ako cez Filter Gigawatt EVO 4. Lachim, ďakujem za zverejnenie Tvojich skúseností. Momentálne mám menší zdravotný handicap, ale keď sa dám do poriadku, rád by som sa s Tebou skontaktoval.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od fox »

zabiny007 píše: 07 led 2020 22:00 Tak to je fakt masakr, 30kg. A to se prý chystá ještě verze ULTIMATE.
Myslím, že ani nemá smysl, abych své dva čínské, dvouapůlkilové chcípáčky k Tobě vozil... :lol:


IMG_20200107_174336_resized_20200107_062703813.jpg
Tak jak to dopadlo ? Už jsi zkoušel ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od jirie »

....a pak že je Nordost předražený?!?
Důležité pro mě je, že to funguje!!!
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Lachime skvělá zpráva. Jen lituju, že jsem byl kách a nevyzkoušel nejdřív všechny verze QKore a vzal hned dva kusy QKore 6.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

F2014
Určitě více a to mnohem více, udělá napájecí kabel. To mas samozřejmě recht!
QKore bych řešil až v sestavě, která je již vyřešena celkově. Zásuvky ve zdi, jistič, kabely podložené, akustika na 90%...
Kombinace QKore už je fakt jen totální tresnicka.
Pokud bych měl napájecí kabely nordost frey, van den hůl ( pro představu), tak určitě 1 poradny power kabel, než 1 QKore.

Jirie
Také nechápu ty hlášky o predrazenosti. Ale chápu, ze QKore ve většině sestav nebude fungovat.
Protože je třeba nejprve koupit a vyřešit důležitější segmenty
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

Ad "Cena")
Slovo "předražený" v tržní ekonomice nedává smysl.

Ad "pořadí pro kabel nebo Qkore nebo..")
Netroufám si zobecňovat. Mám málo zkušeností a už jsem se vícekrát zmýlil i u vlastního systému. Například, několikrát jsem měl v úmyslu upgradovat reprokabel (Tyr2 na V2), ale po vyzkoušení jiných doplňků od Nordost dostaly tyto přednost v mém systému před reprokabelem, jakkoli jsem to nečekal.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

F2014
zde offtopic, ale ...
1. nejsem přiliš fanouškem napájecích kabelů od nordost. vyzkoušel jsem všechny včetně olina. při vylepšování sestav.... nikdy si žádný nenechal.
2. na potřebu, přínos a úpravy zvuku pomocí napájecích kabelů mám poměrně jasný názor. s těmi jsem si totiž nahrál nejvíce ze všeho.
3. než mít 3x QKore, to raději 1 napájecí kabel Sacco-power. ten má na zvuk mého DK větší vliv. zkoušel jsem si.
k tématu:
4. u QKore je při zkoušení jeho vlivu problém časového "náběhu" účinku. zřejmě podle typu přístroje trvá rozdílně dlouho, než se přístroj (toleruj adultní výraz, pls) "vyčistí" a "zašpiní".
třeba u satelitu Vu+ je ten rozdíl slyšitelný během pár sekund. u kombajnu to trvá 20 minut ? bluray rychleji než cd. mám tedy takový pocit z desítek zkoušek s/bez.
5. aniž bych to zkoušel .... je mi jasné, že 3 nožky SortFüt pod kombajn budou slyšet sakra více než 1 QKore. ale to jsem psal již v 18:34, ve 2. větě :smile:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Pytell »

Tak včera jsem si poslechl u Lachima zapojení s a bez QKore, vč. květináčů.

Bez je zvuk pro mé uši velice dobrý , ale po zapojení se sníží o pár decibel hlasitost, lepší a spojitější prostor. Podotýkám tak to vnímám u Lachima, kde má upravenou poslechovku a super ošetřené napájení, kabeláž a komponenty na vysoké úrovni. Zkoušeli jsme i multikanal, zvuk nemá vůbec chybu a pořád i při skoro maximální hlasitosti, se přijemně to poslouchá. Co se týká zvuku DK -- nejlepší co jsem kdy slyšel :thumbup:
Odpovědět