Resonator

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Resonator

Příspěvek od PGH »

Kruhovy resonator se položi na CD přehravač nejlepe nad mechaniku a melo by to vylepsit zvuk. Mate nějakou zkušenost?
Od včera to mam pujčene a zkoušim.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Resonator

Příspěvek od aretax »

Asi Ty budeš mať prvé skúsenosti. Napíš o tom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Resonator

Příspěvek od PGH »

Mělo by to omezit vibrace discu. Když jsem to dal pryč tak zvuk byl tak nějak chudší ale možná se mě to jen zdá?
Bond 007 alias Monte

Re: Resonator

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Dej foto, co to vlastně je ?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Resonator

Příspěvek od PGH »

Nafotil jsem to ale.neumim vložit foto.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Resonator

Příspěvek od PGH »

Nejradši bych poslal fotky někomu na email.
Bond 007 alias Monte

Re: Resonator

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:arrow:
c9_331994996742742339_o.jpg
c27266542600402116_o.jpg
63990046403232014_o.jpg
c03734375585627156_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Resonator

Příspěvek od aretax »

Predpokladám, že by to mohlo mať podobný účinok, ako závažie na LP. Aj tu sú rozdiely v jednotlivých závažiach. Niektoré iba pritlačia platňu, iné majú aj antivibračné účinky a je to pri prehrávaní poznať. Tento rezonátor (skôr by som napísal "antirezonátor") by mal fungovať podobne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Resonator

Příspěvek od Mark Levinson »

Takový rezonátor vyráběla firma Finite Elemente (Ceraball atd.), viděl jsem jej v akci a změnu ve zvuku jsem postřehl. Bohužel jsem neměl možnost vyzkoušet to v domácích podmínkách. Taky si pamatuji, že to bylo poměrně drahé.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Resonator

Příspěvek od timcs »

Je to na zníženie rezonancie komponentov. Na zníženie rezonancie cd disku je účinný a počuteľný cd-mat z carbónu. Presne tento Rezonátor mal v minulosti vlado222, on by vedel viac k tomu povedať, žiaľ už nie je medzi nami.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Resonator

Příspěvek od PGH »

Mozna jsi to viděl u PEERa? Od něj to mám půjčené.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Resonator

Příspěvek od Jirka33 »

Nebo dve tri cihly na cd player a bude to mit stejny ucinek.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Resonator

Příspěvek od aretax »

Ja som to zle pochopil. Myslel som, že rezonátor sa položí na CD-čko. V prípade, že sa iba položí na prehrávač, dovoľujem si predpokladať, že ten istý, možno aj väčší účinok bude mať bitúmenový pás, ktorý sa na CD prehrávač nalepí. Používa sa na "odrezonovanie" dverí v automobiloch, prípadne sa dáva do reprosústav a účinok je naozaj vynikajúci. Ja to mám ako rezonančnú izoláciu medzi policami v racku /doska - bitúmen - doska).
napr.: http://www.trinasty.sk/auto-hifi/prislu ... -materialy
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Resonator

Příspěvek od PítrsPraha »

Zase je to jenom fyzika. Účinnost takového předmětu bude záviset na konkrétní konstrukci každého přehrávače. Má potenciál zmírnit případné vibrace vrchního krycího panelu. Pro zmírnění případných vibrací celého CD přehrávače bude zásadním parametrem poměr hmotností resonatoru a CD přehrávače. Pokud bude hmotnost rezonátoru významná vůči hmotnosti přehrávače (třeba 0.5 kg vs 4 kg), bude omezení vibrací potenciálně výrazně větší než v případě třeba 0.5 kg vs 20 kg.

Samostatnou otázkou pak je, jestli má zmírnění vibrací o x % reálný vliv na zvuk. To by se dalo prokázat/vyvrátit jedině kombinací měření vibrací akcelerometrem, srovnáním výstupního signálu a poctivým slepým testem. Vše ostatní jsou jen spekulace.

aretax:
A jak bys chtěl tenhle několik cm vysoký puk nacpat dovnitř CD přehrávače :-)?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Resonator

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH píše:Mozna jsi to viděl u PEERa? Od něj to mám půjčené.
Ano viděl jsem to u Peera, ale i u jiného kolegy. Poslechové testy prokázaly změny ve zvuku, funkce byla opravdu slyšet a to nejen na přehrávači, ale i na integrovaném zesilovači. Je fakt. že player byl asi nejvíce slyšet, také záleželo kde se tento resonátor položil, myslím tím v kterém místě přehrávače. Jestli nad mechanikou nebo v rozích skříně atd.. Chtěl jsem to tehdy zkoušet u sebe doma, ale nevyšlo to, takže zkušenosti z vlastního aparátu nemám. A dnes už asi výrobky Finite Elemente nepůjdou koupit, bohužel.
Mark Levinson
Odpovědět