Co pod repraky?

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
petrozza
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2016 16:58

Co pod repraky?

Příspěvek od petrozza »

Resim co pod bedny Elac, zatím na origo hrotech a dubove podlaze. Nechat si vyrobit na míru zulove podlozky? Nebo jiny kamen? A hlavne - je slysitelny rozdil pak?
Diky.
IMG_3001.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od aretax »

Rozhodne nie žulu. Žula rezonuje. Doporučujrm mramor, travertín, pieskovec. Ale plne vyhovuje aj obyčajný betón. V Baumaxe kúpiš dlažbu napr. 80x40x4 cm za cca 4€. Mám ju pod bedňami a plná spokojnosť. Ešte Ti doporučím zospodu nalepiť bitumenový plát (používa sa na vytlmenie dverí automobilov, ale aj do reprosústav - nájdeš ho na webe), čím reprobedňu skoro dokonale odizoluješ od podlahy. Celková investícia betón+bitumen je asi 20 - 30 € (necelých 1000Kč). Rozdiel vo zvuku je počuteľný. Zvuk sa vyčistí, basy sa spevnia. Betónovú dlaždicu, ak sa Ti nebude páčiť povrch, môžeš natrieť farbou.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
dhaman
Příspěvky: 4
Registrován: 12 úno 2014 12:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od dhaman »

Staci pohladat ako sa tlmia stroje ako napriklad sustruhy, frezy a pod proti vibraciam. (Silentbloky)
Este som nevidel sustruh na hrotoch
Hej ty robota! Mňa sa neboj ja sa ťa ani nedotknem!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od aretax »

dhaman píše:Staci pohladat ako sa tlmia stroje ako napriklad sustruhy, frezy a pod proti vibraciam. (Silentbloky)
Este som nevidel sustruh na hrotoch
To je absolútny nezmysel. Reprobedňa nie je sústruh. Ak ju položíš na pružné podložky, zákonite sa utlmia basy. Ten zákon sa nazýva "Zákon akcie a reakcie" (definíciu si nájdi v učebnici, voľne povedané každá akcia vyvolá rovnako veľkú reakciu). Pri bedniach potrebuješ zabrániť tomu, aby hlavne nízke frekvencie nepohlcovala podlaha, ale aby boli vyžarované meničmi do posluchového priestoru a aby sa čo najmenej energie spotrebovalo na pohyb reprobedne opačným smerom, čomu pružné uloženie nezabráni. Preto sa používajú hroty, ktoré je ideálne postaviť na nerezonujúcu podložku. Pri inštalácii sústruhu sa jedná o odlišný typ tlmenia, ale o tom sa mi na tomto fóre nechce rozpisovať. To vieš, nie je bedňa ako bedňa. Ak Ti takéto vysvetlenie nestačí, požiadaj o vysvetlenie nejakého fyzika.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
dhaman
Příspěvky: 4
Registrován: 12 úno 2014 12:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od dhaman »

Nechcem apelovat na tvoje fyzikalne vedomosti urcite to mas podlozene meraniami a skusenostami.

Ja mam inu skusenost.
Odporucam si pozriet toto video a urobit vlastne pokusy doma ako sa prenasaju vybracie z podlahy a z reprosustavy.
https://www.youtube.com/watch?v=dW9-r83IvhI

Mozno by toto fyzici vysvetlili a upresnili zakon akcie a reakcie.
Hej ty robota! Mňa sa neboj ja sa ťa ani nedotknem!
petrozza
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2016 16:58

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od petrozza »

Díky za tip. Ten beton bude asi idealni. Jdu do toho.
BTW nasel jsem jedno starsi forum, skoro vsichni zula, nekdo drevo a ke konci i ten beton .. http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... &sk=t&sd=a
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od aretax »

dhaman píše:Nechcem apelovat na tvoje fyzikalne vedomosti urcite to mas podlozene meraniami a skusenostami.

Ja mam inu skusenost.
Odporucam si pozriet toto video a urobit vlastne pokusy doma ako sa prenasaju vybracie z podlahy a z reprosustavy.
https://www.youtube.com/watch?v=dW9-r83IvhI

Mozno by toto fyzici vysvetlili a upresnili zakon akcie a reakcie.
To video je absolútny nezmysel. Niekto vymyslel blbosť a na videu ju porovnáva s inou blbosťou. Ako som písal, pri reprosústavách sa nejedná iba i zabráneniu prenosu vibrácií do zeme (na to naozaj stačia všelijaké silenblokové "udělátka"), ale nám ide hlavne o zvuk, teda aby nám zem nepohlcovala hlavne hlboké frekvencie. Je však nezmysel, aby energiu basov na druhej strane pohlcoval spätný pohyb celej bedne, ako je to v tom videu. To už môže bedňa visieť rovno zo stropu. Je to presne rovnaká blbosť. Čo sa týka žuly a betónu, v prípade požitia žuly bol zvuk tenší, viac to hralo do výšok. Možno to niekomu vyhovuje. Mne osobne najviac vyhovuje betón, pieskovec, ale veľmi dobrý výsledok som dosiahol aj obyčajnou MDF platňou, hrubou 50mm. Všetko som podlepil bitúmenovým plátom a bedne mám na nožičkách Soudncare.
Čo sa týka 3. Newtonovho zákona, tam nie je čo upresňovať. Podľa tohto zákona lietajú aj lietadlá a rakety. Možno sa časom narodí klon Isaaca Newtona, ktorý tento zákon vylepší. Ale zatiaľ platí v pôvodnej podobe. Napríklad keď niekoho kopneš do prd.le, môže si to odniesť Tvoja noha. Aj na to prišiel ujo Isaac.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
petrozza
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2016 16:58

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od petrozza »

Super. Urcite koupim ten beton, vysky mam naprosto idealni, basy potrebuji zlepsit.
Zeptam se mozna hloupe, ten pas mas po cele plose toho kamene nebo jen jako lem po stranach? A je OK pak tam jeste nalepit filc nebo ty kolecka co se davaji pod zidle, pro lepsi manipulaci?
petrozza
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2016 16:58

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od petrozza »

aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od aretax »

Materiál je ok, stačí si vybrať rozmer a hrúbku - čím hrubší, tým lepšie. Ja mám rozmer 80x40x5 cm. Bitúmenové tlmenie nalepiť na celú dlažbu, nenechať zbytočné vzduchové medzery. Bitúmenový pás veľmi účinne pohlcuje vibrácie. Na jednej strane je samolepiaca fólia, na druhej alu fólia, alebo iný nelepivý materiál, teda nedôjde k znehodnoteniu podlahy od bitúmenu. Príklad, resp. sortiment nájdeš aj tu: http://www.autodax.sk/eshop/dynamat-tlm ... erialy/stp
Vyber si príslušný rozmer, hrúbka postačuje 2 mm. Ak chceš bitúmen najprv vyskúšať, nenalep ho, ale daj ho pod betónový panel aj s krycím papierom. Ak sa Ti to osvedčí, strhni fóliu a nalep ho na dlažbu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od timcs »

dhaman píše:Nechcem apelovat na tvoje fyzikalne vedomosti urcite to mas podlozene meraniami a skusenostami.

Ja mam inu skusenost.
Odporucam si pozriet toto video a urobit vlastne pokusy doma ako sa prenasaju vybracie z podlahy a z reprosustavy.
https://www.youtube.com/watch?v=dW9-r83IvhI

Mozno by toto fyzici vysvetlili a upresnili zakon akcie a reakcie.
To video je takpovediac trošku prehnané. To aby sme spôsobili vibrácie aké sú simulované v tomto videu, by sme museli pred repro dupať,ako je aj znázornené, čo asi nikto nerobí počas posluchu hudby. Len asi vtedy, ak by sme doma robili diskotéku a tancovali na podlahe, ale v tom prípade by to asi ani nevadilo. Skôr susedom v obytných domoch. Najjednoduchší spôsob si to preveriť je si inštalovať aplikáciu seizmometer do mobilu a dupať pred repro, klepať na repro, poprípade len položiť mobil na repro a zistiť v akej miere prenáša korpus alebo stojan rezonancie (aká je tuhá konštrukcia). Dá sa tým merať aj prenos vybrácií komponetov a racku. Podľa mňa repro má byť čo najpevnejšie položené aby sa nepohlo, ale aj odizolované od podlahy. Ako vo videu, tak na podobnom princípe funguje aj odizolovanie pomocou magnetickej podložky napr. Yamamoto Audio http://www.y-s-c.jp/cart/index.php?main ... jfp5ks6qq4
To ktoré má aký prínos vo zvuku a v akej miere sme to schopný registrovať rozdiely záleží od jedinca a jeho zvukových preferencií, ale rozdiel zvuku repro položených na mäkkej podložke (guma) alebo na tvrdej (hrot) je vo väčšine prípadov podľa mňa rozoznateľný v prospech hrotov. Samozrejme záleží aj na podlahe. Najlepšia by mala byť tvrdá (betón, dlažba), ale v dnešných obydliach je asi častejšia asi drevená alebo laminátová podlaha. Dá sa s tým pekne pohrať.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od soundgarden »

petrozza píše:Resim co pod bedny Elac, zatím na origo hrotech a dubove podlaze. Nechat si vyrobit na míru zulove podlozky? Nebo jiny kamen? A hlavne - je slysitelny rozdil pak? Diky.
aký máš model a celkový reťazec ?
ja mám Elac FS 407 a som veľmi spokojný
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od lachim »

petrozza
pozor právě na výšku toho materiálu.
aby se ti nezměnil zvuk beden spíše změnou polohy výškového měniče.
to je vůbec nevýhoda betonu. potřebuješ 5cm sílu.
je to opět něco za něco.
žula "zvoní", ale lze jí udělat ve 2cm síle. navíc vydrží všechno. nepraská.
beton při 2cm již není tak "mrtvý" a téměř jistě časem praskne při nějakém zkoušení.
travertin je zase porézní. musí se vymazat epoxidem a perfektně zbrousit. má tendenci se jakoby "houpat".
zvuk na něm jakoby "zlampovatí".
osobně jsem zvolil kompromis po x,x,x experimentech.
žula. vyzkoušet i uložení hlazenou stranou na podlahu. hrubou stranou pod bednu. kameník musí být pefekcionista!
záleží zda máš hroty nebo nějaké "ceraball"
podlepit k podlaz tuhou, slaboučkou fólií na reklamní panely. kvůli poškrábání. ne kvůli tlumení.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Ramones »

Nechci brát nikomu iluze dle rčení, kdo si hraje nezlobí, ale zkoušeli jste seizmometrem vliv chvění reprobeden nebo podlahy při normální poslechové hlasitosti, kdy se dá mluvit o nepřehlušeném, kritickém poslechu někde v pásmu 70 +/- dB ? (co je nad, už se snad za hifi poslech ani považovat nedá)
Jakékoliv lehké klepnutí nehtem na korpus bendy se projeví daleko dramatičtěji, než tok dB v této hladině. A myslíte si snad, že ono klepnutí nějak výrazně znehodnotí výsledý zvuk ?
Stejného výsledku se doberete při měření na komponentech,či stojanech ... takže, ano, hrejme si, je to náš koníček, ale bez faktického přínosu, pouze pro náš pocit, že jsme udělali maximum pro eliminaci, byť teoretických problémů .... :silent:
petrozza
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2016 16:58

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od petrozza »

soundgarden píše:
petrozza píše:Resim co pod bedny Elac, zatím na origo hrotech a dubove podlaze. Nechat si vyrobit na míru zulove podlozky? Nebo jiny kamen? A hlavne - je slysitelny rozdil pak? Diky.
aký máš model a celkový reťazec ?
ja mám Elac FS 407 a som veľmi spokojný
Mam Elac FS 409 a vse od Marantz: NA-11S1, SACD-11S3, PM11-S3, TT15.
VINCENT PREMIUM XLR kabel mezi CD a PM. (Planuju nove kabely pro repro, zatim tam mam nejaky no name a zvazuji subwoofer)
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od timcs »

petrozza píše:Super. Urcite koupim ten beton, vysky mam naprosto idealni, basy potrebuji zlepsit.

Mam Elac FS 409 a vse od Marantz: NA-11S1, SACD-11S3, PM11-S3, TT15.
VINCENT PREMIUM XLR kabel mezi CD a PM. (Planuju nove kabely pro repro, zatim tam mam nejaky no name a zvazuji subwoofer)
Aký problém máš na basoch, čo chceš zlepšiť? Tvoje repro začínajú na 28Hz-50KHz, ak je údaj výrobcu správny, síce nie je tam uvedený v akej tolerancii. Aká je veľkosť miestnosti? Ak bude problém v akustike miestnosti subwoofer ti nepomôže zlepšiť basy.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
petrozza
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2016 16:58

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od petrozza »

timcs píše:
petrozza píše:Super. Urcite koupim ten beton, vysky mam naprosto idealni, basy potrebuji zlepsit.

Mam Elac FS 409 a vse od Marantz: NA-11S1, SACD-11S3, PM11-S3, TT15.
VINCENT PREMIUM XLR kabel mezi CD a PM. (Planuju nove kabely pro repro, zatim tam mam nejaky no name a zvazuji subwoofer)
Aký problém máš na basoch, čo chceš zlepšiť? Tvoje repro začínajú na 28Hz-50KHz, ak je údaj výrobcu správny, síce nie je tam uvedený v akej tolerancii. Aká je veľkosť miestnosti? Ak bude problém v akustike miestnosti subwoofer ti nepomôže zlepšiť basy.
Vyloženě "problém" nemám. Spíš jsem řešil, jak celkový sound ještě zlepšit. Poslouchám hlavně metal (thrash, death, power i heavy), kde mi občas chybí hutnější basy. Ale u věcí jako Cave, Floydi, nebo prog rocku je vše OK.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od blesk666 »

tu podlahu mas asi plavajucu? Uz to tu niekto riesil radikalne (diery cez podlahu do pevneho podkladu) ale aj moja skusenost je taka ze plavajuca podlaha "poziera" energiu na basoch. Opisovane podlozenie bedni basy skor skonkretni ale ak ti na metal chyba objem alebo energia tak to moc nepomoze
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
petrozza
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2016 16:58

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od petrozza »

blesk666 píše:tu podlahu mas asi plavajucu? Uz to tu niekto riesil radikalne (diery cez podlahu do pevneho podkladu) ale aj moja skusenost je taka ze plavajuca podlaha "poziera" energiu na basoch. Opisovane podlozenie bedni basy skor skonkretni ale ak ti na metal chyba objem alebo energia tak to moc nepomoze
mam dubove prkna, prostor otevreny obyvak s kuchyni do "L", cca 50 m2, zadne koberce a tenke steny (montovany dum drevostavba) takze nic idealniho ..
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od soundgarden »

Vincent v takej zostave ?? minimálne doporučujem ATOHM ZEF MAX aj XLR http://www.nisel.sk/?p=7481 marantz potrebuje rýchle a pevné pasy ... 409 sú dosť hladné bedne potrebujú silný zosilňovač !!!
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Ramones »

No,tak to ti zmena kabelaze urcite nevyresi. Pokud ti chybi a preferujes hutny spodek, pouvazuj o kvalitnejsim subu nebo dvou a vice. Rozhodne vsak alespon s 10""a vice palcovym reprakem. Z druhe ruky se daji sehnat vyborne kousky za dobrou cenu a uvidis,budes spokojen.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od timcs »

petrozza píše:
timcs píše:
petrozza píše:Super. Urcite koupim ten beton, vysky mam naprosto idealni, basy potrebuji zlepsit.

Mam Elac FS 409 a vse od Marantz: NA-11S1, SACD-11S3, PM11-S3, TT15.
VINCENT PREMIUM XLR kabel mezi CD a PM. (Planuju nove kabely pro repro, zatim tam mam nejaky no name a zvazuji subwoofer)
Aký problém máš na basoch, čo chceš zlepšiť? Tvoje repro začínajú na 28Hz-50KHz, ak je údaj výrobcu správny, síce nie je tam uvedený v akej tolerancii. Aká je veľkosť miestnosti? Ak bude problém v akustike miestnosti subwoofer ti nepomôže zlepšiť basy.
Vyloženě "problém" nemám. Spíš jsem řešil, jak celkový sound ještě zlepšit. Poslouchám hlavně metal (thrash, death, power i heavy), kde mi občas chybí hutnější basy. Ale u věcí jako Cave, Floydi, nebo prog rocku je vše OK.
Nemôže to byť kvalitou nahrávok? Netvrdím, že sú zle nahraté všetky nahrávky rock/metal, ale stáva sa to. Neskúšal si pohnuť reprosústavami dopredu alebo dozadu od posluchového miesta? Je to dosť veľká miestnosť. Ako ich máš umiestnené v miestnosti?
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od aretax »

petrozza píše:
blesk666 píše:tu podlahu mas asi plavajucu? Uz to tu niekto riesil radikalne (diery cez podlahu do pevneho podkladu) ale aj moja skusenost je taka ze plavajuca podlaha "poziera" energiu na basoch. Opisovane podlozenie bedni basy skor skonkretni ale ak ti na metal chyba objem alebo energia tak to moc nepomoze
mam dubove prkna, prostor otevreny obyvak s kuchyni do "L", cca 50 m2, zadne koberce a tenke steny (montovany dum drevostavba) takze nic idealniho ..
Ja som mal ten istý problém, mám borovicové dosky, pod nimi polystyrén. Dob rezonuje ešte viac, ako borovica a smrek. Akoby podlaha vytvárala pasívny reproduktor. Plávajúca podlaha položená na betóne, je na tom z hľadiska vibrácií lepšia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
petrozza
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2016 16:58

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od petrozza »

timcs píše:
petrozza píše:
timcs píše:
Aký problém máš na basoch, čo chceš zlepšiť? Tvoje repro začínajú na 28Hz-50KHz, ak je údaj výrobcu správny, síce nie je tam uvedený v akej tolerancii. Aká je veľkosť miestnosti? Ak bude problém v akustike miestnosti subwoofer ti nepomôže zlepšiť basy.
Vyloženě "problém" nemám. Spíš jsem řešil, jak celkový sound ještě zlepšit. Poslouchám hlavně metal (thrash, death, power i heavy), kde mi občas chybí hutnější basy. Ale u věcí jako Cave, Floydi, nebo prog rocku je vše OK.
Nemôže to byť kvalitou nahrávok? Netvrdím, že sú zle nahraté všetky nahrávky rock/metal, ale stáva sa to. Neskúšal si pohnuť reprosústavami dopredu alebo dozadu od posluchového miesta? Je to dosť veľká miestnosť. Ako ich máš umiestnené v miestnosti?
Tak je pravda, ze nektere veci hlavne z CD nebo LP z 80. a 90. let nejsou uplne top, je to jasne poznat, kdyz pres streamer to same v remaster verzi pustim pres Spotify, ale nebude to jen tim. Bedny jsem posunul uplne ke zdi, cca 8 cm. Jsou od sebe necele 2m a smeruji do toho velkeho otevreneho prostoru. Dispozice mi to zatim moc jinak neumoznuji.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od timcs »

petrozza píše:
timcs píše:
petrozza píše:
Vyloženě "problém" nemám. Spíš jsem řešil, jak celkový sound ještě zlepšit. Poslouchám hlavně metal (thrash, death, power i heavy), kde mi občas chybí hutnější basy. Ale u věcí jako Cave, Floydi, nebo prog rocku je vše OK.
Nemôže to byť kvalitou nahrávok? Netvrdím, že sú zle nahraté všetky nahrávky rock/metal, ale stáva sa to. Neskúšal si pohnuť reprosústavami dopredu alebo dozadu od posluchového miesta? Je to dosť veľká miestnosť. Ako ich máš umiestnené v miestnosti?
Tak je pravda, ze nektere veci hlavne z CD nebo LP z 80. a 90. let nejsou uplne top, je to jasne poznat, kdyz pres streamer to same v remaster verzi pustim pres Spotify, ale nebude to jen tim. Bedny jsem posunul uplne ke zdi, cca 8 cm. Jsou od sebe necele 2m a smeruji do toho velkeho otevreneho prostoru. Dispozice mi to zatim moc jinak neumoznuji.
No ak máš dispozične málo miesta na pohyb s bedňami, tak sa ťažko radí a v podstate bude ich potenciál nevyužitý. :sad:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Pamela »

Příspěvekod Ramones » sob 20. kvě 2017 0:47:21

Nechci brát nikomu iluze dle rčení, kdo si hraje nezlobí, ale zkoušeli jste seizmometrem vliv chvění reprobeden nebo podlahy při normální poslechové hlasitosti, kdy se dá mluvit o nepřehlušeném, kritickém poslechu někde v pásmu 70 +/- dB ?

To už si ale děláte hoši kozy až moc né??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Seizmometr na poslech??? Kur.va co to hulíte??? :roll: :roll: :roll:
Ty vole to musí být oddíl :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Pamela »

Abych jen nekecal do větru.
Tak to mám já a líbí se mi to, možná že jiný matroš by zvuk změnil, ale nemám
čas na experimenty
DSCN00071.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Mark Levinson »

Pamelo,
to máš opravdu krásné, perfektně to sedí i rozměrově. Za mne určitě palec nahoru.
Prosím Tě, co je to za materiál?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Pamela »

Dík :thumbup:
Nechával jsem si to dělat v nějakém stolařství, je to něco jako HDF??? Slepené dvě 18mm.
Nechal to někde nalakovat.Teď už mi to nepřijde, ale poprvé jsem byl z kvality toho
laku paf :eek: Chtěl jsem žulu, ale netuším kolik by to samé stálo v černé žule.
Asi dost :thumbdown: Možná se k tomu jednou dostanu.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Pamela »

Podložky pod hroty jsem přilepil sekunďákem :mrgreen:
Myslím že to byly tyto:
http://www.hifionline.cz/hifi-prislusen ... -hroty-hs/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Mark Levinson »

Ale ne ty podložky, já myslím celou tu základnu pod bednou. Tu desku nebo kámen nebo co to je? To mne právě zajímá. Vypadá to fakt dost dobře.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od aretax »

Pamela píše:Dík :thumbup:
Nechával jsem si to dělat v nějakém stolařství, je to něco jako HDF??? Slepené dvě 18mm.
Nechal to někde nalakovat.Teď už mi to nepřijde, ale poprvé jsem byl z kvality toho
laku paf :eek: Chtěl jsem žulu, ale netuším kolik by to samé stálo v černé žule.
Asi dost :thumbdown: Možná se k tomu jednou dostanu.
Ak je to HDF a navyše zlepená na spôsob sendviča, lepší materiál asi nie je. Žula by bola o niečo drahšia, ale určite by nebola zvukovo lepšia. Ako som písal. ja som použil betón, lebo sa mi s MDF (HDF) nechcelo hrať. Po tom, čo som vyskúšal, žula bola najhoršia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Pamela »

Kdysi dávno jsem měl pod bednama i bílé cihly :thumbup:
Kupodivu to vypadalo velmi dobře, cena skoro nic, materiál bych řekl že ideální (nějaký jemný písek něčím "slepený") Jen si musel člověk najít naprosto dokonalé, neotřískané kousky :thumbup:
Bedna samozřejmě osazená hroty a ty na cihle :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Dieter Burmester »

A co teprve cihly samotove :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Pamela »

Ty ovšem jen použité, nejlépe z nějaké hutě, prošlé teplotou aspoň 800 stupňů C. Jinak to špatně hraje na středech :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Znamenam si ^:)^
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od YamahaMan »

Pozdravujem,
tak som sa po dlhšej dobe čítania a skúmania faktov v tejto konkrétnej téme "čo pod repráky" odhodlal k riešeniu problému "ako vylepšiť bas na plávajúcej podlahe". Moc som tomu neveril ale povedal som si nevyskúšaš - nezistíš...
A DOBRE SO UROBIL!
Náklady cca. 70,- euro ale Focal-y ožili a ide z nich neskutočný bas a stredobas. Presne definovaný, nerezonuje, fakt točím jeden vinyl za druhým a nestačím sa čudovať, čo urobil 3 cm, 40x45 cm mramor podlepený bitumenovým pásom.
Vďaka všetkým prispievateľom ^:)^
Prikladám pár fotečiek jednoduchej realizácie.
Ps.: mám objednané aj antirenonančné podložky pod zosilovač a CD.
Má to prísť za dva týždne, tak potom napíšem poznatky... :thumbup:
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od MAR »

Mám také dřevěnnou podlahu,
trámová konstrukce,dřevotřískové desky,miralon,lamino.
Mněl jsem v minulosti betón, žulové bloky a 2x hroty soundcare pod bednama i bloky.
Nyní mám jiné repro a nedávno jsem jen tak ze zvědavosti obědnal toto :

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 8553.pic_2

puvodně jsem to chtěl dát pod komponenty, ale při testovaní mně to doslova posadilo na P..DEL, když jsem to dal pod podložky hrotu beden.
P_20190202_194556.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od YamahaMan »

MAR píše:Mám také dřevěnnou podlahu,
trámová konstrukce,dřevotřískové desky,miralon,lamino.
Mněl jsem v minulosti betón, žulové bloky a 2x hroty soundcare pod bednama i bloky.
Nyní mám jiné repro a nedávno jsem jen tak ze zvědavosti obědnal toto :

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 8553.pic_2

puvodně jsem to chtěl dát pod komponenty, ale při testovaní mně to doslova posadilo na P..DEL, když jsem to dal pod podložky hrotu beden.
P_20190202_194556.jpg
Ahoj, nevyzerá to zle.
Ak si spokojný, to je hlavné a splnilo to účel.
Pozrel som si tú stránku, tiež objednávam z AE ale nikde nepíšu koľko to má nosnosť.
Ja zatiaľ absolútna spokojnosť s mramorom a bitumenom...
Dik za tip, možno inšpiruje ďalších, ktorí majú problém s podlahou.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od lidumil »

Chlapi já vím, že tu není češtinská stránka, ale aspoň základní pravidla by se měla dodržovat ku*va
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět