Ceraball

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
JAPEX

Re: Ceraball

Příspěvek od JAPEX »

PítrsPraha píše:JAPEX:
O padělek se nejdná ani u čínské verze ani u overgroundera. Padělek je ve svém významu "kopie vydávaná za originál", což neplatí ani pro jednoho z výrobců kopií. Oba je nabízejí pod svým jménem a svým názvem, ani jeden z nich se netváří, že prodává originály.

Jsou to prostě kopie. A o tom, jestli jsou legální nebo ne, rozhoduje územní a časová platnost patentu nebo registrovaného vzoru původního výrobce Finite Elements.
...přeci je úplně jedno, že se to nejmenuje Ceraball a nebo že se to nevydává za originál! Důležité je, že od pohledu je k nerozeznání od originálu, konstrukčně také asi stejný a má to plnit i stejnou funkci...takže jasné falzum. Tady nejde použít ani "zlaté české ručičky".

Správně to má overgrounder označit za repliku a byl by klid! Ale to neudělal... :cool:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Ceraball

Příspěvek od PítrsPraha »

Naopak, je to zásadní. Pokud by někdo prodával kopii a vydával ji za originál, jednalo by se o padělané zboží. A padělání je nezákonné bez ohledu na (ne)existující patentovou či jinou ochranu.

Kdežto prostá kopie prodávaná pod vlastní značkou je v pořádku, pokud neporušuje něčí patent.


Pokud ty vyvineš a vyrobíš nějaký výrobek a někdo by ten samý výrobek prodával tvým jménem za nižší cenu, jistě bys jej neplácal po rameni za dobře odvedenou práci. To je bez diskuse nelagální.
Pokud ty vyvineš a vyrobíš nějaký výrobek a z nějakého důvodu jej nemáš chráněný patentem a někdo jej okopíruje a prodává pod svým jménem, ničeho nezákonného se nedopouští. Ty jej za to také nepochválíš, ale můžeš se zlobit akorát tak sám na sebe za to, že jsi implicitně dovolil (tedy nezakázal) dalším výrobcům takový produkt vyrábět také.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
JAPEX

Re: Ceraball

Příspěvek od JAPEX »

PítrsPraha píše:Naopak, je to zásadní. Pokud by někdo prodával kopii a vydával ji za originál, jednalo by se o padělané zboží. A padělání je nezákonné bez ohledu na (ne)existující patentovou či jinou ochranu.

Kdežto prostá kopie prodávaná pod vlastní značkou je v pořádku, pokud neporušuje něčí patent.


Pokud ty vyvineš a vyrobíš nějaký výrobek a někdo by ten samý výrobek prodával tvým jménem za nižší cenu, jistě bys jej neplácal po rameni za dobře odvedenou práci. To je bez diskuse nelagální.
Pokud ty vyvineš a vyrobíš nějaký výrobek a z nějakého důvodu jej nemáš chráněný patentem a někdo jej okopíruje a prodává pod svým jménem, ničeho nezákonného se nedopouští. Ty jej za to také nepochválíš, ale můžeš se zlobit akorát tak sám na sebe za to, že jsi implicitně dovolil (tedy nezakázal) dalším výrobcům takový produkt vyrábět také.
...už jsme někde jinde. Já bych to prostě nekoupil!
A myslím, že Finite Element už skončil...ani stránky už nefungují.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Ceraball

Příspěvek od PítrsPraha »

Jen jsem uvedl na pravou míru nesprávný dojem, že se jedná o padělek.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ceraball

Příspěvek od adrian »

Este je tu riesenie od Nordost Sort Fut a Sort Kones ... trebars od Naim-Studio ... a mate to original :thumbup:
eshop amarockstudio.cz ... https://www.amarockstudio.cz/nase-znack ... rdost#sort
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
terahera

Re: Ceraball

Příspěvek od terahera »

Těch řešení je spousta a i originál,ale tohle je vlákno ceraball :angel:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ceraball

Příspěvek od adrian »

terahera píše:Těch řešení je spousta a i originál,ale tohle je vlákno ceraball :angel:
No vidis,aky si sikovny ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
HCR
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2014 19:15

Re: Ceraball

Příspěvek od HCR »

Rád by som dal ako alternatívu hrotov vyskúšať HighEnd Novum LS spikes. Porovnával som ich s ceraballmi i souncarmi. U mňa boli najlepšie. Pôsobili čisto, sviežo a vzdušne. Nerobili tzv. čierne pozadie ani deku. Nevyzerajú moc pekne a sú limitované závitom M8. Ja som si na ne urobil mosadznú krytku.
Pomohli mi oživiť trochu analogovo hrajuce bedne. Mám ich priamo na plávajúcu podlahu čo mi asi neschválite.
kychtax

Re: Ceraball

Příspěvek od kychtax »

Kdo to má... :smile:
ceraball.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

1. To by jsi se divil. Znám tak 10 hifistu s ještě větším počtem
2. To jsi koupil pro sebe? Nebo se někdo chlubí počtem kusů na koberci?
:smile:
kychtax

Re: Ceraball

Příspěvek od kychtax »

všechno z mého hifi stánku. Akustika je supr. ale bez pořádné podložky to nehraje. Však víš . hihih :thumbup:
Díky za půjčení, na začátku to byla Tvá zápůjčka a prozření.. :thumbup: .A tyhle věci se časem nezkazí, nerozbijí.. nenafouknou jak kapacitor. :lol:
jednu dobu jsem bláznil a skupoval to, něco je ze Slovenska, něco od Varů, něco z severních Čech. Něco z Německa. Dva boxy jsou od paola, říkal že poslední v Čechách před zavřením fabriky.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Rothaudio »

Ceraball se v nové verzi dále vyrábí Honzo. Teď je vše nerez u Finite Elemente. Zvukově si myslím budou také lepší.
Sám je používám pod zesilovač a reprosoustavy
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

Roth audio
Jaka je aktualni cena za sadu 4 ks?
kychtax

Re: Ceraball

Příspěvek od kychtax »

tady je recenze toho nového..
http://highfidelity.pl/@main-889&lang=en

na první pohled je kulička větší? :eek:
A co jsem rychle koukal jinde, měl by zvládat větší váhy než starší hliníková verze..

Obrázek
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Rothaudio »

Běžná MC je 6240,- za sadu 4ks
Rado
Příspěvky: 11
Registrován: 03 říj 2011 11:24

Re: Ceraball

Příspěvek od Rado »

Pořídil jsem domů na své focal be 25th universary ceraball uni, namontoval a...sedím s otevřenou pusou.
Na zázraky nevěřím, jsem technik, realista, ale toto prostě nechápu. Očekáváni bylo velké, ale nečekal jsem tak velké zlepšení.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

Rado
Tak slava! A to jsi uplne na zacatku. Kasli na realitu a technickou logiku. Pujcuj si a zkousej. Ceraball pod pristroje (spravne zatizeni ! na kus+spravne umisteni)= zarucene zlepseni zvuku sestavy
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

mám
2 sady starých, původních, tzv. kompozitních ceraball
+
2 sady nových, nerezových ceraball.
zkouším je "proti" sobě.
zajímají mě názory na jejich případný rozdíl.
testoval TO někdo, prosím?
jsou staré lepší než ty nové? nebo naopak ? nebo stejné...
na své sestavě mám omezené možnosti je vyzkoušet. kvůli situaci nelze zajet k někomu na test.
tak se dotazuji.
díky za názory!
kychtax

Re: Ceraball

Příspěvek od kychtax »

:-? :-?
kychtax

Re: Ceraball

Příspěvek od kychtax »

jsou dost jiné konstrukčně. Divil bych se kdyby neměly jiný vliv na zvuk.
Jsem zvědav co to udělá u mne. Sadu pro tebe stále vozím v autě ..resp teď spíš parkuji.. u sebe.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

kychtax
když já si to chtěl u tebe zkusit osobně pod tvé ATC ...
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Ceraball

Příspěvek od macher »

Zkousel nekdo porovnat nove Ceraball se Soundcare Super Spike?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ceraball

Příspěvek od Frogyman »

Nové ještě asi ne, ale staré snad každý... :angel: Alespoň v mém okolí...

A odpověď co je lepší si musí najít každý sám. Znám sestavy s ceraballs, znám sestavy kde majitel nechal soundcare, jsou sestavy, kde majitel nechal původní hroty a jsou sestavy, které používají Townshend . :angel: :angel: :angel:
A pak jsou pochopitelně i další alternativy - třeba od Nordostu atd...
Takže doporučuji koupit (nebo půjčit) vše a vyzkoušet...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Ceraball

Příspěvek od Vinco »

No a ja zas poznam ludi, ktori si nenechali ani jedno, ani druhe, v pripade, ze skusili Stillpoints Mini, ci SS.
Mna nevynimajuc.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

také je dobé se podívat na cenu z 4 ks (retail shop):
cereball 4ks = 6200 Kč
stillpoint mini = 560 Euro

skvělá recenze testů nožiček proti sobě:
http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... za-chvenim
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Ceraball

Příspěvek od PTK »

Jojo, tahle recenze je výborná a navíc mi bohužel nasadila brouka do hlavy. Stillpoints bych opravdu rád vyzkoušel.
Přínos antivibračních podložek je kapitolou samou o sobě. U streameru jsem použitím Sort Kone TC ani Ceraballu nezaznamenal přínos prakticky žádný. U lampového předzesilovače byl přínos naopak neskutečný.
Nevíte někdo, jestli je možné v ČR zapůjčit Stillpoints k vyzkoušení? Firma na svých stránkách nabízí Demo Kit, ale v ČR dealera neuvádí.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

PTK
se still points je to v ČR problém. sám bych prodejce v ČR nevěděl.
naštěstí mám kamaráda, který mi je půjčí.
musím je pod plackostroj zase vyzkoušet. versus new ceraball. vím, že stillpoints jsou lepší. zatím jsem je nekoupil kvůli poměru cena/výkon.
ceraball lze koupit i nové velmi, velmi výhodně. still points jedině 2hnd.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Ceraball

Příspěvek od Vinco »

Pokial niekomu naozaj ide o dobry zazitok, pekny zvuk, ide do toho. Je to hobby, tie sumy su pre neznalcov zavratne.
Ale ten dobry pocit, ta satisfakcia, ze som sa trafil do niecoho, co som chcel, kam smerujem, co mi vyhovuje...to vsetko v konecnom dosledku vykompenzuje tu neistotu, ci clovek kona spravne a ci ma tie love vynalozit.
U Stillpoints treba dat velky pozor...lebo u modelu Mini sa to vsetko len zacina....pod koncakom mam tri 6tky, takze viem, o com to je...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

Vinco
:thumbup:
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Ceraball

Příspěvek od PTK »

Vinco bylo by prosím možné blíže popsat zkušenost se Stillpoints, porovnání s Ceraball, atd. Děkuji.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

PTK
ty zážitky z testu na audiodromu bych mohl podepsat. odpovídají přesně mým zkušenostem.
(tedy u toho, co jsem doma sám zkoušel)
mě by zajímalo, zda se Vinco nějak "odchýlil" od v textu recenze popsaného.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ceraball

Příspěvek od aretax »

Pri hľadaní na Aliexpress som našiel tieto, pre mňa mimoriadne zaujímavé nožičky:
https://www.aliexpress.com/item/4000299 ... hweb201603_
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ceraball

Příspěvek od Frogyman »

JJ, ty jsem měl, ode mne si je bral Terahera, pak koupil i Zatty a nyní už tři měsíce čeká na dodávku z Číny i Dasta :-)
Je to kombinace 3 kuliček + magnetu, jehož síla se dá nastavit podle zátěže uvnitř šroubkem...

EDIT: jen koukám, že pro Dastu jsem objednával trochu větší rozměr i vyšší zatížitelnost..
VIZ: 4pcs Aluminum Maglev magnetic levitat feet with beads for Audio D53*H58mm https://ebay.us/YXOwxT

viz:
http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 200#p81647
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: Ceraball

Příspěvek od J@nik »

Som si myslel, ze Dasta chcel tie co si predal mne.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

lachim píše: 03 dub 2020 07:31 také je dobé se podívat na cenu z 4 ks (retail shop):
cereball 4ks = 6200 Kč
stillpoint mini = 560 Euro

skvělá recenze testů nožiček proti sobě:
http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... za-chvenim
A tomu věřite?
Pán si dal opravdu práci.
Už jen napsat ten článek muselo být poměrně časově náročné a né ještě vyměňovat podložky, posuzovat vliv a hlavně, vůbec si "změny" pamatovat.
Podložky vypadají hezky, ale to je tak asi všechno, co bych si na nich cenil.
Výrobci spoléhají na lidskou zvědavost a touhu mít to nejlepší i ochotu zaplatit.
Co se podložek týče...pod bednami, jako izolace, pevné ustavení...OK :thumbup:
...ale jinak?
Když ponechám bokem jednotlivé "zvukové" charaktery materiálu podložek, mohl bych taktéž prohlásit, že pokud aparát zavěsím pod stropem, získám "vzdušnější projev?"
Případně, budu-li třepat kabelem, výsledkem bude roztřepaný zvuk, či umlácené elektrony ve vodičích?
Pak jedině radikální řešení, a to bedny v úplně oddělené místnosti od aparatury. Když vidím ty ceny, možná by to vyšlo i levněji a eliminace rušivých vibrací by byla pro vždy vyřešena............ :idea:

A teď do mě, Hi-endisti :silent:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ceraball

Příspěvek od aretax »

Ak budeš trepať jazykom (v tomto prípade na klávesnici), tak to určite vyriešiš. Asi to robíš preto, lebo je to "zadara" - myslím to Tvoje trepanie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

aretax
ta nožka vypadá robustně. překvapilo mě však doporučené zatížení jen 6 kg/ks.
tudíž by mě zajímalo, jak to vlastně vlastně funguje.
jako magnetické nohy od pro-jectu?
poprosím sašu, zda by je časem nedovezl ke mě.
(stillpoint jsou bohužel nedostižné. i cenově)
máš v sestavě nějaké nožky stillpoints ?

add ceraball.
záhada. zábava. nebo ztráta času...
na mou inzerci 2 sad ceraball new mi volalo 5 lidí.
3 z nich evidentně čtou toto fórum.
a přesto jsem byl nucen u všech 5ti nějak reagovat po 1000.té na dotazy "zda to opravdu funguje".
nemohu uvěřit tomu, že někdo, kdo má google a umí googlit a číst, stále mudruje. mudruje. a mudruje.
že to vlastně nefunguje a fungovat nemůže (opět jsem byl žádán o protokol z měření!) a koupí si ty 2 sady jen tak.
aby ostatním dokázal, že to vlastně nefunguje.
=))
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

aretax píše: 17 dub 2020 20:07 Ak budeš trepať jazykom (v tomto prípade na klávesnici), tak to určite vyriešiš. Asi to robíš preto, lebo je to "zadara" - myslím to Tvoje trepanie.

Nebo si snad myslíš, že se zde mohou psát jenom "pochvalné" příspěvky a pokud si dovolím nesouhlasit z nějakými pseudo, objektivně nedoloženými informacemi, tak je to "trepanie" ?
Pro mne je "trepanie" právě takové testování.
Až ty změny někdo doloží fundovaným měřením a výsledky "změn" budou jednoznačné a výrazné, rád si takový produkt koupím :thumbup:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Ceraball

Příspěvek od zatty »

zabiny007 píše: 17 dub 2020 17:46 JJ, ty jsem měl, ode mne si je bral Terahera, pak koupil i Zatty a nyní už tři měsíce čeká na dodávku z Číny i Dasta :-)
Je to kombinace 3 kuliček + magnetu, jehož síla se dá nastavit podle zátěže uvnitř šroubkem...
Ano, já mám ty větší a ty mají zátěž 10kg/ks ale reálně okolo 9kg/ks
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ceraball

Příspěvek od Frogyman »

lachim
dělají více druhů i rozměrů, ty co jsem měl a objednával já, tak je zatížení 10kg/nohu, 40kg/set.
Já k tobě nožky nedovezu, bo je nemám. Moje má Mára a další jsem objednal pro Dasta... Já jsem nakonec skončil u jiných..

A ano, ty testy něco stojí. Nic není zadarmo. Ceraballs jsou rozšířené a není problém je od někoho půjčit. Ale cokoliv jiného problém je. Takže já jsem postupně během několika let nakoupil mraky různých podložek, až jsem si vybral pro sebe ty nejlepší. A ty co mi zůstaly jsem postupně půjčoval hifistům kolem sebe, aby je mohli vyzkoušet. Někdo se rozhodl pro ceraballs, jiný pro magnety a třetí pro sedviče atd. A buď si odkoupili ty co jsem měl navíc, nebo si objednali sami. A o tom to je. Zkoušet, zkoušet, zkoušet... Jedině pak je člověk schopen mít na to svůj názor. A kdo je líný či neschopný, tak je jen odkázán na PR marketingové bláboly a následně zesměšňování těch, kteří vědí... A v lepším případě se dožadovat měření.. No naštěstí takových moc není.
A je to pořád dokola - u kabelů, filtrací, nahrávek atd atd...

Tato fotka je jen část nožek, co mi zůstala a kterou jsem dal do inzerce. Některé nožky už jem prodal dřív a jiné si nechal - v mé sestavě zůstaly ceraballs univerzal, Cerabase a Townshend...
A o oblibě ceraballs svědčí i to, že zmizely téměř okamžitě a kdybych měl sad 20, tak jsou také hned pryč...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět