FINEMET

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

FINEMET

Příspěvek od fox »

Firma Acoustic Revive vkládá do svých signálových kabelů "korálky" z hmoty Finemet. Není to ferit, i když na první pohled tak vypadá. Tyto kabely se mi ale zdají neúměrně drahé. Studio Panský Dvůr v Ostravě nabízí signálové kabely Acoustic Revive v metráži za podstatně nižší cenu, takže nás napadlo si Finemet v Japonsku zakoupit a kabely si sami vyrobit. Mi se zvuk mé sestavy s těmito kabely moc líbí. Má někdo podobné zkušenosti ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: FINEMET

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: FINEMET

Příspěvek od fox »

Dnes odpoledne jsem domontoval poslední set signálových kabelů s "perličkami" Finemet.

Obrázek

Na všechny sety kabelů jsem namontoval apartní RCA konektory WBT

Obrázek

Konečně radost z dobře vykonané práce. :thumbup:

Obrázek

Ještě pár Finemetů na síťový kabel a můžu začít poslouchat.

Obrázek

DOPORUČUJI VYZKOUŠET.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: FINEMET

Příspěvek od adrian »

Pozeram,ze mas signal aj silovy od Acoustic Revive...mam ich reproduktorove a nemozem si ich vynachvalit...signalovy budem tiez riesit AR,ale skor ma zaujima silovy kabel,obavam sa ci to uz nebude vela od tej istej znacky. Preto by som sa opytal,ci nahodou nepocitujes pri tandeme AR (sig+sil),ze by zvuk "tahali" urcitym smerom uz moc,ci su skor neutralne ? Vopred vdaka.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: FINEMET

Příspěvek od fox »

Mam v sestavě všechny kabely od AR. Signálové, reproduktorové i síťové. Zvuk se mi konečně zamlouvá, je to asi moje konečná.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: FINEMET

Příspěvek od tm.watch »

Moc si to nedokážu vysvětlit, ale AR fungují nejlépe dohromady. Tzn. síťový, signálový i repro. Samostatně se mi stále něco nepzdávalo, ale když se zapojí všechny - "je to tam" :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: FINEMET

Příspěvek od fox »

Taky si to myslím. Chtěl jsem to napsat už dříve, ale nechtěl jsem být osočován, že dělám reklamu Pavlovi Diokovi.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Denis30
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2018 10:12

Re: FINEMET

Příspěvek od Denis30 »

Nevíte někdo, jak je RCA kabel FINEMET na obrázku výše zapojen? Nejsem schopen z obrázku odečíst, jak je to se stíněním (ta kulička cínu na konci opletu) - je spojeno s bílým vodičem (zemí), nebo ponecháno na obou koncích jen tak "ve vzduchu", nebo se spojí jen na jedné straně?
Odpovědět